Yeni Hayat

Cast Away

2000

Ortalama Puanı: 7.1

Öykü

Hayatını saniyelere ayarlı yaşayan bir sistem mühendisidir Chuck. Elinde kronometre ordan oraya koşuşturan çok düzenli bir adamdır. İşi gereği sürekli yolculuğa çıkmak zorundadır ve sevgilisi Kelly'i mağdur etmektedir. Chuck'ın bindiği bir uçak bu gereksiz düzeni bozmak için düşer. Bu arada bir yığın insan ölür ama Chuck'a verilecek ders önemlidir. Chuck sağ salim okyanusun ortasında ikamet eden ıssız bir adaya varır. İş bitirici kişiliği sayesinde yemektir, barınaktır hemen hallediverir. Fiziksel sorunların üstesinden kolayca gelmesine gelir ama insan dediğin toplumsal bir yaratık olduğu için bi başınalığın getirdiği ruhsal çöküntülerin üstesinden gelmek barınmak kadar kolay olmayacaktır. Cuma filan da yok ki yoldaş oluversin.

Notlar:

 • Tom Hanks kilo versin, saçı sakalı birbirine karıştırsın ve terkedilmiş bir adada acık vakit geçirsin diye projeye bir yıl ara verilmiş. Yönetmen Zemeckis boşluktan istifade ekibi dağıtmadan <a href="http://www.zuxxi.com/sinema/film.asp?film=572">Gizli Gerçek</a> sıkıştırmış araya.
 • 2001 Oscar Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu ve en iyi ses dallarında iki adaylık sonuçsuz kaldı; Hanks, Bay Oscar'ı Crowe'a kaptırdı.
 • 2001 Altın Küre Ödülleri'nde Tom Hanks drama filminde en iyi erkek oyuncu Küre'sini aldı.
 • En iyi erkek oyuncu dalında 2001 İngiliz Akademi Ödülleri'ne de aday gösterildi.

İzleyenler ne demiş?

 • Saakiiinn haa!

  Yani ne desem ki!! Fragmani o kadar super bi filmin kendisi ancak o kadar kotu olabilirdi!! Sanirim eloglu gene filmin en guzel yerlerini kesip bicip bizi kandirdi. Yani filmi izleyecegime oturup fragmanini 5 kere izleseydim sanirim daha cok lezzet alirdim!! Filmde hersey havada kaliyor, adamimizin 4 yilda 30 metreden balik avlayabilecek konuma gelmesi haric... Espriler sizi ancak! gulumsetiyor, duygusal sahneler ise gene havada kalmis. O kadar yil o adada kalan bi insan hakkinda daha dokunakli sahneler cekilebilirdi bence.. Ayrica gene Helen Hunt'imiz var!!! Bu gidisle 'bu hatunu artik gormek istemiyoruz' kulubu kuracagim.. Yeter yani..Daha iyi filmler varken bu filme gitmeyin bence. Ama illede baskasida kalmadi diyorsaniz, yapacak bisi yok gayri. Iki saatlik sIkIntiya katlanacaksizin.. Bu arada filmin sonunun filmin kendisinden bile kotu oldugunu soylemeden gecemeyecegim!!!!!
  Puan: 4
 • ii film

  yani şunu diyim film zaten tek tom hanks üzerine kurulu bir film ama tom hanks bu yükün altından kalkabilmiş! cd den izledim ama sinemaya gidip te izlenecek bir film. ama filmin en son sahnesini beğenmedim.
  Puan: 7
 • ....

  arkadaşlar siz önce bi sinemada seyredin ondan sonra yorum yapın cd den seyredıp yorum yapılmaz...
  Puan: 7
 • yine de tom...

  Film vasatın üztünde ama beklenen gibi değil:( Ama olsun psikolojik bir inceleme olarak güzel... tom hanks için gidilir
  Puan: 6
 • alda at dercesine pas weririrm

  güzel güzel ayrıca the doors şarkısı sölemiş tom brawo derim
  Puan: 8
 • Oyunculuk dedikleri bu olsa gerek

  Tek kelimeyle muhteşem. Philidelpiha ile başlayan, Forest Gump ile zirveye çıkan, Apollo 13 ve Er Ryan'ı Kurtarmak ile iyice pekişen olağanüstü bir oyunculuk yeteneğinin gözler önüne serilişini bu filmde Tom Hanks ile tekrar yaşıyoruz.. Konu çok ilginç olmsada, eksiksiz senaryo ve usta yönetmenin Tom Hanks ile bir arada olması filmi gerçekten kaçırılmaması gereken bir film haline getiriyor. Muhteşem görüntüler ve güzel müzik yoluyla da film oldukça iyi birleştirilmiş. İnsan psikolojisi filmde gerçekten çok iyi işlenmiş. Fazla lafa gerek yok !!! Gidin ve mutlaka izleyin!!! Not: Bir arkadaşım filmin kahramanının uçak kazasından kurtulmasını biraz mantıksız buldu. Ama zaten bir mucizeyi anlatan böyle bir filmde kazadan kurtulmaya mantıklı bir sebep aramamak daha akıllıca olur! Çünkü filmdeki türden bir kazadan kurtulmak sadece mucize ile açıklanabilir..
  Puan: 10
 • ...

  Tom Hanks`in yerinde olmak isterdim
  Puan: 9
 • Tek Kişilik Film

  Tom Hanks rol yapmayı biliyo be abi!tek başına film olurda anca bu kadar olur.. süper ollmuama kalabalık kısımlar kötü :) Wilsoooooooon....
  Puan: 10
 • FedEx Reklamı izlemek isteyenlere...

  Filmin ilk yarısı FedEx reklamı şeklinde geçiyor. Bütçesinin tamamına yakınının Tom Hanks'e verdiği paradan oluştuğunu varsayarsak, FedEx'in reklam katkısı ile çevrildiğini düşünmemek elde diil... Hasılat da cebe... Film gayet kötü, Tom abijim'in oyunu bile kurtarmıyor. Hiçbirşey yok, bomboş bir film işte... Lemandaki Robenson ve Juma bile daha eğlendirici. Filmin sonunda biraz dram katmışlar, ama geç kalmışlar... Cık cık cık gidilmes, değmes... Paranıza yazık!
  Puan: 4
 • Biri bana açıklasın..

  Ben de filmi izledim beğendim diyebilirim, ama şu açılmayan paket ve son sahnede kapıya bırakılan not mantığını biri bana açıklasın ya.. Harbi anlamadım. Hayatımı kurtardı bu paket diyo sonra da arabanın arkasında FedEx amblemi görüyo. Ne ki bu?
  Puan: 8
 • ..........

  bu sene gittiğim en kaliteli film izlenmeye değer salaklara göre bi film deil
  Puan: 10
 • çk kötüüü

  skn gitmein berbattııı.. çok sıkıcıdııı ve konuda çk klasikti...
  Puan: 2
 • mükemmel!!!!

  konu güzel,tom hanks zaten manyak bi oyuncu, e sesler ve görüntüler de eklenince ortaya böyle güzel bir film çıkmış.... mutlaka gidin görün, hem komik, hem de duygusal bir film... wilsoooonnn!!!!
  Puan: 9
 • ...

  içi saman dolu bi voleybol topu yüzünden bütün sinemaını sessizliğe gömülüceeni kim tahmin ederdi ki? güzel, sessiz sakin, rahat bi anlatımla harika bi tom henks.. heyecan istiyosanız pek yok ama iyi çekilmiş ve spektakl lara fazla prim vermeyen sahneler görmek istiyosanız birebir... ama bayabilir haberiniz ola
  Puan: 8
 • WİLSOOOONNNN!!!!

  Film de olaylar hep beklendigi gibi gidiyodu bence... yani hic dumur olamadım, sadece filmin sonunda pakette ne oldugunu merak ettim ve tom'un niye sondaki hatuna yavsamadıgını anlamadım... Neyse... Sıkılmadan izledim ama cok da eglendigim soylenemez... Yalnız Wilson olayı cuuk oturmus!!!
  Puan: 7
 • Voiiiiiit!

  Ya filmdeki sevimli balina atlanmış! Ben ona voit diyorum :) Neyse Tom Hanks bu filmle oskarı hakediyo bence. bi de filmi bi kere daha izleme kararı aldım, sondaki kadım Helen Huntun peruklu hali mi yoksa farklı mı? Sonu çok güzelolmuş olmalı ama anlamadım gari :) hayır adamın önünde yepyeni bi hayat vart fakat git işte kızın peşinden... Neyse böyle gerilimli ve zevkli bi film daha izlemedim. 10 işte..
  Puan: 10
 • Sıkıcı

  Çok matah bişi değil ama kötüde değil. Ben izlerken sıkıldım.. izlemesemde içimde kalırdı. bence izlemezseniz bişi kaçırmazsanız genede size kalmış..
  Puan: 6
 • Çok leziz

  Uzun zamandır beklenen bir filmdi. Bir kaç olumsuz yoruma rağmen Tom Hanks kötü film yapmaz mantığı ile gittim ve pişman da olmadım. Aynen olması gerektiği gibi gelişen ve sonuçlanan bir film. Gerçekten de izleyicisiyi saatlerce alıp buralardan götürüyor. Adada hiç hayvan, börtü böcek, denizde köpekbalığı olmaması gibi saçmalıklar haricinde mantık hatası kesinlikle yok. İzlemeyen eşektir.
  Puan: 8
 • Hem güzel hem de klişesiz

  Filmde nerdeyse hiç bi klişe yoktu, arkadaşlar da bu yüzden beğenmemiş ve annamamışlar sanırım. Bence gayet guzel anlatılmış hikaye, hiç sıkmıyo hem de!(şu 12 adaylik alan intikam savaşçısı Gladyötörle eğlenen arkadaşlar sıkılabilirler tabi) Hiç bişi için olmasa bile Tom Hanksi görmek için gidilir.
  Puan: 9
 • Bi voleybol topu için aalayacağımı sööleseler....

  Ben şahsen filmdeki olaya tam kapılamadım çünkü hangi köşeye baksam capcanlı FedEx reklamlarını gördüm, acayip sinir oldum yani reklam filmi gibi yapıp, adamlar resmen suyunu çıkarmışlar. Panic'e katılıorum ben de valla, yani Tom Hanks süper bi adam ama yani filmi o bile kurtarmıo. Ayrıca Helen Hunt'a da kıl oldum, e kadın madem ölmediğini biliodun ne diye evlendin yani?!?!? Ayrıca kadının kocasına ayrı bi kıl oldum, tam bi sinirlik abidesiydi. Filmin en ilginç noktası, benim bile o voleybol topuna sempati beslememdi, ciddi filmde en sevdiim karakter (ve en akıllısı da ayrıca) Wilson'dı, ama adını credits'de göremedim, neden ki?!?!? Ayrıca o sondaki paketin içinde ne vardı yaa öldüm valla meraktan! Haa bi de yani ben olsam o adaya gittiğim anda o kutuların içine bakardım, ama FedEx'de çalışanlar ööle yapmaaaaaz... FedEx bir numaradııırrr.. Git ya Allah aşkına!
  Puan: 5
 • Ah Gecelerin Hesabını Kimlere Sorarım

  Tom Hanks is cool ...
  Puan: 8
 • Hic geregi yok

  Bir film bu kadar basit olmamalıydı. Daha degisik seyler bekliyordum, basit bir adaya dusme ve kurtulma oykusu yanında sunulan seyler soz etmeye degmez bunun yerinetercihinizi baska filmlere kullanın... gitmeyin
  Puan: 3
 • Hanks'in oyunculuğu açısından mükemmel, Helen Hunt denen nefret tipten ve Fedex'ten iğrenmek için güzel bir fırsat...

  1- Filmin ilk bölümü gerçekten fedex reklamı gibi! insanlar ortalıkta "fedex, fedex" diye deliler gibi dolanıyor. tamam fedex iyi (!) bir şirket belki ama bu kadar da olmaz ama değil mi.. 2- Adadaki bölüm bence filmin en iyi tarafıydı. ne uzun, ne kısa, ne de fazla duygusal. tam tadında bırakmışlar. ve bu sayede tom hanks 4. Oscarını da alır. (ben zaten "Er Ryan"da Hanks'e 3. oscarını vermiştim. o gerizekalı italyanı sırf "hankse 3.oscarı da verdik" dememek için seçenleri teker teker kınarım!) 3- Filmin en kötü yeri adadan kurtulduktan sonraki bölüm. çok sallapati olmuş burası. senaristin uykusu gelmişti heralde; baya kısa kesmiş son bölümü. bir kere şunu düşün be adam: ıssız bir adada 4yıl kalan birinin adadan kurtulduktan sonraki tek derdi karısı mıdır? bu adamın karısı bir tarafa, hiç mi ruhsal çöküntüsü olmayacak? geri geldiği hayata uyum sağlamakta hiç mi zorluk çekmeyecek? adamı arabaya bindirip yollara koşmak iyi fikir de olayın tüm psikoljik boyutunu görmezlikten gelmek tam bir fiyaskodur.. filmi adadan kurtuluşu ile bitirmek belki çok daha iyi olabilirdi. be hey senarist! madem uykun geldi git yat. illa "filmin sonuna da atraksiyon yapalım" diye kasmak niye? hadi senarist bi hıyarlık etti, peki sen, yönetmen bey! "helen hunta o kadar para vermişiz. bir kaç sahnede daha görünsün" diye filmin sonunu uzatmak olmuş mu? Son olarak da yapımcıya not: kafana FEDEX kadar taş düşsün işallah...
  Puan: 7
 • yazıklar olsun muhittin boşat! böyle ucuz kırmızı kart mı gösterilir kardeşim...

  filmin sonunu bir kez daha izleme imkanı bulursanız, chuck'ın kızın gittiği tarafa doğru döndüğünü ve bıyık altından gülümsediğini farkedeceksiniz. gülümsediğini farketmişsinizdir zaten de, döndüğü yöne bi daha bakın. niye hatunun peşinden gitmedi diye hayıflanan arkadaşlar tasalanmasınlar yani... tom abi işini bilir. o hatun da iyiydi be. di mi?
  Puan: 9
 • Güzel bir film seyrettim.

  Evet, filmin bitirilemediği bir gerçek ve belki de filmin en kötü ve eleştiriye açık tarafı da bu. Doğrusu buradaki yazıları okumadan önce Fed-Ex olayına pek takmamışım. Hala da takıyor değilim, bir reklam olayı olduğu belli ama filmde anlatılmak istenen Fed-Ex çalışanlarının ne kadar onurlu insanlar oldukları ya da firmanın ne kadar profesyonel olduğu filan değil. Anlatılan bir insanın bir voleybol topuna bağlanacak kadar korkunç bir yalnızlık ve çaresizlik içindeki psikolojisi idi. Filmin çekildiği ada bile sanki bu hissi versin diye özellikle aranmıştı. Bu anlatım açısından filmi son derece çarpıcı ve etkileyici buldum.
  Puan: 9
 • Tom Hanks döktürmüş...

  Filmin 3/4'ünde Tom Hanks'in tek başına olduğunu hesaba katarsak, insan ilk önce sıkılacağını düşünüyor. Ancak olaylar öyle güzel işlenmiş, ve Tom o kadar muhteşem oynamış ki, ben de onunla beraber yaşam mücadelesi verdim seyrederken. Sıkılmaya vaktim kalmadı gerçekten. Sanırım Russell Crowe'a ihanet edip Oscar'da en iyi erkek oyuncu dalında oyumu Tom Hanks'e vereceğim. Adamın 4 yıl o adada yasadıktan sonra bakışları bile değişmiş. Gerçekten OYUNCULUK BU OLSA GEREK... 9 vermemin sebebi ise son sahnenin çok boşta kalması...
  Puan: 9
 • FedEx, Wilson & Amerika

  helal size elogullarl, iyi bir oyuncu uzerine kurulu hos belki bos, seyirci hosnut konu bos, cekimler hos, seyride hos.. sinema cikisinda buyuk FedEx, Wilson Top Sanayi AS , TH nasil da kilo vermis ve birazda ben olsam ne yapardimdan baska akılda birsey kalmiyor.
  Puan: 7
 • çok çok daha iyi olabilirdi. görüntüleri, oyunculuğu için gidecekseniz gidin konusu için gitmeyi düşünmeyin...

  ben filmi aylar önce duyunca(imdb) çok heyecanlanmıştım instinct vari eleştirileri yerleştiricekler adamı kopartıp götürecekler diye. lakin filmi sistemin insanları kendisine yabancılaştırdığını anlatmak yerine forrest gump tribi hayatı kabullenme üzerine kurduklarını görünce çok üzüldüm. yani olan olmuş. görüntüleri, oyunculuğu için gidecekseniz gidin konusu için gitmeyin hayal kırıklığına uğrarsınız. bir robert zemeckis hastasi olarak bırak bu zen triplerini robert diyorum keep up the good work!!
  Puan: 6
 • ürkünç

  aslında filmde tom hanks başrolü doğayla paylaşıyor. adaya düşmesiyle beraber olan olaylar insanın da aslında doğaya ait olduğunu hatırlattı bana. ateş yakmayı yeniden keşfetmek, balık avlamayı öğrenmek, yalnızlıktan "wilson"ı icad etmek doğaya ne kadar yabancılaştığımızı farkettirdi bana, ürküttü. film için hanks'in verdiği kilolar ve verdiği tüm emek bence yeni bir oscar'ı hak ediyor. aslında bu film 5 saat olmalıydı. sonuna doğru "şişirilmiş" olduğunu düşünsem de oldukça kaliteli bir film. filmin hoşlanmadığım yönü ise bir dolu reklam içermesi. diğerlerini bırakın, acaba yalnız wilson şirketinden ne kadar "bağış" aldılar merak ediyorum. acaba bunun rusya'da geçen sahnede duvarlardan lenin tabelaları söktürmekle de bir alakası var mıdır?? bu unsurlar beni rahatsız etse de mutlaka görülmesi gereken bir film "cast away".
  Puan: 9
 • CHOCK and Wilson

  Oyunculuk süperdi gerçekten.. Hele tom Hanks ile Wilson'un dostluğu anlatılmazdı.. Wilson'un kim olduğunu söölemiycem, gidin izleyin.. hatta kesin izleyin.. hoş, bi de sphalding var ama onu karıştırmayalım şimdi.. zaten rolü de epey kısaydı :)) Film öyle bi film ki, güldüğüm anların sayısını söylesem inanamazsınız.. sormayın zaten ben de saymadım.. çok güzel bir oyunculukla, traji komik durumunu süper bi şekilde gösteren tom hanks, bu filmin adı ve damgasıydı.. helen hant ta üzerine düşeni yapmış.. son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi.. Kesin gidin.. (wilson'la da tanışın :)...
  Puan: 10
 • güsel filimdi vesselam......

  Tom Hanks döktürmüş gene... ama film genel olarak güzeldi.. insan "o kadar zaman yalnız kalabilirmiyim" diye soruyor kendi kendine ...ha bir de wilson gibi bir arkadaş var oda ayrı bir konu zaten.... bu arada filmin sonundaki notla ilgili bir şey, o notla hayatta kalması çok ince ve güzel bir ayrıntı...
  Puan: 8
 • SIKICI

  Bitsede gitsek dedik film boyunca. Tamam filme reklam almissiniz anladik ama fedex olayinda isin gübresini cikarmissiniz. Elemanlarin ıssız adaya bile paket servisi var yuh yani ;)
  Puan: 5
 • :)

  Film boyunca Tom un o soguk havada yari ciplak durmasi beni cok rahatsiz etti zaten bizim salonda soguktu ama Tom un oyle bir derdi yokmus gibiydi. Ne diyim cok iyiydi ya hem film hem Tom. Yaşli gitti genc geldi ve Helen onun ablasi gibi kaldi sanki ;p Tom un son haline ve duyarsizlasmis tavirlarina bayildim. Ve bilmiyorum dikkatinizi cektimi filmin bir sahnesi Titanic ten bir sahneye o kadar benziyorduki. Tom arabaya binip giderken Kelly "Chuck" die ona bagiriyor (Rose'un bottan tekrar gemiye atlayip kosarken "Jack" diye bagirmasi gibi), sonra sariliyorlar öpusuyorlar Kelly I know I know diyerek agliyor ve ölmedigini bildigini soyluyor (Ayni Rose'un elmas kolyeyi calmadigini bildigini Jack a soylemesi gibi) ehuhe bilmiyorum sacmaladigimi soyleyen cikarbilir. Sonuc itibariyle harika bir oyunculuk izlemek icin gidin , çok sey kacirirsiniz.
  Puan: 9
 • Tom Hanks'i sevmem

  Ama hakkını yemeyelim, iyi oynamış. Film de güzeldi yani. Chuck'ın adadan kurtuluşuna kadar olan kısmı ne kadar sürükleyici ise, sonrası da o kadar sıradan. Keşke filmi orada bitirselermiş...
  Puan: 7
 • GİTMEYİN.....

  tom hanks için ve film iki dalda oscar a aday falan dedikleri için gittim konusu basit bi konuydu ayrıca çok sıkıcıydı çünkü olaylar çok abartılmış
  Puan: 3
 • Adeta bir reklam kuşağı izler gibi olduk

  Filmlerde 5-10 saniye kadar bir ürün görür ve buradan bu filmin sponsorluğunu kimlerin yaptığını anlardık. Bu filmde ise ilk 15 dakika "XXXXXXX" servisinin ne kadar da iyi hizmet verdiğini, mutlu-mesut amerikalıların kolilerini nasıl güven içinde bu kuruma teslim edip, emanetlerinin sağ salim dünyanın öbür ucuna ulaştığını, bir dakikalık bile gecikmenin şirket yetkililerince kabul edilemezliğini, uçak düşse bile bunun kolideki nesneden kaynaklandığını şirketin suçlu olmadığını görüyoruz. Allahım ben nasıl bu sinemaya düştüm. Issız adada kalmanın bütün ızdırabını oturduğum yerde yaşadım resmen. Koltukları tırmaladım.. zarar verdim sağa sola.. Tırnaklarımı yedim daha fazla zarar vermemek için. Yetişin yok mu cankurtaran!!!! Bir adaya düşüp orda yapayalnız kalma fobiniz varsa ya da sudan falan korkuyorsanız kesinlikle görmeyin, ama bu gibi korkularınız yoksa ve illaki görmek istiyorsanız gidin inşallah. Benden uyarması. İşte bu kadar. Oh be!!! rahatladım billa. (1 puan verdim ama keşke mümkün olsa diğer arkadaşların verdiği puanları da alsam ne iyi olurdu)
  Puan: 1
 • hayret ya

  sen ucak kazasindan kurtul hemde hayvan gibi okyanusta adaya dus. okyanusa sal kendini gemiye rastla. tamam bir dedik iki dedik ucuncude artik yeter dedim valla. bu filmi ciddiye alanlari ben ciddiye almiyorum arkadas. tom hanksde rol yapcaksa adam gibi filmde rol yapsin. yoksa supermen 4 te oynasada rol yapar tom hanks. o yuzden gitmeyin kesinlile derim. hicbirsey anlatmiyo film hayata dair. hani belki benimde basima gelse bendemi boyle olurum acaba diye merak edenler icin
  Puan: 2
 • YENI HAYAT - CAST AWAY

  http://www.yeni-hayat.com/
  Puan: 8
 • güsel ama

  sonu biraz saçma olmuş benceeeeee
  Puan: 7
 • eh işte

  vallahi öyle ahım şahım bir film değil, atalaya katılıyorum. ben de adamın denize açıldığı salın neresine o paketi koyduğunu merak ediyorum.
  Puan: 5
 • kasar'a bakmayın zira o kendini kasmış bir kere

  bence izlediğin filmden beklentilerin ne diye düşünmek lazım. matrix de güzel bir film ama hiç gerçekçi değil. ama izleyenler büyüleniyor. hoş vakit geçirebiliyormusun yada filmdeki nüansları alabiliyormusun bence bu önemli. bence çok ince mesajlar veriyor. tabii kasar gibi maddeci duygudan yoksun insanlar sadece realist yönüyle bakınca bir şey alamıyorlar filmden. maneviyat denilen bir şey var. manevi yanı ağır basanlar kesinlikle izlemeli. basmayanlar ise keskesin izlemeli belki hayatta her şeyin madde değil manevi yönleri olduğunu bir gün belkide bu filmde anlarlar.
  Puan: 9
 • ...

  Tom Hanks yine döktürmüş.Uçağın düşme sahnesi mükemmel. Yalnız şu açılmayan ve hayat kurtaran paketi ben de anlamadım
  Puan: 10
 • guzel

  film hostu ama konu beklemeyin filmde , konu cok basit : issiz biradaya dusseniz yaniniza alacaginiz uc sey ne oldurdu tadinda hafiften yani kesinlikle doyurucu bi olai yok. Ayrica Tom Hanx kurtarmis filmi yani onun yerine tutupda filmde baska biri oynasaydi belki bu kadar basarili olamazdi ayrica filmin butcesini merak ettim cunku en ufak bi numara yok filmde para harcatacak. Helen hunt tan artik kusasim geldi. Bide Tom amcanin filmin basinda gobegi oldugunu fakat filmin sonunda korkuluk kadar zayif oldugunu gorunce dumurumu saklayamadim ve agzimdan bir oha kacti helal olsun herife. Duygusalsaniz gidin ama ben bu filmde sadece Tom Hanks in oyunculugunu izledim baskada bi bok yoktu.
  Puan: 6
 • hanksim benim

  arkadaşlar tom hanksin bu flimdeki oyunculuguna diyecek hiçbirşey yok flimde konuşmanın az görselliğinfazla olması bazı arkadaşları sıkmış mesela jonijo nicki olan arkadaş buna örnek verilebilir
  Puan: 9
 • ben de izledim bu filmi

  walla film bazen güzel bazen idare eder düzeydeydi ama genel olarak beğendim desem yalan olmaz gidin görün bi ada ya düşerseniz neyi nası yapacağınızı öğrenin beleş kurs misali aradan çıksın:o)
  Puan: 8
 • mükemmel bi film kesinlikle gidin

  Film bence süperdi özellikle uçağın düşüş sahnesi çok iyiydi. tom hanks bence bu filmdeki oyunculuğuyla oscarı gerçekten hakediyor. Filmdeki espriler belki kahkahadan çatlatmıyo ama bütün espriler kaliteli ve tamda yerinde yapılmış espriler sonuçta bu bi komedi filmi diil ve bana beklediğimden fazlasını verdi açıkçası. Bu film gerçekçi diil diyenler de bi daha da sinemaya falan gitmesinler...
  Puan: 10
 • sadece tom hanks

  tom hanksın oyunculuğa 9 verirdim ama genel filme 5 bile fazla ulan bu adamlar o kadar ara vermişler bi sene heralde filmin sonunu çekmeyi unuttular karambolde bu ne lan sonu yok .... aman abı gıtmeyın demıcem keyfınız bılır ama eh ıste sadece tom hanksın oyunculugu he fılmın son 15 dakkası artık bıtsın dıe dua edıyorsunuz o kadar bayıyor ve sonu olmadıgını gorunce cıldırıyorsunuz herıf sadece kurtuluyor
  Puan: 5
 • çok sıkıcı

  tom hanks'in forrest gump, saving private ryan gibi şaheserlerden sonra böyle klişe konulu bi filmde oynaması bir hata bence. "mesajınız var" bile daha iyiydi yaw, en azından sıkılmadan izleniyodu. bu arada açılmayan paket olayına ben şöyle bir anlam verdim kendimce: adam o paketi geri götürecem (kahraman fedex) diye kendi kendini gaza getirdi ve adada hayatta kalmak için kendine bir sebep oldu. bu ara kamyonetin arkasındaki fedex'in işareti değil, kadının bi çiziktirmesiydi sanırım.
  Puan: 4
 • Bu KaDaR KöTü olaCağıNı DüŞüNMeMiŞTİM

  Kadınler ne ister? e gidecektik yer kalmayınca bu filme gittik fragmanında hoş gözüküyordu. Ama izleyince çok saçma bi film olduğunu anladımmm ne komedi denir ne dram denir. Hiçbirini yaşatmıyor bence.. Tom Hanks in oyununa gelince adam güzel oynamış ama film boyunca Tom Hanks ve adayı izlemekten bıkkınlık geldi. Daha iyisini beklerdim walla...
  Puan: 5
 • neticede tom abimiz

  sevgili sinama seven arkadaslarımın yorumları bence olayın sanatsal yonune bakmadan oyseline yorum yapmıslar. Tabi ki filmin konusu cok klişe ama bence bir erkegin yalnızlıgını anlatabilecek en iyi filmlerden birisi. Tabii tom abimizin yeniden medeniyete dönmesi biraz daha iiiii açıklanabilirdi. İzlemeyenlere tavsiye GİDİN
  Puan: 7
 • işte oyunculuk...

  güzel bi filmdi,hiçte sıkılmadım-arkadaşlar olayı biraz abartmışlar-hareketli filmlerden hoşlananlar için biraz sıkıcı olabilir ama seyredilemeyecek kadar da değil yani. tom hanks in oyunculuğu tartışılmaz zaten. neredeyse tamamı ıssız bi adada geçen bi filmden daha fazlasını beklemek yanlış olurdu. izlemeye değer bi film, filmde uykusu gelen arkadaşlar Lolita'yı ya da Ağır Roman'ı izlememişler herhalde. ama sonunun biraz havada kaldığı bi gerçek, daha iyi bişeyler bekliyor insan. Angut bi son olmuş.
  Puan: 7
 • acilmayan paket...

  Bence acilmayan paket umudu temsil ediyordu; birgun gelip o adadan kurtulunca paketi gitmesi gereken adrese ulastiracagina olan umidini kaybetmedigini gostermek icin... Onu da acsa geri donmesi icin hicbir motivasyon kaynagi kalmayacagindan korkuyordu... Degisik bir filmdi, Tom guzel oynuyordu, ama boyle bir konu cok daha gosterisli ve derinlemesine cekilebilirdi... Ama o zaman da 5-6 saat surmesi gerekirdi... Aslinda karizma olurdu, "5 saatlik filme gittim" derdik..:-)
  Puan: 6
 • güzel

  son zamanlarda rastlayabileceginiz en hoş film zamanın ne kadar mantıksız ve göreceli bir kavram oldugunu göstermeye çalışıyorlar ama filmin sonunda kutunun hayat kurtarma olayını açıklarsa biri sevinirim. kaçırmayın gidin.sinemada daha güzel oluyo...
  Puan: 7
 • Oskar mı? Bu rol için mi? hadi canım sizde.

  Oskar ödüllerininde pek anlamı kalmadı artık. Tamamen ticari değerlendiriliyor gibi. Tom Hanks oynaması gereken şekilde rolünü oynamış. Fazladan ne kattığını anlayamadım. Forest Gump'taki gibi bir oyunculuk becerisi yok bence. Sıradan bir film olmuş sonuçta. Süpriz yok ama reklam çok. Bu film alsa alsa ''yardımcı malzeme oscarı''nı alır oda Mr.Wilson'la!
  Puan: 4
 • tekdüze

  çok uzatılmış,emek sarfedilmiş ama başarısız içim bayıldı
  Puan: 3
 • *******SADECE ORTA KISMI*******

  Filmin sadece orta kısmı iyi bence yani adada geçen kısımlar diğer bölümler çok uyduruk.Aşk hikayesi gibi
  Puan: 7
 • anlamadıysanız anlatayım...

  bu yazıyı filmi henüz görmemiş olanlar okumasın ama artık dayanamadım ve açıklamak zorundayım. sayın filmin havada kaldığını, sonunun belli olmadığını söyleyen arkadaşlar... birincisi bu tipik bir hollywood filmi değil. belki onlarda bulunan "aksiyon"u ve klişeleri beklediğiniz için "boş" bulmuşunuzdur, belki de ayrıntıları, sembolizmi ve manevi boyutu göremeyişinizden. hatırlarsanız filmin başında fedex görevlisi bir evden paket alıyor ve bir kadınla konuşuyor. paketin üstünde kanat resmi var, hatta adam bunun hakkında yorum yapıyor. o paket rusyada bir adama veriliyor ve adam sevgilisine dönüp "eşimden" diyor. sonra o paket adaya chuckın eline geçiyor ve o tam açmak üzereyken üzerindeki kanat resmini görüp vazgeçiyor. neden? çünkü kanat özgürlüktür ve chuck o adada mahsurdur.. bir çeşit esirdir.. sonra adaya o büyük metal parçası geldiğinde onu bir kanat gibi dalgaların üstünden geçmek için kullanmak geliyor aklına; zaten yaptığı "kayığın" üstüne de o resmi çiziyor..işte bu yüzden paketi, teslim ediyor ve hayatını kurtardığını söylüyor. ayrıca teslim ettiği evde de aynı kanat resmi mevcut. sonra yolda güzel bir kadın görüyor (muhtemelen filmin başında gördüğümüz kadın - ve yine muhtemelen kendini aldatan eşinden boşanmıştır) ve kamyonun arkasında yine kanat resimleri görüyor. yani paket o kadının, ve daha önce onu adadan kurtaran ama sevgilisinden ayıran kader (ki arkadaşına kaderden ve ümitten bahsediyor)onların yollarını birleştiriyor. chuck bir karar verme aşamasında, yine sembolik değer taşıyan bir dörtyolda bir o yöne bir bu yöne bakıyor ve kızın istikametinde karar kılıyor. bu filmin sonunda bize ima ediliyor. eğer tipik bir hollywood filmi gibi sevgilisine kavuşmasını, veya diğer kadına yıldırım aşkıyla aşık olmasını veya bunun gibi herhangi bir "ağzınıza kaşıkla verilmiş" bir sonuç beklediyseniz tabii ki hayal kırıklığına uğramışsınızdır! film bazılarının istediği gibi adadan kurtulduğunda bitseydi tamamen basmakalıp olurdu. filmin amacı kesinlikle böyle bir öykü değil! olayın psikolojik ve manevi boyutu önemli. adam niye kurtulduktan sonra çakmakları inceleyip gece yine yerde yatıyor sizce?tabii anlayana... not: tom hanksten bahsetmeye bile gerek yok.. olağanüstü! ayrıca adam fedex şirketinde çalışıyor ve hayatını ona adamış durumda... tabii ki sürekli fedex göreceğiz!
  Puan: 10
 • bence güzeldi

  Benden önce yazan arkadaşla aynı fikirdeyim. Gerçekten hoş, etkileyici bir filmdi. Hanks karizmatik bir oyuncu. Hadi objektif olmayayım bir kadın olarak H.Hunt için; hiç de öyle ayılıp bayılınacak biri değil ama karakteri mi iyi aceba? Uçağın düşme sahnesi müthişti. O dakikadan itibaren acayip kendimi kasarak izlemişim ki, bir süre sonra bacaklarımın ağrıdığını hissettim. Sürekli benim başıma gelse ne yapardım diye düşündürttü hep. ( Garanti ölürdüm, bi kere o uçaktan sağ kurtulan şanslı ben olmazdım kesin ) Bir de filmin verdiği mesajlardan en önemlisi ise şuydu ki; Asla dişçiye gitmeyi ihmal etmeyelim arkadaşlar.
  Puan: 9
 • BENce;

  Filmi neden bu kadar uzatmışlar anlamadım, ada sahneleri çok iyi olsa da çok uzundu, bi zaman sonra "e anladık" oluyosun, ayrıca film, dört sene boyunca devamlı adada kalmaktansa arada helen hunt cephesinde ya da en azından onu arayanlar cephesinde, yani normal hayat cephesinde neler olduğunu gösterse daha iyi olmaz mıydı? Dört sene geçirmiş gibi oldum yauu... Sonu da anlamsızdı, helenle olmadı kabul, son çıkan kızıl hatun neyi temsil ediyodu, gerisi size kalmış mı dedi bize film yani... paketin sahibi kızıl hatunmuş, ee, gitsene peşinden!! Filmin en güzel iki olayı, üstte de bazı arkadaşların dem vurduğu gibi bir "Light my fire-Doors" iki "Wilson" dı... İnsanın insana ne kadar muhtaç olduğunu çok iyi vermiş... Ne puan veriyosam bu iki şeye veriyorum, hadi Tom'a da veriim...
  Puan: 6
 • Mükemmel Oyunculuk

  Tom Hanks Oscarlık bir oyunculuk çıkarmış. Film de gayet sürükleyici ve güzel...
  Puan: 8
 • Robinson filmi iste

  Robinson filmi iste. tam anlamiyla igrencti. kesinlikle tavsiye etmem. Cekilmesi bile bir hataymis bence. gitmeyin derim.
  Puan: 2
 • yazık olmuş bunca emeğe

  Klasik bir Hollywood filmi olmaması bir filmin iyi olması için yeterli değil. Doğayı çok seven ve bir adada tek başına yaşama hayalleri olan bir insan olmama karşın film boyunca sıkıldım. üstelik filme herhangi bir beklentiyle de gitmedim. Konusunu, reklamını falan da görmemiştim. Çok iyi bir sinemada çok az sayıda seyirciyle sessiz bir ortamda izledim filmi. yani beni olumsuz etkileyecek hiçbirşey yoktu. Filmin başından sonuna kadar (uçağın düşme sahnesi dışında) sıkıldım. Sonuna doğru artık elim ayağımı kontrol edememeye başladım. çok uzun ve gereksiz sahneler, birden bire atlanılan dört yıl ve oratay çıkan kopukluklar dikkat dağıtıcı. Güçlü bir hikayesi de var aslında ancak nasıl oluyorsa oluyor Tom Hanks gibi üstün bir oyuncu, iyi bir tema, doğal güzellikler ve sıra dışı çekimlere karşın çok sıkıcı bir film ortaya çıkıyor. Gerçekten yazık olmuş o kadar emeğe de paraya da zamana da. Herşeye rağmen adada tek başına fantezisi olanlar için doğa sahneleri etkileyici. Ya sabır denip izlenebilir.
  Puan: 5
 • güsel olmuş güsel

  iidi tom hanks cok iidi ama ada da biras daa atraksyon olsa iiyidi
  Puan: 5
 • Daha N'ossun

  Tom Hanks:Bu adam benim kahramanım, yani senaryoda ölüm varsa bu adam ölür, o kadar yani. filmin başında şişko adam gidio, cılız bişeye dönüyo, bunun adı sinema sanatıdır beyler başka bişey değil. ayrıca hareketler büyüleyici, Russell abimle yarışır oscar için, ama oyum Tom'a. zaten geçen iki yıldan kalma iki oscarı çalınmıştı. Saving Private Ryan'da en iyi film ve en iyi erkek oscarını çalmışlardı, bu filmle telafi etsinler artık. Helen Hunt:Filmin tek eksik noktasıydı. yani bu karı kurusunda ne buluyosunuz da oynatıyosunuz bu karıyı anlamadım. bi hafta içinde 3 kere izledim de artık gına geldi valla. oyunculuğu rezalet diil, ama kesinlikle çok antipatik ve çikin bi karı. Wilson: Modern Robinson'un Cuma'sıydı. Bence o da oscarlık oyun çıkarmış ehue. Fedex: reklam falan değildi, ne yani fedex değil de xxxxx mi yazsalardı, hadi canım siz de. herşeyde bi kusur bulanların buna tepki göstermesi çok doğal.Filmin sonundaki karı: çok hoş bi hatundu. tom kaçırdı die accayip üzüldüm, ama arkadaş tomun onu yakaladığını belirtti, vicdanım huzura erdi. açılmayan fedex kutusu: umudun bi simgesiydi, yoksa adamın 'ben onurlu ve fedexin yılmaz bi eriyim' mesajı değildi. ayrıca filmin sonundaki karı ile de bağlantıyı kuruyo. bence filmin sonu gayet iyiydi, nie acımasızca eleştiriyorsunuz anlamadım, yani bi şekil bitince klasik oluyor, bi şekil bitince anlamsız oluyor falan filan, size de final beğendiremiyorus doğrusu. film, bitebileceği en iyi şekil bitmese de, finali filmin bi eksisi değildi. Saving Private Ryan ve Braveheart'ın 10 aldığı ortamda 9 kesinlikle hakkıdır bu filmin. Ayrıca What Women Want'tan da 10 kat iyi bi filmdi bariz.
  Puan: 9
 • wilsoooooon I'm sorey

  bence gidilmesi gereken bir film. mutlaka görün boş değil. bir şeyler veriyor. ayrıca hemen gidip bir wilson voleybol topu alcam
  Puan: 9
 • Acaba Tom Hanks hangi rejimle bu kadar zayıfladı?

  Tek kelimeyle fevkalade. Tom Hanks öyle başarılı filmlerde parlıyorki, ona hayran kalmamak mümkün değil. Saving Private Ryan ve The Green Mile'dan sonra ona hayranlığıma yepyeni bir sebep bulmanın mutluluğu ve saadeti içerisindeyim. Kesinlikle filmden sonra kendinizi çok iyi hissediceksiniz çünkü tek başına bir adada herşeyi kendi yaratan, çabalayan, didinen ve pes etmeyen bir adamın macerası öyle güzel bir anlatımla sunulmuşki.. Hernekadar Robinson Crusoe fikrinden yola çıkılmış olsada, filmin vermek istediği mesajlar bence en iyi böyle ifade edilebilirdi. Merak ettiğim Tom Hanks nasıl böyle kilo verdi acaba, kaç haftadır rejimdeyim ancak 6 kilo verebildim:((Herneyse işte, kaçırmayın derim. Sahip olduklarımızın değerini bize hatırlatan bir film.
  Puan: 10
 • FedEx, Wilson, paten, vs...

  Tom Hanks'e sözüm yok. Ama neden film bu kadar düş kırıklığı yaratıyor bilmem. Adam kurtulduktan sonrasını neden o kadar uzatmışlar ki. Ben adadaki kısımların biraz daha uzamasını dilerdim. Filmin en çarpıcı karakteri ise Wilson. Ne diyim. Gerçekten iyi bulmuşlar onu. Ayrıca bir dişhekimi olarak paten sahnesinde ürktüm. O ne arkadaş. Mümkün değil öyle birşey. Adadaki diğer herşey harika. Ateş yakma sahneleri gibi. Ama insan o kadar zamanda daha fazla kilo verir gibi geliyor bana. Dediğim gibi, adam adadayken herşey iyi. Belki Helen Hunt'a para verdik, biraz daha oynatalım diye düşündüler. Ama o finaldaki muammayı ben de çözemedim. Başka film kalmamışsa ya da Tom Hanks manyağıyım diyorsanız gidin. Ama çok şey ummayın.
  Puan: 6
 • .......

  ne biliim işte.. demekki zaman o kadar önemliki her anı mükemmel yaşamalıyız.. fazla üzülmeden... her andan tada alarak zevk almasını bilerek... değil mi.. izlenmesi gereken bir film...
  Puan: 7
 • beş para etmez

  kesinlikle beş para etmez uydurma bir televizyon filmi gitmeyin
  Puan: 1
 • yazık olmuş

  kardeş insan reklam filmi çekecekse neden bu kadar masrafın altına sokar kendini anlamam wilson" muş fedex" miş yazık güzelim. isme kanıp gitmeyin hata edersiniz 2 milyon güzel para cebinizde kalsın
  Puan: 1
 • beğendim...

  cinemaya ses ve görüntü effectlerini izlemeye giden arkadaşlar varsa aramızda beğenmemiş olabilirler. gerçi ses effectleri harikaydı ama... senaryonun güzelliğine bakar mısınız?insan bu filmi izleyince sahip olduklarına şükrediyor. düşünsenize şu an ateş yakmak için elimize tahta alıp uğraştığımızı. ya da bir diş için kendi kendimize işkence yaptığımızı. bu filmi izleyelimde elimizde olan nimetlere şükredelim. film tek kelimeyle harikaydı ama tepeden sırıtan mikrofonu beğenmedim. sanırım o yüzden oscar alamadı.
  Puan: 8
 • hanks hayranları için...

  nedendir bilmem filmde beni rahatsız eden bi seyler vardı. yani cıktığımda o kadar etkilendiğimi zannetmiyorum. titanic gibi bütün senaryonun bastan bilindiği bi film sadece. tom hanks ve doğa görüntüleri filmin artıları. tabii cuma rolüne soyunan wilson da filmin yıldızıydı bence. acılmayan fed ex kutusu da izleyenleri düşündurelim biraz kaygısıyla tasarlanmış olsa gerek. ama senaryoya ve filmin akışına guzel oturtuldugunu soyleyebilirim. filmi klasik bi finalle sona erdirmeme cabası da amacına ulaşmış gibi. serseme donen chuck icin yeni bi umut ısıgı doguyo. ben helenin yerinde olsam kocayı mocayı satar toma donerdim valla. ask bu boru mu. bu arada tomun dört yıl sonra kas yığınına dönmüş vaziyette balık avlarkenki ilk görüntülerine de çok güldüğümü söylemeden geçemicem. izlemeye değer. gidin bence. tom da var daha ne olsun...
  Puan: 7
 • Hııımmmm RekLaMLaR :P

  Yani dedim işte boOol reklam kopuk sahneler ama ben beğendim birazda olsa.. Tekrar izlemekse düşünülmesi gereken bi konu sakın..!!
  Puan: 5
 • gidilir

  bi cuma eksikti gercekten. ucak sahnesi iyiydi ormanda aslan falanda saldırsaydı heyecanlı olurdu. ben bekledim şahsen ne zaman şempanzelerle arkadas olcak diye. bide olaydan bi kurtuldu adam kendini ucakta buldu birden kopuk we sacma yerleri wardı gormeyenler pek bişey kaybetmez ama gidilir
  Puan: 5
 • sevdim

  sevdim
  Puan: 7
 • tom hanks show

  film fena syılmaz .ama filmi güzel yapan bir sey warsa da o da tom hanksin olağanüstü performansı.... atesi bulduğu sahnedeadam feci oynamıs.... helen hunt dısında da kaliteli ytardımcı oyuncu yok... fil bir bütün olarak incelendiğinde sıradan ;...fakat tom muhtesem
  Puan: 7
 • Tom Hanks faktörü..

  Öncelikle sinemada izleyemediğim bu filmi geçte olsa vcd`sini[korsan] izlediğim halde çok beğendiğimi söylemek istiyorum... Filmin başlarındaki uçak düşme sahnesi çok iyiydi... Issız adaya düşen Tom Hanks`in yeni hayatı, hayat mücadelesi sürükleyici bir biçimde anlatılıyor... Ateşi zor uğraşlar sonucu bulması, buna çok sevinmesi görülmeye değer sahnelerdi... Neyse geri kalanını izlersiniz:))... Filmin konusu gereği çok durgun bir yapısı vardı... Esnediğim anlarda oldu ama yinede görülmeye değer bir film... Tom Hanks oynamıyor, yaşıyor sanki!!! İyi seyirler...
  Puan: 7
 • aglasa sesini duyar misiniz ajaba?

  Battaniyenin altinda saaddet içinde mirildanarak izlemis olsam da bu film felaketti. Ruhumu teslim ediyodum nerdeyse. Yapmayin yaziktir.
  Puan: 3
 • hoş

  Başyapıt değil ama eğlendirici hoş bir film...Bayağı güldüm...
  Puan: 7
 • I ih!

  Onler iyi ama arkalar i ih! Film hic hosuma gitmedi dersem yalan olmaz sanirim. Birkere senaryo oldukca abuk. Bu teknoloji, bu Abd? Hale bak! Acayip bayildim filmi izlerken. Hatta birara yemek bile yedim sikintidan. : ) Bosyere umut baglamistim oysaki Tom Hanks'e...
  Puan: 5