zuxxi.com//sinema|geyiks

brunozz

Mavi Ay

Bi keresinde Medi'yle Deyvid kavga ediyolardı hatunun evinde. Sonra Medi şırraak diye tokat attı. Ööle durdular. Medi yine tokat attı. Yine durdular. Sonra bi kere daha atayım dedi ama Deyvid hatunun bileğini tuttu. Öpüştüler sonra da. Geyik ve de klişe bi sahne evet. Ama o zaman bu sahneyi izledikten sonra gece heyecandan uyuyamamıştım. Defalarca da rüyamda görmüşümdür.
 • Kasımda Aşk Başkadır - Sweet November

  Keanu'cum ayıp oluyo ama bööle

  çok çok çok kötü bi film, kutluyorum doğrusu. 3 hatun gittik, çılgınca geyik çevirdik yine de filmi hoş hale getirmek için yetmedi. Budur.
  Puan: 3
 • Özgür Duygular - La Fidélité

  fransız öpücüğü

  Yaw, yönetmen naapacağını bilememiş. Kadın klasik mutsuz ama şehvetli Fransız kadını, önüne gelenle şeediyor. Sonra cidden aşık oluyo ama bu sefer de olmaz da olmaz diye tutturuyor, adamı sefil ediyor. Daraldım bi ara bağırıcam sandım. Yine de bazı sahnelerde tiplerin karşılıklı aşklarını detaylarda çok basit örneklerle görmek mümkün. İyi ki gittim, ama bi daha para verip gitmem, beleş olursa seyrederim.
  Puan: 6
 • Gizli Gerçek - What Lies Beneath

  korku dediğin nedir ki

  İzlemeyen okumasin

  Evet adamlar korku filmi tekniklerini çatır çatır kullanmışlar,yeni hiçbi şey yok. Ama korktuk mu? Korktuk. Naapalım insanoğlu zayıf bi mahluk, hain kocalar, deli insanlar, cesetler ödümüzü şeyimize karıştırıyor. "Ben bunları severim" diyenlerdenseniz gidip görün. Yoksa hiç zaman harcamayın.
  Puan: 7
 • John Malkovich Olmak - Being John Malkovich

  malkovic malkovic:)

  5. sınıf korsan baskıda izlemiş olmama karşın nutkumun tutulduğunu belirtmek isterim. Böyle insanın beynini kamaştıran filmleri oldum olası sevmişimdir zati. Bi de içinde Malkoviç olunca 10 kere olsa 10 kere daha izlerim diyom bu filme, daha da bişi demiyom.
  Puan: 9
 • Üçüncü Göz - The Gift

  neden katil hep uşaktır?

  İzlemeyen okumasin

  valla filmin son 1 saatinde katilin bizim güzeller güzeli Greg abimiz olduğunu anlamıştım. Bu yüzden filmin bundan sonraki kısmında bi nebze uyukladım. Yalnız şu çocukcağızın intihar ettikten sonra gidip cate yengeyi kurtarmasını anlayamadım. Naapalım olur ööle.
  Puan: 5
 • Yapay Zeka - A.I. Artificial Intelligence

  Robotlar da ağlar

  İzlemeyen okumasin

  Pek çok kişi et fuarı sahnesini Steven efendinin halt yemesi olarak değerlendirmiş, bense düpedüz bir Kubrick sahnesi olduğunu düşünmüştüm filmi izlerken, yapay dünyaya karşı duygusal öfkeli insan ayinleri... Bi de robotun sevmeye programlanmasının yanı sıra annenin de sevilmeye programlanmış olmasına dikkatinizi çekerim. Yannız filmin sonlarında iyice hazin bir hal aldı, sinirlerim bozuldu. Yine de bi kere daha izlerim, hiç üşenmem.
  Puan: 7
 • Maymunlar Cehennemi - Planet of the Apes

  maymun isem suçum ne

  Yaw eski versiyonunu izlemedim, karşılaştıramayacağım. Zaten üşenirdim heralde. Değmezdi yani. Hadi bilim kurgu fantazi anladık da, o dangalak Amerikan subayı için o maymunla hatunun kapışmasının filme ne katkısı vardı anlayamadım. Simgeler bilmem neler vardır belki, doğrudur. Baydı ama beni. Para verip gitmezdim zaten, arkadaş ısmarladı diye gittim.
  Puan: 3
 • Bridget Jones'un Günlüğü - Bridget Jones's Diary

  what you want, baby I've got it

  İzlemeyen okumasin

  Hatun kisi bana epey bi tanidik geldi. O komik salak pijamalariyla, evde TV seyrediyo ayagina bekleyip durdugu telefonla, agzindan eksik olmayan sigara, alkol, kufuruyle...:) Oyle yani. 32 yasima daha epey bi var ama simdiden boole isem yandım demektir. Neyse, Hugh Grant abimiz yine "yeme de yaninda yat" halini sürdürüyo, ne diim allah sahiplerine baaşlasın. budur.
  Puan: 8
 • Yağmur Altında - Singin' in the Rain

  derim ki

  Bu hayatımda izlediğim en güzel film.
  Puan: 10
 • Akıl Defteri - Memento

  ellerine sağlık

  Sinemada harala gürele filmlerden hoşlananlar, filmlerdeki minik ayrıntılara dikkat etmekten haz etmeyenler ve bi de film izlerken aklını çalıştırmamak yanlısı olanlar siz gitmeyin.
  Puan: 9
 • Tehlikeli Bekleyiş - The Crossing Guard

  nefes al, nefes ver

  Filmi ilk izlediğimde evde salonun ortasında hıçkırıklar içinde yerlerde sürünmüştüm bir süre. Hiç unutmayacağım filmlerden biri. Yaşamı sevmek isteyenlere öneririm.
  Puan: 10
 • Gözde Çift - America's Sweethearts

  sizi bilmem ama...

  Çok güldüm ben. Vallahi diyom. Hele Hector acayip komikti. İyi ki de gittim.
  Puan: 6
 • Aşk Engel Tanımaz - Notting Hill

  Ain't no sunshine when she's gone

  Yalnızca pazaryeri sahnesi için bile izlemeye değer. Hugh Grant doğru seçim.
  Puan: 8
 • Sıcak Hedef - Gridlock'd

  life is a traffic jam

  İzlemek lazim, çok leziz bi film.
  Puan: 8
 • Yeni Hayat - Cast Away

  aglasa sesini duyar misiniz ajaba?

  Battaniyenin altinda saaddet içinde mirildanarak izlemis olsam da bu film felaketti. Ruhumu teslim ediyodum nerdeyse. Yapmayin yaziktir.
  Puan: 3
 • Minik Kaçamaklar - Town & Country

  vayy

  Sen tut bu kadar ünlü bilmemne oyuncuyu biraraya getir, yaptığın film bu olsun. Helal olsun, bu da takdire değer bi durum.
  Puan: 3
 • Gladyatör - Gladiator

  Masculine

  Bi de şu var: Acayip erkeksi, gururlu, sadık, vakur ve cesur bi erkek tipi vardır. Arasıra filmlerde görürüz. Ben daha gerçek hayatta onlardan hiç görmedim.
  Puan: 8
 • Manolya - Magnolia

  güzel bi çiçek, adı da güzel

  Önce tüm sahneleri, konuşmaları aklımızı alt üst edecek şekilde ortalığa saçtı. Sonra hepsini tek bi kelime konuşmadan, hiç ama hiç acele etmeden süper bi müzik esliginde topladı. Hayran oldum Paul Thomas Bey'e, kutluyorum kendisini.
  Puan: 9
 • Hayalet - Ghost

  hey gidi

  ortaokulda mıydım neydim, filmi izlemeye 4 kere gittim. Sonrasinda TV'de onlarca kez izledim. Repliklerinin büyük kısmını da ezbere bildiğimi iddia edebilirim. Niyeydi bilemiyorum. Özeldir ama.
  Puan: 8