Komser Şekspir

Komser Şekspir

2000

Ortalama Puanı: 6.7

Öykü

Çok sert ve otoriter olarak bilinen, vatanı için canını verecek karakterde bir adamdır Komser Cemil. Bir yandan da babadır ve biricik kızının kanser olduğunu öğrenir. Yıkılır tahmin edersiniz ki. Kızı ise tiyatro tutkunu, "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" hastası, körpecik bir kızdır. Cemil, kızını yaşama bağlamak için ne yapmalı ne etmeli diye düşünürken kızının bu sevdasını keşfeder, otoriter ve sert ceketini çıkararak karakolu bir tiyatroya dönüştürmeye karar verir. Karakolda bulunan soyguncusu, uyuşturucu taciri, polisi; yani yolu karakola düşen herkes bu tiyatro oyununa dahil olur. Komik olur...

İzleyenler ne demiş?

 • Puan: 1
 • Matrix

  Sinemada kimsenin Okan Bayülgenin ' MATRİKSİNİZ ULAN HEPİNİZ ' espirisne gülmemesinin iki nedeni var. Birinisici türkiyede yaşayan insanların çoğu salak, Matrixten anladıkları tek şey güneş gözlüğü. Diğer sebepse herkes o espriyi ya TV de yada fragmanlarda gordu.
  Puan: 5
 • KADİRE KILIM

  hasbelkader izledim... bi daa kadirin adının geçtii sinemanın civarından geçmemeye karar verdim. dier arkadaşlar ii ama onların kabahati de bu herifle aynı filmde rol almak.
  Puan: 1
 • Ulan kes yalakalığı bee!!!

  Ya bu 1. arkadaşa film şirketi para falan verdi heralde, film tek kelimeyle rezalet, böyle salaklara inanmayın!!!
  Puan: 1
 •  ...

  Sinan Çetin ve saz arkadaşlarına helal olsun
  Puan: 8
 • NİHAYET 10 LUK BİR FİLM !

  Yani hepiniz halt etmişsiniz. Sırf takıntıdan bunların çoğu. Arkadaşlar kurtulun şu eziklikten türk filmleride güzel olabilir ve buda çok çok çok güzel bir film. İlk yarı gülmekten ikinci yarı ağlamaktan yaşlıydı gözlerim. İnanılmaz etkileyici. Filmdeki bütün espirileri fragmanlardan biliyor olmama rağmen yinede güldüm. Şu anda vizyondaki en güzel filmlerden biri. Vizon tele falan hikaye!
  Puan: 10
 • Çok ÇOk güsel!

  Yani harbi bayıldım.Sinan Çetine de hayran kaldım. Sadece sondaki msg bölümü bayık olmuş ama o bile filmin puanını düşüremiyor. Keisnlikle 10 !Ahh okan bayülgen ahhhhhhh !
  Puan: 10
 • Okan Bayülgen!

  Müthiş olmuş. Tam bir türk filmi. Hakkını veriyor mükemmel. Başka saçma filmler için sıra bekleyeceğinize buna gidin. müthiş. müthiş. müthişşşşşşş
  Puan: 10
 • İLK YORUMUM BU FİLME

  kadir abi oyunculuumla ön plana çıakrım demiş şopar olmuş yanlış şeyler bunlar matrix filan okan zaten her türk filminde oynuyo bitane adam gibi espri wardı onu da fragman da gördük bu filmesalak bi kızla gidin güler herşeye muhtmemeln o sırada okaşrsınız filan çaktırmadan
  Puan: 4
 • Sinan Çetin mi? zor adam valla

  Filme birşey demiyorum ne kadar olumlu yanı varsa ondan biraz az da olumsuz yanı var, ama Sinan Çetin beni gene kıl etmeyi fazlasıyla başardı, kesinlikle tedavülden kaldırılması gereken bi adam. Kendisine yakışır bi vaziyette, seyirciyi burda biraz duygulandırayım diyerek rezalat denebilecek, basit işler yapmış, daha fazzz öö fazzla dayanamı öööhhhh cam düşündükçe bööööaaaaahhhh (Bütün patatesler çıktı)
  Puan: 5
 • İzlenmeli

  film hoş hele o polislerin baskın sahnesi ilk defa bir türk filminde bu kadar başarılı oluyor. sinan çetin'i kişi olarak çok severim zaten kendisi türkiye'de ayn rand okumuş nadir insanlardandır bir bir diğeri filmdeki doktoru oynayan Sebahattin sakman. filmin bazı anlarında da bunun etkileri görülüyor.
  Puan: 9
 • Gitmek Lazım

  Bir iki abartılı yer dışında hakkaten de bayaa güzel film olmuş, Tüm kadro harika oynamışlar. BUGUNE KADARKI EN IYI TURK FILMLERINDEN!!!....
  Puan: 9
 • Oldukça Başarılı Bir Çalışma

  Her ne kadar "Bay E" gibi gereksiz bir film yaptığı zaman Sinan Çetin'nin sinemacılığı hakkında pek olumlu düşüncelerim olmasa da bu filmi seyrettikten sonra görüşlerim değişime uğramış bulunuyor. Öncelikle film oldukça hoş bir senaryoya sahip. Genelde medyatik isimlerle çekilmiş çoğu türk filmi pek başarılı olmadı, hemşo mesala. Ancak bu filmde ilk kez medyatik isimlerin bu kadar başarılı bir oyunculuk sergilediğini görüyoruz. Bir de Sinan Çetin'in kendine has tekniği işin içine girince film seyir açısından gerçekten çok başarılı olmuş. Komedi ve dram oldukça iyi kullanılmış. Ben tavsiye ediyorum , gerisi size kalmış...
  Puan: 8
 • 10+1

  Diyorum ki diyecek hiçbirşey bulamıyorum. Bir film bu kadar mı güzel olabilir? En son Dar Alanda Kısa Paslaşmalar'da hoş bir iş çıkmıştı. Bu O'nu da aşmış. Vizontele'ye şöyle muazzam böyle muazzam diyenler (3 kere izledim sinemada Vizontele'yi O da iyi) buna ne diyecekler acaba. Bu filmin de promosyonu Vizontele gibi yapılsaydı Vizontele'ye tur üstüne tur bindirirdi. Filmin ilk yarısı gülmekten ağladım, ikinci yarısı üzüntüden. Hakikaten çok iyi iş çıkartılmış. Verdiğim para son kuruşuna kadar helal olsun.
  Puan: 10
 • vekil öğretmenim iyi not veririm

  Çocukları aldım götürdüm hayal kırıklığına uğramam inşallah dedim. Uğramadım. Aslında 10 verirdim ama Sinan Çetin 'in burnu sürtsün, daha iyi filim sonları hazırlasın diye 8 veriyom. (vizontelenin sonunuda beyenmedim acaba sorun bendemi (diil.))
  Puan: 8
 • Neden Turk Filmlerinde mutlu son yok?!!

  Sevgili izleyiceler, gercekten gidilip gorulmesi gereken bir film.. Suana kadar gordugum en iyi Turk filmlerinden biri.. Butun oyuncular harika oynamis. Pelin Batu cok guzel bir bayan.. Cok iyi de egitim almis biri.. Kadir Inanir, Mujde Ar ve Gazanfer Ozcan zaten daha onceden oyunculuklarini kanitlamis kisiler. Okan Bayulgen bence Hollywood'da falan olsaydi dunyanin en iyi aktoru secilebilirmis.. Bu adamin butun filmlerini seyrettim..T ek kelimeyle harikulade.. Seneryo cok iyi.. Sinan Cetin de artik iyi filmler yapmaya basladi.. Turk sinemasi artik duzeldi denilebilir. Eskiden 2 yilda bir film cevrilirken artik bir sinemanin 6 salonunda da 6 Turk filmi oynatiliyor.. Gercekten grur duyulacak bir olay.. Devamini bekliyoruz!
  Puan: 10
 • harikaa

  benooooo we theshadow gerizekalısınız harbi... barisburgy aynen katılıom ilk yarı gülün 2.yarı aalayın bende sinan çetini pek sewmezdim ama bu filmden sona fikrim değişti okan we özkana bayıldım her zamanki gibi çok güzel bi film bu ara hemşoyu da wizonteleyide bunuda izledim en iyisiydi bu
  Puan: 10
 • 10+10

  Önce OKAN BAYÜLGEN! Gitgide süper bi oyuncu oluyor. Böyle giderse sonu abartmıyorum Oscar a bile gider. Sonra film harika. Gerçekten harika. Pek bi beklenti beslemeden gittim ve olağanüstü eğlenndim. Espriler acaip güsel seçilmişti. Çok güldüm Çok. Mutlak İzlenmeli.
  Puan: 10
 • ŞAMDA KAYISI !!!

  vizontele için bundan iyisi şamda kayısı demiştim.. işte şamda kayısı !! Şu ana kadar izledigim en kaliteli türk filmi.. sinan çetin sen naapmışsın yaaa! bu ne güzel senaryo, ne güzel espriler böyle.. kadir inanır, müjde ar, gazanfer özcan ve özkan ugur mükemmel! Okan bayülgen mükemmel ötesi! Holivud halt etmiş gelsinler film görsünler.. yanlız filmdeki esprilerden biri propaganda'da da kullanışmıştı.. hangisi olduunu söylemiyim sinema kurtları anlar :) izleyin bu filmi!
  Puan: 10
 • MÜTHİŞ

  Cemil, Beyoğlu karakolunda komiser olarak görev yapan sert mizaçlı, vatansever bir polistir. Ama onun bu sert yaradılışının altında aslında son derece insancıl ve biricik kızının sevgisiyle yaşayan bir baba vardır. Kızının kansere yakalandığını ve fazla ömrü kalmadığını öğrendiğinde dünya başına yıkılır. Karar verir, ne yapıp edecek kızının bütün dileklerini yerine getirecektir. Hem de karakolda göz altında tutulan memur, tinerci, mafya babası, fahişe ve sokak çocukları ile birlikte "devletin karakolu"nda 'Pamuk Prenses ve 7 cüceleri' sahneleme pahasına. Kızını hayata bağlamak için herşeyi yapmaya hazırdır. Fakat "devlet baba" sert, katı, soğuk ve çok ciddidir. Sinan Çetin'den grotesk, mizah dolu, uçuk kaçık, çılgın bir film... Pamuk Prenses ve 7 cüceler parmaklıklar ardına düşüyor, Kadir İnanır etek giyiyor ve daha neler neler... Yer yer güldürüp, yer yer hüzünlendiren, kesinlikle düşündüren bir film... Yukarıdaki yazı bir web sitesinden alınmadır. Sinemada (Ortaköy'de) bu filmi izledikten sonra surf yaparken rastladım. Ve hemen kopyaladım. "Ne yazabilirim böyle müthiş bir filme.." derken bi baktım önümde ;-)) Evet arkadaşlar, diyorum ki: "Müthiş, müthiş... BU FİLM TÜRKİYE'Yİ DEÐİŞTİRİR... Paketlenmiş pratik hindi döner gibi..(vejetaryenliği tercih ederim...) Bu bir devrim... Bir dönüm noktası! OLSUN! olacak; en azından benim için. YAŞASIN HUKUK DEVLETİ (KANUN DEVLETİNE GÜLE GÜLE!) YAŞASIN BİREYİN HAKLARI YAŞASIN ÖZGÜRLÜK SEVGİ PAYLAŞIM DOSTLUK DAYANIŞMA " Bu filmi sinemada izlememek büyük bir kayıp olacak! Sakın vazgeçmeyin.
  Puan: 10
 • güzel

  bu film reklamı cok yapılan vizonteleye defalaraca takar. maliyet değil fimdeki oyuncu kalitesi çok önemli.
  Puan: 10
 • Özkan Ugur süper süper süperr

  Valla filme surf özkan ugur için gitmiştim bulabilirsem vcd sini falan alacagım en yakın zamanda hayatımda izledigim en iyi türkfilmlerinden biri özkan ugurun heyete oynama sahnesi beni kendimden geçirdi yani film tek kelimeyle süperdi Tabikide 10 veriyorum
  Puan: 10
 • güzeldi

  bence çok başarlı ve sevgi dolu bir sinema olmuş.
  Puan: 9
 • O KADAR GÜZEL DEÐİL ABARTMAYALIM

  O kadar da değil, Türk sinemasının en iyi filmiymiş, çüşşşş, ben 10 kere izledim fragmanlarını, filmde ne kadar komik sahne varsa zaten hepsi fragmanda vardı. gerisi de duygu sömürüsünden ibaret. Konu özgün ona bir şey demiyorum. Ama bir film bu kadar sulandırılmaz ki. o kadar abarıtıldığı gibi güzel bir film değil. Hele hele başyapıtların yanına bile yaklaşamaz. (Nerde "Duvar", "Otobüs", "Fahriye Abla", vs.). Sinan efendi biraz alçaktan uçsun kendini ilah zannetmesin (Yılmaz Güney'e çamur atacağına daha gerçekçi filmler yapsın.
  Puan: 4
 • ...

  Filmden çıkar çıkmaz ilk düşündüğüm şey "bir daha sinan çetinin herhangi bir filmine gitmeme" konusunda oldu. espiriler güzeldi. arada kendini de aşmış gibi geldi bana yönetmenimiz. işini istediği kadar sevsin. gene de iyi bir şeyler çıkartmak için yeterli olmuyomuş. bunu da gördük. 10 verenlerin de ya pelin batu kardeşimizden ya da filmin türünün komedi oluşundan kaynaklandığına şüphe yok. son karelerde kadraja girmek de niyedir anlamam. ayrıca herhalde selim naşit yaşıyor olsaydı gazanfer özcan yerine onu oynatırlardı. gazanfer özcan da yakışmış bu role. david lynch olsa (haha) daha iyi çekerdi bu filmi. konusu kötüydü diyemem elbet! problem bütününde...
  Puan: 3
 • ZORLA GÖTÜRÜLDÜM, AMA İYİ Kİ GİTMİŞİM..

  Kadir'in motivatör man olarak lanse edilmesinden beri karizması bozulmuştu.. üstelik filmdeki kıyafeti ile bir sürü reklam malzemesi yapıldı.. kendiside bunu ayyuka çıkardı.. reklam reklam, reklam.. sırf bu iki nedenden dolayı (birde bu okan denilen adama eskiden beri gıcığımdır...) hiç gitmeye niyetim yoktu, ancak kendimi zorla salonda buldum.. ama oda ne film iyi başlamıştı ve gerçekten kaliteli espriler vardı.. tamam abartılı sahneler çok fazla ancak bunlar filme bir ABSÜRD KOMEDİ - DRAM havası vermiş.. Önyargılı olmak kesinlikle çok kötü bir şey.. mesdela ; 1) Okan Bayülgen gerçekten BÜYÜK oynamış.. 2) Özkan Uğur ŞAHASER 3) Kadir İnanır için bişi demicem..hala gıcıklığım devam ediyor.. 4) Selahattin Duman yerine Fatih Altaylı daha iyi giderdi..(Ormanın ceylanı..) ama belki onun için sinan abi yeni bi belgesel çeker.. Gidin, görün,gülün, filmin saçmalıklarına takılmayın olay tamamen bilinçli yapılmış.. Dolayısı ile; 7 : Gayet güzel bir film yapmış (el oğlu değil) bizimkiler..
  Puan: 7
 • evlere şenlik karakol......

  açıkcası arkadaşımın ısrarı ile gittim ama hiç pişman olmadım son senelerde bence eşkiyadan sonra yapılmış en iyi turkısh film. Ama izlenimim gişede rakibi 51 ekran filmi geçemiyecek ve çok yazık o- lacak.....
  Puan: 8
 • pamık pilenses

  Yaa arkadaşlar hiç mi 10luk film izlemediniz?? Bu filme 10 veriyosanız yani artık ne diyim.. Bence gayet kötüydü ve buna Sinan Çetin dolayısıyla hiçte şaşırmadım. Okan Bayülgen ve Özkan Uğur'a hakkını vermek lazım sadece, o kadar.. Vizontele çok çok çok daha iyiydi.
  Puan: 4
 • afferim size!

  Yemeden içmeden filmin sonunu söyleyen egoist arkadaşlara teşekkürler!Mükemmelsiniz vallaha!
  Puan: 7
 • Gerçekten son zamanların en güzel filmlerinden

  Film hem güldürüyor hem ağlatıyor hem düşündürüyor daha bir filmde ne olması gerek bilemiyorum ki
  Puan: 10
 • GİDİN GÖRÜN GÜLÜN

  Yaa müthiş komik bi film yapmışlar. Hele özkan Uğur'a bayıldım. O ne ağlamaktır öyle. Hem de bu kadar gereksiz bir yerde. O ağladı ben güldüm. Toplumsal gerçek merçek... Keşke karakollar bu kadar komik olsa da sinema yerine karakola düşsek.
  Puan: 9
 • Karsılastırmalı..

  Vizontele ye 130 kişi yorum yaptıından onu burada karsılastırmalıyorum yapcam. Sekspirin cıkısında izleyicinin ortak kanaatinin sekspirin daha iyi olduu yönündeydi ama ben katılmıyorum .Al birini vur ötekine. Vizontelede cem yımaza cok gülmüstüm. belediye baskanı ve zeynep tokus guzel oynamıslar ve sebnem sonmez kahvaltıyı bogazına tıkma sahnesi etkilemisti, demet akbagın burnundakı hızma at sinegi gibi durduundan rahatsız etmişti beni. Ama bu film aaahhh ahhhhhh. Ulen bütün espiriler zaten fragmanda vardı. Yalanmı? ekstradan cıksa cıksa 3 tane cıkar. Özkan ugur ve gazanfer ozcan dısındakıler bence iyi diildi hele sinan cetinin rolu aman allahım adam 'film gibi' programındaki performansını aynen oraya tasımıs. Hele amerikan özentisi bir kişinin baslatıp yavas yavas 1000 kişiye dagılan ve ayakta sona eren alkıs sahnesınde hakkaten öoöoggggghh diye bi ses duydum. Yani sacma sapan duygusal desen diil kkomik desen diil ne lam bu ?
  Puan: 3
 • Başlıksız Bıraksak Daha Karizmatik Olur

  Walla konu baya orjinal, oyuncular çok iyi. Özellikle heykel açılışı sahnesi ile insan hakları geyiği güzeldi. Derin düşününce bi sürü saçmalık çıkıyo filmden; ancak Vizonteleden çok çok daha güzel olmuş. Bu bariz ortada. Sinan Çetin sevdiğim bi kişilik deil, Türk sinemasının Tarantinosu havalarında her filminde boy gösterip, bi alay medyatik adamla mesaj kaygılı haybeye filmler yaptı. Ama bu filminde tekrar ediyorum bi ton saçmalığa rağmen, hem Devletin ve bürokrasinin sarsılmaz duruşunu hicv eden hem de insani ilişkilere göndermeler yapan çok sıcak bi iş çıkarmış. Tebrik ederim. Türk filmlerinin özellikle bu toparlanma döneminde izleyiciyi hayal kırıklığına uğratma lüksü yok. Bi de sırf Kadirizmin yıkılışını görmek için filme gidip, bu filmin hakkını yemeyin. Ne çatlarsınız gülmekten, ne salyanız sümüğünüze karışır. Hoştu. Güzeldi. Beğendim.
  Puan: 8
 • çok güsel

  Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler diyor ve 10 puan veriom ...
  Puan: 10
 • ne diyim beaaaaaaa

  yaw anlayamıyorum bu filmin nesine 10 verirsiniz? ancak 100 üzerinden 10 alır bu film. neyse not konusunu geçelim filmin gerçeklerine dönelim. kadir inanır bey süleyman demirel siyaseti bıraktı sen hala buradasın. ne iş? sinan çetin her filmde tekrarladığın abartı kostüm ve mekan seçiminde yine başarısız olmuşsun. okan bayülgen bey hala iğrençsin. seni görmekten bıktık. ve yapımcılar hala komedi filmlerinden vazgeçmediniz. gerçi haklısınız. insanlar hala diğer filmlerle "dalga" geçen filmlerle eğleniyo ve "10 puan" vererek böyle değersiz filmleri başyapıt yapıyo. gerçi haklısınız para yok falan dersiniz biz de işin ucuzuna kaçalım ama iyi gişe yapalım diyosunuz. ama bizden çok daha geri bir ülke olan taywan bile bu sene en iyi film oskarı almak için aday. ayrıca sermaye de her şey değil. geçen sene 2.5 milyon dolardan daha az bir paraya çekilen "the cider house rules" hem bir başyapıttı hem de oskara aday gösterildi "flying cams" zırt pırt kullanmadan. yaw bi de bi şey dikkatimi çekti türk milletinden (ben de dahilim) başka küfüre bu kadar kolay gülebilen başka bi millet var mı acaba? film hakkında diyecek bi şey bulamıyorum. giderseniz bi kaç gülersiniz o kadar. ben size yine de televizyona gelince seyredersiniz tavsiyesinde bulunayım. 3 puan veriyorum bu başyapıt(!) için.
  Puan: 3
 • Filmin hakkını verin!

  Bu filme 1 puan veren arkadaşları anlayamıyorum. Zannediyorum korkunç bir önyargı ile seyretmiş olacaklar. Bence işlenen tema oldukça ilginçti, komikti yani, gülmekten kasılı kaldım. Filme gitmeden önce Kadir abimizin "Hayatımın aktörlüğünü sergiledim, hollywood görse bana teklif getirir" sözlerini kendini beyenmişlik olarak görmüştüm ama hakkaten çok iyi oynamış (sezarın hakkını sezara vermek lazım). Tabi okan bayülgen muhteşemdi :) (matrix esprisine kimsenin gülmemesinin nedeni insanlarımızın o esprinin matrix ile ilgili olduğunu anlamayacak kadar salak olması). Pelin Batu'nun o kadar güzel olduğunu bilmiyordum hakkaten hoş kız (hala ezik bir insan olduğunu düşünüyorum tabbi o başka). Çok harika bir film herkes muhakkak gitmeli. Vizon tele kadar kaliteli görselliği yok hatta bir çok sahne el kamerası olduğu için gözleriniz yoruluyor, birazda kopuk bir film ama genede çok çok harika; hele gerçek komserin hastaneden döndükten sonra "İşte havlun işte güneş kremin" diyip tatile postalamaları harika olmuş.
  Puan: 9
 • vakit ayırıp yorum yazmam bile hata bu filme...

  yok arkadaşım... hemşodan beterini yapamazlar die düşünüyodum, netekim yapamamışlar ama en azından bu mu daa kötüydü yoksa hemşoda mı daha çok kusmuştum dedirtecek bi film yapmışlar... senaryo iki unsurdan oluşuyodu: 1-kötü ama cidden kötü espriler, 2-ucuz romantizm... oyunculuk desen yok bu filmde ööle bişi yönetim desen... sinan çetin denen adam gitsin film gibi prooramını sunsun yönetmenlikten çeksin elini ayaanı hiç diilse şov tv izlemem olur biter kurtulurum bu heriften... yok walla bu film de bukadar puan almış ya memleketin müreffeh yarınlarından ümidi iicene kestim ben (yazık ki verdiim puan ortalamayı ancak 0.1 puan düşürebildi)... ve de son bi iki lafım var: türk filmi anca bukadar olur yok kısıtlı bütçe yok git holivut filmi seyret die vidividi edip önüne gelen türk filmine 10 verenlere... arkadaşım ezik misiniz yaa yapmayın etmeyin... eer hollywooddaki gibi öküzvari bütçeler olmadan dooru düzgün film yapılmaz gibisinden bi takıntınız varsa gidin yaamurdan önce die bi film var(sanırım bi iki hafta soora kanale'de tekrar yayınlancak) seyredin onu bakın bakalım yapılıyomuymuş yapılmıyomuymuş(sanmıyorum ki o filmin bütçesi ortalama bi türk filminden kat kat fazla olsun sonuçta bi doğu avrupa filmi)... son olarak: eleştirilerinizi filme yöneltin ve de ne düşünürseniz düşünün dier insanlara hakaret etmeden dile getirmeye çalışın bunu. kendisi gibi düşünmeyenlere tutup "denyo" "ördek" vb dicek adamlar yazmasın buraya sonuçta isteyen istediini beyenir... hatta mümkünse zuxxi bunun için bi denetim mekanizması oluştursun... diceklerim bukadar...
  Puan: 3
 • hakkaten anlamak güç...

  Ya bu filme 10 puan veren insanlar nerden buluyolar bu kadar bol puanı ben anlamıyorum yaa.. ya dalga geçiyosunuz ya da harbiden salaksınız... sewcette arkadaşımın alnından öpüyorum.. duygularımın tercümanı olmuş.. Oyuncuların çoğu sevdiğim oyuncular olmasına rağmen, hele de Okan Bayülgen'in nasıl bu kadar kötü bi filmde oynadığını anlamış diilim.. Türk izleyicisini ağlatmak ve güldürmek ne kadar kolay ve ne kadar ucuz.. Sadece kınıyorum ve Sinan Çetin'den nefret ediyorum. Halbuki gelecek vaadediyodu ve seviyodum onu.. Yazık!!
  Puan: 2
 • BEN ÇOOOOK BEÐENDİM

  Ne ya neyi beğenmiyorsunuz anlayamıyorum. Ben gerçekten çok beğendim filmi. Ayrıca beğenen insanlara salak damgasını yapıştırma hakkını kendinizde nasıl görüyorsunuz onu da anlamıyorum, zevkler ve renkler tartışılmaz ben beğendim , tavsiye ederim , lezzetliymiş bir kere daha izlerim.
  Puan: 8
 • düzeltme

  Ben bu filme ilk gittiğim de 10 vermiştim, şimdi ne var o kadar abartacak diyorum. İyiki şu düzeltme olayı var.
  Puan: 7
 • ....

  ömr-ü hayatımda bu kadar gereksiz,lüzumsuz ve sinirleri yıpratan bir film görmedim... harcanan emeğe saygı göstereyim diyecemde, sinan çetin seyircinin zekasına bizim ona göstermemiz gereken saygıyı göstermemiş ki ben saygı göstereyim... en aşağı 17 yaşına gelmiş bir kız hangi akla hizmet takıntı yapmak için pamuk prenses i tiyatroda oynamayı seçmiş hiç mi hiç kavrayamadım. üstüne üstelik kızın filmin bir sahnesinde brecht ten bahsetmesiyle suratımda ki bilmiş "açığınızı yakaladım" gülümsemesi,ağzımdan çıkan bir "oha" ya dönüştü...pes yani sinan bey hadi film çevirmeyi beceremiyorsunuz bari adamakıllı mantıklı bir senaryo yazın..
  Puan: 1
 • GÜZEL AMA....???

  Abi film güzel olmasına güzel de, o polis rezaleti ne abi öyle? 650 kişilik polis ekibi helikopterler falan. amerikan özenticiliği hat safhada. savcının silahlarla karakolu basması. özel timler falan, türkiye'de emsali görülmemiş olaylar. filmdeki ikinci bi ofsaytta alkış olayıydı. abi milletin de işi gücü yok barda sokakta pamuk prenses yedi cüceler izliyo. bide sinan çetin filmlerinde kendini göstermese olmaz. o sahne yuzunden sınemada millet gaza gelıp alkıslamaya basladı. ama zannediyorum dalga gecmek amacıylaydı. böyle bi rezalet olmaz izlerken ben utandım. sinan cetin akıllı adam da arada bi kafası calışmıyo. yine de espiriler güzeldi.
  Puan: 7
 • ILK DEFA SINAN CETIN BRAVO DIYORUM..

  Sinan Cetin'in ilk defa bir filmini tam olarak begendim. Kadir Inanir, yetenegi elverdigi olcude birseyler yapmaga calismis. Pelin Batu hayal kirikligi yaratti. O.Bayulgen ile Ozkan Ugur cok cok iyiler. Film, bir guldurdu, bir aglatti. Gercekten cok begendim. Filmin ismi de muhtesem. Mutlaka gorun derim
  Puan: 10
 • gerçekten mütişşş

  ilk önce tebik etmek istiyorum sinan çetini kadir inanırıda aynı şekilde ve bütün oyuncuları bazı arkadaşlar kadir inanıra çamur atar gibi laflar sarf ediyor hiç yakışmıyor neyse film tek kelimeyle harika vizyonteleye 5 çeker kısacası izleyin
  Puan: 10
 • rezalet be

  çok salakça gerçekten salak bi kız kanser oluyo onu kurtarmaya çalışıyolar ama son derece saçma sapan olaylar oluyo bence iğrençti kustum
  Puan: 1
 • süper

  bugüne dek seyrettiğim en iyi türk filmi. ilk kez acılı gerçekler ve arabesk konulardan çıkılıp doğru düzgün bi türk filmi yapılmış. abartılı sahneler var ama sonuçta amerikan filimşlerinde de her zaman bu tarz sahneler oluyor, filmin en güzel yanı ağlarken kahkaha attığınız sahneler. çok beğendim mutlaka görülmesi gereken bi film.
  Puan: 9
 • Gerçekten güzel

  Reklamı iyi yapılsaydı Vizontele'den daha iyi iş yapardı. Seyirciyi güldüren(ön yargılı olarak gülmemek için gidilecekse bile zamanla gülmeye alıştıran) ve iyi bir drama veren güzel bir film. Sinan Çetin'i kutlarım.;) Türk filmi olduğu için
  Puan: 10
 • Lösemi Üzerine Kurulu Drama

  mı acaba? Bu sefer; filme vizyona girdiği cumartesi gittiğim halde yazmadım, bekledim. Çünkü o sefer benden sonra yazanlara cevap veremiyorum. Filme gelince, yani gene şiddetle savunduğum bir filme yorum yazmamaktayım. Ben aslında zorla gittim bu filme. Ama ben gene de güzel bir film buldum karşımda. Şimdi bu yorumlara baktığım zaman ya 10 ya 1 var. Arkadaşlar burada yaklaşık 10. yorumumu yapıyorum ve annatmaya çalışıorum. Bir film 1 ve 10'lar ile notlandırıldığı zaman, o filmde dengesizlik var demektir. O film bir kısma hitap ediyor bir kısma hitap etmiyor demektir. Bu durumda lütfen böyle notlama yapmayın. Film mi? Ne çok güzel ne bazı hıyartoların dediği gibi çok rezil, ama keyifli vakit geçirmek için birebir. sonlara doğru çok sıkıyor. Absürd olaylarla milleti güldürmek amaçlı sıçış yapmışlar. Ama ilk yarı güzeldi. Hele şekspir olayları kopartıor. Ben zorla gitmeme rağmen beğendim. Bu arada Kadir İnanır'a kadın elbisesi çok yakışmış. Özkan Uğur tam bir sanatçı işte. Bir insan bu kadar mı iyi oynar ya. Lösemi olayları bana acaba dedirtti, acaba hakikaten onun üzerine güzel bir hikaye mi izleyecez dedik, ama absürdleşti. Ben bu filme 7 veriorum Quills'e gitcem harbi bi şahesermiş
  Puan: 7
 • o ne kılık öyle kadir abi?

  kadir abim bu filmle bütün kadirizm ilkelerini kendi kendine yıkmış oldu. yapılıcak iş miydi be. ama ne fark ederki zaten" motivasyon" olayı ile bitirmişti kendini. bir de sinan cetin daha önceki filmlerdeki kullandıgı tema ve espirileri tekrar tekrar kullanmaktan zevk mi alıyo nedir. kesinlikle 650 kişi ile de baskın falan yapılmaz onu da öğrensin.
  Puan: 3
 • İğrenç!!!!!! 1'den daha aşağısı yok mu?

  Türk sineması için bir şans daha vermek istedim kendi adıma... malesef bir adım yol alınmamış. Biraz yabancı yapımları seyretsin yapımcı arkadaşlar. Üzüntü verici!
  Puan: 1
 • 1 verenleri şiddetle kınıyorum.

  Siz gerçekten gittiniz mi bu filme?.. Gittiyseniz zaten siz yoksunuz; çamur bile daha sevimli sizden:-() BU FİLMİ KAÇIRMAYIN ZUXXİCİLER; o kustum diyenlerin kusmukları salonlarda değil sanırım işkembelerinde:))
  Puan: 10
 • boyle film olamaz abii yaa!!!!

  Fragmanına bakarak dedimki baya guzel bir film benziyor ama malesef.Filmde begendigim tek oyuncu Okan Bayulgendi helal olsun adam iyi oynamıs. Ama kurgu ve yonetim igrenc, figuranlar desen anlatmak bile istemiyorum. Anlıycanız Sinan Cetin berbat bir film yapmıs, IZLEMEYE DEGMEZ......
  Puan: 1
 • FENA DEÐİL

  Herşeyden önce vizyondaki bir TÜRK filmi olduğu için yabancı filmlere tercihimdir. Ayrıca çook da kötü değil ama denildiği kadar müthiş değil eksileri kötü figüranlar, hafiften geyik sınırını aşan abartı hareket ve gelişmeler o kadar diğer açıdan komiklikse komiklik dramaysa drama. Derim ki siz GİDİN!
  Puan: 8
 • ben sevdim

  ben bu filmi sevdim ve 10 veriyom. isteyen 1 veriri sevmediyse ama kimse kalkıpta bana nası on verdin , sinemadan anlamayan adam muamelesi yapamaz. kimi sever kimi sevmez bi filmi ama benim sevip sevmediğim kimseyi ilgilendirmez (nası 10 verdin diyebilen angutlara ) yorumlarınız film hakkında yapın kişilerin görüşlerine laf yapmayın
  Puan: 10
 • şane

  başta yıllardır sinir olduğum kadir inanır we sinan çetinden özür... mesut ceylana senaryo için tam puan (bildiğim kadarıyla ilk denemesi). wede tüm emeği gecenlere teşekkür. yıllardır uğradığım hayal kırıklıklarının acısını cıkardım bu film de. bu film de ki acı son, bence türk sineması için mutlu bir başlangıcın ifadesi. sinan çetin e bundan sonra yöneteceğine inandığım son hititli filmi için şimdiden başarılar . müziklerinden en abartılı sahnelerine kadar her karesi doyumsuzdu.
  Puan: 7
 • 10 verenleri anlamak güç!!

  ulan böyle saçma sapan olaylarla dolu filme nasıl bir filme 10 veriyorsunuz. HELE BİR YERDE SİNAN ÇETİN ELİNDE KUMANDAYLA ÇIKIYOR. bu adam kendi filminde illa görünecek diye and içmiş. Devletin polisine yakışıyormu yaw!!
  Puan: 1
 • bence çok güzeldi

  film güzeldi. komikti,bazı arkadaşlar 1 puan vermiş bence bu film 1 puanı hak etmiyor. Oyuncular sanki özenle seçilmiş. kadir abi zaten eskilerden ün kazanmış bir adam. okan artık sanatçı. müjde arda güzel oynamış. özkan uğur bu filmde oynamakla çok iyi yapmış. yönetmen sinan çetin bence insanı hem güldüren hem de ağlatan bölümler yapmış bence bu filme gitmeyen varsa hemen yola koyulsun ve bu filmi kaçırmasın. Türk filmi hakettiği yere geliyor
  Puan: 10
 • Orta şekerli...

  Sinan Çetin in filmelerinin senaryosun hep güzel oluyor ama ben bi türlü kendisinin artık iyi oturttuğu "absürd" sinema diline alışamadım aynı sorunu Propaganda filmindede hissetmiştim... Ama açıkca söylemek gerekirse filmde bu kadarda gülüceğimi sanmıyodum, bazı sahneler gerçekten çok komik ve çarpıcıydı, bununlar birlikte bence günümüz polisini çok kırmadan hoş bi şekilde iyi eleştiriyodu... Bununla birlikte filmin son bölümleri ve en sonu bana ister istemez disney filmlerini biraz hatırlattı. Ama sonuçta şöyle diyim fantastik ve güzel bi film. Oyunculuk çok çok iyi...
  Puan: 7
 • ...

  ii...
  Puan: 6
 • Zevkler ve renkler

  arkadaşlar burda kimse kimseye mok atmasın! zevkler ve renkler tartışılmaz... burayı zuxxi görüşlerinizi söyleyin diye açmış onun bunun görüşüne laf atı diye değil. Ayrıca film gayet güzel vizonteleyle hemşoyla kıyaslamaya hiç gerek yok. Gidin görün 1 verenlerin puanına güvenmeyin! film gayette güzel hem gülüp hem ağlamak istiyorsanız tam size göre. 10 vermiyorum çünkü son 20 dk gerçektende abartı olmuştu ama oyunculuk müzik o kadar güzelki hiç bi şekilde filme toz kondurmuyor!
  Puan: 9
 • Olacak

  Güzel bir film olmuş, zevkle seyrettim ama bazı şeyler gözüme kulağıma battı. İlk önce Sinan çetin iyi bir yönetmen ama bence oyunculuk işine bulaşmasa iyi olur pek beceremiyor. Bir de genç bayan oyuncuyu iyi seçememiş. Filmin ani ve umulmadık gelişmeler kısmı da biraz fazla duygusal olmuş. Çoğu kişi beğenmemiş ama ben Kadir İnanır ve Okan Bayülgen'in performansını çok beğendim. Özkan Uğur ve Müjde Ar'a diyecek laf yok; çok iyiler.
  Puan: 6
 • Gırgır ve Hüzün

  acıkca söylemek gerekirse sinan çetin takdir ettiğim bir yönetmendir... Gene basarılı bir flim yapıp propaganda daki gibi sisteme karsı olan oklarını fırlatmış... Komediyi ve hüznü bir arada çok iyi kullanmış .... Tebrikler!!!
  Puan: 9
 • BU SİNAN ÇETİN ADAM OLMAAAAZ!

  Yahu, ne zaman gösterime bir Sinan Çetin filmi girse insanlarda bir umut ,bir umut; aman efendim neymiş "Türk Sineması yeniden canlanmaktaymış, Türk Sineması ilerlemekteymiş!" falan filan. Be kardeşim, bu adamın yaptığı filmlerden ne medet umup Türk Sineması'nın ilerleyişi konusunda körpecik umutlarınızı tüketirsiniz! ...ve lanet olsun ki her seferinde birileri beni gaza getirip bu adamın filmine davet ediyor ve yine ben her seferinde Sinan Çetin'e kızarak çıkıyorum sinemadan! Neden mi; çünkü adam aslında gerçekten iyi bir yönetmen ve kaliteli biri.. Fakat bize bunun tam tersini göstermek için elinden geleni yapıyor adeta! Bazen, "Berlin in Berlin"i bu yönetmen mi çekmişti diye şüpheye düşüyorum nerdeyse! Yahu kardeşim, biliyoruz ki Türk toplumunun genel kültür seviyesi düşük ve sanattan pek anlamaz ..ve yine biliyoruz ki sanat da toplum içindir ama hazır güzel de bir tema yakalamışken bunu neden daha iyi -özellikle de daha mantıklı- bir şekilde işlemezsin, ayrıntılara neden özen göstermezsin. Pelin Batu denen hatunun bu filmde işi ne?! Daha başarılı bir sanatçı(!) bulamaz mıydın! En azından, ne söylediği anlaşılan birini mutlaka bulabilirdin sanırım. Peki bu filmin hiç mi olumlu yönü yok? Tabi ki bazı şeyler var ki gözardı etmek haksızlık olur: Özellikle "ayna" teması ve onun ardına gizlenen gerçeklik oldukça önemli; fakat ne yazık ki seyircilerin çok çok önemli bir kısmı da o olguyu yakalayamıyorlar, çünkü iyi vurgulanmamış. Aslında konu iyi, bazı diyaloglar ve duygusal aktarımlar iyi, Okan Bayülgen ve Özkan Uğur şaşılacak derecede iyi.. Kadir İnanır, Müjde Ar ve Gazanfer Özcan'ı tartışmaya bile gerek yok zaten. Fakat ne var ki "iyi ki izledim" diye çıkamıyor insan sinemadan! Keşke ayrıntılara ve öykünün birazcık da olsun mantıklı işlenmesine dikkat etseydin be Sinan Abi! Hem aklıma gelmişken, filmin sonlarında hiç beklenmedik bir anda -tabiri caizse "yırtık dondan çıkar gibi"- çıkman da neyin nesi öyle! Sen bu işi Propaganda'da da yapmıştın.. Yoksa Alfred Hitchkok ustaya mı özeniyorsun! SİNAN HOCA POPÜLER İNSANLARIN GİŞE BAŞARISIYLA AYAKTA KALMAK YERİNE, POPÜLİZM ANLAYIŞINDAN BİRAZCIK SIYRILIP GERÇEK KİŞİLİÐİNİ VE BAŞARILI YÖNETMENLİÐİNİ KONUŞTURSAYDI KEŞKE. Ben, gerçek Sinan Çetin'in bu olduğuna inanmak istemiyorum hala! Arkadaşlar, bu filmde mantık aramayın ve izleyecekseniz bile fazla bir beklentiyle gitmeyin. Birazcık komedi, birazcık da duygusallık ve gözyaşı isteyen; Türk sinemasının genel karakteristik özelliği haline getirilmiş olan "mantıksızlık, özensizlik, ayrıntıları mahfetme, berbat figüranlar vs." gibi küçük(!) konuları takmayacak olanlar ve tipik ev kadını sinema kültürüne sahip olanlar için iyi bir film hazırlamış Sinan Abimiz! Üstelik bu sefer çekimler de eski filmlerindeki kadar başarılı değil. Oysa ne kabiliyetli bir yönetmendi Sinan Çetin! "Berlin in Berlin"i çeken bir yönetmenimiz vardı ya, ruhuna El-Fatiha! Yeter artık, biraz daha yazmaya devam edersem sinir katsayılarım artacak ve sigaraya sarılacağım yine!
  Puan: 5
 • Tam Bir Skandal

  Film parlak bir sekansla basladı(Henüz birbirini tanımayan karakterlerin aynı mekanda ic ice gecmis öyküleri) parlak fakat hic özgün olmayan bir anlatım lütfen gecen sezonun muhtesem MANOLYAsını hatırlayın. Ayrıca okan B. canlandırdıgı captan düsmüs cocuk yıldızda feci sekilde MANOLYAdaki gözden düsmüs bunalımlı süper zeka cocugu hatırlatıyordu. Komser S. tüm parlaklıgı arak bu sahneyle bitti gerisi ne yazıkki bir rezalet baslamak icin Pelin B. yi seciyorum bu kız kac yasında? Görüntü itibariyle üniversite ögrencisi ama filmde canlandırdıgı karakter en fazla 9 yasında olmalı(özendigi kahraman orman, doga, börtü böcek ne güzel dimi cüceler diye dolasan Pamuk P. ve dahada üzücü olan elinden düsürmedigi Pamuk P. kitabı en fazla 6 yasında olan cocuklara ebeveynlerinin satın aldıgı su annenin okudugu cocugunda resimlerine bakıp mutlu oldugu kitaplardan ve utanmadan pelin elinden o kitabı düsürmedi film boyunca heralde castingi yapan muhtemelen sinan cetinin bir akrabası karısı yada kendi pelini erken gelismis obez bir ilkokul ögrencisi olarak bize yutturacaklarını sandı) Ayrıca bu kız ne yazıkki konusamıyor kendisine bir an önce bir doktora gidip cenesinde yada dislerindeki bozuklugu düzeltmesinin salık veririm yoksa degil oyuncu sekreter bile olamaz. gelelim Okan B. ye güya sıcak cayla yüzü yanmıs ama o yanıgı görmek ne mümkün sadece bir kızarıklık onuda makyöz fazla boyamıs sandım film boyunca. Ya o zorlama haydi hep beraber salya sümük aglayarak el cırpalım türkiye sahnesi, unutmak icin terapiye gidicem ve faturacı Sinan C. ye yollayacagım. Peki sinan C. sen ne tip bir megolomansın neden filmde gözükmen gerekiyor hemde replikli bir sahnede o selahattin duman ne basarısız bir oyunculuk veriyor valla kısacası vah vah yine vahhhhh. Son söz Kadir İ. ın rolü tamamen propaganda skandalındaki Kemal S.karakteri zaten filmlerde aslında aynı film. Kısaca afiste yazan P. Prenses ve cüceler Türkiyede bir karakola düstüler yerine Propaganda filmini bu kez de karakolda cektik demeliydiler. Bence artık Sinan C. film cekmeyi bırakmalı ve bunu yedinci sanatı sevdigi icin yapmalı tv icin sunuculuk yapsın mesela zaten gecmisi var.
  Puan: 1
 • MUTLAKA GİDİN !

  BAŞTAN SONA temposu düşmeyen HARİKA bir film. Sizi alıp götürecek. İlk girişinden itibaren. Sadece belki son kısmı daha güzel olabilirdi?..(İnsanların alkışlama sahnesinden itibaren...) Bu filme 1 vermek bence dünyanın en büyük adiliklerinden.
  Puan: 10
 • Pamık Plenses ve 7 cüceli Hürmüz

  Ah ah bu ne filmdi yahu! Sinan Çetin'in en iyi filmi olduğu şüphesiz gerçek. Aman aman ne bilirim ben bu filmde ağlıycağmı? Sen o fragmanda gül gül sonra da 2 gözü iki çeşme çık dışarı!Neyse Çok değişik bir filmdi. Üstelik Vizontele imiş, Hemşo imiş hepsini YER!Pamık Plenses'in (O çocuk öyle dedi (hatta diyemedi))Ölüm sahnesi parçaladı beni! Bi de o arkadan gelen Şarkı! Of of! Travesti, Orgazm, Erkek Adaylar sahnelerinde gülmekten kendimi kaybetmişim. Amaaaan GİDİN İŞTE OF!
  Puan: 10
 • rIn rIn rIn ... -

  3 ust mesajda yazan arkada$In butun dedikleri dogru olmakla birlikte filmin sadece kotu yanlarInI anlatIyor. Evet sanatsal icerigi "0"a oldukca yakIn bir film; ama insanI huzura ula$tIrIyor. Filmde Okan Bayulgen'in cok iyi oynadIgInI da belirtmek isterim. Btw, kIz duzgun konu$amasa da bu hali benim daha cok ho$uma gitti. Sevgiyle kalIn.
  Puan: 6
 • 6 yeterli

  fazla abartmaya yada kusmaya gerek yok bence güzeldi. ilk seans güldüren 2.seans daha çok ağlatan biraz da ders verir gibiydi. sonuçta bir turk filmi işte...
  Puan: 6
 • harika müthiş perfect

  Türk sinemasının en iyilerinden. Komedi dramhepsi bir arada. Hele operasyon sahnesi yokmu. Yabancı filmlere beş çeker. Zaten film Sinan Çetinden kazanıyo. Gerçekten müthiş bi yönetmen...
  Puan: 10
 • igrenc

  kesinlikle ozenilmemis, sacmaliklarla dolu bir film. verdigi mesaj disinda berbat bir film. insan bikac figuran tutarda etrafa salar. film setindeki insanlarda mal mal kameraya bakmaz..
  Puan: 1
 • Diyorum ki,

  Rezalet!
  Puan: 1
 • hadi be

  film cok cok sacma ama biraz guldurucu ogeler war. onlarinda buyuk kismini fragmanda izlemistim. ole iste , vaktiniz warsa gidin bence, ozellikle bu film izlenmek icin gidilmez.
  Puan: 5
 • kötü

  "gerek kurgusuyla olsun gerek içeriğiyle olsun gerek oyunculuklarla olsun..." yani nerden bakarsanız bakın kötü bir film. Tamamını fragmanlar'da izlediğimiz bir kaç hoş espri dışında görülecek hiç bir şey yok malesef. Sinan Çetin beni yine yanıltmadı.
  Puan: 3
 • heheh

  ben çok güldüm ama filmin komik olmasından değil. hani iğrenç bi fıkraya gülersiniz ya değişik bi duyguyla, ben de bu kadar salak bi filim görünce dayanamadım. hele ikinci yarısı. protesto için 10 verecem
  Puan: 10
 • tv de bile izlenmeyecek bi film

  nice basit senaryolu lakin ba$arılı film warken (bkz. dancer in the dark) bu filmde sadece senaryoyu suçlamak yanlı$ olur. filmin içine eden karakter -benim de bizzat içine etmek istediim- sinan çetin. eski turk filmlerindeki $u an dalga geçilen tüm kli$e $eyleri tekrarlamı$ ve iyi halt etmi$. hele son yarım saatte resmen gözlerim doldu "bi film bu kadar mı mahvedilir" diye. çıkçaktım aney vardı yanımda sulu gözleriyle. film de zaten tek dayanagı olan "hastalık" ı kullanarak özellikle orta ya$ ve üzeri hatun ki$ileri hedef alıyo, bi de hayatlarında hiç ba$yapıt izlememi$ ve bu filme 10,9 gibi abuk rakamlar weren zuxxi yorumcularını. (bööle de aar konu$urum) filmin tek olumlu yanı özkan ugur ve gazanfer özcan ın oyunculukları.. bu kadar...
  Puan: 3
 • ....

  once vizontelede olmuştu şimdide bunda, salonda gak dense guluyorlar guk dense guluyorlar, kendimi filme veremedim. Kacak VCD almamanın cezasını cekiyoruz. Neyse filme gelince bence çoğu yeri propaganda filmini çağrıştırsada (filmin sonları aynısı) eğlendirici. Fakat Sinan Çetin'e 1 çift lafım var. Yahu kardeşim bir iş yaparken biraz özen. Eşşek kadar kızın elinde p.prenses kitabı. Bu kız kaça gidiyor. Bide konuşması; kızın masum, çocuksu gibi gorunmesi için illa mıymıymıy diye konuşması lazım. Puanım 5. (kacak VCD almayın...kiralayın:) )
  Puan: 5
 • ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

  kim bu filmi sabote etmek isteyen ZORUNUZA MI GİTTİ ! LAFLARA BAK LAFLARA: film cok cok sacma ama biraz guldurucu ogeler war. onlarinda buyuk kismini fragmanda izlemistim. ole iste , vaktiniz warsa gidin bence, ozellikle bu film izlenmek icin gidilmez. Bi başkası da , ".. bu filmde sanat öğesi çok az .." demişti. HAYIR . KORKUNÇ(Dehşet verici) BİR SANAT İÇERİÐİ VAR BU FİLMİN (Örnek mi: sokakta yere oturmuş gitarcı gençlerden bir önceki sahne, Kadir İnanır'ın caddede( sanırım Tarlabaşı'ydı?.) yürürken kızının hayalini gördüğü sahne...) Müzikler de harikaydı. Prensi oynayan Mesut Ceylan'a finalde(hani son öpücükten sonra ağlayarak başını kaldırıyor ya işte orda; işte ben o enstantenede fenafillah oldum, benliğimi yitirdim tabir yerindeyse) muhteşem olduğunu ayrıyeten belirtmek istiyorum. Onun aynı zamanda filmin senaristi olduğunu sonradan öğrendim. Demek ki adeta yaşayarak oynamış. Evet, diğer oyuncuları da bütün kalbimle kutluyorum. Sinan Çetin usta şöyle söylemiş: " ... bazı kibirli aydınlar göremediler .." evet anlaşılan o ki gerçekten görememişler... bu filmde devleşen İNSANLIÐI "...Selamunaleykum pamuk prenses " :)))))) Selam özü iyi insanlara
  Puan: 10
 • ben diyorum ki

  yaa valla istanbuldaki hayatı, yasadıgımız karmasayı anlatması cok hosuma gitti. gidecek olanlar da prens cok yakısıklı degil demesinler sakın. rolü cuk diye oturmus. ben sinema elestirmenligi yapamam ama hakikaten begendim, hosuma gitti. tavsiye ederim. tesekkurlerimi ilettim.
  Puan: 9
 • keyifli bir çalışmaya gölge düşüren unsurlar...

  ben filmi begendim.. pelin batu dışındaki bütün oyuncuları begendim.. zaten herkes yazılabilcek herşeyi yazmış.. ancak ben sadece iki şey daha eklemek istiyorum.. birincisi, pelin batunun oyunculugu bu filmde cok battı bana.. özellikle, sonlara dogru polisler kadir inanırı götürürken, "haeyırr,babaomuu götürrmeyyıin" gibilerinden bi repligi vardı.. ordaki oyunculuk performansı gerçekten tüylerimi gökyüzüne eriştirdi.. umarım benim gibi buna dikkat eden ve irite olan insan sayısı az degildir.. ikincisi de, sinan cetinin kendini gösterdigi sahne.. filmin güzel gidişatına gölge düşüren, maksimum lüzumsuz, ve maksimum antipatik bi sahne.. dikkat ettiyseniz, program başlamadan önce, ordaki kadın sunucu: "ve efsane sunucu karşınızdaaa" diye bi anons yapıyo.. ve sonra o sunucunun Sinan Cetin oldugunu anlıyoruz.. bir yönetmen, kendi filminde, kendini efsane olarak gösterir mi?.. bu kadar megaloman(yak) olmanın, kendini bu kadar bi bok zannetmenin bi manası var mı?.. izin ver de, senin efsane olup olmadıgına bizler karar verelim Sinan Efendiii.. haddini bil.. kimse salak degil.. ben böyle düşünüyorum..
  Puan: 9
 • Hayrett...

  Sinan Çetinin filmi olması ve popülerizm uğruna filmim televizyonlarda dergilerde basbas bağırmasından dolayı filme önyargıyla gittim açıkçası... Basit bir konu ve karakterlerin popüler olmasına dayanmış bi film diye düşündüm. Yanılmışım... Konu çokk güzel ve güzel de işlenmiş açıkçası şimdi yiğidi ye hakkını yeme... Kadir İnanırın ve Okan Bayülgenin performansı ise "gerçekten" takdire şayan... Gülmek ve ağlamak bir arada meselesi doğru bu filmde ikisini de yaşadım... Tek hoşuma gitmeyen ve off Sinan Çetin gene yaptın yapacağını dedirten filmin sonunda kendisini göstermesiydi... Yani ne gerek var yaa...(Valla şimdi düşününce bile sinir oldum) Bu arada buraya yorum yazmak için bu sayfayı açıp konunun ıncığını cıncığını yazan arkadaşlarımı uyarmak istiyorum, insanlar, film iyi mi kötü mü diye bakmaya giriyorlar bu siteye, filmde neler olmuş, izlemiim okim demiyolar heralde... Lütfen decode etmek yerine yorum yazın yauuu.. Yazıktır... Diyeceğim son söz şu ki, önyargı yapmayın gidin bu filme.. Olmuş...
  Puan: 8
 • Zamanla olacak

  Ya bu Türk sineması adamı hasta eder. Tam iyi bi konu bulurlar. Elde para falan da var. Hani biraz efendi olsalar güzel bi şey yapacaklar. Yok yine olmuyor. Yine bi şeyler eksik. Film fena değil tamam. Göz falan yaşartıyor. Oyunculuk da fena değil ama eksik işte yaaa. Bre ne eksik??? Bilsem ben yaparım bi film zaten. Neyse gidilebilir. İyi bir seyirlik. Zamanla daha da iyi olur belki. Nebliyim ya olursa yani, iyi olur vesselam.
  Puan: 6
 • Dikkatle okuyun.

  Arkadaşlar. Yeryüzünde dram ve komiklik dışında farklı konularda vardır. Bir türk olarak ulusal filmlerde, aşk meşk acı ve komiklik görmek istemiyorum artık ve bu yüzden Türk filmlerine de gitmiyorum. Derseniz ki Matrix, seven(7), ya da Trainsptotting ve Fight Club gibi senaryo ya da hayal gücünü ezen bir film ürettik o zaman ok. Demekki artık Yerli filmleri izlemenin zamanı gelmiştir. Seve seve gidip Türk yapıtlarını övmeye ve geliştirmek için elimden geleni yapmaya hazırım. Ama bırakın bu işleri artık. Kendinizi ve hayatınızda yaşadığınız enteresanlıkları vizyonda görmek için para harcamayın.
  Puan: 1
 • BU FİLMİ VE YAPILMASINA EN UFAK BİR KATKIDA BULUNMUŞ OLANLARI DA İMHA EDİN!

  Belki biraz katı bir yaklaşım oldu ama benim uzun uzadıya rezaletleri anlatacak zamanım yok, gerek sayın Pelin hanımın o ağzını açmaktan aciz konuşma tarzı, koca cüssesiyle ilkokul öğrencisi durumunda olmaya çalışması, gerek kötü esprileri, gerek devletin son derece katı ve disiplin sahibi olan polislik kurumunun böyle ayaklar altna alınması(komserin hayat kadınına aşık olması ve polislerin filmin son sahnesinde duygu dolu sahneleri) kadir inanır ın yine her zamanki gibi kendini oynaması (katı ve kavgacı)... Keşke 0 olsa diyorum, 1 bile fazla! Filmin sonuna doğru artık ağlamak istedim... Ne kompleks ne de başka birşeyle kesinlikle alakası yok... bence bu da bir kültür( yani bu filme puan verebilmek) o kültüre sahip olan arkadaşlarla aynı nefesi solumaktan utanç duydum saygılar
  Puan: 1
 • haksızlık etmenin lüzumu yok

  selam sinan çetin gene birşeyleri harmanlamış . . . film komedi mi , dram mı? dram olarak çekilseymiş daha hoş olurmuş . . gidin görün . . fakat görmezseniz bir şey kaçmaz . .
  Puan: 5
 • Özkan Uğur - Pelin Batu - Gazanfer Özcan

  Özkan'ın gazel muhteşemdi. Pelin Batu güzel hoş bir insan ama onu her gördüğümde kendimi sinemada değil, çok da iyi oynanmamış bir tiyatro oyununda hissediyorum. Gazanfer Özcan'ı izlerken Herşey Çok Güzel Olacak'ta Selim Naşit'i izliyor sandım kendimi, bilmem yalnız mıyım...
  Puan: 5
 • garip duygular içindeyimm

  pelin batunun konusmayı bilmediğini, kadir inanır'ın da ne kadar kaba&kalas gibi bi adam olduğunu bir kez daha anlamış bulunmaktayım. ancak gazanfer özcan cok guzel oynamış. hem ağladım hem güldüm ama dediğim gibi pelin batu ve kadir inanır değilde başkaları oynasaydı bu filmi daha çok severdim.. pelin batu resmen filmin içine ediyo ya!! filmi beğendim beğenmesine ama senaryonun çalıntı olduğunu duyunca soğudum birden kandırılmış hissettim.. bi de senaryoya mesut ceylan yazmışlar.. helal olsun. biz nasılsa alışığız böyle çalıntı şarkılara ve senaryolara diye yutturmak istemişler heralde. ama eğlendim..
  Puan: 7
 • motivasyon

  bence filme okan b. özkan u. gazanfer ö. müjde a. adındaki şahıslar iyi motive olmuşlar. rollerinin hakkını vermişler. selahattin d. isimli şahsı hadi oynasın bari kırmayalım diye sokmuşlar oyunculuğu berbattı. sinan çetin de kendi çektiği bi filmde megalomanca gözükerek kalitesini gösterdi. pelin b. isimli genç bayan ise hem filmdeki kızın yaşına uymamış hem de sesi berbat konuşmasını becerememiş. sonuç olarak bi kaç iyi espi vardı inkar etmiyim baya güldüm. ama sonundaki bayık sahneler duygu semirisi filmi baya bi bozmuş. ayrıca kanserli kızını çok sevmesine rağmen resmen kızına ötenazi yapmış komser çünkü filmde kızın tedavi edildiğine dair hiçbir kanıt yok kız da ilaç milaç almıyo. b.ku b.kuna ölüyo
  Puan: 5
 • ARKADAŞLAR KALİTE FİLMLER İZLEYİN

  Sevgili arkadaşlar lütfen bunun gibi basit ve kolay filmleri izlemek için sinemaya gitmeyin. herkesede bu filmi tavsiye etmeye kalkmayın. karşınıza sinemadan anlayan biri çıkar rezili olusunuz valla
  Puan: 1
 • KÖTÜ

  barlarda sanatsal projeler üreten kişilerden ne beklenirki?
  Puan: 3
 • sinan çetin saçmalığı

  son dönem türk sinemasının en kötü filmlerinden biri. saçma sapan bir senaryo. duygu yoğunluluğu çok fazla tutulmuş adeta sıkıldım. ama pozitif yanlarıda yok değil mesala görüntüler güzel
  Puan: 2
 • Film olarak görmezseniz güzel tabe...

  ya olmamış işte.. OYUNCULUK:kadir abi rolü benimseyememiş.. pelin batu hoş kız da ne dediğini anlayamadık bu 1, 2.si bu kıs ilerde belki vasat bi oyuncu olur.. özkan uğur çok iyi o role tam oturmuş. okan bayülgen biraz daha gayret etse olucak ama burda çok abartmış. müjde ar vasat. gazanfer özcan gayet iyi.. FİLME GELİNCE: yaw abartı işte. yani film olarak değilde bi şov olarak görürseniz espriler iyiydi genelde, bi de ağlatma babında etkileyici müzikle birlikte kalpten vurmak hedeflenmiş ve bunda da başarılı olunmuş.. Benim filmde hoşuma giden en önemli olay finaldeki tiyatro sahnesindeki yüzleşmeydi.. izlemeyenler için detayları vermeyelim de TOPARLAYALIM: film olarak görmezseniz espriler iyi giderseniz 2 saat sonra unutacağınız bi tat bırakır ağzınızda. Matrix deki gibi 1 yıl boyunca düşünemzsiniz yane:)) filmin notu 6 arkadaşlar. Saygılarımla..
  Puan: 6
 • Çok çok güzel, harika ama 10 kadar değil.

  gittim... gördüm... güldüm... ağladım....
  Puan: 9
 • bu bir masal..

  arkadaşlar, eğer bir film gerçekçi olmaya çalışıyorsa ancak o zaman gerçekçi olmadığından, bazı ayrıntıları es geçtiğinden dolayı eleştirebilirsiniz. komser şekspirde bir masal anlatılıyor. hani kız sona doğru diyor ya "okuduğum hiçbir masal mutsuz bitmedi, bu da bitmeyecek" diye.. üstelik sonda söylenen şarkıda da "ama ben masalımı da gördüm" deniliyor. yani kızın kemoterapi görüp görmediği, yaşı, bilmemne, bunların hiçbir önemi yok! çünkü bu filmde gerçeküstü bir masal anlatılarak ülkemizdeki gerçekler eleştiriliyor. neden gözümüzde iyi gibi görünen polis teşkilatı filmde bu kadar katı, soğuk ve duyarsızken, gözümüzde kötü görünen suçlular aslında bu kadar duyarlı ve iyi kalpli? işte filmde bu tür kavramlar sorgulanıyor. ama bazı arkadaşlarımız önyargılarıyla mücadele etmekten bunları görememişler ne yazık ki! ben ne kadir inanır'ı ne de müjde ar'ı severim. ama bence harika bir filmdi, oyuncularıyla, hikayesiyle, yaşattığı duygularla, düşündürdüğü kavramlarla, müzikleriyle, her şeyiyle çok çok güzeldi. vizonteleyle karşılaştırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü ikisi birbirinden çok farklı filmler ve çok farklı konuları çok farklı şekillerde ele alıyorlar. bence ikisi de birbirinden harikaydı ve ikisi de izlediğim pek çok hollywood filminden çok daha başarılıydı. Hollywood'un basmakalıp konularında BIKTIK artık! not: anlamadığım bir konu daha var: filmde kadir inanır kendini mi oynuyor? ya da okan bayülgen? ya da müjde ar? neden sinan çetin rol alınca kendini oynamış oluyor? kız "efsanevi sunucu" diye sunarken isim verdi mi? adam orada bir tiyatro yarışması sunucusunu oynuyor, sanki kendi olarak çıkıyormuş gibi yok "megaloman" yok bilmemne oluyor! bu ne saldırganlık allah aşkına??!!!
  Puan: 9
 • gerçekten güzel bir film

  türk sinemasının geleceğini parlak gördüm bu filmle. bu filmin eksik yanı ise güzel kızımızın arkadaşları olmuş ama fazla dikkate alınacak bir öğe değil. kadir inanır rolüne çok yakışmış... pelin batu ise gerçekten muazzam.. bayülgeni ise anlatmaya gerek yok zaten. herkes filminin hakkını vermiş... izlenmeye değer.
  Puan: 9
 • yaa sanki hepsini tanıyosunuz...

  ben de buna bayılıyorum yaa.. "ben okanı sevmem, ben yönetmene kılım". biz buraya film yorumu yapıcaz arkadaşlar. yani madem o kadar iireniosun adamdan, naapsa yaranamamış, filmin bile üstüne çıkmış, buraya gelip yorum yapma. sen filmi diil o kıl olduun kişiyi izlemişin çünkü. kadir inanır falan diolar, adam hakkaten kalan sayılı maçolardan, evet etek olayında saçmaladı falan ama kimse de çıkıp "bu adam selvi boylum al yazmalım da oynadıında hepiniz aalıyodunuz" dememiş. ööleydi işte. ben filme "kesin beğenmem"de gittim; ama sebep inanırdan çok konusuydu. gayet memnun çıktım. kadir inanırı ben de sevmem ama burda yapmış bi şiler işte. bi de şu "oyunculukta tek kusur pelin batunun sesinin çirkin oluşu ama fizii güzel" diyen arkadaşı kınıyorum. kızın güzel oluşu rol yapabileceği anlamına gelmez, veya tersi. vizontele-komser şekspir tartışması da saçma. çünkü ekip farklı, filmlerin dalları farklı,çekim teknikleri fln farklı. o da güzeldi ama...:))
  Puan: 8
 • turk sinemasi bu sefer basardi!!!!!!!

  simdiye kadar seyrettigim en iyi ama en iyi turk filmi ....kim ne derse desin oyuncular konu hepsi ayri guzellikte ve etkileyici...soylenecek tek birsey var MUKEMMEL !!! iki kere seyrettim bir daha da seyrederim ...gitmeyenler kimseye kulak asmayin mutlaka gidin ....
  Puan: 10
 • MUHTEŞEM

  gitmeyen çok şey kaçıracak.. son yıllarda en çok eğlenerek ve gülerek seeretiim film...
  Puan: 9
 • HELAL OLSUN !!

  walla ne diim ya harbici cok kral olmuş film sinan cetin abimin ellerinden öptüm fikrine zihnine saaalık.. okan bayülgen de almış götürmüş filmi..
  Puan: 10
 • gidiniz-görünü, gülünüz-ağlayınız

  güsel filmdi... geçmiş dönemlerin çocuk yıldızı küçük hayaticik [hilmi diil] rolünü okan bayülgen çok güzel oynamış... Bu adamı Hollywood geçte olsa keşfetse artık çok güsel olacak:)... Özkan Uğurda gerçekten iyiydi... En çok güldüğüm Prens rolündeki oyuncunun sahnelereydi... Önyargılardan uzak gidin filme o zaman kesin beğeneceksiniz...
  Puan: 6
 • Bambuk Pirenses

  Yani başarılı bir filmdi. Özelliklede oyuncular çok iyiydi. Kadir İnanıra polis kıyafeti çok yakışmış doğrusu. En çok adam suçluları döverken yanlışlıkla borçları almaya gelen çırak çocuğu dövmesinde ve başka bir adamı döverlerken kızının gelip: -Baba napıyorsunuz? Babasınında seviyoruz demesinde gülmekten koptum.
  Puan: 7
 • kadir inanira ragmen

  cok guzeldi ve not ortalamasi 8'i hakediyor. belki 10 luk deil ama ortalama yukselmeli...
  Puan: 10
 • BIRAZ BAYAGI

  Sina ÇETİN daha iyisini yapamaz. Ama bu çok iyi demiyorum. Mujde AR her filminde yardımsever ve iyilik meleği bir orospu, Okan BAYÜLGEN'de bitirim bir varoş delikanlısı olmak zorumda mı. Bu roller artık sıkmaya başladı. Ayrıca Kadir İNANIR bu rol için çok iğrenç bir seçimdi.
  Puan: 4
 • Size baba diyebilirmiyim!

  hey bu "küçük..." yav burda gözümden yaş geldi :) filmin bu andan geriye kalanı için 4 verilebilinir, ama gerek annemler beğendiği(;o) gerek okan bayülgen konuşturduğu için;
  Puan: 6
 • DAHA İÐRENCİ YOK!!!!

  Gerçekten çok çok kötü! O filmde gülenleri esprilerin(!) seviyeleri nedeniyle SEVİYESİZ olarak nitelendiriyorum. Nasıl insanlar olduğunuzu bilmiyorum ama salonda yanımda gülenler hakkaten acınacak insanlardı. Buraya ilk defa bu kadar sert bir yazı yazıyorum bunun nedeni de hayretler içinde olmam. Ne olur bu kadar kolay insanlar olamayalım milletçe! Ağlayanlara ise söyleyeceklerimi burada yayınlamazlar herhalde! Filmi beğenenlerin VİZONTELE'ye taş atmaları normal çünkü bu esprilere(!) gülenler büyük ihtimalle Vizontele'dekileri anlamamışlardır bile! Kurgu murgu hiçbir şey yok filmde bu arada. Aman uzak durun!!FELAKET!!
  Puan: 1
 • bariz kötü...

  Her aksam tv. de seyrettiklerinizden pek bi kalite farki yok acikcasi... bi iki espri var bi de okan bayulgen... sinan cetin yonetmenligi birakip "film gibi" programini sunmaya devam etmeli bence...
  Puan: 4
 • ...

  en az vizontele kadar boktan bi filmdi, gideni fururum
  Puan: 1
 • yorum

  son yillardaki en guzel Turk filmlerinden biri. Filmde kimi Zaman agliyo kimi zaman guluyosun. Bayulgen ve Inanir harbiden iyi oynamis Kelepirce yorum Yapan kirolari dinlemeyin. Guzel film olmus. Kisaca VIZONTELEYE KOOYYYAAAAAARRRR.
  Puan: 7
 • YALAKA SİNAN ÇETİN...

  filmi izledim. ve baştan da söyliyim verdiğim puan 4. ama filmden başka bişi den bahsedicem. Bu sinan çetin yalaka ve yavşaktır. aklı sıra sistem eleştrisi yapıyormuş. filmin başından sonuna çok yüzeysel dokunduğu noktalar dışında bu adamın sistem eleştrisi de "ankara o kağıtları alsın..." cümlesinden ibaret olup aynı "şahane(?)" fikri propagandada da izlemiştik... Şimdi aynı yavşak sistem eleştricisi yüce varlık çıkıyor adı lazım olmayan ama gerçekten çok düzeyli(!) bir televizyon tartışma programına ve diyorki... "Murat Demirel ve bunun gibi adamların tutuklanması beni gerçekten çok üzüyor bu adamlar serbest bırakılmalı ve önleri açılmalı ki ekonomiye katkıda bulunsunlar yazıktır"... falan ve de filan... Ulan malak şahsiyet senin de senin sistem eleştrininde senin aydın kişiliğini de maktevalist öküzlüğünüde... steeee!!! Geri zeminin geri insanı seni... Sen tam ortasında olduğun birşeyi nasıl eleştireceksin..?
  Puan: 4
 • güzel

  çok güzel bir filmdi.10a layık.
  Puan: 10
 • ben mustafa

  arkadaşlar türk filimlerine böyle agır itamlarda bulunmayın adamaın kafasını attırmayın ulen bir amerikan filmi olsa koşa koşa gidersiz
  Puan: 5
 • şekspir in love...

  filmin en güzel esprilerini jeneriklerde izliyoruz zaten. iyi vakit geçirmek için 20 dakika geç girip erken cıkılabilir ama ayıp olur heralde. hele sonları neydi filmin aglatmak için insanları bu kadar kasılırmı sinan abi ya! o bi dakika diyerek sahneye cıkmasınıda hiç unutmıycam cunku ben en cok orda guldum:)
  Puan: 5
 • kadirin farklı yüzü

  Kadir'den böyle bir film değil de bildiğimiz klasik rol bekliyordum farklı olabileceğini anlatabilmiş. Güzel diyorum...
  Puan: 7
 • Harbi Yakışmıyor Sinan'a

  gerçektende propaganda filminde de aynı özetle karşımızdaydı yapıtı.. ankara al o kağıtları olayı.. bunu diyecek adam halk önünde kendi kanıtını göstermiş biri olmalıydı.. 2. tekrarına hiç gerek yoktu.. sinan!a yalak a dien arkadaşımıza katılmadan edemiyorum..
  Puan: 3
 • Tek Kelimeyle OKAN BAYÜLGEN

  Film bazı yerlerde öyle can alıcı noktalara parmak basıyor ki ohh eline sağlık sinan dedirtiyor ama bazı yerlerinde öyle absürtlükler oldu ki yuh dedik.Ne çok abartılıp 10 verilmeyi hak ediyor ne de afedersiniz eşşegin k..ına sokulmayı.Vasatın üstüne çıkan son dönem türk sinemasının en iyi örneklerinden biri. BU FİLMDE 10'U hakeden birisi varsa o da hiç şüphesiz 'okan bayülgen' her geçen gün daha muhteşem oluyor. saygıyla selamlıyorum. OkanBAYÜLGEN:10 KadirİNANIR:6 ÖzkanUÐUR:8 SelahattinDUMAN:9 MüjdeAR:4(son senelerde niye hep malum rolde bulunuyor anlamıyorum halbuki eskiden müthiş bir oyuncuydu) GazanferÖZCAN:8
  Puan: 7
 • Harikaydı

  çok güzel bi filmdi.bi katılarak gülüyosunuz bi zırıl zırıl ağlıyosunuz ilginç bi filmdi yani.oyuncuları tebrik ediyorum.rollerini hakkıyla oynamışlar yani.tavsiye ederim vcd den falan izleyin bence.ama sinemanın yerini tutmuyo tabi o ayrı
  Puan: 10
 • Okan ve Pelin Yeter...

  Son zamanlarda çok sık türk filmine gittim. Bu güzel bişey. Ama tad konusunda insan daha çok şey bekliyo. Tabii bu prodüksiyonlarla ancak bu kadar diyebilirsiniz, haklısınız.. Bana göre filmi kurtaran Okan'ın harika oyunculuğu, ve Pelin'in masumluğu.. Gerçekten çok yakışmış o role, ilginç bi saflık var kızda, hoş ne diyelim... Ne derseniz diyin, ben dayanamadım bol bol ağladım bu filmde, amacına ulaşmış diyebiliriz.. Sonlarını abartılı bulanlar var, ama beni etkiledi. Gidin salona, kendiniz görün diyorum..
  Puan: 8
 • Yaa filmi nerenizle izlediniz?

  Kadir İnanırın kendini aşması (rolün kalitesi deil,kimliği olarak) dışında Klasik Sinan Çetin bozgunu.Sistem eleştirisiymiş,neymiş,neymiş;Bacılar kardaşlar kendinize gelin adamı bitkisel hayata sokmayın,zayıf oyunculuklara bide imhası vacip bir senaryo ekleyince sadece fragmanlık bi kaç espriyle ayakta durabilecek,kötü filmlerle karşımıza çıkmalarına izin vermeyin.Memleketimizde sinemaya gitmek için Türk filmi bekleyen yığınla kitle var,onların hevesini kırmaktır bu.Filmin sonundaki aşk meşk tripleride bi atı 4 dakikada öldürecek cinstendi.Gitmeyin,zira sizi tespit ettiririm,yazık olursunuz,hııı
  Puan: 2
 • Ön yargı felakettir.

  Hakkatten felakettir. Zira bu muhteşem filmi ön yargısız izleyemeyen arkadaşları kınıyorum. Hakkatten kınıyorum. Yazık. Paralarını vermişler ve yüzlerini ekşiterek 2 saat orada oturmuşlar. Halbuki iyi olabileceğine inansalardı, filmin güzel olduğunu anlarlardı. Filmin tek eksiği klasik türk filmi konularından uzaklaşamayışıdır. Hele hele Sn. Özcan, Zagamız, Pelin hanım, ve bir çoğu inanılmaz mükemmel oynamışlar. Duman, Kadir Abi, filan bazen sıçmışlar ama gene de fena değiller. Ben, başından sonuna ölesiye güldüğüm bu filmin sonunda hakikatten gözlerimden gelen yaşlara mani olamadım. Filmi yaşadım. En az o oyuncular kadar yaşadım. O filmi yüzünüzdeki ekşimsi ifadeyle değil, güleryüzünüzün altındaki duygusallıkla, Türk insanın oldugu gibi izleyin. Keyif alacaksınız. 9 çünkü dediğim gibi klasik türk filminden fazla uzaklaşılamış. Ama her şey güzel...
  Puan: 9
 • Puan: 1
 • yuh be

  sinemada bu kadar düzeysiz bi türk filminin bi de bu kadar reklamla,bas bas bağırarak oynatılacağını, beni 'vah vah türklerin beğenisi,zevki bu kadar mı düştü' dededirteceğini bilmeden tamamen önyargısız bi şekilde gitmiştim filme.şimdi sinan çetinden de onun bize sanki bilmediğimiz memleket meselelerini 'hafifçene eleştiride ' bulunmasından da nefret ettim.o filmi o oyuncularla bile kurtaramazsın ki hoca!
  Puan: 1
 • iyiii

  vizonteleden daha iyiydi. konusu da iyiydi. gidilebilitesi yuksek
  Puan: 6
 • EHHHHH

  wizonteleden kesinlikle iyi değil iyi demeyin HAKSIZLIK (yaw renkler We zewkler tartışılmaz ama olsun)
  Puan: 6
 • iyiydi

  bence gayet güzel bi filmdi ehh bi 8 i haketti artık
  Puan: 8
 • vizonteleden iyiydi ama;

  gerçektende vizonteleden güzeldi ama yinede harika diyemiycem.ama şuda varki sinan çetin yerine başka bin yönetmen olsaydı bu filmi batırırdı...
  Puan: 4
 • hadi ordan..

  "Türkiye'de sinemaya bakış açısının değişmesi lazım." Bu tümce -Komser Şekspir- filminin izlenme oranını, hemen akabinde de filmin kendisini gördükten sonra dudaklarımdan döküldü.Çok engellemeye çalıştım kendimi, bu kadar basit bir mantıkla olayı ve durumu isimlendirmemek için.. Ancak bu kadar basit bir film için daha komplex bir düşünce de aşırıya kaçabilirdi ki; kendimi durduramadım. Oyuncular, özellikle -Pelin Batu- gerçekten kötüler.. Bu ve bunlar gibi diğerleri bireyselliği ve üstün rol kabiliyetlerini! ön plana çıkarmak uğruna yapmacıklığı, takım oyununun ve doğallığın önünde tuttuklarından reyting adamı Sinan Çetin gibi uzuz popülizm politikalarından başka bir icraatı olmayanların ellerinde buluyorlar kendilerini(hiç de pişman olmadan hemiden de),ve sonra da "Yeşilçam'ın değişmesi, yenilenmesi lazım;biz bu misyonu üstlendik" gibi şovenist beyanları bunların ağzından duyuyoruz.-Sinan Çetin- çıkıp en az kendisi kadar populist ve snobist(haa!) bir insan olan Reha Muhtar'ın programında, "İsteseydim herkesi ağlatırdım", "Tek hedefimiz -Vizontele- nin izleyici sayısını geçmek" gibisinden laflar sarfedip, yanından eksik etmediği, Kadir İnanır'ın giydiği kraliçe elbisesini gösterip böbürleniyor bir de. Bu filme sadece -Özkan Uğur- ve -Gazanfer Özcan- ı izlemek için gidilebilir. O da belki..
  Puan: 3
 • tek kelimeyle berbat!

  film gerçekten rezaletti sinan çetin birde "kötü filmler yapmayın insanları sinemadan soğutuyor" gibi şeyler demişti önce kendisine baksın zaten ticari filmlerden ne beklenir ki!
  Puan: 1
 • mükemmel

  bence son yüzyilin en iyi türk filmi,senaryo güzel,reji iyi,oyunculuk süper bence kadir bey bu filmde rolünün hakkini kesinlikle vermis sadece onu görmek icin bile gidilir
  Puan: 10