Trafik

Traffic

2000

Ortalama Puanı: 6.2

Öykü

Uyuşturucu trafiği içinde direksiyon sallayan birbirinden bağımsız fakat uzaktan da olsa bağımlı bir grup insan: San Diego'da görev yapan ve uyuşturucu ile mücadele için canlarını dişlerine takan iki gizli ajan. Uyuşturucu baronu Carlos'un içeri atılmasından sonra işleri devralan hamile karısı ve avukatı. Yeni anti-uyuşturucu programının başına getirilen ve kızının uyuşturucu müptelası olduğunu öğrenince programa evinden başlamak durumunda kalan hakim. Mücadeleye Meksika'dan katılan ve uyuşturucu dünyasının pisliğiyle karşılaşınca doğru-yanlış sorgulaması içine düşen Meksikalı polis memuru.

Notlar:

 • 2001 Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Benicio Del Toro Gümüş Ayı kazandı.
 • Dört dalda aday gösterildiği İngiliz Akademi Ödülleri'nden Benicio Del Toro ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo ödülü aldı.
 • 2001 Altın Küre Ödülleri'nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Senaryo küreleri aldı.
 • 2001 Sahne Oyuncuları Derneği Ödülleri'nde En İyi Kast ödülü aldı. Benicio Del Toro yine En İyi Erkek Oyuncu bellendi.
 • 2001 Oscar Ödülleri'ne beş adaylıkla girdi, dördünü aldı: En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve Benicio Del Toro ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu.

İzleyenler ne demiş?

 • superfakeuser

  ya bu öyle bir film ki, kötü desem, hamile hamile filmde oynayan catherine ' e yazık olacak, yok iyi yazsam, film boyunca neden ikide bir saate bakıp "bitsede yatsak uyusak" diye düşündüğümü izah edemeyeceğim. yani bu bir filmden çok bir dökümanter olmuş. bir bütünü çok kopuk anlatan hikayeler var. uyuşturucu kaçakçılığına bir çok cepheden bakan bir film. karakterlerse alıştığımız siyah ve beyaz renklerde değil. tamam yine iyi adamlar, kötü adamlar var ama hepsi gri tonlarında. belkide seyrederken en çok zorlayan şey bir karakter seçip, kendimizi yerine koyamamak. meksika ve amerika ' da geçen hikayelerin ayrı renk paletlerinde (ya da bu tekniğe ne deniyorsa işte) çekilmesini de beğendim. Javier Rodriguez Rodriguez rolündeki Benicio Del Toro ' nun performansını çok iyiydi. sonuçta en azından "neden oscar ' a aday olmuş ki?" diye bir seyretmek lazım.
  Puan: 8
 • Olabildiğince Kötü

  Ya ben şu 24 senelik yaşantımda böyle salak ve kötü bir film izlememiştim daha önce. Güzel bir konu ancak bu şekilde katledebilir. Olaylar arasında hızlı ve saçma sapan geçişler, havada kalan bir son...Ve gerçekten uyutan bir film.İşin kötüsü de bu filme yeni tanıştığım bir bayanı götürdüm ve büyük hayal kırıklığı oldu kız için de. Kısacası derim ki GİT-ME-YİN..
  Puan: 2
 • Güzeldi...

  Her zamanki klişelerle bezeli filmlerden bıktıysanız, bu filmi görün. Başta biraz ağır ve dağınık gelebilir, ama olaylar ve kişiler birbirlerine bağlanınca keyifle izlenen bir film haline geliyor. Yalın, net ve abartısız; sanki olaylara bizzat tanık oluyormuşssunuz gibi. Hakimin dramı etkileyici...
  Puan: 8
 • aslan traffic.!..aslansın sen aslaaaannnn

  "benekli ineğin kırmızı boynuzlu buzağısı" bu sözü okuyunca ne güzel laf hikmet dolu anladım ben bunu anladım hiç anlamazmıyım? derseniz. bence sizde bu akşamki akademi üyelerinden birisiniz. traffic yerine ödüle layık o kadar film var ki...
  Puan: 3
 • sıkılmaya çok ihtiyacınız varsa gidin!!!!!!!!!

  filmin sonuna geldiğimizde insanların filmin yarısında çıkmış olmalarını iyice takdir ettim doğrusu! konu inanılmaz dağınık anlatılmış ve gene sonu olmayan bi film yapılmış! yani bu da yeni bi akımmıdır nedir diye düşünmeye başladık artık! neyse bittide güzel yataklarımıza kavuştuk!bu filmi 5 dalda aday yaptıklarına göre oscarları dağıtmakta baya kasıyorlar galiba!Ama hakkını yemeyelim,filmde iyi olan birşey vardı ki;Benicio Del Toro müthişti!sadece onun için izlenir!
  Puan: 2
 • süperrrrrrrrr

  "neden hortumlara kadın isimleri verilir? çünkü geldikleri zaman ıslak ve vahşidir giderken arabanı ve evini götürmüştür." senenin en iyi filmiydi. olabildiğince özgün ve sıradışıydı. herkes mafya, eroin , devlet üzerine film çekiyor ama bu kadar iyisini görmemiştim. özellikle snatch filmini beğenenler bu filme kesin gitsinler. film bence en iyi film oskarını kesin alacak. en büyük rakibi gladyatörden bence daha iyi bir film. filmde oynayan herkes ve özellikle sarışın hatun çok iyi oynamışlar. özellikle uyuşturucu çektikten sonra gösterdiği mimikler harikaydı. he bi de bu filmde daha önce derviş zaimin filler ve çimen de uygulamaya çalıştığı herkese eşit rol paylaşımı çok iyi uygulanmış. keşke michael douglasın yerine daha iyi mesela robert de niro gibi bir aktör oynasaydı. sonuç olarak en iyi film oskarını almadan önce gidin derim.
  Puan: 10
 • çok uzun çok güzel

  uyuşturucu kullanımındaki ve kaçakçılığındaki tüm gerçekleri ve en önemlisi bunun engellenemeyeceğini gözler önüne seren çok güzel bir filmdir bu iyiki gittim...
  Puan: 9
 • Javier Rodriguez Rodriguez

  Filmde bir görüntü yönetmenliği Oscarlık o kadar. Başrol erkek oyuncusu kim belli değil. İsmi yüzünden Michael Douglas'a verilirse yazık. Del Toro ile Cheadle harbi iyi. Hele filmin sonunda ikisinin yaptıkları daha da iyi. Ama 3 saat azap gibiydi özellikle Michael Douglas'lı sahneler. Giderken yastık yorganda alın derim yanınıza.
  Puan: 6
 • Puan: 8
 • daha iyi bekliyordum...

  bu filme gitmeden önce o kadar oskar falan mevzusu dödüğünden açıkçası daha iyi bişii bekliyordum. filme gelince dağınık bir film. bana biraz deep impact,i çağrıştırdı. kalabalık ve birbirinden bağımsız kişilerin olayı anlatılıyor. uzun sürüyor ama uzun olmasına rağmen film toparlanamıyor. yani bi ara salonda sıkıldığımı hissettim. del tore nin oyunculuğu ki bende yukardaki arkadaşa katılıcam başrolde o vardı bence- çok iyiydi. meksika bölümlerinin özel bir görüntü tekniğiyle gösterimi de iyiydi. boş bir film değil ama daha çok ne biliyim uğur dindar programları tadında bir şey. açıkçası ben oscarlık bişey göremiyorum(en iyi film olarak) del tore yardımcı erkek oyuncu da gösterilmiş ve bence de almalı .yani bi gidin görün ama gidecekseniz tek gidin yoksa sıkılıp yanınızdaki ile geyiğe girebilirsiniz:))uyuşturucu gerçeğini-aslında az çok hepimiz biliyoruz-gözler önüne seriyor. ahım şahım bişey değil ama demedi demeyin.. saygılarımla...
  Puan: 7
 • Amerikan 'Filler ve Çimen'

  En İyi Film dışındaki 4 oscarı 'Traffic' alcak. İlk yarı müthişti, ikinci ayrıda dikkatimin dağıldığını belirtmem lazım. Çok çarpıcı, Soderbergh'in yönetmenlik gösterisi. Senenin en iyilerinden. Ben zevkle izledim ama bayaa bi sıkılan vardı. Seçim sizin. Soderbergh En İyi Yönetmen Oscar'ını alır tahminen. Cidden çok anlar gibi yapmayayım ama kurgudan, görüntülere kadar her şeyi hikayenin hizmetinde kullanmış bence. (Dur bi de 'Kaplan ve Ejderha'yı da izleyelim.) Bu arada Caroline ile o zenciyi düşündükçe içim acıyor. 8=)
  Puan: 9
 • iyi

  film gayet iyi. national geographic ile discovery arasında kalıp o ara ntvdeki bi belgeseli kaçırdığı için üzülen insanlardansanız gidin görün.. yok eğer benim param karşılığında istediğim sadece duyu organlarımla dumura uğratılmak diyorsanız gitmeyin. sonra amaan dökümanter olmuş bu bea diyip çıkarsınız. ben özellikle del toro'yu çok beğendim, ki michael douglas yerine de niro değil de pacino olsaydı feci bişiy olurdu bu film. de niro devlet adamı triplerine pek uymuyo benim gözümde. film dağınık olabilir ama bu sizin aklınızın toparlama yeteneğine kalmış. sonuç olarak, buraları okuyup da hangi filme gideyim diye kasan bi insan evladıysanız gidin görün derim. paşa gönlünüz bilir...
  Puan: 9
 • Çok Güzel Bir Belgesel!

  Ama bunu bize film diye yutturanlar utansın, öyle gidilip ekşın için izlenecek, hele iyi bir konu beklenecek bir film değil, ama 2 bölümlük bir belgesel tadında izlenir, Zeta ablam için...
  Puan: 7
 • Reality Show !

  buna film değil reality show derler. her şey güzel. film için eldeki malzemeler uygun da, film "reality"yi anlatmaktan öteye geçip reality showun kendisi olmuş. filmin sonunda uğur dündarın çıkıp "işte gençlerimiz uyuşturucu tuzağına nasıl düşürülüyor hep birlikte gördük." demesini bekledim. filme benzer tek tarafı sonlarda douglas ve ailesinin yaşadığı dramdı. gerisi aktüel kamera ile çekilmiş sokak görüntülerinden ibaret. izlenmeyecek kadar kötü değil ama iyi bi film olduğuna da kimse beni inandıramaz.
  Puan: 5
 • kesinlikle farklı

  crouching tiger, hidden dragon'ı daha izlemiş deilim ancak, en iyi film oscar'ını alabilecek kapasitede bi film. ancak akademi bu ödülü gladiator varken traffic'e vermeyecektir, tarzları degil cunku. bi kere yonetmen kesinlikle farklı bişiler yapmak istemiş ve bunu başarmış. 3 ayrı hikayeyi 3 ayrı teknikle cekmesi cok hosuma gitti. ayrıca del toro'nun performansı gercekten aldıgı ödüllerin haksız olmadıgını gösterdi bana. filmin sonu biraz daha "film" gibi olabilirdi ancak yonetmen orada filmin belgesel kimligine uygun bi son düşünmüş. bana göre verimsiz olan bi senenin güzel sürprizlerinden biriydi. cok begendim, mutlaka görün. niye oscar'a aday olmus diye görün en azından!
  Puan: 9
 • Bir Olaya Kaç Farklı Açıdan Bakabilirsiniz ?

  Bu film benim saydığım kadarıyla uyuşturucu gerçeğine tam 9 farklı açıdan ( 9 farklı insanın yaklaşımından , yaşadıklarından ) bakmış . Sinema sanattır sözünü ispatlamak için yapılan bir film . Del Toro mükemmel oyuncu ama bence Gladiator daki psikopat alacak Yardımcı Erkek ödülünü . En iyi filmi de Gladiator alacaktır . Bu film izlenir .
  Puan: 9
 • cok iyi...

  Son zamanlarda seyrettigim en iyi filmdi. Kesinlikle en iyi senaryo, goruntu yonetmeni ya da yardimci oyuncu oskarlarindan en az birini hakediyor. Bir de bi filmde casting bu kadar iyi yapilabilirdi. Sanki filmdeki her oyuncu o rolu oynamak icin yaratilmis gibi. Neticede ikibucuk saat suren ve karmasik sayilabilecek bir senaryosu olan ve cok az action sahnesi iceren bir filmi dikkatim hic dagilmadan izleyebildiysem o film iyi bir filmdir.
  Puan: 9
 • müthiş bir film

  bu sene şimdiye kadar seyrettiğim filmler arasında en iyisi(kaplan ve ejderhayı daha seyretmedim). müthiş bir kurgu var filmde. nasıl dağınık ve zor anlaşılır bulmuş bazı arkadaşlar anlayamıyorum... hele bi de yarısında çıkanları duyunca inanamıyorum! film o kadar gerçekçi olmuş ki belgesel izliyormuşsunuz gibi... uyuşturucu üzerine yapılmış bir kült film bu... filmde başrol oyuncusu yok gibi.. roller eşit dağıtılmış ama del toro oyunuyla başrolde bence. onun olduğu sahneleri iple çektim. oscar ı da aldı netekim... tek kelime ile müthiş bir film bence ama yine de 9 veriyorum... müzik yok filmde :(
  Puan: 9
 • Ex-SeaL 'in hayati

  Olum ex sen 24 yildir bir ot olarak yasamis olabilirsin. Ama dostum sana bi tavsiye (yani sirf buraya yazi yazacak beynin oldugu icin) hayatinin bundan sonrasini ot olarak gecirme. Film muhtesemdi aldigi oscarlarida fazlasiyla hakketti.
  Puan: 10
 • Filler ve Çimen'in büyük bütçeli ve yaldızlanmış hali.

  Bu filmi Oscar adayı yapan zihniyetine C.Arkın'ın Dünyayı Kurtaran Adam filmine özel ödül vermek yakışır. Tuhaftır herhangi bir beklentiye girmeden gittiğim bu filmden çok sıkıldım. Yönetmenimiz ve senaristimiz mevzuyu gösterip de vermiyor gibiydi. Her şeye rağmen yıldızlı bir 3'ü hakediyor, o da Catherine Zeta Jones için. Türkler de bu kadarını yaptı, Matrix'le kıyaslayan dangalaklar peydah oldu. Çok sıkılıyorsanız, ve başka filmlerin uygun seansı yoksa gidebilirsiniz.
  Puan: 3
 • Çok çok kötü, rezalet, kusmak istedim.

  yorumların çoğunu okuyunca kusmak istedim. Film herşeyiyle övgüyü hakediyor. Ben bir film uzmanı değilim ama kendime bile tarafsız baktığımda salondan çıkarken hatta film arasında çok beğendiğimi gördüm. Kesinlikle bir Kurgu, montaj ve görüntü harikası. Filmi izlerken sanki gerçek bir polis suçlu kovalaması belgeseli izlenimi vermeyi iyi becermiş. Güneyden kuzeye gittikçe hakim rengin sarıdan maviye geçişi de çok güzeldi. Benicio Del Toro'nun da oyunun etkili bulunması bence biraz rolünün dürüst ve zeki polisi oynamasından kaynaklanıyor. Ama yine de çok çok iyi. O kadar uzun sürdüğü halde ben bitmesini istemedim.
  Puan: 10
 • yeni bayan arkınla otur evde ece erken seyret sana daha uygun nickin herneyse

  film olmuş. aldıgı ve verilmeyen odullerı haketti. Toro basrolüde alırdı ama gladyetör devletine baglı halkını seven cesur muhavazakar biri oldugu icin keza, russell crowe da en az karakteri kadar odun , yardımcı da aday olup o ödülü alması daha isabetli oldu. gidin demek gereksiz ama görebilecek olanlar gitsinler
  Puan: 9
 • bilin bolumunu okumadan yazmısım

  dun yazmıstım ve puan vermistim benden sonra kimler yorumlamıs filmi diye tekrar girdim ki silinmis oldugunu gordum. Ihmalkarlık Caps Lock (hepsi buyuk harfli idi de) hatası sonra da tembellik.. Neyse cok guzel ve basarılı bir yapımdı. Sıkılanları gercekten hic anlayamıyorum. Cok cok iyi bir filmdi bence. Insanların Del Toro'yu iyi ve zeki polis oldugu icin begendigi fikrine pek katılmıyorum. Cok sakin,kendini kasmayan, duru bir oyunculuk sergilemis, ancak bu kadar rahat altından kalkılabilir bir rolun. Bu yuzden kaptı oscar'ı bence. Caroline'in erkek arkadası Seth'i dovmek istedim. Nedense.. Uyusturucu carının (yargıcımız) karısı rolunde oynayan hanfenduyu daha once izlememistim ama kocasından cok daha iyi bir oyunculuk performansı sergiledigi cok acık. Gercekten iyi. Son zamanlarda izledigim en keyifli en iyi film (Cikolata'dan sonra).... Hidden Dragon'u da bu gun gorecem. Ozaman kıyas yaparım.
  Puan: 9
 • toroooo, toroooooooo

  bu adamı bi snatch'de izledim, kanım ısındı birden. filme de o oynuyo diye gittim valla. şık da bi rol bulmuşlar. filmin sonuda muzaffer komutan edasıyla beyzbol izlediği sahne çok klasikti ama güzeldi.. 2.sınıf rollerdeki herkes çok iyi bence ama maykıl abimle zevcesi silik kalmış biraz.
  Puan: 9
 • Gayet iyi

  Bu film Gladyatör'ün yanında bir klasik bence harika yapılmış. Baba filmine rakip olabilceği iddia edilen bir film, bu kadar az aksiyon sahnesiyle ancak bu kadar sürükleyici ve harika olabilirdi. Filmi eleştirenler bile 6 dan az not verememiş çok sıkılanlar bile az not vermemiş ve ilk defa bir filmde 1 puan görmüyorum bu da beni bahtiyar ediyor. Aslında pek çok açıdan 10 luk bir film ama ....
  Puan: 9
 • Güzel..

  Uyuşturucu kötü bi şey,yaşasın Yeşilay... Del Toro: yea korekt,it iş korekt...
  Puan: 8
 • Güzel olmuş...

  Akademi Del Toro'ya bi oscar vermeyi kafasına koymuş ama en iyi erkek oyuncu banko Russell Crowe olduğu için adama "En iyi yardımcı erkek" oyuncu vermişler... Allahaşkına filmde Del Toro'dan daha uzun rol alan ve filmi götüren erkek oyuncu kim ki..? Ama film gerçekten görülmeye değer... Özellikle farklı mekanlara farklı renkler kullanılması çok hoş bir etki vermiş... Gidiniss, görünüss...
  Puan: 8
 • Oscar yanlış yerde......

  Dün gece gittim. Oldukça huysuz bir haldeydim. Ayrıca internette filmi araştırdığımda garip yazılarla ve yorumlarla karşılaştım. İyiden iyiye merak ettim. Koltuğa yerleştim ve o an geldi artık. Okuduklarımı aklımdan çıkardım ve izlemeye başladım. Kadro çok güçlü ses getiren insanlar. Burada baş rol Michael Douglas mış mış mış. Hiçte öyle değil. Bu isim yapanların afişte istedikleri yer kaprisiyle belirleniyor galiba... Benicio del Toro harika bir yetenek. Kaprisli olan başrolde olunca Yrd.erkek oluyor elbette. Öyle bir sahne vardı ki unutacagımı zannetmiyorum. Arabada o anlamlı dolu gözleriyle bakıp direksiyonu yumruklaması. Böyle bir yetenek es geçilip saçma bir filmin başrolundekine yetenekli diye Oscar gitti. Hayatımda izlediğim en berbat filme Oscar yakışmadı. Ne derlerse desinler Benicio haketmişti. Sadece bu filmini göze almıyorum. Ap ayrı bir yetenek. Üzüldüğüm nokta hamile hamile o filmde yer alan Catherina'ya.... Konu dağınık eleştirilerine cevabım; bağlantı kurma ve anlama yeteneğiniz yoksa boş yere bu tür filmlere gitmeyin arkadaşlar. eğer partnerinizle değişiklik için gitmek amacınızdaysanız yemeğe gidin daha çok önemli an yaşarsınız. Ama ben harika anlar yaşadım... Her ne kadar huysuz olsamda keyif aldım. Hatta partnerime arasıra dönüp bu adam harika dediğimde rol yeteneğini övdüğümü anlasaydı akşam arabadan inerken beni çileden çıkarmazdı. Siz siz olun bayanlar sakın yanınızdakine dönüp adam harika demeyin, benim gibi yanlış anlaşılabilirsiniz....
  Puan: 9
 • Uyusturucu bu kadar kotu iste heheehhe

  Film bence bayaa hos ama belki de bunda benim ondan once unbreakable gitmemin bi etkisi olabilir. saka bi yana film harbi iyiydi yani kamera larin kullanimi yani goruntuler cok hostu yani meksika ile amerikanin farkini kameradan anliyosun zaten bu arada filmde catherina neden oynamis cozemedim yaw ama hamile bi kadin olarak secildiyse o baska cunku o rol kesinlikle hamile bi kadin icin ayarlanmis... gidin iyi izleyin ve sahnelere iyice dikkat edin ok?? byeee
  Puan: 7
 • Benicio Del Toro

  Cekimler cok farkliydi belliki cok ugrasilmis. Özgün bir yapit. Filmi cok begendim on yilda gelmez boyle bir film ama sıkıldım. Biraz daha entrika ve sonu iyi baglanmis olsaydi keske. Toro cok tatli bir adam yalnizca onu izlerken hic sıkılmadim cok tatli konusuyoo
  Puan: 7
 • öfffff

  teknik açıdan iyi, ama benim yine de kusucaam geldi. tarzım diil bööle filmler aabi, ne pok yemeye gidersin?uyuntu filmlerine gitsene sen gene(siz üstünüze alınmayın bu bir iç hesaplaşma)
  Puan: 2
 • güsel

  bu sezon izlediğim en iyi filmdi
  Puan: 8
 • 'Now, get out from that car and shoot him!'

  Trafik gerçektende zor bir film. Hem izleme hem de anlama açısından. Amerikan sinemasının standart akış şemalarına pek uymuyor. Bir sürü farklı karakter var ve film boyunca bunların arasında hızlı geçişler oluyor. Bu karakterlerin buluştukları tek nokta ise uyuşturucular. Michael Douglas uyuşturucuya karşı büyük bir savaş veriyor ama kaleyi içerden kaybediyor, C.Z.Jones başlarda bu dünyayı hiç bilmezken bütünüyle içine batıyor, Ameriaklı polisler kaçınılmaz sonla karşılaşıyor, Meksikalı polis zoru başarıyor... Liste daha uzuyor. Filmde bütün karakterler uyuşturucu yüzünden hayatları hakkında çok kritik kararlar almak zorunda kalıyor. Bunun perdeye yansıtılışı ise bir dökümanter havasında yapılıyor. Filmi iyi yapan faktörde burda ortaya çıkıyor: Gerçekçilik. Filmde alıştığımız tarzda kahramanlar yok çünkü herkes kendince doğru olanı yapıyor; aynı gerçek hayattaki gibi! Filmde iyiler kazanıp, kötüler mahvolmuyor. Herkes sonunda kendi payına düşeni alıyor ve çabalamaya, birbirlerinin açıklarını yakalamak için çalışmaya devam ediyor: Tanıdık geldi mi? Filmin sonunun olmadığından şikayet eden kişilere gelince: Bunlar yıllardır tek tip filme alıştıkları için bir filmde biri çıkıp değişik ve daha önceki kalıplara uymayan bişey yapınca doğal olarak savunmaya geçmeye yatkındırlar ve gerçek hayatlarındaki belirsizliğin yüzlerine vurulmasından da hiç hoşlanmazlar. Ayrıca Steven Soderberg'in Oscar'ı 'bu filmle' almasına da çok sevindim.
  Puan: 8
 • Türk filmlerini izlemeye teşvik

  Bu film bizdeki Filler ve Çimen adlı filmin upgrade edilmiş hali. Ve o filmi beğendiğim halde bunu beğenmedim. Ve aranızda sosyal içerikli eleştirel bir film izlemek isteyen varsa Filler ve Çimen'e gitsin. En azından bir Türk filmini izleyin ki bizim de sinema gelirlerimiz falan artsın.
  Puan: 4
 • yaw diyom ki 2,000,000TL eme yazık oldu

  filme hiç bir önyargı tamnımadan gitmiştim herkezin söylediğini bir kenera koyup filme gitme gafletinde bulundum. film tek kelime ile berbat aslında iyi bir belgesel olabilirdi. ama araya serpiştirilen kadınla oğlunun dramı olmamış yani havayı bozmuş belgesellikten çıkmış olay... bu filme iyi puan verenleride anlmak mümkün değil. İş işten geçmiş ve ben gitmiş oldum. BEN ETTİM SİZ ETMEYİN!!!
  Puan: 1
 • For fingırs

  Gayet guzeldi film. Del toro abim göbekli jardel gibi. Zeta ablama hamilelik yakışmış. Fİlm hakkatten de iyi gidilmeli görmemezlik edilmemeli.
  Puan: 8
 • benişyo del toro

  yav adam beyaz perdede görünmeye başladıı andan itibaren film bi değişiyo, bişeye benziyo resmen. oscar ı kesinlikle haketmiş derim. sodenbergh lars von trier le, michael mann kırması bi reji olayına girmiş, fena da olmamış, binlerce defa izlediğimiz salakça bi politik gerilim yerine karakterleri ön plana çıkan, sistem içinde eriyip giden bireylerin dramından bahseden (offf bea!!), ama izleyicisindende sabır talep eden bi film çıkmış. bu sene izlediklerimin en iyisi. ama şunu da söylemeliyim, bu kadar magazinin gündemindeyken yapılabilecek en aptalca iş, michael douglas la zeta jones i aynı filmde oynatmak olmuş. netekim bence ikisinin olduu sahneler filmi baltalıyodu, özellikle douglasınkiler. ama cheadle ve del toro nun sahnelerinin tadı damaamda hala.
  Puan: 8
 • İğrenç bir film.....

  3 arkadaş hep beraber bu filme gittik. Çok büyük umutlarım vardı ama maalesef hepsi yıkıldı. Biz sıkıntıdan ne yapacağımızı şaşırdık. Önümüzde oturan 8'li arkadaş grubu ise cep telefonunda yılan oynadılar. Hiç bir özelliği yok bu filmin. Kendimi nasıl dışarıya zorla attım bilemedim..
  Puan: 1
 • Dooru duzgun bir film istioz yaw!!

  Artik film senaristi felam olma yollari gorukuo bana. Bu kadar iirenc filmler cikiosa piyasa kimbilir benim filmlerin nasil tutar :PPPP ...
  Puan: 1
 • hakkını almış

  filme oscarlarını aldıktan sonra gittim. filmi izleyene kadar yardımcı erkek oyuncu oscarını joaquin phoenix almalı diye düşünüyodum. ancak benico del toro'yu izleyince onun almasının doğal olduğunu anladım. gerçekten çok iyi oynamış. filmden çıkınca meksika aksanıyla ingilizce konuşasım geldi :) film ise gayet iyiydi. olaylar ayrı ayrı geçiyordu ancak çok iyi şekilde birbirlerine bağlanıyorlardı. Steven Soderbergh de haketmiş yani aldığını. çekimler de çok iyiydi.. gayet güzel bir filmdi. uzun olmasının da bi sakıncası yoktu çünkü filmi takip etmekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. akıcı, güzel görüntüler, iyi bir konu ve iyi oyunculuklar.. filmin güzel olmaması için bi neden yok. ayrıca daha iyi filmler yapabileceğini söyleyenler bir an önce yapsınlar da filmlerini onu da büyük bi zevkle izleyeyim.
  Puan: 9
 • hmmm

  Konu cok siradan ancak islenisi tek kelime ile dumur edici. Ayni anda birbirinden bagimsizmis gibi 6 tane olay baslio ve filmin ilk 10 dakkasi izleyici resmen zeka testine tabi tutuluo. Bi bi tanesi ardindan digeri sonra otekisi derken durmadan bu 6 olay arasinda donuldugu icin hafizanizin cok iyi olmasi gerek cunku birinde ne oldugunu hatirlamaniz ve digerinde biseyler olurken tekrar donulecegi icin aklinizda tutmaniz gerekiyor. 20 dakka sonra olay sayisi 5 e iniyor ve daha sonra tum olaylar birbirleriyle iliskilendiriliyor ve hepsinin bir parcasi oldugu buyuk bir portre ortaya cikiyor ama sendede beyin su kaynatmis oluyor ambale olmus oluosun cikinca etrafa bos bos bakiosun felam. Ayrica yonetmen kamera acilarini mukemmel yakalamis hic inen bir helikopteri ters izlememistim hakikaten takdir ettim adami. Michael Douglas ile karisindan cok bisi beklemeyin zira tum film Benicio Del Toro nun etrafinda donuyor denebilir Catherine ise filmin ikinci yarisinda kopuyor bence. Bu arada meksikada bi sahne gececegi zaman background dogrudan sari oluyor ve direk ic bayiyor boylece olaylari igrencligi pekismis oluyor bu da hakkaten leziz olmus. Bence bu film konu olarak bes para etmez ancak islenis ve yonetim acisindan hakikaten cok guzel. Oscar alip almadigini bilemicem ya da hangi dalda aldigini ama en iyi yonetmen vermedilerse akademi salak kardesim. Bence konu ve Catherine Zeta Jones icin degil islenis icin gidin ( hem zeka testinide sinema bileti parasina cikarmis olursunuz cunku bence resmen ole hele ilk 10 dakika ) . Not : Inanmiyorum Catherine ne olmus sana ole kac kilo almissin sen ?
  Puan: 8
 • bu ne biçim trafik kardeşim

  şimdi ne desem bilmiyorum. ama baba filminin yanında pek sözü edilmez bu filmin. bence de bu film filler ve çimen gibi bir konu üzerinde çekilmiş ama tabi çekim teknikleri bakımından çok üstün. ilk on onbeş dakika filmi dumur halde izledim. bi sürü olay bi sürü kişi ayrıca görüntünün sarı falan olması beni şaşırttı. ama ilk bi saat bitince konuyu kaptım. (belki biraz geç oldu ama) birçok bakımdan diğer holivud filmlerinden farklı. klasik olay örgüsü pek yok ama son derece zekice işlenmiş konular. ayrıca iki mektup olayına taptım diyebilirim!
  Puan: 9
 • Üç saat...

  Filmin kurgusu, kullanılan renkler, çekimler tamam çok iyi... Konu iyi... Oyunculuklar tamam.. Ama gerçekten bir konu bu kadar bölük pörçük, uzatılarak ve sıkıcı şekilde anlatılır yaa.. .Gidin ama sıkılabilitenizi hesaba katarak...
  Puan: 5
 • Sanatsal Kaygılar

  Yönetmen en iyi yönetmen oscarını aldı ama filmde çok fazla sanatsal kaygıya düşmüş bence.. bu da konuya ve filme konsantre olmanızı zorlaştırıyor. fanatizm şeklinde seyredin demem ama "olm çok canım sıkılıyor. sinemaya gitsek" diyorsanız da gitmeyin. :o)
  Puan: 5
 • oturmaktan popom ağrıdı

  ama filmi çok beğendim. İnce ince işlenmiş, zeki bir film. Uyuşturucu gerçeği bu kadar mı net anlatılır? Oyuncular iyi, çekimler ilginç... İlk on dakika dikkatle izleyin , kim kimdir aklınıza not alın, sonra keyfini çıkarın!
  Puan: 9
 • sıkıldım !!!

  çünkü sıkıcı ...
  Puan: 2
 • steven soderbergh sinemayı bırakmalı... hadi bunun için para toplayalım !!!

  erin brokovich ve traffic... bu iki iğrenç filmle soderbergh denen adam akademi ödül tarihinde bir ilke imza atıp aynı kategoride(-ki adaylık yönetmen kategorisidir-) ödüle aday gösterildi... amerikalı bilimum kırolar için çekilmiş ve amerikalılar dışında dünyanın hiç bi yerinde aynı itibarı görmeyen zavallı, koca ağızlı, çarpık bacaklı, yapmacık ve kötü bir oyuncu olan julia roberts'ın bir oscar kazanması için çekilmiş olan rezil filmden sonra ben bu adama bir şans daha vermek istedim... her şey bi yana traffic afişleri, fragmanı ve görsel tüm malzemesi ile son derece cazip bir film gibi görünüyodu... ve gitmeye karar verdim... aslında içinde ketrin zeta cons ve maykıl daglıs gibi iki loser'ı barındıran bir film ne kadar iyi olabilirki diye düşünmedimde diil aslında... ama belki onlarda berbat kariyerlerini yoluna koymaya karar vermişleridir belki diye gayet saf bir şekilde gidip a__n sinemasının iğrenç tahta ve rahatsız koltuklarına en yakın arkadaşımla oturdum... üstelik kızcağızı ben zorladım filme gidelim diye... neyse... film başladı... film devam ediyo.... film bitti... ve işte geriye kalanlar : 1- soderbergh bunca tecrübesine rağmen paul thomas anderson (boogie nights-magnolia) gibi genç bir yönetmeni taklit etmeye utanmıyomu... sen kimsin karakter tahlili yapıp belgesel havasında film çekmek kim? hatta bununla yetinmeyip paul'ün en sevdiği iki oyuncusunu bu filmde hem de bir arada oynatarak bi loser olduğunu ispatlamıyomu? 2- maykıl ve ketrin zehirlenerek öldürülmeli ve belediye kimsesizler mezarlığına gömülerek insanlığa unutturulmalı... 3- başkaaa... hımmm... sanırım bu kadar film koskaca bir hiç... 4- akademi artık tamamen çürümüşlüğünü bu adama iki adaylık bir de oscar vererek ispatlamadımı? tiksindim gerçekten tiksindim... ve sıkıldım... çok sıkıcıydı... - filmin iyi yönleri yokmuydu? evet vardı... meksika ve amerika görüntülerinin farklı renlerle çekilmesi... bide benicio del toro... işte bu kadar arkadaşlar... STEVEN DEFOLLLLL!!!
  Puan: 3
 • Hiç sıkılmadımmmm

  Açıkçası filmin uzun olduğunu saatime bakınca farkettim, filmin her saniyesi bana büyük bir haz verdi doğrusu. Ne offladım ne de puff ladım aksine büyük bir merak ve hayranlıkla izledim filmi. Babam hep gerçek bir filmde olması gerekenlerden biri de izleyiciye değişik kültürler ve değişik yerler tanıtmasıdır der; Bu konuda onunla hemfikirim ve bu film onun bir örneği oldu sanırım, çünkü aynı konuyu çok farklı ortamlarda, farklı dillerde ve farklı bakış açılarıyla dile getiren ve vermek istediği mesajı doğrudan ve ''damardan'' izleyiciye iletebilen fevkalade bir film. Uyuşturucu sorununu tatmış insanların ibretle izleyeceğine inandığım bir film ve bende öyle izledim. Bana bir ders oldu, umarım bu boka bulaşanlarıda biraz olsun korkutmuştur film. Buarada farklı hikayeler anlatmasına rağmen filmin iyi kotarılmış ve bağlantıların pat diye oturmuş olduğunu söylemek isterim, takip edilmesi zordu elbette fakat mesela filmin son sahnesinde ışıklandırılmış bir parkta, gece beyzbol oynayan çocukların gösterilmesi bu bağlantılardan biriydi ve komik gelecektir ama gözlerim sulandı!! Sıkılgan biriyseniz Romantik komedileri fln tercih edin ama sanatsal açıdan(özellikle çekim kalitesiyle) kesinlikle izlenmeli Bence.
  Puan: 10
 • güzel bir film izleyemicem mi me?

  Nasıl bir filmdi öyle o yaaaa. Nasıl sıkıldım. Milyon defa izlediğim Kemal Sunal filmleri bile daha çok bağlıyo ekrana. O oskar heykelciklerini nasıl almış bilmiyorum. Şey filan düşündüm: İşte uyuşturucu kötü bişey, gençler bunu kullanıyo, sonra köpekler gülüyo bunların haline, biz bununla savaşıyoruz alın size ibret olsun diye mi verilmiş heykelcikler. Anlamadım vallaa...
  Puan: 2
 • offff

  offf bu tarz klasikleşmiş konulardan bana baygınlık geldi. filmde içim kararmadı desem yalan olur. ayrıca filmde beni acaip rahatsız eden bazı yaşanan gerçekler vardı. sanırım insan bazı şeylerle filmde bile olsa varlığını kabul etmek istemiyor. ne biliyim bu tarz iç karartıcı filmlerden hoşlananlar için ideal bir film aslında. ama bence iyilik bul iyilik yap a gidin bu film yerine. hiç değilse dünyada hala bir umut var sanırsınız. ama Benicio Del Toro hakikaten iyi iş çıkarmış...
  Puan: 4
 • del torooooo

  pulp fiction tarzı olayların birbirine bağlanışı gayet zekiceydi del toro tek başına 3 puan yükseltiyo filmi bence erika da baya güzelmis o da 1 puan bi de zencinin poposu 4 puan sodherberge bişe kalmadı ama olsun 8 puan yeter bu filme işte...
  Puan: 8
 • bggghhh

  yaw pencereden dısarı bakın daha cok eglenirsiniz,igrenc bi film sakın isiniz mı yok yawwww SAKINNNN
  Puan: 1
 • izleyin......

  Bence konu süper fakat olayların birbirine bağlanışı anormal,mesala filmn sonunda zencinin yaptığı durum hakketten dallamaca
  Puan: 6
 • Traffic

  Trafik klasik Hollywood filmlerinden çok farklı, gerek işleniş tarzı, gerek oyuncuların performansı harika. Bu filme düşük not verenler ya filmi anlamadı ya da "Abi bu konular beni aşar, bırak ben Dansöz filmine ya da macera tarzı Hollywood filmlerine gideyim..." diyorlardır! Benicio Del Toro da yeni favorilerimden oldu filmi izledikten sonra. Sonuç olarak henüz vakit bulamayıp da bu filmi izlemeyenler burada filme kötü puan veren ve filmi anlamayan insanların yorumlarına bakmadan rahatça filme gitsinler ve izlesinler.
  Puan: 8
 • OOOOFFF OOOFFFFF

  Ya bu ne baba ya patladık walla Bu kadar alakasız konu ancak böyle birleşir Pulp fiction tarzı bir başyapıt Allah cezanızı verecek :=)
  Puan: 3
 • kesinlikle güzeldi

  Benicio Del Toro gerçekten Oscar`ı haketmiş... Film gerçekten uyuşturucu trafiğini çok başarılı yansıtmış... Aksiyon fazla yok... Ben sıkılmam tam iki buçuk üç saat izlerim diyorsanız muhteşem bir film Ve not veren arkadaşlara:ELİNİZİ KORKAK ALIŞTIRMAYIN diyorum... ve........
  Puan: 10
 • acayip sıkıldımmm

  Bu filmle ilgili iyi yorum yazan arkadaşlar sinemalarla ortakmı çalışıyo acebaa diye düşündüm açıkçası. Ne güzeli , ne aşması iğrenç bi filmdi. Bitmek bilmedi valla
  Puan: 1
 • kötü

  walla galiba ben filmi anlamadım diye düşünüyodum ama gördümki herkes benimle aynı fikirde--- FİLM KÖTÜ...(tam 4 puan yani t.v. de izleyin, para vermeyin)
  Puan: 4
 • aman ha

  sakın gitmeyin, berbat bişi, uyuyodum nerdeyse ve ben postacı ve mission impossible 2 filmlerinde bile uyumamış mütiş sabırlı bi insanım... benicio del toro var işte, karizmatik çok, herif mahallenin manavı rolünü oynasa şık durur üstünde, allah vergisi bi klas. burda kimileri gibi oyunculuk gücünden falan dem vurarak bu işten anladığımı göstermeye çalışmayacam, ama filmin genelinde oyunculuk da öyle aman aman değil... gitmeyin sakın, akıllı olun
  Puan: 3
 • sewmedim..

  kesinlikle boş bir kafayla izlenmeli. filmin basladığını pek anlamıyosunuz zaten. her şehir için ayrı bir renk kullanılması çok sanatsal bi olaymış gibi gelebilir kulaga ama kesinlikle sinemada iyi vakit geçirmek için izlenecek bir film değil.
  Puan: 4
 • ilk kez

  hayatımda ilk kez film bitmeden çıktım salondan, aktör olacağım gelirdi aklıma ama bu gelmezdi. o 10 puan verenlerde sırf farklı takılmak için yoksa onlarında sevdiği falan yok, ama eğer paranız ve daha önemlisi zamanınız çoksa buyrun...
  Puan: 1
 • iğğğğrenç

  hayatımda izlediğim en iğrenç filimdi filmi sonuna kadar izlemek için çok uğraştım ama malesef bünyem kaldırmadı aslında filme arkadaş ların gazıyla gitmiştik ama onlar da filmi sonuna kadar izlememe konusunda en az bizim kadar istekliydi ya bilmediim filme gitmiycem bundan sonra ne buya vallaaa beş dakka daha filimde kalsaydım kusardım
  Puan: 1
 • TRAFİK=REZALET

  hayatımda izlediğim en sıkıcı ve en çirkin filmdi. Bu filme nasıl OSCAR verdiler anlamak çok zor. Film zaten 2 saat sürüyor. İnsan salonda çok sıkılıyor. Zatan Cathrine Zeta Jones'ta hamileyse. bu filmden ne beklenir ki. Filmin sonuda çok saçma. yani bu filme kesinlikle gitmeyin. hem paranız boşuna gider hemde 2 saatiniz.
  Puan: 1
 • uyudumm

  ben hayatimda bu kadar igrenc bi film oldugunu hatirlamiom yane filmin kötü olup icerde uyudugmami yanim yoksa ordan cikip yetisemedigim vaurami annamadim yane. walla bi de tek girmisdim ortalarda oturuodum cikiodum yok . filmde paso uyusturucu ve meksika dio ama baska hic bisi YOKKKKKK!!!!!!!!
  Puan: 1
 • vakit kaybı değil...

  ... görmekte fayda war. ama ööle ahım şahım da deyil yani.. bi kere aslında bütün oyuncular "yardımcı" rollerde.. heralde maykıl daglıs ın adı war diye başrolde.. kurgu güsel olmuş. benicio'nun, zeta hanım'ın, maykıl daglıs'ın ve abd li polislerin hikayeleri iyi annatılmış. ama maykıl ın kızının uyuşturucu müptelası olması biras fazla dramatik.. görmekte fayda war..
  Puan: 6
 • kötü be yaw

  evt kötü. hemde çok.ben çıkmak istedim ama hava yağmurluydu mecburen gözlerimi kapatıp kulak misafiri oldum o kadar.
  Puan: 3
 • karmaşık

  eh idare eder ama çok karmaşıktı, insanların bulmaca çözer gibi şahısları akılda tutması gerekiyordu, bir ordu oyuncu var ama belli başlı adam yok sanki herkes başrol adayıydı. Açıkcası biraz sıkıcı..
  Puan: 4
 • Trraaaaafiiikkkk Mİ?

  Hayır olamaz böyle sıkıcı bir film tabiki nerdesin be birader den sonra hatta onu ikiye katlar. Filmin verdiği bir mesaj yok ama konusu uyuşturucuya karşı savaşanlar ve uyuşturucu satıcıları ile ilgili. Konu olarak iyi şeyler verdiği düşünülebilir yönetmenin film de kullandığı kurgu da çok iyi.(Amerika da geçen sahneler mavi Meksikada geçen sahneler sarı bir tonla yansıtılmış)Film hikayeleri birbirine bağlı fakat birbirini tanımayan kişilerin çevresinde dönen bir çizgi üzerinde. Böyle filmler genellikle seyirciler tarafından ilgi çeker (Mesela Olağan Şüpheliler, Ucuz Roman, Kapışma) fakat bu film seyirciyi gözünüzü açık tutamıyorsunuz film arasınada çıkmak geliyor insanın içinden ama filmin sonuna kadar zor dayanıyorsunuz. İlla da filmi izleyecekseniz İİY SEYİRLER.YmP-)
  Puan: 4
 • kep bere ya da başlık

  başa takılan sey
  Puan: 5
 • REZALET!!!!

  Kardes bu ne ya 4 oscar aldi diye gittik filme iki saat boyunca uyuduk. Basroldeki oyuncuyla yardimci erkek oyuncu film boyunca hic birbirlerini gormediler. bir puanin altinda puan olmadigi icin bir vermek zorundayim. zamaniniza ve paraniza acimiyorsaniz bu filme gidin.
  Puan: 1
 • ...tühhh...!

  ..bu filmin bi de ödül alması çok acıklı...dayanamadım..daral geldi..zamana yazık!
  Puan: 1
 • Bence iyiydi

  Ya iyiydi işte özellikle de meksika çekimleri
  Puan: 8
 • TAM DERSLIK

  bir kere filmdeki goruntuler(ozellikle renk olayi) cok iyi. Ayni zamanda bir konuyu 5-6 kisinin bakis acisiyla bu kadar kusursuz vermesi degerini daha da artiriyor. 1 PUAN veren arkadaslari anlamak mumkun degil. Herhalde foyalari ortaya cikti diye uzulduler ve baskalarinin da gitmemesi icin kotu puan vermisler. EEee ne de olsa niye artik tuvalette bu kadar uzun kaldiklarini anneleri de anlayacak
  Puan: 9
 • UUHHHIIIMMMM(esneme)

  biri bitince beni uyandirsin
  Puan: 2
 • Sırf o çocuk için!

  Ya walla ben annemlerin zoruyla gittim ve açıkçası hiç beğenmedim. Hem sıkıcı hem uzun... Ben tavsiye etmem. Yani benim hiiiiiç tarzım değil. Parayı da ben ödemedim zaten o bakımdan üzülmüyorum ;) Ama sırf micheal douglas'ın kızının erkek arkadaşı için daha fazla puan veriyorum. (Neydi o çocuk yaa!!)
  Puan: 5
 • öghh

  kusmuk bi filmdi. iğrençti. çok bayıktı. yarıda çıktım daha fazla dayanamazdım. catherine güzel hatun die bi görmek için gitmiştim. hamile zamanı felaket görünüyodu. kısacası: vakit kaybı ( ertesi gün de yazılım vardı yaaa offff offf)
  Puan: 1
 • Her yönüyle çok başarılı bir yapıt

  Narkotik olayını, konunun dört bağımsız perspektivinden (aile-genç-mafya-polis) aktarıyor. Sodenberg'in yönetmenliği ve Benicio Del Toro'nun oyunculuğu müthiş, Catherine Zeta-Jones da harika (film sırasında gerçekten hamile!) Çarpıcı ve düşündürücü bir film. Karmaşık kurgusu ve görüntü yönetmenliği ise tek kelimeyle mükemmel. (Masmavi Amerika ve sapsarı Meksika'ya dikkat!!!) Bir puanı Michael Douglas'ın -bence- yetersiz oyunculuğundan kırdım.
  Puan: 9
 • iiiirençti walla..

  hiç bu kadar üzülmemiştim verdiğim paraya da kaybettiğim zamana da. Yaşım 26 diyebilirimki bunca zamandır seyrettiğim en zavallı filmdi. o ne öyle ya filmin başı kıçı nerde belli değil, kimi renkli ( amerikada yaşananlar ) kimi siyah beyazımsı ( meksika yada onun gibi bi yer yaşananlar ) adamlar orada ne yapmaya çalışmışlar anlamadım. konu desen vasat. o konuya o süre çok uzun olmuş. trafikmiş, peh isme bak. bence karmaşa, kaos, irençlik, kusma sebebi denebilirdi. Aşırı içkiden mideniz bulanıyorda bi türlü kusamıyorsanız bu filmi izleyin derim. Seyretmeyende hiç seyretmesin walla. Seyredene de geçmiş olsun.
  Puan: 2
 • mükemmel

  tek kelimeyle mükemmel bir filmdi. özellikle uyuşturucuyla mücadeleye ailemizden başlamamız gerek sözü beni çok etkiledi. bir de mexico'daki sarı kamera tonu, californiadaki mavi kamera tonu akıllıca ve etkileyiciydi.
  Puan: 9
 • tixinch

  kusmaq istiorum sonucta verilmek istenen konu verilememis derim.. ya da almak icin bayagi caba harcadim neydi o yaaa film basliooo vinnnn efekti bitcek in innn aiyyy filmden cikmak gibi bişi yapmadigim icin sonra oturup doya doya sasirdim ayh!
  Puan: 4