Sonu Gelmeyen Espriler

 • Seneye Görüşürüz

  Sınıflarda yıllardır sonu gelmeyen bi espridir. Aslında espri filan değil eşşekliktir. Aralık ayının ilk yarısı bitince yapılmaya başlanır. Dersin hocası "3 Ocak'ta sınavınız var" der. Bi kahkaha kopar, "Hojam o iş seneye kaldı" gibi bi laf edilir. Ya da 31 aralık akşamı okuldan çıkarken "Seneye görüşürüz" diyen bi hıyar hep bulunur.
  ????
 • Arkalar Boş Kalmasın

  Belediye otobüsü tıklım tıklım doluyken önce şu ses yankılanır: - Arkadaşım ilerleyelim azcık, arkalar boş. Hadi bakalım sağlı sollu. Bu durum karşısında, özellikle grup halinde yolculuk eden kişilerden biri mutlaka; "Baba madem yürüyecektik niye bindik otobüse? Ehik!" esprisini yapar. Bu kişiler espri yapmayı "101 Temel Fıkrası", "103 Erotik Fıkra" adlı pahalı kitaplardan öğrenmişlerdir. O yüzden pek üstlerine gitmemek gerekir.
  ????
 • Test

  - Merhaba zuxxi. Sana bir test yapayım mı? - Yap bakalım. - Aklından bir sayı tut. - Tuttum. - Ehi. Şimdi bırak abi. Eehhheiiii. Aaa... Kafama vurdun abi!!
  zuxxi
 • Zayıflamışsın

  Erkeklerin, kadınlara karşı hazırlanmış hain bir tuzağı olarak düşünülebilir. Cenabı Hak tarafından komik olarak yaratılmış er kişi hanımın yanına yaklaşır, biraz yalaka, biraz muzip bir ifadeyle; "Ooo çok zayıflamışsın" der. Hanım kendinden geçer, "Hakikaten mi yahu, kem küm" eder. Kahramanımız müthiş esprisini artık patlatabilir: "Ama Karakter olarak."
  ????
 • Kalemler

  Derste arkadaşına "Fazla kalemin var mı?" diye sorduğunda, "Var ama evde" cevabını verirler ya, işte o zaman ne zevk alırlar ama!
  ????
 • Hayvanlar Alemi

  Okul gezilerinde sıra halinde yürürken, ya da pencere kenarında dünyayı seyrederken enteresan canlılar görür çocuklar. Kuş, eşek, köpek, fil, balina vs. Söz konusu hayvanı görmenin heyecanını, en yakın arkadaşına hakaret etme fırsatıyla sentezleyen bu mini canlılar sözkonusu mahlukatı göstererek; "Aaaa, Burak bak arkadaşın geçiyo meraba desene! Ahı ahı." diye bağırır. Samimi arkadaş rezil edilir, yerin dibine geçirilir. Çocuğun yanına kar kalır.
  Cornholio
 • Aramızda Top Var

  Güzelce maç tertip etmiş gençler top oynarlarken elbet bir kısım bu takımlara seçilememenin hüznüyle bi kenarda otururmaktadır. Onları bu sıkıntıyla baş başa bırakmak elbette ki düşünülemez. Es kaza top taça giderken sahanın kenarında duran bu arkadaşa çarparsa, takımda bu işi yapmakla mükellef bir afacan çıkar ve şu unutulmaz kelamı eder: "Top topu çekermiş. Heleley heleley."
  Cornholio
 • Bir Nisan

  Küçükken ne büyütürdük Bir Nisan'ı. Okula gelirdik, herkes bi muzırlık peşinde. Ulan ne yapsak, ne yapsak diye düşünürken o sivri zeka atlardı hemen: "Arkadaşlar, sınıfları değiştirelim!" Be hey gerizeka! Hocanın her sene her sene aynı espriden bunaldığını, hiç şaşırmayacağını anlayamadın mı? Hem hoca da senin gibi bir sıpaya uyup bu şakayı yapacağımızı tahmin ederek, değiştirdiğimiz sınıfa girerse ne olacak? O monoton okul günlerinden biri daha yaşanmayacak mı? Bunu da mı düşünemiyorsun?
  mmmm
 • Dakka ya da Saniye

  Hani bir işi göreceksinizdir de bir minik soluklanmaya ihtiyacınız vardır. "Bi Saniye" dersiniz, ya da duruma göre "Bi dakka". Maymun hemen patlatır oradan esprisini: "Bi saniye doldu muhaha muhaha ekik kikik."
  zuxxi
 • Kökenine İnilen Komiklik

  Ismarlanan yemeğin veya içeceğin gecikmesi durumunda yapılan, "Çaylar Rize'den geliyor galiba", ya da "Daha dananın kesilmesini bekliyoruz, bitsin, köfteler gelecek" ve bunun değişik varyasyonları artık bıkkınlık verse dahi kullanım halindedir.
  D-Max
 • Hamile mi Kaldın?

  İnsanoğlunun başı döner, sorun bu değildir. Uff ya başım dönüyo, dendikten sonra orada neden bulunduğunu bilmediğiniz şahıs; "Miden de bulanıyo mu lan?", "Yoksa canın ekşi ekşi şeyler de istiyo mu ehheh." diye sorar ve müthiş bir espri yapmış olmanın verdiği zevkle sırıtmaya başlar. İşte bu durumda hemen ortamı terk etmenin gerektiğini düşünebilirsiniz ama hayır, hayır. Sakın ha! Hemen oracıkta öldürüverin o sevimli espri adamını ki, bizler burada bunları yazmak zorunda kalmayalım.
  calimero
 • El Destekli Kötü Espri

  Adam göğüs kısmımızı işaret ederek şakır: - Abi gömleğin kirlenmiş. Gömleğinin kirlendiğini öğrenen herkes gibi kafamızı aşağıya bükeriz, gömleğe bakarız. Adam gülerek ve bazı sesler çıkartarak çenemize vurur, kafamızı yukarı kaldırır. Hala gülmektedir.
  Judas-Priest
 • Araba

  - Abi, Opel Korsa, Toyota da Korona. Nasıl abi? Abi iyi misin? Yüzün yeşil oldu da birden, yediğin bişey mi dokundu?
  Kush
 • Sigara Paketi

  - Abi bak Camel sigara paketi. - Eee. Yani? - Abi üzerinde iki tane otostopçu kız var. Bakalım bulabilecen mi? 2 dk. soona... - Nooldu abi bulamadın mı? - Yok bulamadım. - Ver bi de ben bakiim, aaa yok hakkaten, herhalde bi araba almış. Aa, abi, abi niye çöpe attın dolu paketi... - Abi bak gene Camel paketi, çöpten çıkardım da... - Gene ne var? - Abi bu sefer tavşanı aramanı rica edecektim. - İyi ver. 2 dk. soona... - Nooldu abi, gene olmadı mı? Kötü eprinin sahibi paketi geri aldıktan soona, paketin içinden bir sigarayı yarım dışarı çıkarır, sigara paketini kulağına dayar, ve, - Alo tavşan... der. Bunun üzerine sigara paketinin sahibi öldürülür.
  Kush
 • Başım Dönüyo

  - Üfff çok kötü başım dönüyor. - Ehehehe. Söyle dönmesin, ehehehehe. Çok komik adamım di mi abi? - Dan dan....
  ????
 • Geçer geçer

  Top oynama çagında meydana gelir. Yere düşüp bacagını parçalayan kişi, "Off bacagım çok ağrıyo" dediği zaman karşı takımdaki armutun "İyileşince geçer. Ihhı hı ıhhı." demesi, bu lafı eden kişinin burada afişe edilmesiyle sonuçlanır.
  ????
 • Gözüm Daldı

  Bunu annemden ögrendim. Demek sonu gelmeyen espriler cenerasyonlardır beynimize tecavüz ediyorlarmış. Elemanın birinin gözü dalar. Yanındaki arkadaşı (öyle arkadaş olmaz olsun) bir göz dalımı yakalamış olmanın verdigi şevkle: -Ne o? Midye mi çıkarıyon? Ehereherehere!!!
  Demerzel
 • Kar Yağıyor

  Okuldasınızdır. Dersten sıkılmış dışarı bakarken bir anda tatlı tatlı kar yağmaya başladığını görürsünüz, ve kısa zamanda kar yağdığını farkeden tek kişi olmadığınız, duyacağınız şu cümle ile belgelenir, hatta kafanıza kafanıza vurulur: "Aaa karı gördüm. Vallahi karı gördüm. Yani kar yağıyor demek istedim arkadaşlar. Ekek ekek ekekekekek." Karla birlikte bulunduğunuz kattan aşağı düşmek istersiniz o an. Bir de bu kar olayına "Tatil yağıyor" diyerek başka bakış açıları kazandıranlar vardır ki, onlar zararsız insanlardır. Onlara sempati duymakta sakınca göremiyorum.
  Ozeno
 • Saatin Çalışıyor mu?

  - Abi, saatin çalışıyor mu? - Evet, niye? - Benimkine de iş bulsana, ekikih! - Ah. Abi gene vurdun kafama ama!
  Kush
 • Yine Saat

  - Saat kaç yaw? - Saat kaçmaz olm, hülele hülele! Noldu abi sustun?
  ????
 • Salak mısın?

  - Şşş çernük, kız baksana, ehe. - Ne var ulen? - Sen solak mısın, salak mı? Ehehhe, ehua! - Bi dakka önce biraz bizans gülüşü yapiim; Nıhahaa, solağım ulan var mı ötesi. - Hadi yaa! E ben ne diycem şimdi? Nası eğlendiricem gönlümü öküzce?
  çernük
 • Girmeli Çıkmalı Espriler

  Ebedi geyikler arasında yerini almış bir geyik türü ise tartışmasız girme-çıkma temalı geyiklerdir. Genellikle etken ve edilgen taraflar arasında geçen diyalogları biçimlendiren bu geyik klasmanı etken tarafın şu cümlesi ile girizgahını bulur: "Hoca şu direği görüyon mu?" Edilgen boş bulunur; "Haa, gördüm." "İşte o sana girsin eheheheueu" Bunun başka bir versiyonu da grup içinde yapılır ki randıman alınsın. Yine edilgen bir grup kişi bulunur. Herkesin fallik (erkek cinsel organını hatırlatan) bir obje tutması sağlanacak bir ortam yaratıldıktan sonra, "Herkesin tuttuğu kendine. Oher oher." denilerek, elde ki cisimlerin son hızla atıldığı (bazen lafı eden denyonun kafasına) gergin bir ortam yaratılır. Bundan sonra hayat, söz konusu kişiler için ruh hastası gibi gizlice bakkaldan magnum aldıkları, birbirinin elindeki objeye başka gözle baktıkları bir paranoya haline dönüşür. Söz konusu geyik ise hüvel baki kalır.
  Cornholio
 • Bodrum

  - Ee!! bu yaz tatile nereye gidiceksin? - Bodrum'a abi? - Hadi yaa! Ben de terasa çıkıcam! - Bak bunu zuxxi'ye yazıcaam seni rezil edicem.
  ????
 • GiantPussy!

  Eskiden ben cok mu saftım bilmiyorum ama, bir gün bir arkadaş bana "Sen benim devamlı arkadaşımsın" dediğinde "Ah canıım" diyerek teşekkür etmiştim. Şimdi ne tür bir kelime oyununun kurbanı olduğumun farkındayim ya... Neyse geçmiş zaman.
  D-Max
 • Saatim Yok

  Bir de saat geyiği vardır. Biri saati olmayan başka birine saat kaç, diye sorar. O da saatine bakar gibi sol elinin bileğine bakar ve yapıştırır: "Eti kemik geçiyor". Aslında bu esprinin temeli orta yaş üstü insanların küçük çocuklara "Gel sana saat verecem" diyerek çocuğun bileğini ısırıp daire şeklinde dişlerinin izini, ve tükrüklerini çocuğun bileğine bırakmasına dayanır.
  ozzzz
 • Altın Ne Renk?

  Altın ne renk? esprisini yapan hıyarlar her sınıfta mutlaka demirbaş listesindedir. Bu zatın sorduğu soruyu "sarı" diyerek cevaplarsanız, sizinle "altına yapmış, pis, sidikli vb." şeklinde dalga geçerek, "Ben sümüklünün tekiyim, otuzbirin allahını çekerim, beni dövsen sesimi çıkarmam" imajı verirler. Yok eğer siz uyanıklık yaptım zannedip sorunun cevabına başka bi renk derseniz, bu sefer soruyu soran bu tip zatlar sizinle "Yuuuhh!!! Daha altının rengini bilmiyo" tiriplerine yatarak hem sizinle dalga geçer, hem de sizin "sarı" demeniz için sizi tahrik ederler. Bu tip insanların görüldüğü yerde katledilmesi gerekmektedir. Eğer bunu yapamazsanız sülük gibi size yapışırlar...
  Body
 • Yaradanın Adıyla Oku

  Birine bi yazı, bi küpür, bişi verirsin; okusun öörensin die... O esnada olayın doğasında olduundan, bi "oku" nidası kaçıverir ağzından ya; o anda adam inanılmaz bi sevinçle "Yaşasın peygamber oldum!" diye çığırıverir. Ne iğrenç. Hele bi gün, 788'lerde mesaj gelince ekranda "oku?", yazar, ona bakıp bakıp "Amanın cebrail teknoloji yapmış." diye bağıran hayretler içindeki birine rastlamıştım ki, "iiki tanış diilim o kişiyle" die düşündüm.
  ????
 • Süt Ne Renk?

  Karşındakine durmadan "beyaz beyaz..." diye tekrarlatıp, "İnek ne icer?" diye sorup "Süt" dedirtmek kendimi bildim bileli yapılagelen, bay gelmesine rağmen sonsuza kadar sureceğini düşündürten bir şakadır.
  D-Max
 • At İle Gelme

  Yanılmıyor isem Zeki-Metin kabarelerinden birinde kullanılan, yerinde hoşnut eden ama yıllardır gereksiz kişiler tarafından tekrarlandığı için bayıltagelmiş bir at esprisini hatırlamanızı isterim. Dostunuzla (Yok yok birazdan bu espriyi yapacağına göre dostunuz olmamalı; en fazla arkadaştır.) telefonla konuşurken, "Tamam güzelim burdayız biz atla gel." dersiniz ve söz söyleme hakkı ona geçmiştir işte: "Ayyy atla gelmiyim çok uzun sürer, arabayla gelsem olmaz mı? Hihihi."
  zuxxi
 • Zil Çaldı

  Zaten sıkıcı olan dersten sonra o kutsal sesle yerinizden fırlar ve, Zil Çaldı! diye bağırırsınız fakat o iğrenç espri üstadı hemen zıplayarak, "Yok lan zil hırsızlık yapmaz ben şahsen tanıyorum." der ve size herifi koridorda kovalamaktan başka çıkar yol kalmaz. Ölüm ona.
  Turbot
 • Mc Donald'S

  -İyi Akşamlar Mc Donald's a hoş geldiniz -İyi akşamlar -Ne arzu edersiniz ? -Bir Big Mac Menu ve Bir de Mc chicken lütfen -Big Mac Süper olsun mu ? -Hayır Kurşunsuz olsun .. Ehahahaha Sonraki Gün Haberler : "Mc Donald's ta işlenen cinayetin faili bulundu.. Kasiyer Mahmut yaptığından pişman olmadığını sölüyor.. "
  [SaBoTaGe]
 • Çıkalım

  - Gel Abi dışarı çıkalım. - Çıkamayız olum biz arkadaşız. Bi tane daha: -Gel Abi çıkalım. -Ağaca mı? Zbam!!!
  [SaBoTaGe]
 • Sana Bi Fıkra Anlatiim mi?

  - Sana bi fıkra anlatiimmi? - Anlat. - Anlat demekle olmaz, sana bi fıkra anlatiim mi? - Olm de get kafam bozuk geçirecem bi tene. - Olm de get kafam bozuk geçirecem bi tene demekle olmaz, sana bi fıkra anlatiim mi?
  Eddie Vedder
 • Hamile...

  - Bak ne dersem ardından "leyim"diyeceksin. - Tamam - Abdullah - Leyim - Ogün - Leyim - Hami - Leyim - Hehehe! Hamileymiş. Kimden? - Bundan (zonnnkkkk)
  melkor
 • at

  - Abi bak şindi sana şehir isimleri sayıcam sen de at diicen anlaştık? - Lan yine bi numara var ama. Hadi bakalım. - Trabzon - At - İzmir - At - Erzurum - At - Tokat - At - Şlaaaaaapppppp!! Ehiehiehi... Sen istedin abi. - DAAAAAAAAANNNNNNNN - Abi ayıp oluyo ama biz kafa mı attık? Acıdı bak.
  Gianluca
 • Gelin Gidelim

  - Yaw beyler çok sıkıldım burdan, hadi gelin gidelim. - Ehehkiki. Lam olm gelin gitmeyelim, damat gidelim. Ekü ekü! Tamam abi nie gidion tek başına yaa. Hişt dur bekle bizi...
  kızıl sakal
 • Peder

  - Arkadaşlar peder geliyor içkileri saklayın. - Olm rahat bırak adamı, kiliseye gidiyordur hehehe.
  civ_civ
 • Ben var ya ben....

  - Ben sana bi şehir adı söylicem sen de başına "ben hay" koyarak söyleyeceksin. - Bu ne lan? Yine ne çevirion? - Sus da dediimi yap. Adana. - Ben hay adana. - Samsun. - Ben hay samsun. - Van. - Ben hay van. - Hayvan Hayvan zuhahahaha. - Dışıın dışıınnnn. (Hemen hemen gerçek bi olaydan alıntıdır)
  selina
 • Makbule

  Bu site büyük ihtimalle; birine hoşuna gidecek bir teklifte bulunup da, kibarca "Teşekkür ederim. Makbule geçer" ifadesiyle karşılaşınca, elini başına götürüp "Acep bu Makbule kim ola?" diyenlerin sitesi değil. (Ben yeniyim de.) E güzel.
  ETRANGER
 • I Run Each Teen Me?

  İngilizce bilgisi belirli bi seviye ulaşmış ve artık espri yapmaya hazır bi insan şunu yazar: I run each team. Abi oku ne yazıyo? I run each team, yazıyo. Ooo ayran mı içtin! Yakışır...
  passport
 • Tenya

  - Tenya bağırsakta olur, degil mi? - Evet. - Ama bağırmasak ta olur! - Nee?
  alis2
 • gayri menkul

  - Kalksana olm şurdan. Orası benim yerim. - Yok ya tapulu malın mı? - Hayda... Evet tapulu. - Göster o zaman tapusunu. - Şlaaaakkkk! Al sana tapusu.
  nelja
 • Süt için, süt içirin.

  "Pastörize süt" lafı bir şekilde geçerse ortamda, ve malum kişi, "No. Pasteur isn't a süt." der ise direk vurun onu. Ben öyle yaptım. İnsan rahatlıyo be. Oh be.
  u2s2
 • Leonardo

  - Abiii - Ne var oğlum? - Ben dün kamyonu kullanıyodum. - Eee..??? - Leonardo da Vinci. Ehhe ehhe nereye gidiyon ağbi beğenmedin mi?
  gezgin007
 • Şerefe!

  -Hadi beyler şerefe! -Şeref kim ya? Ohaha ohaha!
  nickisktret
 • Tahta

  bir konudan bahsedilmektedir. biri iyi birşey söyler. diğeri: 'tahtaya vurun' der. mekanın en zeki insanı yanındaki arkadaşının kafasına vurma ve ardından etraftakilerin gülmesini bekleme görevini yerine getirir. Ve sırıtılır.
  erdenk
 • artık yıl

  Şubat'ın 28'inde doğan birine, "Abi senin peder iyi ayarlamış zamanlamayı; ya bi gün sonra doğsaydın, artık dört yılda bir kutlardık doğum gününü ehüehüehü!" diyen birini görürseniz domuz bağı tercih edilen yöntemdir.
  midyat
 • Steffi Graf

  Geyiği yapacak kişi arkadaşının elindeki türkçe kitabındaki 'paragraf' yazısını görünce dayanamaz ve her sene TRT3'ten izlediği Wimbledon'la çağrışımı gerçekleştirerek soruyu patlatır: Steffi Graf'ın kardeşinin adı nedir? Cevabı buraya yazmamam doğru olur sanırım!
  crazytheone
 • Profilo, Arçelik ve daha niceleri

  Bilmiyorum başka okullarda da var mıdır ama bizim okulun boş derslerinin vazgeçilmezidir. Dersin boş olduğunu ögrenen fırlama bütün sınıfı sevinçten çoşturmak için bağırarak dolaşır: "Ders boş, ders boş." Bu esnada kendilerine bu espriyi yapmayı misyon edinen lavuklar, "Ders Arçelik! ehii..ehii.." yada, "Yoo ders Profiloymuş!" derler ve insanların kalplerindeki son gülme isteği kırıntılarını yokederler.
  AYŞE_BACI
 • Herkese Bir Top

  Antremandayızdır. Antrenörümüz "Herkes bir top alıp gelsin" diye bağırır ve o malum kişi en yakınındaki arkadışını tutup sürüklemeye başlar. Etraftan duyulan zoraki kahkahalar onu bir daha ki sefere yine aynı iğrenç espriyi yapması için teşvik eder. Tek çözüm yargısız infazdır.
  AYŞE_BACI
 • Yapma Ya!

  - Sonra şöle yaptım abi. - Yapma ya..! - Yapma deil olum orjinal. - Dışınnn dışınnn.
  Belgorth
 • Zıt tokkai!!!

  -Abi -Ne -Abuşudübüdü kargacık burgacık ııkıık möümöü! -Ha! -Zzıt tokkaii dötün bok kokkaii! ehuiehuhi -hırrrrr -Abi iyimisin -hırrrrr -Abi nooldu abi ab.. a. aaah!! ya abi vurma tamam ah!!!
  slimer
 • offff çok kötü bu yaaa..

  -ondan sonra abi... -onbir! -hıyaaaaaaaytt!!badaraboomm!bodofff! -iyk iyk iyk....
  diesel
 • Soru

  Kendini Einstein'ın varisi sanan dallama bir arkadaşınız pis pis gülerek yanınıza gelir ve aklı sıra asla kurtulamayacağınız bir soru sorar: - Seni benden başka ziken var mı? Artık çok mutludur. Vereceğiniz cevabı sabırsızlıkla bekler ve durumun zevkini çıkarmak ister. Bu durumdan kurtulamayacağınızdan emindir. Fakat siz bu arkadaşın ağzıyla burnunun yerini değiştirerek hem bu durumdan kurtulursunuz, hem de böyle iğrenç bir olayın başkasının başına gelmesini uzun bir süre önlemiş olursunuz.
  osiba
 • Bugün Cuma Enseyi Kapa

  Bu sonu gelmeyen espri ile büyüdük biz. Bugün Cuma enseyi kapa. Çotaaa! Ya tamam kafiye olayının arkasına sığınmışsın, eğleniyosun ama yok be abicim. Cuma - Kapa. Hani kafiye? Bi tek sonundaki "a" tutuyo diye kafiyeli oldu, komik mi oldu yani? Yok anacım yok. Laf etme hakkımda yok hani; devrisi gün "Bugün Cumartesi, enseyi kapartesi." diye bağırarak ve aynı eşşekliği uygulayarak yaktım insanların canını. Özür dilerim.
  zuxxi
 • Şöföre kaç kere söyledim

  Güzel zannettiğiniz arkadaş grubunuzla sakin sakin sokaklarda gezerken facia olur ve son model, süper lux bir spor arabayı park halinde gorürsünüz. İşte o noktada misyonunun farkında olan bir arkadaş hemen ortaya atılıp "Bizim şöföre de kaç kere söyledim böyle olur olmaz yere park etme diye." der. Bunun uçak, helikopter gibi versiyonları da vardır ama onlara hiç girmiycem; sanırım sinirden ellerim titriyor.
  OSMANLI
 • Öyle mi? akşam!

  - Bugün Mahmut abiyi gördüm, bilader çıkmış hastahaneden. - Aa... Öyle mi? - Hayır akşam. Ehuehuehue...
  confession
 • Bu Kadarı Ayıp

  - Haydi arkadaşlar toplu resim çektirelim. - Tamam. E hani top nerde? Ehehe heh hee... Durun gitmeyin.
  snm
 • Sonu Gelmeyen Esprinin Esprisi

  - Pis insan gelir, kurbana sonu gelmeyen bi espri yapar. Yapar da hep dayak yer. Niye ulan? Niye uzatıyosunuz? Bitti orada sonu gelmeyen es... - Vjınnnn, vjınnnn (ışın kılıcı) - Ama abi niye kestin ki beni, hani yetiştirip jeday yapacaktın. - Geyiks is the path to the dark side... ;)
  sunopi
 • Çeşitleme

  - Abicim bi kaşık desene. - Git lan işine. - Hadi be abi çok önemli. - Pekala, kaşık. - Kızlara aşık. ehuehue. Abi sen de çok sazanmışsın kusura bakma ama. - Selam abi gene ben. - Tövbe tövbe. Lan senin işin yok mu olum? - Kullanmıyorum abi saol ehuehue. güzel abim bi ricam var senden. - Söyle bakim neymiş? - Abicim şişe dermisin bi zahmet. - Sen iyice sapıtmışsın. Hoşt. - Abi şişe de bi daha gelmicem walla billa. - Söz mü? - Söz. - Şişe - Altına işe! Nası abi bak nası da zor tutuyorsun kendini gülmemek için. Duvara işe desem allah bilir naapardın. Ay ben ne alem adamım. Abi? Aloo? Daldın gittin abicim. - Naber abi? - ... - Nooldu abim niye konuşmuyosun? Darıldın mı yoksa bana? Abi napim çok sazansın sen de dayanamıyorum. Ama sen öyle mongol göründüğüne bakma, çok karizmasın. Kızlar sana hasta oluyo. - Harbi mi lan? - Kurana el basim ki öyle abim. - Saol. - Barıştık mı abim? - Barıştık barıştık :) - Abi barışmışken, elin temiz mi be abicim? - Evet noolmuş? - Şunu bi işette gel be abicim. Ehuehue. Nası abi bu? Yeni favorim. - Selam abim. - Selam. - Abi bugün ananas aldırdım abi. Çok güzeldi. Ehuehue. - Ulan ben şimdi senin ananı. - Meraba abim nasılsın? - İi - Dom diye bi şey çıkmış abi. Abicim bi dom alda tadına bakalım. Ehuehue. Gülmedin abi. Anlamadın mı espriyi? - .... - O rus bunun çocuğu. - Ne dedin LAN? - Ananız kim? - BİTTİN OLUM SEN! - Abi noluyo ya bak sen yine espriyi anlamadın. Şimdi o rus var ya... Ahhh!
  RAMOTH
 • Bass

  - Hadi lan grup kuralım. - Kuralım da ne çalıcaz? - Ben gitar çalıcam, feşmekan davula geçer, sana da bası veririz. - ...
  kısakamel
 • Ölümsüz Klasikler

  İşte dünya durdukça başımıza bela olmaya devam edecek "espri"ler: - Aabi, sana Hakkıyla Oyanın, Neşeyle Kayanın selamı var. - ... - Aabi, babam iş değiştirdi. - ... - Borusan'a girdi. - ... - Sana yeni bi iş buldum. - ... - Balıkhanede kalkanları indireceksin. - ... - Bunu beğenmediysen başka bir iş daha var. - ... - Kasapta yağsız koyun diye bağıracaksın.
  icobey
 • Kaçamadım

  Bi adama "Napıyosun?" diye insanca sorunca, niye "Geleni yapıyom kaçan kurtuluyo" der ya? Niye?
  Gosto
 • Kayıp Eşya

  Kaybolan eşyamızı telaşlı telaşlı ararken birilerine onu görüp görmediğini sorarız ki bu gerizekalı mahlukatlar bizim telaşımızı ve ciddiyetimizi gözönünde bulundurmaksızın "Gördüm. Taksim'e gidiyodu." diyebilsinler.
  St_Racer
 • Red Kit ve Daltonlar

  Tesadüfen dört kişi boy sırasına girmiş yürüyorsa, birisi (ki muhtemelen en kısaları) grubu Daltonlara benzetme ihtiyacı duyar ve tabii en akıllı olduğunu mutlaka belirtir. Hele bir de 5 numara varsa, Joe (en kısaları işte) tarafından Red Kit olarak atanır. Senaryonun sonu Avarel olarak adlandırılan arkadaşın boyutlarına, hoşgörü ve tahammül sınırlarına göre değişir.
  caddy
 • Ay, ve Ay

  Para konularının konuşulduğu bir yerde kesinlikle otun biri çıkar ve "Ayda 500 milyon kazanmak ister misin?" der. Kendini konuya kaptırmış bir odun çıkar, cevap verir: "Evet." Sonunda adamımız espriyi patlatabilir: "O zaman Aya git. Ha ha ha!"
  JaDuS
 • Kurban

  - Abi sen geçen kurban'da var mıydın? - Evet, burdaydım. N'oldu? - Ehi ehi... Yani davar mıydın geçen kurban? Nası kurtuldun kesilmeden? Ehe ehe. - Dayaklıksın sen.
  gubik
 • Golü Görmeyince

  Arkadaşınızla maça gitmişsinizdir. Gol olur veya önemli bi hareket filan. Olayı göremeyen durur durur "Eee bunun tekrarı yok mu şimdi?" der. Ehe. Ehe. Hehehe.
  remorse
 • Var mı böyle bi yer?

  Uzun boylu biri gördüğünde tutamaz kendini cibilliyetsiz, yapıştırır lafı: - Abi sen sulak yerde mi büyüdün?
  protesto
 • Kırmızı kar muhabbeti

  Abi bende bu kırmızı kar olayına hasta oluyorum. Bir iş bilmem ne zaman olur diye birileri sorduğunda bir diğeri (Ki bu genelde salak olanı) Kırmızı kar yağdığında der ya o zaman hasta olurum. Dumur olurum. İllet olurum. :-)
  Pedroso
 • Nah

  Sınıfta öğrenciler arasında yapılan sonsuz, hatta bi yerden sora iğrenç bi espridir. Eleman elini nah haline getirir ve havaya kaldırıp sallamaya başlar "Bu kimin?" diye. Herkes dönüp ona bakınca da, "Muhahahahah nasıl da baktılar!" diye kahkahayı patlatır. Bunu, "Ah şuramda bi ağrı var." diyerek yapanlara da rastlanır. Kurban ağrıyan yere bakar bi de ne görsün! Bu böle bir çok şekilde devam eder.
  deniz229
 • Asıl Sen Bize Gelsene

  Anlatacaam olay ekserii ortaokul-lise sıralarındayken yaşanır, tabi başka yerde de yaşayan olmuştur haklı olarak. Olayın yaşanacaanı şahsen ben ilk hareket olan yere kola, ayran, bol su yada çiş gibi şeylerin döküldüü anda anlarım övünmek gibisinden kaçınarak. Yere bişeyini döken arkadaş ii niyetiyle bunu birşekilde temizlemeye çalışabilir, o anda ortamdaki bütün dar repertuarlı az komiklerin aklından aynı cümle geçer ama biri bu irenç yarışı kazanır ve de yarıştan kat be kat da irenç olan şu cümleyi sarfeder: "Çarşamba da bize temizliee gelsene." Olan olur tüm sinirler gerilir.
  Monteque
 • Alfabe olayı

  Kendini zeki zanneden bir spazma durduk yerde canı espri yapmak istemiş olacak ki; arkadaşına - Alfabe'de kaç harf var? diye bilmecesini sorar. Malum 29 yanıtını aldıktan sonra espri için gerekli pozisyonu hazırlamıştır ve zulayı patlatır; - Hayır o şimdi asker. Muhahaha...
  GaReZ
 • Herild Yani

  Eskiden güzel güzel bi şey anlatırkene dinleyen taraf bazen "Herıld yani!" derdi. Sonra da gülünürdü. Nedir bu yaa? Ne Herıld'ı olm? Ne demek ki bu? Bu lafı ilk kimin çıkardığını çok merak etmişimdir. Henüz bulamadım.
  battlemage
 • kuaför

  bayanlar muhakkak bilir bu geyiği. kuaför saçına ya beş bin tane bigudi sarar ya da hediye paketi gibi röfle paketleri, sonra da patlatır espiriyi: "sen böyle git yemeğe!" hödö. bu geyik 10 senedir gittiğim her kuaförde tekrarlandı. allah daim etmesin.
  renny
 • Armut

  İş yerinde öğlen yemeğine çıktın. Yemekte meyva olarak armut var. Allaahh! Mahvoldun. Masanda oturan kişilerden en az biri aptal aptal sırıtarak, "Hadi yine iyisin, armutun iyisini almışsın." demez mi! İşte o zaman o armutu o kişiye çiğnemeden yutturacaksın.
  akım
 • kapıya bişey oldu mu?

  adamın biri kapıya ayağını vurur ve "ahhhhhh!" diye bi ses çıkartır. içerideki arkadaşı merakla "ne oldu?" diye bağırır, adam da "kapıya ayağımı vurdum." der ve içeriden şu ses gelir; "kapıya bişey oldu mu?"
  pacooo
 • Bana Müsade

  - geç oldu. ben kaçarım. - kaçma yaw. allahın izniyle git (ne alakası var?) ya da, - kaçma yaw. af çıkacakmış.
  Speedo
 • Barış ve Mutluluk

  Arkadaşlarla otururken bakkala gideceğim zaman "Birşey istiyormusun?" diye sorduğumda "Tüm dünyada barış ve mutluluk istiyorum! Haaa haaa ha!" diye espri yapan manyak arkadaşlarıma her zaman hayret etmişimdir.
  blackmesut
 • Satanist

  O gün karizma yapmaya karar vermişsinizdir. Hemen bi siyah pantolon, siyah t-shirt seçersiniz dolaptan. Gizlice babanızın çekmecesinden siyah çorap araklarsınız, siyah ayakkabıyı da giyersiniz ve artık baştan aşşağı karizma olmuşsunuzdur. Ama yolda giderken bi tanıdık görürsünüz, uzaktan size doğru gelir ve, 'ne bu lan satanist misin lan sen ehi ehi ehi' der. Siz tabi hazırlıklısınızdır; hemen cebinize sakladığınız lav silahını (oha) çıkararak orda hıdırellezi erkenden kutlarsınız.
  zagadka
 • parmak

  parmak arkadaşınızın göz hizasına sabitlenir. ve baksana denir. ablak arkadaşınız döndüğünde parmak göze girer, göz yuvasından çıkıp sekmeye başlar yerde ve dersiniz ki eheheh ne komik di mi?
  hallowed
 • Birazdan Dönerim

  Arkadaşlarla oturuken acele bi iş çıkar, "ben gidiyorum birazdan dönerim" dersin, gruptan en zekisi "he he he birazdan dönersin akşama iskender" der ya, işte öyle bişiy.
  mc_baris
 • Farkını Ver

  Böyle arada bir geğirirsin de (afedersiniz) aradan sivrinin teki çıkar, "farkını vereyim de kus bari" der ya! Ver ulen farkını ver, kusmayan ne olsun. Hayret bişi yahu, insan hali lan.
  siyetil
 • iskambil iğrençliği

  4 arkadaş batak çevirmektesinizdir, dağıtma sırası sizdedir ve kesmesi için yandaki arkadaşınıza desteyi uzatıp "kes" dersiniz, o da iğrenç bir surat ifadesi ve salak bir sırıtma ile "Bıçak ver keseyim, hülehüle..." der. Desteyi kafasına atıp diğer 2 arkadaşınızla linç girişiminde bulunursunuz.
  senseyyy
 • Yumurta

  Bir sabah kahvaltı ederken arkadaşın teki yumurtanı sahanda mı deplasmanda mı istersin deyince... o kadar.
  charlmagne
 • Metro

  - Hah metro geliyo - El et de dursun ahuahua - ... Ankara'da çok oluyo bu. İstanbul bugüne kadar rahattı ama artık onlar da katlanmak zorunda.
  PotansiyeL_TehLike
 • az ye de...

  birinden bişe rica ettiiniz zaman, ne biliim mesela bi bardak su istediiniz zaman şu klişeyi patlatıverir; - az ye de bi hizmetçi tut! ulan bu ne menem bi laftır ki bu kadar ağza dolanmıştır? bu laf hangi kaynaktan çıkmıştır? bu lafı duyanlardan gerçekten hizmetçi tutanlar olmuş mudur gıcıklıına? of ulen of.
  Suyu_Arayan_Adam
 • dolunay

  her dolunay olduğu vakit, "aya baktım seni gördüm, sana baktım ayı gördüm" dizelerini birbirlerine okuyan çiftler bulunur.
  popescu
 • 3 Yanlış 1 Doğru

  - Üç yanlış bi doğruyu götürüyo çocuklar. - Hocam onu anladık da nereye götürüyo?
  the[ROCK]ula
 • Hattan Düştüm

  - Babacım işte ben dosyayı download ediyodum, 2 byte kalmıştı ki, hattan düştüm. - Aman diyeyim, bi yerine birşey olmadı di mi, eki eki eki.
  siyetil
 • ayak

  aslında hepsi arşive kalkmıştır bu esprilerin ama hala arşivlerde yaşayanlar olduğu için her zaman duyarsınız. - abi ne ayak bu herif? - kırk ayak. - hüüüü
  bateş
 • Kolay Gelsin

  - Kolaysa Başına Gelsin! - ?????
  Belgarion
 • Yoklama

  Hoca sınıfta yoklama yapacakken; 'Sınıf tam mı çocuklar?' dediinde 'Yok hocam öörenci.' diyen şahsiyetler bizim mezun olmamızla yok oldu heralde.
  WiCkEdDeSiRe
 • Bişey

  - Yaa baba yaa, bişey desene şuna! - Bişey!...
  Pankeyk
 • Di

  - Abi çok güzel dimi ? - Di
  Pablo Honey
 • A1018

  cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan bir rezilliktir bu; - lan ali, senin telefon neydi? - erikson A1018 - ehiehi ablan yirmi... - la bi git olm
  _paco_
 • renkli tv

  80'li yılların ortaları. şöyle bişi anımsıyorum: - sizin renkli televizyonunuz var mı? - vaaar. - ne renk ? - ....
  devoz
 • Makbule

  Arkadaşınız size bi kıyak yapmıştır ve siz olanca saflığınızla ona; "Baba sağol be, makbule geçti valla." dersiniz, o da hemen yapıştırır: "Makbule mi geçti!? Ben de onu arıyodum yaa, nereye gitti şimdi? Ehüeehüe!"
  coooool
 • kendini de..

  herkes bi örtmeninden muhakkak şunu duymuştur deil mi ya: - çocum defterin nerde? - evde unutmuşum örtmenim. - kendini de unutsaydın o zaman!
  cidomido
 • Askeri Cem

  - abi cem ölmüş - hangi cem? - sivilcem ahahahahh Herşey bunla başlamıştı. Sivil cemle hiç bitmicek bi sürecin tohumlarını attılar. Bi dönem fırtına gibi esti. Kolaydı ve alternatifi boldu. Cem öldü diince biri "sivilcem mi?" die karşı saldırıya geçerse "yoo askeri cem" die karşılık verebiliyodunuz. Kanser gibi yayılmıştı türk gençliğinde. xxx'in selamı var şeklinde versiyonları da türedi. Cem artık milletimizin isteklerini karşılayamaz olmuştu ki por selen girdi hayatımıza. Fazla tutulmamış olacak ki insanlar bu tip gayretlere girmez oldular. Hatta unutulduunu bile düşünmeye başlamıştım. Ama dob erman geldiği gibi piyasayı yeniden canlandırdı. Hemen spid erman ve süp ermanlar türedi. Artık bu önüne geçilmez bi hal almıştı. Bügün sırf böyle sözcükler üreticem die kasıp ciddi mesai harcıyan insanlar tanıyorum. De sibel ve kırt asiye de son günlerin bomba isimleri.
  ^AzRaeL
 • komik öğretmen

  kendini komik sanan öğretmenimizin yoklama yaparken arada bir yaptığı iğrenç espiridir. - gelmeyenler parmak kaldırsın...
  $im$ek
 • Belediye

  - Olm baksana bi. - Hadi lan sana belediye baksın.
  Pablo Honey
 • katılıyor musun?

  - böyleyken böyle, katılıyor musun? - gülmekten katılıyorum. - ????!!!!
  ertoygun
 • Yine yemekte kadavra eti var, iyi mi!?!...

  Tıp fakültesinde, öğle yemeklerinde ne zaman doğru dürüst bir et yemeği çıksa hemen bu geyik döner. Hatta bazı hiper-geyikler "aaa! et formaldehit kokuyo!..." şeklinde fikir beyan ederler. Hatta ve hatta daha da ileri gidip "yaw benim et latissimus'a (en geniş sırt kası) benziyor, ne ilginç" ya da "ulan kesmek için kadavra bulamazken, bunları yemek yapmak için kullanıyorlar" der bu şahsiyetler... İşin hicap duyduğum kısmı ise, ben de ilk iki sınıfta aynı gabi espirileri yapar, yapanlara sıcak gülücükler atardım... Bir ara da kadavra pratiklerinde çevirdiğimiz geyikleri (örneğin "aaa! bu adam ölmüş!" gibi...) paylaşmak isterim bu güzide site vesilesiyle! Kalın sağlıcakla.
  medical
 • Günaydın

  Hani insanın tabiatında vardır; geç kavrar bazen söylenenleri. Anladığını ifade ettikten sonra hep bir ağızdan ''GÜNAAAAAAAYDIIIIIIIIIIN'' demeyin, acıyın ona, merhamet gösterin...
  ZaHiD
 • Koyvermiş

  Uzun boylu biri görüldüğünde 'Allah boy vermiş gerisini koyvermiş' diyecek bi tip mutlaka çıkar.
  Extremist
 • balina

  kızlarla şişko mu deyil mi tartışması yapılır! şööle yani: - ben şişman diilim ki, balık etiyim! - tabi balık etisin de balina.
  caradhras
 • Harcanıyosun

  mesela bi arkadaş bilgisayarda olmadık bi iş çevirir, futbol oynarken çok manyak bi hareket yapar, gitar çalarken zor bi şarkıyı becerir; hemen biri atılır 'Abi sen burda harcanıyosun valla'
  Pablo Honey
 • Öööle olsun.

  Arkadaşınız veya herhangi biri istediğiniz bir şeyi yapmaz, hafif kalbiniz kırılır ve "Öööle olsun" dersiniz karşıdaki insan "Hayır akşam olsun ehehe" dediğinde onun dilini koparasım gelir.
  Gambiyetsiz
 • Hapşuruk

  - Ha.. Haa.. Haaapppşu! Yanınızdaki arkadaş atiktir ve toplumca söylenen alışılagelmiş bir sözü tersine çevirmenin muhteşem bir espri olduunu düşünerek hemen: - Geber! der. Ne bu? Bu ne? Radikal olmak için mi bunların hepsi? Yazık sana!
  Soruyorum
 • Yermisin Yemez misin

  - Anne akşama ne yiycez? - Dayak
  Kimmerian
 • Kapıya Kadar

  Hani bir misafirliğe gidersin arkadaşına da eve gitme zamanı gelir ve kapıya kadar Geçireyim diye ısrar eder bilmem ki farkındamıdır yoksa ?
  sinaco
 • kağıt

  babası borsa oynayanlar bilebilirler. - abi hangi kağıt iyi, ne alıyim? - tuvalet kağıdı abicim puhaahah! ya 40 50 yaşına gelmiş adamlarsınız, nedir yani?
  Pablo Honey
 • yarasa adam

  çok kötü espirilere bi örnekte elektrikler kesildiğinde aa hiçbirşey göremiyorum yoksa göremede miyim? espirisidir.
  degauss
 • Alfabetik

  Anlatılan bir olaya şaşırıp "Aaaa!" dersiniz hani... Hani hınzır bir alfabetik bir anda ortaya çıkıverir ve "Beeee!" diyiverir gevrek bir gülüşün arasında. Hani o kadar bayattır ki kafa atmak istersiniz.
  WhiteSaint
 • kafiye hesabına

  şöle sakına pencereden dışarı bakıpta kıçınızı sınıfa vemeyin. yoksa hıyarın teki gelip, - o duruşa bi vuruş kaç kuruş? diyebilir, gününüzü zehir edebilir.
  Pablo Honey
 • Teker

  çocukken bisiklet binmeye yeltendiğinizde bi şekilde bir grup sokak efendisinin önünden geçmeye cesaret ederseniz "hooop tekerler dönüyor uleen" ya da "düştü" şeklinde muazzam esprilere maruz kalırsınız.
  BezginBekir
 • Çorap Kaçtı

  Bir bayan 'ayyy çorabım kaçtı' dedimiydi, 'Tut kız tut' der birileri mutlaka.
  Extremist
 • borç

  - abi sen matematiği naaptın? - alttan alıyorum o dersi. işte bu lafla aktive olan zehir kimlik direkt arkana bakar ve: "maşallah maşallah." diyerek kendi ömründen çalar.
  mavialbatros
 • Alttan alma

  Şu insanlık suçu da şahsımca işlenmiştir: - Fizik dersi var benim, alttan alıyorum. - Tabii, suyuna gitmek lazım, zor ders.
  Aytuğ
 • hoca derste

  susmazsanız sizi sözlü yaparım. sonra nişanlı. sonra evli. ıııııııııııyyy ne adam ya!
  sweet_angel
 • soğuk

  - Hava soğuk arkana kalın bi şey al ehi ehi! - Olur da... Ne gülüyon?
  efervesant
 • Diyosuun

  Başlıktan belli. Uzatmıyorum.
  Belgorth
 • Deliğe mi düştün?

  Birinci kişi tuvalette uzun süre kalır. Kapıdaki ikinci kişi kurbanını beklemektedir ve kurbanın çıkmasıyla birlikte veya kapıyı tıklatarak yılların geyiğini tekrarlar: "Deliğe mi düştün?"
  music
 • 1 Nisan

  İlkokuldan beri kime 1 Nisan'da doğdum desem hep o malum, ikinci sınıf beyinlerin yapacağı şaka yapılır: Sen annenlere şaka yapmışsın Artık bi kere daha bu iğrenç şeyi duymak istemiyorum.
  metulu
 • belediye otobüslerinde

  Otobüslerde kalabalık ön ve orta kısma yığılınca mutlaka biri çıkıp "İlerleyelim beyler, otobüsün arka tarafı da aynı yere gidiyo" esprisini yapar.
  rea
 • O söylesin

  Bir şarkı çalar ve içinizden söylemek gelir, söylemeye başlarsınız. Az sonra yanınızdaki arkadaşınızdan şöyle bir soru gelir: - Bu şarkıyı kim söylüyor? - Bilmemkim. - Bırak o söylesin! - ??!
  Pankeyk
 • Denizaltı

  arkadaşınızla deniz kenarında yürürken; - aa bak denizaltı - bak şurda da denizyedi var ehehehe arkadaşlar lütfen yapmayın çok iğrenç bir espri.
  nestor
 • Yeşil Domates Olayı

  Bir gün abi kardeş oturmuş sohbet ederlerkene, kardeş illaha ki araya şöyle bi saçmalık sıkıştırır...gayet laubali bi dille sorar... - Abicim söle bakalım yeşil domatesleri niye güneşin altına koyarlar? - Kırmızılaşsın diye - yok yok, - haaaa Kızarsın diye - Yeaw niye kıziim ki? Yea şakaydı yea...Şşş abi?
  7 String
 • neşeyle kayanın

  İşte iğrenç bi tane daha: Lüzumsuz bi arkadaş gelir ve "sana neşeyle kayanın selamı var!", ve höykürerek güler.
  zozombo
 • a b c d

  - Aaaa herife bak! - b bakma - c hepsi - d hiçbiri - geber inşallah
  manda
 • Okul servisi

  Ay başı gelir ve servis şoförü zarfları dağıtır. Üstünde isimler ve ödenecek miktar yazar. Sonra biri çıkıp: - Ay bunun içinde para yok? Hatta bazı servislerde bu muhabbetin her ay yaşandığı rivayet edilir...
  Baltazar.
 • kimya

  -bu kim-yaa? -buda fizik! -ah acıdı lan!!
  Saint-Sinner