Sonu Gelmeyen Geyikler

 • Kar Topluyo

  Ortalık bembeyaz kar kapladığında kabus başlar hepimiz için. Kar, haldır huldur yağmaktadır, fakat biraz sonra kesilecektir ve güneş açacaktır. İşte o vakit bu lafı etmekle görevli arkadaşlar hemen etrafımızı sararlar. Ağızlarını açtıkları anda çıkarttıkları "Hımm" lafından anlarsınız ama susturacak vakit yoktur artık. Bu onların yeryüzündeki misyonudur ve o lafı ederler: "Hımm kar topluyo." Abicim bi kerecik de etmesek şu lafı? Belki toplamıyo.
  zuxxi
 • Bu gece az yıldız var

  Yıldızlı yıldızsız herhangi bir gecede yürürken gökyüzüne bakan bir insan görürseniz hemen oradan kaçın. Yoksa meteoroloji uzmanı bu arkadaşın, "Bu gece az yıldız var, demek ki yarın hava kapalı olcek" veya "Ay bu gece başka bir parlak, yarın hava çok güzel olcek" gibi geyiklerine tanık olmak zorunda kalabilirsiniz.
  ????
 • Barajlar Dolar

  Bir de yağmur yağınca yorumda bulunan amcalar vardır. Tam hayret ve sevinçle "A, yağmur yağıyo" dersin, oradan adam: "İyidir iyidir, barajlar dolar" demez mi !!!
  sern
 • Ezeceksin Abi!

  Trafikte aslanlar gibi ilerlerken kendini bilmez bazı yayalar önünüzden geçmeye başlarlar. O sırada yan koltukta oturan ve hayatı size zehir etmekten başka bir işi olmayan arkadaşınız o mendebur ağzını açar: - Var ya. Olacak bir Range Rover hepsini ezeceksin, hiç acımayacaksın" Vay seni eşşek sıpası. Ezeceğin varsa Şahinle de ezersin, Doğanla da ezersin. Neden Range Rover peşindesin? Manyak mısın? Hem niye eziyosun sen ya?
  zuxxi
 • Sıkı can iyidir

  Bir kişi öneri ya da tepki beklemeksizin, "Uff sıkıldım" dediğinde karşısındaki kıl adamın "Sıkı can iyidir, kolay çıkmaz" demesi ne illet bir şeydir. Of ne anlamsız.
  ????
 • Doğanın kanunu

  Hani televizyonlarda vahşi doğa belgeselleri vardır; herkes merak ve heyecanla azgın aslanın gaza gelerek zavallı otoburları parçalamasını ve afiyetle yemesini izler. İşte bu esnada bazı çok bilmişler cart diye zoolog kesilip: "Aaa bak bu Afrika sığırı, yaban keçisi, benekli Pekin antilopu" gibi acayip ve komik isimler yaratırlar. Tabi bu lafları duyunca hemen oradan sıvışmak, buna uygun pozisyon yoksa kanalı değiştirmek gerekir ki bu azap son bulsun. İkisini de beceremediğinizi var saydığımızda şu geyiklerle muhatap olmanız kaçınılmazdır: - Bak bak görüyon mu kafasından yakaladı ... Aha kopardı. - Eeee doğanın kanunu bu!
  JOE-90
 • Buralar var ya

  Benim en sevdigim geyiklerden biridir bu anlatacağım durum: Hani şöyle yaşlıcana bir tanıdığımız; "Eskiden buraya köpek bağlasan durmazdı" cümlesiyle başlayıp, "O zamanların parasıyla burdan arsa al demişlerdi, dinlemedik. Şimdi köşeyi dönmüştük." şeklinde devam etmesi vardır ya; hatta bazıları olayı abartıp, "Eskiden buralar dutluktu, sazlıktı, ortasından da ırmak geçerdi" der ya! Nasıl öpesim gelir yanaklarından.
  ????
 • Sallandıracaksın

  Aslında bu kategoride başı çekmesi gereken bir durumdur. Bir grup kişi caddelerde protesto eder de, gösteri eder de, televizyon başındaki adamın ülkesini bölmeye kalkışmak suretiyle zibidilik ederse; kişi, "Var ya sallandıracaksın bir kaç tanesini Taksim'de, bak bakalım bir daha yapıyorlar mı" deyiverir. Ne mutlu bizlere ki artık bu cümle ciddiyetten uzaklaşarak, tamamen espri amacıyla kullanılmaya başlanmıştır.
  zuxxi
 • Sen bizde kal ha?

  Ya hani eve küçük afacan bi çocukla şirin bi teyze misafirliğe gelir. İnsanı bayan, "Nasılsınız, iyi misiniz?" sohbetinden sonra ev sahibi ufaklığa döner ve; "Sen benimle kal ha? Annen gitsin ben senin annen olayım." der. Sonra anne de manyak komşuya uyar; "Kalcan mı?" der. Bu ne salak bi geyiktir. Çocuk, kalcam, dese anne bırakacak mı? Ev sahibi teyze gerçekten o afacana anne olacak mı? Bu çozuk fazlalık mı? Annesi onu niye teyzeye veriyo? Teyze salak mı? Her evine gelen çocuğu yanına alıp ne yapacak? Bunlar eminim bana da soruldu ama çok ufaktım, tefektim; ne düşünerek ne cevap verdiğimi unuttum.
  ????
 • Bu fiyata kız da dahil mi?

  Hani bilirsiniz her yıl muntazam yapılan bir Auto Show vardır. Her arabanın başında birbirinden güzel kızlar olur ve bizim meşhur, işe yaramaz salak iş başındadır. Hayatında görüp görebileceği en güzel kızın yanına gelir, derki "Bu arabanın fiyatı nedir? Kız cevap verir: "10 milyar". Bizim salak meşhur geyiği patlatır: "Bu fiyata sen de dahilmisin?" Arkadaşlar bu durumda kalan manken arkadaşlara yardım edelim, ilgilenelim. Salağı da yok edelim.
  ????
 • Her İşin Başı Sağlık

  Bu çok iğrenç bir pozisyondur arkadaşlar. Bu sadece sonu gelmeyen bir geyik değil, sonu gelmeyen bir durum hikayesidir: Önce; sevgiyi, arkadaşlığı diline dolamış, hayatta başarılı olma ihtimali bulunmayan arkadaşınız, "Her işin başı sağlık" cümlesiyle konuya giriş yapar. Muhabbetin nereye varacağını anlayan siz, boş gözlerle rakibinizi süzmektesinizdir. Kişi bu bakışlarınızdan karşısında bir muhalefet olduğunu kavrar ve devam eder: "Abi öyle değil mi? Şimdi senin 100 milyar paran olsa, ama sağlığın bozuk olsa iyi mi olur?". Biz bunları çok gördük, diye düşünerek hala konuya bulaşmamakta ısrarlısınızdır, ama kişi yılmaz, üstünüze gelir: "De bakalım. Bol paran mı olsun istersin, yoksa bol sağlığın mı?". "Yeter ulan, yeter be" diyerek celallenir ve hak ettiği cevabı yapıştırırsınız: "Manyak herif. Niye bir seçim yapmak zorunda kalıyorum ben? He? Niye ikisi birden olmuyor? Hem sen niye böyle manasız şeylerle beni sinirlendiriyorsun ha? Sttr git." Kişi üzülmüştür. Sizin hiç de iyi bir arkadaş olmadığınızı düşünerek arkasını döner ve tıs tıs yürümeye başlar. Hala "Her işin başı sağlık" diye söylenmektedir. Ensesi de ne sinir bozucudur. Koşup bi tane vursam mı acaba?
  zuxxi
 • 10 Milyar Versem!

  İşte her Türk erkeğinin mutlaka giriştiği mükemmel "şunu şunu kaça yaparsın" geyiği. İzleyelim: - Şş baksana. 10 milyar versem bok yer misin? Ehehuh. - Yerim tabi olm. - Peki kaç paraya kestaneyi çizdirirsin? - Hımm .... Siz deli misiniz? Kim verir sizin kestaneye bilmemkaç milyar! Dışarıda beleş.
  çernük
 • İstanbul Ankara Arası İki Saat

  Bir takım kıraathanelerde "Aman altta kalmiyim, vereyim ayarı" genleri dominant bir takım kişiler ne denli iyi şöför olduklarını masaya yatırırken; konu şehirlerarası güzergahlarda elde edilmiş en düşük süre ve kadranda görülen en yüksek hıza gelir. "İki yüz gördüm İstanbul Ankara arası otobanda bizim amcaoğlunun şahiniyle. Takosan'ın -s- sine dayadım ibreyi allahıma." diye boşta bulunup ilk rakamları açıklayan şaşkını ekarte edecek birileri elbette bulunur. O sırada mekanda aktif olarak dili (ve hayalgücü) işleyen herkes rahatlıkla bu rakamı, daha düşük konfigürasyonla daha yüksek randıman alacak şekilde alt edebilir. "Lada samara ile 250 (ama modifiyeli) 2.5 saat", "Topolino ile (ama jet motorlu ve kanatlı) 350, ve iki saat" gibi ...
  Cornholio
 • Beton Etkisi

  Köprüdesin, ya da başka bir yerde. Yeter ki sudan bir miktar yüksek olsun. - Olm var ya bu yükseklikten su beton etkisi yapar... Yapma yaw! Hayatında kaç beton etkisi ile karşılaştın bre melun?
  zuxxi
 • Biz Dönüyorduk

  Sohbet etmeye gayret ettiğiniz kişi, sizden büyük (yaş olarak) bir kişidir ve her fırsatta bunu belli etmenin, gelmiş geçmiş bütün güçlü hükümdarların bile kazanamadığı bir zafer olduğuna inanmaktadır. Sohbet sırasında kişi misyonunu hatırlayarak şu lafı sarfeder: "Ohooo... Siz giderken biz dönüyorduk yavrum." Heh be amcacım bu yolun sonu yok ki dönesin. Biz gidebildiğimiz kadar gideceğiz; geriye de dönmeyiz bilesin.
  asafated
 • Bilardo Masaları

  Arkadaşlarla gidilen bilardo salonunda, iş oynanan zaman için para vermeye gelince ve parayı verdikten sonra yapılacak geyiğe kendimizi hazırlamalıyız: - Ulan aslında alacan eve bir amerikan masası, oynayacan evinde. - Oolum senin o masaların parasından haberin var mı be?
  ????
 • Millet Yaşıyor

  Baymış bir ruh halinde yapılır bu geyik: "Millet yaşıyor oğlum..." Anlatmayayım, bilen bilir. Acıdır ama gerçektir.
  ????
 • Japonlarınki Daracık

  Okula gitmek için Sultanahmet'ten veya güzel İstanbul'umuzun herhangi bir turistik semtinden geçenler yaşar bunu. Serviste ya da otobüste gerçekleşen bu olayda iki karı düşkünü kankanın olması şarttır. Taraflardan birinin yaklaşık 1.50 boyundaki Japon bayan turisti süzdükten sonra, yanındaki kankaya dönerek, "Ulaan kanka, bunlarınki de ne dardır beah! demesiyle geyik başlar. Kanka iki eli arasında mümkün olduğu kadar az yer bırakarak, "Na böledir onların ki." diyerek geyiğin sonlarına yaklaşır. "Off!", "Piiih!" gibi iç geçirici sesler çıkarılarak nihayete erdirilir.
  ????
 • Isırır mı?

  Köpek sahibi arkadaşlarımızın kabusu, hiç bitmeyen, bitmeyecek olan geyik: - ısırır mı? - Kopartır bile.
  zuxxi
 • Deveye Diken

  Aşk acısı çekmiş olup da o esnada yakınlarında Güzin Abla yerine Haydar Abi'si bulunanlar bilir. Anlattıklarınızı dikkat ile dinlerken bir yandan başını sallar, bir yandan birasını yudumlar Haydar Abi. Er geç ağzını açacak, binlerce yılın filtresinden geçmiş atasözü kabilinde şu sözü söyleyerek geceye damgasını vuracaktır: "Seversen sklirsin, skersen sevilirsin aslanım... Bu işler böyle." İyi de güzel abicim bütün gece sürdürdüğün vakur görünüşünün altından, suskun bekleyişinin ardından kopmasını beklediğimiz fırtına bu muydu? Memişhane duvarlarından edindiği öğretileri en kısa yoldan aktarmak isteyen bu abilere dikkat edelim.
  Cornholio
 • Şu Kadarcıktın

  Ebeveynlerinizin tanıdığı, sizin ise ilk defa görmüş olduğunuz misafirin şu lafı vardır, hasta olurum: - Sen beni hatırlamassın tabi. Ben seni en son gördüğümde şu kadarcıktın. Kocaman olmuşsun.
  Guybrush
 • Hanım iyi bakmıyo herhalde

  Uzun süredir görmediğimiz birini gördügümüzde, kilomuz hiç değişmemiş olsa da, kilo aldığımıza, ya da verdiğimize karar verilir. Eğer aldığımıza karar verildi ise, "Ooo hanım iyi bakıyor, Ooo annesi oğlunu iyi beslemiş..." denilir. Eğer kilo verdiğimiz kanısına varıldıysa, "Sana hiç bakmıyorlar orada, oraların havası sana yaramamış, anası beslemeyi unutmuş..." denilir. İllaki.
  BES
 • sinemada sindim

  sinemada korku filmine gitmiş insanlar 'aga ne korkması ben güldüm lan çok, hatta bütün salon beni çıkışta tebrik etti' diyerek neyin peşinde koşmaktadırlar merak ederim. yanımda öz kardeşim desin yine merak ederim. 'bu dingil neyin peşinde' diye kıllanırım
  mmmm
 • Bar Çıkışında Midyeciye Gittik

  Abi inanır mısın iki arkadaş ... kadar midye yedik, tepsiyi kapattık, adam bayram etti. Allahın salağı, sen kapatmasan herif satamıycak sanki o midyeleri, ampul oldugu icin getiriyor o kadarını. O kadar midyeyi ben de yerim, geçen gittik mesela...
  Pawn
 • Yedi Hamlede Mat

  Oturmuşsunuz bir arkadaşınızla güsel güsel satranç oynuyosunuz. Hatta hayatınızda hiç yapmadığınız kadar yoğun bi şekilde düşünüyosunuzdur. Vays be, bende de ne cevher varmış, demek isteyince seri düşünebiliyorum dersiniz ki; o sırada ortamdan kendisine kıllık görevi bahşedilmiş bir arkadaşınız yanınıza yaklaşır, oyunu kasparov edasıyla şöyle bir süzer ve şu tarihi sözleri sarfeder: "hmmm, siyah yeniyo(!)" Ardından ikinci ve kaçınılmaz bombayı patlatır: "Baba 7 hamlede mat görüyorum." İçinizden ha iyi ki geldin, ben de bu lafı hangi dingil söyleyecek diye bekliyodum, diye geçirirsiniz. Ya bi git kardeşim yaaa, hasta mısın? Şurda güzel güzel oyun oynuyoz. Hayır birazdan dört hamlede şu şahın yanındaki uzun şeyin senin bi tarafına gireceğini görüyorum, sen de gördün mü? Bak bak, daha konuşuyo, yanlış oynadın be güselim, iki hamlede girecek, kaçma gel... Sonuç olarak eksik taşın yerine silgi, bozuk para veya satranç karesinin içine sığabilecek bir nesne konarak oyuna devam edilir.
  mihailtal
 • Kaç yapıyo bu alet...

  Ortaköy'de, güneşli boş bir hafta arasında meydanda motorunun üzerine oturmuş güzelliğini yaşıyorsundur ortamın. Taa ki "Kaç yapıyo bu canavar?" lafını duyuncaya kadar. Kafanızı çevirmeden bile tipleme gözünüzün önüne geliyor. 30-35 yaşlarında, bekar, mahalle delikanlısı. Dönersin, 300 yapıyo dersin ama inanmaz ve o sigara kokulu kafasını göstergenin oraya sokar. İlk tepki, "Vay be! O kadar yapıyomu bu alet be!" Ve hemen ardından vazgeçilmez laf: Sen bununla ne karı kaldırıyorsundur hocam yaa!
  JuDaS®
 • Abaza Harikalar Diyarında

  Her karı kaldırma operasyonundan kös kös geri dönen kronik abazalarımız arasındaki sabit muhabbet şöyle cereyan eder: "Olm bakma sen kızların sarı saçlıları beğendiğine. Aslında olm gidecen Avrupada orda var ya numune olursun olm. Onlar niye memlekete geliyo zannediyon hastalar olm kıllı esmer Türk erkeğine" Be şaşkaloz sanır mısın ki 1.60 boy Avrupa'da prim yapar. Sana hayvanat bahçesinde ilk defa gördüğü Kuriku muamelesi yapmasını hiç bilmediğin yabancı dille "Bana yavşıyo"ya çekmen sadece senin nail olabileceğin düşünce tarzı, yaşam biçimi...
  mmmm
 • Debriyajı Hissedeceksin

  Bir arkadaşın dayısı vefat etmişti. Cenaze namazından sonra mezarlığa gidilirken hemen oradaki arabalardan birinin içine attık kendimizi. Arabada bizimle birlikte iki tane ortayaşın üzerinde amca da vardı. Amcalar aralarında günün anlam ve ehemmiyetine hiç uymayan bir sohbet ediyorlardı. Muhabbet yavaş yavaş arabalara geldi. Şansa bindiğimiz arabada otomatik vitesli bir mersedesdi. Yeni model, sağlam bir makinaydı. Amcalardan biri "Ne kadar rahat şu arabalar, tam İstanbul arabası, bas gitsin, bas dursun." lafını sarfetti. Ben arkadaşı dürterek gelmesi muhtemel olan lafa konstantre olmasını sağladım ve diğer amca çok bekletmeden. "Öyle tabi ama debriyajı da hissetmek lazım" dedi. Bir iki sessiz kıkırdama ile savuşturduk olayı.
  eondeisn
 • Şu Adanın İsmi Neydi Ya?

  İstanbul'lular ii bilir bu geyiği. Ne zaman adaları gören bir sahile gidilse, gözler takılır denize ve sanki konuşacak başka konu yokmuş gibi, "Yahu şu soldaki ada Heybeli miydi?" Öteki atılır, "Ya ben onu bilmiyorumda onun sağında kalan Büyük Ada." Diğeri iğrençleşir, "Yahu İstanbul'lu olucaz bide, adaların isimlerini sayamıyoruz."
  martisaint
 • Aabi Aslında Helikopter Olacak

  Sıkışık trafiklerin kaçınılmaz geyiğidir. "Aabi aslında alıcan helikopteri, hoop binanın çatısına inecen. Ne trafik ne bişey. Karizma da süper olur haa!"
  TSuBaSa
 • Anneni mi Daha Çok Seviyosun Babanı mı?

  Misafirlige gidilir. Misafir çocuk kucağa alınır ve ölümcül geyik başlar. "Evladım anneni mi daa çok seviyosun babanı mı?" Çocuk sıkılır, kızarır, bozarır. Annesinin geçen gün verdiği verdiği ceza, babasından akşam yediği tokat gelir aklına. Ebeveynler çocuğa manalı manalı bakmaktadır. Ortama bir sessizlik çöker. Annemi desen baban darılır, babamı desen annen bozulur. Evsahibi bu soruyla ortamda yarattığı gerginlik ve çocuktan dökülen soğuk terler sayesinde zevkten bir garip sesler çıkarmaktadır. Çocuk sonunda bu soruya verilecek en kurtarıcı cevabı verir; "İkisini de." Ortam birden rahatlar, anne ve baba birbirlerine bakarak gülerler, evsahibi kadın misafir ailede fitne ve fesat çıkaramadığı için üzülür. Çocuk serbest bırakılır. Muhabbet normal misafirlik formatına girer. Bu tür sıkıştırmaların genç dimağları asla zehirlememesi dileğiyle.
  nosferatu
 • ah ewladım ah! kime çektin bilmem ki...

  anne babalarımızdan en çok duyduumuz sözdür. Genelde 'ben senin yaşındayken hiç böle diildim, kime çektin bilmem ki...' şeklinde telaffuz edilir. Doğrulu yapılan dawranışa göre tartışılır ama bu cümlenin geyik kimliini deiştirmez. Hayır benim anlamadıım nie illa birine çekmek gerekiyo? Neden kendimize özgü olamıyoruz? Walla bende kime çektim bilmem ki...
  ArBeK
 • Bu Saatte Giricen Denize

  Gece kumsalda oturuyosundur arkadaşlarla, geyik bira filan iyi gidiyodur. O arada biri hemen atlar: - Hoca aslında bu saatte giriceksin denize. - Yapalım harbiden bi gece. Sanırım kumsalda gece oturan herkes yaşamak zorunda kalmıştır bu geyiği.
  metalwarrior
 • Zengin Dilenci

  Abii yaa, şu köşede dilenen yaşlı herif var ya, hepimizden zengin haa! Bi başında bekle bak ne biçim para yağıyo adama. Arkadaşlar sölüyo akşamları limuzini gelip alıyomuş adamı.
  samsonite
 • Aslında Eylül'de Geleceksin

  Tatil yerindesin. Aylardan Haziran-Temmuz falan. Mekan güzel, keyif iyi. Ama o da ne. Senin tatil arkadaşı patlatıyo bombayı: - Aslında buraya Eylül'de geleceksin. Hem deniz daha sıcak olur, hem de sakin olur Ulan sükunet arıyosan ne işin var Bodrumda Kuşadasında? Sanki barlara girmek icin göt atan kim?
  ozgun
 • Bu Karı Benim Olsun 100 Milyar Borcum Olsun

  Ulan ne salakça bir teori ya! Senin 100 milyar borcun olcak ta sen geceleri kafan rahat, sakin bir şekilde düdüklücen karıyı. Hadi hayvanın tekisin yaptın diyelim, ulan borcun olan adam hem seni hem karıyı düdüklemeden bırakır mı Manyakça bi geyik işte yok 100 milyarmış neymiş...
  [[Izmir_COCUGU]
 • Damar Damar Üstüne Bindi

  Böyle bişey var mı yaaa. Lisede basket oynarken ribaunta çıkılır, top parmağın üstüne ters bi şekilde düşünce şişer, arkadaşlar da "Damar damar üstüne bindi" şeklinde teşhis koyarlar. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir teşhis yoktur herhalde.
  hakikibobo
 • Bizde Olsa...

  Amerikan filmlerinde ambulansın 30 saniyede geldiğini gören yurdum insanı sonu gelmeyecek olan geyiğe bir halka daha ekler: "Abi bizde olsa adam öldüydü kesin." Bu geyiğin çeşitli versiyonları da olabilir; itfaiye, polis vs...
  TSuBaSa
 • Kırılsa Duramazsın

  Düştüğünüzde, bir yeriniz darbeden dolayı acıdığında veya ağrıdığında, sözkonusu his normalden kötüyse "kırılmış olabilir" diye düşünürsünüz. Ama sizi rahatlatan yanıtı büyüklerinizden biri verir: - Kırık olsa yerinde duramazsın.
  Ozzy®
 • Sen Orda Öyle Dur

  Olay anten ayarı yaparken gerçekleşir. Maçı karıncasız izlemenin daha uygun olduğunu düşünen gençlik, sorumluluk bilinciyle televizyonun üzerindeki antenle tuhaf hareketler yapmaya başlar. Garibim antenle oynaşırken alet havada bir yerde mükemmel performans gösterir. Tam bu esnada kahramanımız dünyanın en zekice esprisini patlatır. "Sen orda öylece tut onu!" Abi ben çok param olunca bu espriyi yadırgayanlar vakfı kurcam. Bu vakıf ihtiyaç sahibi öğrencilere burs bile vercek. Ne ulan çektiğimiz bu kendini bilmezlerden.
  Yeter
 • Başlayamayan Gece

  Barlarda, birahanelerde, müzikhollerde (ki hiç bulunmadım neye benzer bilmem)umumiyetle rastlanan bir geyikimsidir. Karga gıdasını fırına vermiştir, yemek üzeredir, gece bitmiştir tükenmiştir evlere dönmek uzere hareketlenmelere devinimlere girilmiştir ki bu fırsatı değerlendirmek üzere bütün gece cümlesini geviş getirmek suretiyle kursağında bekleten afacan kişi ağzını once OOO şekline getirerek kusar; "Ooooooo gece daha yeni başlıyo beyler nereye böyle?" Yuh be arkadaşım nereye yeni başlıyo, göz var nizam var, rasathane var nereye yeni başlıyo? Bu denyolarla aynı burçtan olan Mustafa Sandal'ın konuyla ilgili "Sabah olmuşsa kimin umurunda haydi dostlar yanıbaşıma..." gibisinden sürüp giden safra tadında bir şarkısı da vardır.
  Cornholio
 • Temassızlık Var

  bu arkadaşlar üstün yeteneklerini ve eşsiz elektronik bilgilerini göstermek için herhangi bir aletinizin bozulmasını beklerler. siz aleti nasıl çalıştıracağınızı kara kara düşünürken ya da sinirden kudurur ve ağzınıza geleni saymaya hazırlanırken bir anda acı gerçekle yüzleşirsiniz. evet, onlar burada da bulmuştur sizi. bir tamirci edasıyla alırlar aleti ellerine, şöyle önünü arkasını bir iki çevirirler. siz başınıza gelecekleri bildiğinizden müthiş gerginsinizdir. ama bu bekleyiş uzun sürmez, büyük usta teşhisi koymuştur bile. evet, aletinizde temassızlık vardır. bu korkunç gerçekle başedemiyeceğinizi düşünür önce arkadaşınız. ve hemen ikinci yorum da gelir: sen en iyisi bir tamirciye götür bunu, kendin yapmaya kalkarsan iyice bozarsın. bu kişilere başka başka şeylerin temas etmesi gerektiğini düşünerek ayrılırsınız oradan.
  ulen
 • Sizin İşiniz de Zor Valla

  Ayaküstü mahalle muhabbetlerinin ya da yeni samimi olunan birine anlayışlı ve ilgili yaklaşıldığını göstermek için bu laf yapıştırılır. "Öyle canım, hangi iş kolay ki, hadi iyi günler size..."
  harvi
 • Vaka-ı Çekirdek

  Çekirdek yerken "bu meret de bi başlanınca bırakılmıyo" geyiğine alıştım da, büyük bir ciddiyetle "her çekirdek yiyişte bu geyiği yapmaz mısınız" deyip de aslında geyiğin âlâsını yaptığını farkedemeyenlere alışamıyorum.
  LoVeJoY
 • Alkol Koması

  Hemen hemen herkezin bir anısı vardır. - Abi geçenlerde bir içmişiz sorma. Köpek gibi. - Eee Sonra? - Komaya girdik abi eve taşımışlar hatırlamıyorum.
  Belphegor
 • Şu Turistler Bizden Daha İyi Biliyo...

  Eminönü'nden tramvaya binenler bilir. Oralarda gezilecek tarihi yerleri gezmeyen insanlar ne zaman bi turist görseler, "Şu turistler bizden daha iyi biliyo valla İstanbul'u, tarihimizi." lafını söylerler. Bu insanlara genelde tramvaylarda raslanır.
  warex
 • Mek'danıls

  Abi nedendir bilmem ne zaman mc'danılsa gitsem yanımdaki arkadaş dayanamaz atlar ve geyiğimizi ortaya atar: "Olm yaa bence Burger King daha güzel." Yani bunlar sürekli tartışılır. Ne zaman gidilse buralara, dieri daha güzeldir.
  knofflicek
 • Gözlük

  Ortamdaki afacan kişi muhabbet tıkanınca ordaki gözlüklü kişilerden birinin gözlüğünü sormadan alır takar, kenardaki birine sırıtıp baktıktan sonra şu muhteşem cümleyi patlatıverir. - Oha sen kör müsün lan !
  Pablo Honey
 • Sen mi Ben mi?

  - Nasılsın? - Çok yorgunum (açım, uykusuzum, salağım, azdım, dayak istiyom vs...) - Sen mi ben mi? - Sen! - ???????
  Belgarion
 • herif psikopat

  kalabalık bi mekanda otururkene dışarda çıkan kavgayı görürsünüz bu sırada cereyan eder yan masalardan; "herif piskopat olm yüzünden belli"
  burnhead
 • futbol serzenişi

  kişi,fanatik futbol muhabbetlerinin döndüğü ortamda, ezberlenmiş şu cümleyle meseleye bakışını özetler: "Yav, ben anlamıyom bu meseleyi; 22 tane adam bir topun peşinde koşturup duruyor, siz de izliyorsunuz."
  caponsever
 • aSKERe nasıl alışcaksın.

  Gereksiz düşüncelere dalmışlığın verdiği boşlukla elini kolunu bi yere çarpıp bunun acısıyla gözlerini kısıp çeşitli frekanslarda sesler çıkaran şahsı "askere nasıl alışacakın" geyiğiyle telkin etmek yapılan en büyük salaklıktır yapmayın.
  frankekays
 • Yesin çocuk..

  Küçüklükten kalan bir anıdır bu. Anne ile birlikte bir eve misafirliğe gidilir. İkram edilen pasta börek vesairenin ilk tabağı bitince ev sahibi bayan 'evladım bi tabak daha veriyim mi?' diye sorar. Çocuk olumlu yanıt verince anne hemen atlayıp 'oğlum yeter aa' gibi serzenişlerde bulunur fakat bu laf ev sahibine sonu gelmeyen geyiği patlatması için yapılan bir ortadır : 'Ayol bırak yesin çocuk..' Yemekle ilgile diğer geyikler ise 'büyüme çağındasın ye' ve 'ekmeksiz yersin oğlum'dur. Tenceredeki yemeğin tabağımıza boca edilişinden sonraki itirazlarımız sonuçunda anneden gelen bu ölümsüz cümle herkesin favorisidir.
  Bonder
 • Elektirik Kesilince

  Elektrikler kesildiğinde hemencecik camdan dışarı bakıp "aaa diğer evlerde de ışık yok, demek genel kesinti." demek adettir.
  GracchuS
 • Eve Hırsız Girer

  Evin sahibisi bi dönerki her yer dağılmış. Hemen komşulara, kapıcıya, polise haber salınır. Bu arada polisten önce gelen komşu efradı ve kapıcı olayı çözmüştür: - Gapıda heç zorlama yok. Kesin bilen biri yapmış!
  forza Sezar
 • Aman Dilini Isır

  beklenmeyen kişiden beklenmeyen olumlu bi hareket görüldüğünde ya da gerçekleşmesi zor olan bir olay gerçekleştiğinde anlamsızca söyleniverir; - abi duydun mu dolar düşüşe geçmiş! - aman dilini ısır necmiciim, daha da yükselirse halimiz harap! şimdi sorarım size bre gafil cahil cühelaalar! necminin dilini ısırmasına mı bakıyo koskoca dolar piyasası? niye dilini ısırsın necmi? niyeeeeee?
  Suyu_Arayan_Adam
 • Büyüyünce de giyer

  Bu meşhur "büyüyünce de giyer" felsefesi eminim herkesin hayatında bir dönem, astronot kıyafeti havası veren bedende elbiselerle gezmesine neden olmuştur.
  Ozokahn
 • Verse yapmican sanki

  kankalar kız muhabbeti yaparken birbirlerine sorar ; Abi Pelin nasıl karı? öbürü cevap verir ; bööö iiirenç karıdır o, der. Ve ölümsüz geyik vuku bulur ,soruyu soran arkadaş gene sorar ; verse yapmaz mısın? cevap; heralde yaparım o ayrıı .der.
  BrianBoitano
 • Yeni Yıl

  Bi geyik vardır genelde annelerimiz yapar; "Yeni yıla nasıl girersen bütün yılın öyle geçer" derler. Hatta annem bi kere abartıp ders çalışarak gir de bütün sene ders çalış demişti. Abartmış harbiden.
  metalwarrior
 • Kızılderililer Türk'müş, Kaptan Kusto müslüman

  Bu türden, "Falanca aslen Türkmüş, filanca müslümanmış, feşmekan millet Türk soyundanmış" gibi birtakım ego tatmincisi milliyetçi geyikler de bol miktarda yapılmaktadır, şunu da ben az önce geliştirdim: - Abi şu kitapları falan olan Harry Potter var ya, aslında Türk'müş ve adı da Hayri Potur'muş. - Hadi leeen!
  D-Max
 • Futbolcu seçimi

  Küçüklük yıllarında her futbol aşığı Türk genci arkadaş arasında yapılacak maç öncesi görevini yerine getirmek zorundadır: - Kalede Şımaykıl, oyunda Romaryo'yum! - Kalede Rossi, oyunda Maradona'yım!... Bir de bu çocuk topluluğunda futbol konusunda diğerlerine göre daha bilgili olduğunu göstermeye çalışan bir çocuk: - Kalede Higiuta, oyunda Litbarski'yim der ve meraklı bakışlar altında oyuna başlar. O artık gerçekten de Litbarski'dir.
  !baytar
 • Yeter ki takım başarılı olsun

  - ....... bugün gol orucunu bozup iki gol attın. Neler hissediyorsun? - Tabi ki mutluyum ama önemli olan benim değil takımın başarılı olması...
  !baytar
 • Ne verirsen be abi

  Basit ev işleri için elektrikçi tesisatçı ve bunun gibi kardeslerimizin tarifesi 'ne verirsen be abi'dir. Borcum ne kadar dersiniz ısrarla, adamda ısrarla 'ne verirsen be abi' der. Tabi sizde aman fazla kaptırmiim aman az verip de adama ayıp olmasın derken bi türlü parayı veremezsiniz.
  adolf rudolf
 • Yüzüne de söylerim

  - Hüseyin'e çok kıl oluyorum: cimri, açgözlü, pis, pasaklı, alçak, namussuz, şerefsiz. - Amma arkasından konuştun adamın yetti be! - Ne var lan yüzüne de söylerim!
  Eddie Vedder
 • Kızlar da

  Ne bicim bir felsefe, ne biçim tecrübe kokan bir yorumdur bu be: "Esasında kızlar da istiyo da, belli etmiyolar olm!"
  EddieVedder
 • Gol Muhabbeti

  Gol atan futbolcuya maçtan sonra spiker yaklaşır : _ ........ golü anlatır mısın? _ Valla!!! Ordan Rıza abi sanıyorum, güzel bi orta yaptı. Bana da dokunmak kaldı. Güzel bi gol oldu.
  leventbor