zuxxi.com//sinema|geyiks

JOE-90

Hikaye Bunlar

Kare Bulmaca

Sahil dolmuşuna binmişim, rahat rahat gidiyoruz. Işıklarda bir genç bayan biniyor. Sakin sakin giderken telefonu çalıyor; cebi yani. Konuşma şöle: "Alo... Efendim?.. Duyamıyorum seni... Tek mi? Mmm, yegane olmalı heralde... Yegane, yegane!.. Ne? Ya anlamadın mı sen beni? Neyse boş bırak orayı ben gelince yaparız. Tamam, oldu. Bayy." Oha be! Önemsiz bir kare bulmaca için cep telefonunu arayan zihniyet, inşallah bir gün uydu aracılığıyla da bulmaca çözer, biz de dumur üstüne dumur olur, ağız açık kalırız.

Sonu Gelmeyen Geyikler

Doğanın kanunu

Hani televizyonlarda vahşi doğa belgeselleri vardır; herkes merak ve heyecanla azgın aslanın gaza gelerek zavallı otoburları parçalamasını ve afiyetle yemesini izler. İşte bu esnada bazı çok bilmişler cart diye zoolog kesilip: "Aaa bak bu Afrika sığırı, yaban keçisi, benekli Pekin antilopu" gibi acayip ve komik isimler yaratırlar. Tabi bu lafları duyunca hemen oradan sıvışmak, buna uygun pozisyon yoksa kanalı değiştirmek gerekir ki bu azap son bulsun. İkisini de beceremediğinizi var saydığımızda şu geyiklerle muhatap olmanız kaçınılmazdır: - Bak bak görüyon mu kafasından yakaladı ... Aha kopardı. - Eeee doğanın kanunu bu!
 • Fakülte - The Faculty

  sıkı...

  Ben beendim. Öğretmen - öğrenci sorunu çaktırmadan açıklanmış farklı yönde. Haa, bi de uyuşturucuyu teşvik eden bir film ilk defa görüom!
  Puan: 8
 • Kurda Tuzak - Entrapment

  Catherine hemi de ingilizmiş...(ingilizlr şuh bakamazlar ki)

  Şahane bir kadın Karizmatik bir adam Boktan bir film
  Puan: 3
 • Mumya - The Mummy

  Imhotep benim amcamdır

  Ya neden hep mumyaların kötü olması gerekir? Bi kereliğine de o müthiş güçlerini ve büyülerini dünyayı güzelleştirmek veya iyilik için kullansalar, fena mı olur yaa? Bu arada bu mısırlılar da bi acaip, ölülerle o kadar uğraşmasalardı şimdi hala dimdik ayakta olurlardı, müzelerde "bak bu benim 300 kere büyükbüyük dedem" diyebilirlerdi. Filmi izlerken bunları düşündüm, bu da filmin boktanlığını gösterir. (ancak kötü bir film böle ilgisiz ve saçma şeyleri düşündürür.) Yine de ekektler iyi, ama mumyanın yürüyüşü terminatöreden arak, ve kum oluşu maykıl ceksının klibinden.
  Puan: 5
 • Ucuz Roman - Pulp Fiction

  BAŞYAPIT

  Ne dersem boş. Her sahnesinde ayrı bir mizah var. Şu ana kadar izlediğim en iyi ve matrak filmlerden biri. Görmeyenler kesin görmeli; ama sansürsüz ve altyazılı olanını.( trt 2 verdi acaip kesmişlerdi) Ayrıca çok yaratıcı ve komik küfürleri de var. 10 puan 10 puan!
  Puan: 10