Dokuzuncu Kapı

The Ninth Gate

1999

Ortalama Puanı: 6.3

Öykü

Karizmatik baş kahramanımız Dean, çok başarılı bir kitap simsarıdır. Pek nadide kitapları girdikleri deliklerden bulup çıkarmak onun işidir. Günün birinde satan ile kafayı bozmuş Boris Balkan'ın, şeytan tarafından yazıldığına inanılan "Karanlıklar Krallığının Dokuz Kapısı" isimli kitap eline geçer. 17.yy'da yazılan kitaptan üç kopya hayatta kalabilmiştir ve Balkan bu kopyalardan sadece birinin gerçek olduğunu düşünür. Şu sıralar Avrupa'da ikamet eden diğer iki kopyayı bulması için ise Dean'i görevlendirir. Dean ben parama bakarım, iblis neyin tanımam diyerek kitabın peşine düşer ama satan bu, kolay pes etmez insanoğlu karşısında.

İzleyenler ne demiş?

 • ...

  Roman polanski'nin en kötü filmi.Roman polanski ve filmlerine özel ilgi duymuyorsan sevmeyeceksin. Gitmesen de olur filmlerden.
  Puan: 6
 • coni dipp

  Bu adamın zaten hangi filmi güzel ki? Gitmeyin kardeşim, adam da aktörlüğü bıraksın ya da başrol vermesinler şuna!Tiksindim filmden çok ona...
  Puan: 3
 • olumlu

  ne demek kardeşim kötü?? bu film muazzam be! Siz konuyu anlayamamışsınızdır da ondan öyle olmuştur yoksa çok güzel. Mutlaka gidin beğenmeseniz bile en azından değişik
  Puan: 9
 • b.k kapısı

  nedir yaa bu. her önüne gelen film yaparda bu kadar saçmasını yaparmı yaa. bunu izleyecek enayiler her zaman bulunur demişler ve malesef haklı çıkmışlar. ben bu filmdeki saçmalıklara hiç bi yerde rastlamadım. hele filmin sonunda herşey havaya uçarken kaçmaları gereken yerde şeytan olan kızla oynaşması bir tek şekilde açıklanır. heralde yönetmene demişki yaa şu kız iyi parça ben bi daha götürmek istiyorum kızı, yönetmende tamam keyfine bak demiş lütfen yalvarıyorum kimse gitmesin!!!
  Puan: 1
 • ehhh işte

  bu filme belki 6. his e benzer diye ve johnny depp e olan zaafım yüzünden gittim. film entrikalarla dolu diyilebilinir. sonuçta aşırı tatmin edici değildi. haa bi de ilk yarının bitmesine 10 dakka kala benim çık fena sıkışıp, o dönem zarfınca filmden hiçbi b.k anlamamın da etkisi olabilir. herneyse sıradanı hafif de olsa aştığı da kesin. bi de oynaşma sahnesi sağlamdı!!!(belirtmek istedim)
  Puan: 5
 • film eleştirmeni kesilenlere...

  ya arkadaşlar madem bu kadar tiksinç buldunuz filmi ne diye gittiniz, filmin adından da afişinden de nasıl olduğu az çok anlaşılabiliyor. ayrıca film sizde derin etkiler yaratamamış olsada o kadar kötü bir film deildi. en azından sürekli üretilen basma kalıp hollywood filmlerinin konularından daha farklıydı. tamam belki filmden çıkınca hayatımı deiştirmrdi ama filmi izlerken sıkılma veya saate bakma gibi sorunlar yaşamadım.ilginç bir filmdi.son olarak joni diip in filmlerini beyenmeyip 1 veren arkadaşa sözüm var; madem hiç bi filminin işe yaramadığını düşünüyorsun, o zaman gidip kendi zamanını boşa harcayıp sonra da burada kin kusma... neyse film öyle aman aman diil ama iyi vakit geçirirsiniz.
  Puan: 7
 • Beğenmedim

  Kısaca beğenmedim. Aslında konu çok güzeldi. Bu konu üzerine çok güzel bir yapılabilirdi. Ama maalesef. Filmin sonuna kadar çeşitli senaryolar uydurdum. Ama hiçbirisi tutmadı. Sonunu çok merakla bekledim ama bitince dumur oldum. Hiç korkmadım ya da etkilenmedim. 16 yaş sınırı da niyeydi anlamadım. Kısacası pek tavsiye etmez.
  Puan: 4
 • Sonu...

  Genel olarak gidişat iyiydi de sonunu beğenmedim. Şeytan gözükür sandık ama olmadı. Sanırım 16 yaş sınırı gençlerin aklı bulanmasın falan diye konmuş ama anlamsız bi sınır yani. O sondaki sahne için de koymuş olabilir bunlar belli olmaz. Hatun kişi oturaklıydı ama... İzlenir..
  Puan: 6
 • Bence Çooooooook Güzel

  Film öyle sıradan korku filmleri gibi değil aslında korku değil. Ama çok sürükleyici ve rahtlıkla anlaşılabilinecek bir film ben çok beğendim. helalınden bir 8
  Puan: 8
 • ...................

  bu filme yuksek not veren kişilerin bir daha burada yazmamasını talep ediyorum filmde bi kere kitabı almaya calısan herkes herkul kesildi vurup da kahramanı ucurmayan kalmadı yaşlı adam bile bir vuurusta koltuk yuksekligine ucurdu bir de kalenin unude ki kahramanla koruyucu melek fantazisi cok sacmaydı acaba sonradan filmde acık sahne olmadıgını dusunup telafi etmeye mi calıstılar
  Puan: 1
 • REEEZAALEETTTT

  buna film demeye bin şahit ister bi de utanmadan 16 yaşından küçükler için sakıncalıdır demişler ne vardı kii filmde ööle dediler yanii bide movieplex te gittim işin kötüsü paramı yedi film yaa hiç bişiy yok LCF den başka hiçbişiy dememişlerki adamlar kadın şeytanmıydı gözlüklü hıyara noldu en sonda hiç bişiy anlamadım bee reezalet gitmeyin sakın
  Puan: 1
 • Vakit Kaybı Diil...

  Bi kere görüntü yönetmeni DARIUS KHONDJI ustalığını tekrarlamış,filmin kurgusu fena diil, oyunculuk da kötü sayılamaz. Filmin notunu 6'dan 7'ye yükseltmemin sebebiyse DARIUS ustadır.
  Puan: 7
 • mükemmel

  olm bakıyorum da en çok sondaki sevşme sahnesine anlam verememişsiniz ben size açikliyim; 9. resimde kız kalenin önünde(güneş doğarken mi batarken mi ne)bir yaratığın (7 başlı ejderha sanırım) üstüne biniyor,işte adamımız Dean da bütün resimlerdeki ritüelleri yaşıyor(yani sanırım öyle)son sahnedeki sevişme sahnesi kızın bu adamı son ritüelden geçirmek istemesi amacıyla yapılmıştır,sevişme olsun diye diil ha bu arada dikkat ettiyseniz bayaa bir çelişki içindeyim bu da filmi güzel kılan şeylerden birisi. Sonunu ve birçok olayı izleyicinin yorumuna bırakıyor. Ben derim ki gidin ama şeytanın günündeki gibi şeytan çıkacak, bizim Dean da onu tarayacak soora şeytan ölecek dünya kurtulacak gibi şeyler istiyosanız gitmeyin paranıza yazık.Son olarak şu Emanuella Seigner'ın HER TÜRLÜ fotosu aranmaktadır. Bilen lütfen bana bildirsin burdan(eheh gitti karizma)
  Puan: 10
 • Müthiş, harikulade, muazzam, feciii

  abi gittim filme 3 gün oldu hala etkisinden kurtulamadım gidin götürün beğenmeyenleri dövün
  Puan: 10
 • Anlayacak kişiler gitmeli...

  Bu tipik bir Roman Polanski filmi.. Rosemary's baby'yi seyredenler benzetmişlerdir mutlaka.. Karanlıktan yaratıkların çıktığı veya kanın nehir gibi aktığı filmlere "korku filmi" diyenler bu filmi muhtemelen beğenmemişlerdir.. Çünkü hiç öyle sahneler yok.. Ama filmin tümü ürkünç, ilginç. Ben klasik korku filmlerini sevenlere tavsiye ediyorum.. Özellikle Kitap sahibi Balkan'ın eski Draculalardan Frank Langella tarafından oynanmış olması hoş olmuş.. Bir başyapıt değil belki ama iyi oynanmış ve iyi yönetilmiş iyi bir film.
  Puan: 7
 • Şeytana tapmanın asıl felsefesi...

  Dinler bir inanç sitemi olmadan önce kanun kitaplarıdır. Dünya düzeninin sürekli ve kaostan uzak seyretmesini öngörürler. Kaosun da kuralları vardır. Şeytana tapma ayinleri yapan insanlardan daha çok şeytana tapanlar ilkesizler, rüşvet alanlar, açgözlüler, hırsızlar, zinacılardır. Ne pahasına olursa olsun güç kazanmayı kafasına koymuş insanlara bakın. Hiçbiri şeytan ayinlerina katılmış değildir. Çünkü onlar için böyle şeyler zaman kaybıdır. Şeytana tapmanın kestirme yolları dinlerde insanlara yasaklanmış olanları yapmaktır. Pentagramlar da, keçi kafaları da, Kara cübbeler de hikaye. Korkmamız gereken tek kötülük kendi içmizde olandır. Ben bir şeytan filmi çekseydim buna çok bezerdi heralde. Akıllı olun!
  Puan: 8
 • Müthiş, harikulade, muazzam, feciii.. diyen arkadaşa katılıyorum

  Filme gitmeden önce kendi kendine 'bu filmi anlayacam anlayamazsam da orda burda (ex:zuxxi.com'da)abuk sabuk konuşup milleti uyuz etmiyecem' diyen arkadaşların filme gitmesinde hiçbir sakınca görmüyorum şahsen.
  Puan: 10
 • 9 ncu kapının ardında ne var!!!

  umutla gittim göreyim de etkileneyim önyargısıyla beraber... ama hayal kırıklığı oldu fazla beklentiden.. bir iki çarpıcı sahne dışında sıkıldım desem yeridir... bence ortalama bi film. görseniz de olur görmeseniz de.. bence sonu da iyi diildi.. anlamsız geldi bana biraz.. neyse diyebiliriz ki EH İŞTE!!
  Puan: 5
 • ?EH?

  Hakikaten filmden çook şey beklemeyin. O kadar Johnny DEpp oynuyo diye gittik,ama,ama,ama... Filmde sizi etkileyecek çok sahne yok. Öyle çok mistik te birşey değil zaten... Ya aslında siz en iyisi bu filme gitmeyin... Valla,',,', BOŞVERİN....
  Puan: 5
 • gidin gidin gidin....

  güsel bi film yapmış eloğlu ben şahsen çok çok beğendim. Sanırım kimse filmi anlamadı anlamayan da filmin kötü reklamını yaptı o yüzden film bu kadar kötü not aldı dikkatinizi çekerim gavur sitelerinde 2600 küsür kişi oy vermiş olup ortalama not:8.2 dir yani yani....ne diyim... gidin....
  Puan: 10
 • Gidilebilirliği var...

  Şu an vizyondaki en iyi film. Sanırım buraya yorum yazan pek çok insan, filmi izlemeden önce esas oğlan ile şeytanın film boyunca savaşmasını izleyecegini sanıyordu. Filmde sade bir anlatıma yer verilmesi, izlenebilirliğini artırmış, gerçekçilik katmış.. Sürekli aksiyon, heyecan, isteyenler filmde doğaüstü güçler ile insanın savaşını görmek isteyenler falan varsa, filmi izlemesinler ve burada yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmesinler derim. Ve filmden çok etkilendiğimi belirtip son noktayı koyarım.
  Puan: 8
 • gitmeyin paranıza yazık

  Ya ne saçma filmdir kardeşim bu. Lem kaç senesinde yaşıyonuz oakadar lüks var. Bir cep telefonu göremedim arkadaş. İkide bir lobiye gidiyor yok telefon klubesine gidiyor. saçmalıkda saçmalık. sakın gitmeyin ender kötü filmlerden biri. Bir yere varmayan saçmasapan bir senaryo. Satanistler gitsin
  Puan: 1
 • vallahi bence de paranıza yazık olur

  bu filme vereceğiniz parayla çıtır çerez alıp evde türk sineması seyredin daha iyi........
  Puan: 1
 • Puan verme ve filmi yorumlama özürlülüğü !

  Arkadaşlar ne yalan söyliim ben bu filmi izlemedim. Zaten bazı arkadaşlar beni bu hevesten yoksun ettiler. Bre insafsızlar; filmi eleştirirken "filmin sonu şöyleydi kıl oldum, o sarışın kız o adamı şunun için öldürdü" gibi filmin seyrini zevksizleştirebilecek tanımlamalardan kaçının diye kaç bin sefer söylemem gerekecek? Yani bir insan evladı nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir? Bununla kalsa iyi.. Birde şu puan verme işini bir türlü kavrayamayanlar var onlarıda hırpalamak istiyor gönül. Yahu filmi sen beğenmedin diye neden ortalama düşürüyorsun? Belki ben hiç yorum okumadan direk filmin puanına bakıp sinemaya gidicem? Hiç mi düşünmüyorsun bunu? Aynı şekilde sen beğendin diye lak! diye neden 10'u yapıştırıyorsun? Ortalama manyakları sizi! Ve son olarak 1 ve 10 puanları öyle zart diye harcamayın diye diye dilimde tüy bitti! 1 berbattan da öte böyle bir film keşke çekilmeseymiş anlamına geliyor. Yani böyle bir film bulma şansınız 0 (sıfır)'a yakın ve tabii 10 puan içinde aynı şey geçerli. 10 puan her anlamda kusursuz, filmle ilgili "ah şu şöyle olsa daha iyi olurdu" demeye yer bırakmayan, TAMAMEN mükemmel anlamına geliyor yanılıyor muyum? Hayır yanılmıyorum işte! Puanlarıda lütfen düzgün seçelim. 10 ve 1 vermeden önce defalarca düşünelim. 2 ve 9 ne güne duruyor? 1 ve 10'u özel kutularından hakikaten bu puanlara layık bir film görünce çıkartalım arkadaşlar delirtmeyin beni be. OH!
  Puan: 6
 • 10 10 inatla 10...

  yaf bikere bence bu 10 bu film için yaratılmış bişe.Yani ne diyim ben 10 verdim ve hayatımda izlediğim en güsel film diyorum. E hayatımda izlediğim en güzel filme 9 vermek biraz gerzekçe olduğu için 10 veriyorum haliyle. Burada benim gibi biçok kişi var. Yani yorumlaması size kalmış... Bu arada filme bis sööledik die gitmeyen arkadaş sende git bilsen de git çok güsel ve değişik bi film... aslında herkesin görmesi gereken filmdir gidin.
  Puan: 10
 • hayal kirikligi

  polanski dedik coni dep dedik gittik, gerilim filmi beklerken soft macera izleyip geldik. ne surpriz bisey vardi ne etkileyicilik. allahtan coni depi oynatmis da filmi izlenilir kilmis. bi de su esrarengiz kiz olayi fena degildi. yine de olmamis be roman abi, olmamis.
  Puan: 9
 • o ne be????

  yaws şööle bi baktım da film bi 10 almış bi 1 ne olm bu dedim merak ettim gittim filmi izlemeye... Anladım ki arkamda salak salak geyik yaparak filmin hersahnesinde gülen ve işin mistikliğini kaçıran kızların bu filmi anlamaması ve 1 vermesi çok doğal öte yandan filmi adam gibi izleyip teoriler yürüten ve kızın gizemine ve karizmasına hasta olan benim en az 9 vermem gerekir ki onu verirsem haksızlık etmiş olacağım sanırım...
  Puan: 10
 • Film İyi

  Anlamayanlar zaten Roman Polanski filmine gitmesin. Bu adamın filmlerini anlamak ve yorumlamak belli bir film kültürü ister. Bu filmde Lanetli Tepe arayanlar (Mystique Ç@ÐD@$) hata yapıp filmin sonuna kadar şeytan çıkmasını beklerler. Algılayamayanlara duyurullur.
  Puan: 8
 • polanski

  gerçi bende daha gerilimli bni film bekliodum ama yinede roman polinski çok iyi bi yapıt çıkarmış tebrik ederiz gidin walla ben pişman olmadım hatta bi daha bile gidebilirim siz o filmi anlamayıp her sahnesinde mana arayanlara bakmayın
  Puan: 9
 • iyi

  occult konularla ilgilenenler filmi beğeneceklerdir
  Puan: 7
 • alternatifiniz yoksa!

  abi ben manitayla gittim çok sıkıldık bi de uzun yapmışlar adamlar filmi izle izle bitmiyor keşki film yerine eve gidip sevişseydik diye çok hayıflandık ama saat geç olmuştu. Sonuç gitmesenizde olur hatta iyi olur
  Puan: 3
 • izlediğim en rezil şeytan filmi....

  İyi bir fantastik film izleyicisi olduğumu düşünerek yazıyorum bunları. Filmin başlamasını dört gözle bekliyordum. (o yüzden 4 verdim zaten). hikaye olarak harika bir şey yakalamışlar ama senaryodan mı desem hayal güçlerinin kıt olmasından mı nedir film berbat bir sonla noktalanıyor. Hele bazı sahneler var ki (şu john un işvereni olan dingil kitaplığın şifreli kapısını açarken 666 yaptı ya.. böööğ) daha sayabileceğim bir sürü sıradan şey var. kısaca iyi bir şeytancıysanız boşuna gitmeyin derim ben.
  Puan: 4
 • iğrenççç

  ne bu film ya kafayı yedim tamam ilk başka konusu ilginç geldi hiç ele alınmamış şeyler ama bazı karakterler hakkında kim oldukları nerden geldikleri anlaşılmıo sonu hele dahada beter
  Puan: 3
 • son

  walla en çok sonlara doğru olan bi sahneyi sevdim nedense ??? ama son sahne en boktanıydı hele kızla motora bindiği yer ve viper allahım nasıl iğrenç efeklerdi yaw ben bile bigisayarda daha ii yapıyorum. level ın geçen ay verdiği cd deki film gibiydi bea
  Puan: 5
 • polanski klasiği değil ama...

  Bir huyum vardır.. Eğer bir filmi Polanski yönetmişse, ne olursa olsun mutlaka seyrederim.. Klasik bir Polanski filmi. Özellikle de sonu.. Şeytan konulu filmlerden hoşlananlar - özellikle bol kanlı olanlardan - boşuna gitmesin. Ama Polanski hayranları - bir klasik olmasa da- gitmeli. Ne de olsa en son dört sene önce görmüştük onu. Ne olursa olsun klasik Polanski tadını alıyorsunuz bu filmde de.
  Puan: 7
 • DEYMEZ

  zamaniniza paraniza degmez...bence tv ye cikmasini bekleyin arkadaslar.
  Puan: 4
 • Müthiş, harikulade, muazzam, feciii.Diyen arkadaşa katılıyorum diyen arkadaşa katılıyorum

  az önce filmden geldim ve şunu söyliyim: dumur oldum abi bunu yapanlar insan falan olamazlar çünkü insanlar bazı yerlerde hata yapar
  Puan: 10
 • Gittim,gördüm!!

  Arkadaşlarla toplandık filme gidelim dediik ne olsun neolsun diye düşünürkene... hadi 9. kapıya gidelimm dedi bi kaçımız gerilim falan geriliriz korkarız falan güzel olur hoş olur! ama işin aslı ööle diilmiş. film bayağı kötüydü. En azından biz ööle düşündük bolca güldük falan daşşak geçtik. Hele "Hiç bi şii hissetmiyorum" muhteşemdi. sonra sifon arkadaşımız güzel şeyler yazmış onları okudum hak verdim dikkatli izleyecekseniz gidin derim ben ama benim hoşuma gitmedi.
  Puan: 4
 • sildim

  Beğenmediğim için sildim
  Puan: 3
 • Çok çok kötü,rezalet,kusmak istedim!!!!

  hayatım da ender gittigim igrenç filmlerden biriydi. insan gittigine gidecegine pişman oluyor, SAKIN GİTMEYİN, film sonunda kesinlikle kendi kendinize küfür edersiniz... MYSTİQUE arkadasıma katılıyorum, bu filme ıyı dıyenler lütfen bi daha buraya yazı yazmasın!!! Ayrıca mantık dısı bi laf eden DIOTELLEVI arkadasımıza soruyorum, bi insan görmedigi bi filme nıye gitmesin? AFİŞİNDE tiksinç mi yazıyor.(tiksinç de ne demekse?)ZAGADKA kardes sana zahmet sen bu fılmı cok ıyı anlamıssın, bi anlatırmısın anladıklarını:..............not: lütfen filme yüksek puan verip insanları yanıltmayalım...
  Puan: 1
 • ...

  Baştan açıkça söyleyeyim, ne derin bir sinema kültürüm var, ne de Roman Polanski tiryakisiyim. Film her ne kadar beklediğim kadar güzel olmasa da beklemediğim taraflardan çıkan güzellikler filmi güzel kıldı gözümde. Daha kapalı bir film bekliyordum, anlatımda simgelerin, göndermelerin daha ağır bastığı. Tahmin ettiğim kadar değil ama yeterlilerdi. Fakat o görüntüler, çekim cidden güzeldi, özellikle kütüphanelerin göründüğü sahneler hoşuma gitti. Gerdi mi?, nispeten ama zaten korku-gerilim beklemiyordum. resimler güzeldi, ama filmde daha da fazla yer kaplasalardı, daha fazla severdim... neyse fazla uzadı. bi ton benzer hollywood filminden en azından konusu ve görüntüsüyle ayrılıyor film. Korku gerilim için değil de bunun için gidin derim. Puan tablosundaki açıklamaya bakarak 6 verdim.
  Puan: 6
 • anlamayacak ne var?

  bu filme giderken insanlar "16 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalıdır" uyarısını görünce hemen bi korku filmi beklemişler haklı olarak. buna bi diyeceğim yok ama izledikten sonra "ne vardı bu filmde?" demek saçma kaçıyor. hele bi arkadaş "nesi sakıncalı 16 yaş altına?" gibisinden bi şeyler demiş ki bu kişinin de zaten filmi beğenmesi beklenemezdi. çünkü filmi az çok anlayan adam beğenmiş. ben gayet güzel buldum filmi. Johnny Depp de her zamanki gibi gayet iyi oynamış. adamın oyunculuğunun her filmde kötü olduğunu söyleyen arkadaş da niye hala ısrarla onun filmlerine gidiyor acaba? her neyse, güzeldi vaktim boşa gitmedi.
  Puan: 5
 • saol enesçim

  aslında bu filme gitmek hiç içimden gelmiyodu ama pek sevgili satan hayranı arkadaşım odinin ısrarları üzerie gittik bu filme. aslında performansı çok yüksek bi film deil ama yine de senaryo gerçekten harika. taviye ederim. deişik bi yapıt
  Puan: 7
 • zagadka'ya katılıyorum

  olm bence zagadka'ya fazla yüklenmişsiniz az bile demiş zagadka bu film muazzam diyerek. Bu film harika süperr. Yani hakkını yemişsiniz arkadaşın. Gerçi o da filmin hakkını yemiş biraz bu film 9'luk film deil.BU FİLM'10'LUK Bİ FİLM
  Puan: 10
 • Cok sey beklerken...

  Azi ile karsilasinca dogal alarak memnunniyetsiz ayriliveriyor insan ama film bir Polanski filmi asil geride anlattigi verdigi mesaj ve satanism , ayinler ' le inceden inceye maytaplamasi fena diildi.Ama eyes wide shut'i cok hatirlatti bana o sato ve ayin falan.. Neyse demem odur ki bu ara sinemaya gidilecekse ve az bucuk beyin tasiyorsa insan omzunun ustunde gitsin gorsun..6 verdim..
  Puan: 6
 • TEK KELİMEYLE

  rezaletttttttttttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Puan: 1
 • çocuklar sinema kişisel birşeydir, kimse kimseyi 1 veya 10 verdi diye aşşalamasın.

  Bence çok çok iyiydi. Konu gayet ilgi çekici ve güzel. Senaryo akıllıca yazılmış. Polanskiyi zaten severim. Ressam gibi yönetmendir. Kamerayı müthiş kullanıyo ayrıca. Joni Depp ise son zamanlarda film seçmeye başladı anladığım kadarıyla. Fear and loathin in Las Vegas ve Sleepy Hollow mükemmel işlerdi. Bi tek arada Astronotun Karısı batırdı. Ama olsun sağlam oyuncudur. Detaylar çok hoş filmde. Kitaplar falan, sürükleyici yani. Karakterler de iyi çıktı, kadro sağlam. Rosemary's Babe, Chinatown ve Bitter Moon dan sonra olmuş güzelinden bir Polanski filmi.
  Puan: 9
 • FİLMİ NERENİZLE İZLEDİNİZ !

  Yahu sonda şeytan beklemenin ne anlamı var,hayret ediyorum, bi de şeytan yok çok kötü olmuş diyorsunuz. zaten amaç şeytana değil yaratanla aynı kata ulaşıp tatmin olmak. benim takıldığım husus resepsiyoniste aratılan 40 yaşındaki kadının kim olduğu idi! o kadın 40 yaşında mıydı?!ne güzeldi öyle?ya o çirkin giyimli yeşil gözlü tatlı kız ?ya viper? . Bence beğenmeseniz bile gittiğinize pişman olmayacağınız güzel senaryo ve kurgusuyla kafanızda yer edecaek bir çalışma.
  Puan: 8
 • saygılar

  jenerik, müzik, yönetim, fotoğraflar, final... bazı yerler beklentimiz dışı iyi ya da kötü olabilir ama sonuçta bu başka bir ademoğlunun filmi, dili döndüğünce anlatmış konuyu, gevelememiş ama, yekpare bir sanat eseri, izliyorum ve saygılarımı sunuyorum...
  Puan: 7
 • daha iyi olabilirdi

  açıkçası polanski filmi diye biraz fazlaca bir beklenti içinde gitmiştim. bu yüzden bana biraz özensiz çekilmiş gibi geldi. ama şu aralar vizyondaki görülesi ender filmlerden biri olduğu kesin. orji sahnesinde boris balkanın ayindekileri korkutup kaçırmasına şahsen ben çok güldüm . ayrıca okültizmle ilgili kitaplara hayatlarını adayan insanların betimlemesi de gayet iyi yapılmıştı açıkçası kitap koleksiyonlarını kıskanmadım desem yalan olur. kurguda bazı aksaklıklar olmakla beraber görüntüler bence de nefisti .neticede üzerinde biraz daha çalışılsaydı daha iyi olurdu diyorum ben
  Puan: 8
 • skandal

  walla polanski yi severdim,ama adam kendinden nefret ettirmek için elinden gelen her şeyi yapmış. karısı öldükten sonra sapıttı zaten. gitmeyin. izlemeyin. "the cell" i bekleyin..
  Puan: 3
 • ne desem iyimi desem kötümü desem

  filmi muhtemelen kızlar büyük bi ilgiyle seyretmiştir cunku kabul etmeliyiz eleman karizmaydı zaten bundan dolayı filmi 16 yasından kucuklere yasakladılar ozenip kendini yakmaya calışan salaklar cıkabilir bu memlekette ben filmi beyoglu perada izledim icerisi paso marjinal takılma heveslisi salakla doluydu ve begenenler muhtemelen "ben filmi felsefesi icin seyrediyorum" diyolardır bikere konuyu iyi anlatamamanın dısında gorsel efektler acısındanda film rezalatti bi de filmde biyeri cakamadım ya o son işaretteki fark neydi diger herif madem o kadar biliyodu bu satan davasını neden son işareti gerceklestirmedi anlayan varsa yazsın biseyler
  Puan: 5
 • fılm ben tam bır celıskıde bıraktı...

  ıyı mı kotu mu bılmıyorum ben basından sonuna kadar heyecanlandım. aslında guzel konusu oldugunu herkesın kabul etmesı lazım...ama işleyşi hakında olumsuz yonde elstırlıer yapılabılır.. ama yınede zaman kaybı olmadıgına ınanıyorum...
  Puan: 9
 • ortalama

  Ortalama bir film...Orjinal ama iyi işlenmemiş bir senaryo,hoş mekanlar ve en önemlisi filmin başından sonuna kadar gelebilen gerilim...Sonuç olarak yerden yere vurulacak kadar kötü bir film değil,ama çıktıktan sonra bu filmi bir daha unutmam diyemezsiniz.
  Puan: 6
 • x

  yaw siz coni deep i mi seeretmeye gittiniz yoksa filmi mi? bak bak "zaten coni deep in hangi filmi güzelki?" yapma allaşkına küselim belki sen aktör olmadıın için anlamıyosun aktörlükten di mi? "sevmedim filmi" de sıyrıl git. ne b.k atıyon elin aktörüne. zaten filmin afişlerinde de yazıyo 16 yaşından küçükler giremez die. bunun annamı "zeka yaşı 16 dan küçükler" dir. bence konuyu kavrıyamıyacaanız filmlere gitmeyiniz bence izlemeye değer, kendine özgü konusu olan güzel bi film. aslında kaçmaz
  Puan: 8
 • pöh

  film o kadar güsel ve heyecanlı gidiyor ki yetişemiyorsunuz.Biçok kişi Korso'nun tekvando kunfu falan bilmemesi ve önüne gelen herkesi dövememesi yüsünden filmi kötülemiş. Neyse canım bu onların sorunu. Bu arada filmdeki kızın bi adı olmadığını farkettiniz mi? Adam kızın ismini sormaya 1 kez fırsat buluyo film boyunca.Yani uzun lafı kısaltırsak:Çok çok çok güzel bi film ama anlayana...
  Puan: 10
 • sen de mi polanski...

  anneannemin anlattığı hortlak hikayeleri daha eğlenceliydi...
  Puan: 1
 • ...

  Film baştan sona iyi ve hiç kopmayan bir atmosfer içinde gidiyor . Bu özelliği sayesinde filmde hiç sıkılmadım . Oyunculuklar hakkında fazla konuşabileceğimizi sanmıyorum , atmosfer o kadar iyi oluşturulmuştu ki oyunculuk gibi şeyler daha geri planda kalıyordu . Bir sonra ki kareyi tahmin edebilmek çok zordu , o yüzden konunun kurgusu da iyiydi . Kısacası film tam anlamıyla Roman Polanski'nin şahsi şovuydu .
  Puan: 9
 • İzleyin

  anlamıyorum insanlar bu filmi neden begenmez,bence cok mistik bi filmdi, müzikleride cok kaliteliydi. Yönetmen zaten aşmış bi adam. İzlenmeli
  Puan: 8
 • MÜZİKLER & O KADIN

  Valla bence bu film için çok acımasız olmamak gerek, asla insanı sıkan bir film değil hatta müziklerin etkisiyle daha bir bağlanıyorsunuz filme. Hakikaten müzikleri çok beğendim. İlginç bir filmdi, ama tabii sadece ekşın ya da romantik filmleri sevenlerin bu filmden bir şey anlaması beklenemez. Bu arada Coni bencae gayet başarılı bir performans çiziyor. Burada yazan bir arkadaşın dediği gibi ilginç bir film izlemek isteyenlere tavsiye edilir... Bu arada sormak istediğim bir soru var? O kadın kimdi kardeşim, ordan çıktı burdan çıktı vurdu kırdı uçtu falan ama kimdi o? Gizli şeytan olmasın sakın, gizli santrfor gibi :)
  Puan: 7
 • mükemmellll

  artık film gösterimden kalktığına göre gidin demek bişeye yaramaz.Ama kitabı var kitabın adı:Dumas kulübü aslında film kitabın filmi yani kitaptan uyarlanmış hadi ne diyelim hayırlısı...
  Puan: 10
 • muhteşem,etkileyici

  film süper... insanın dış etkenlerle ve kendi içiyle savaşmasını anlatıo. oyuncu seçimi de çok ii. polanski karısını oynatmış ewet ama kadın -özellikle de kaşlarıyla- rolüne tamamen oturmuş. satanistliğe teşvik die abartılmasını da gayet salakça buluorum. harbi süper.
  Puan: 10
 • GİTTİK GÖRDÜK

  Boş bikaç saatlik boş vaktimiz vardı gidelim sinemaya dedik.. Keşke evde kalıp bakla yeseydik.. rezalet..
  Puan: 2
 • Film İzlemeyi Öğrenmek yahut Öğrenememek!

  Bazı arkadaşlar filmi canım sıkıldı bu film kötü yahu diyerek yorumluyor. Potemkin zırhlısına da 1 veriri bu tipler. Her neyse .... Filmin konusu boktan olabilir. Kaldı ki o kadar kötü bir konu da değil, aslında Polanski sıradan bir konuyu değişik yönleriyle ele alarak bize sunuyor. Her filmde olduğu gibi burada da yönetmen bir " DİL" Sinema dilini kullanarak bizi filmin içine çekiyor. Görüntüler de kullanılan sarı ve yeşilin yoğunluğu mistik bir hava veriyor... Görüntü yönetmenliği açısından 10 üstünden 10 verdiğim filmin konusundaki az da olsa sıradanlık yüzünden genel olarak 9 veriyorum. İyi seyirler
  Puan: 9
 • çok iyiydi....

  filmi beğenmeyenler filmi anlamamış.. bence onlar bir daha izlesinler.. hatta yine anlamazlarsa gelsinler onlara ben anlatayım....
  Puan: 9
 • mükemmel bir kurgu

  bu beyenmeyenler halt etmiş kardeşim hele coni müthiş rol yapmış filmden anlamayanlar bir daha yazı yazmasın lütfen. eğer gizemli ve gerilimli filmlerden hoşlanıyorsanız sakına filmi kaçırmayın sonra yazık olur.
  Puan: 10
 • öğğğ yanee..

  ulen bu filmden bişiyler anlayıp çok güzeldi dien insanlarda varsa.. yane ben aptalmıyım ajaba?? filmden çıkınca sinema dergisinde filmin içeriyini anlatan bi yazıyı yetmiş beş sekizyüz on kez okudum halen bişiy anlayabilmiş deyilim.. bence paranızı subwaydeki sandwich ve kuraybiyelere verin karnınızı doyurun.. illede film diosanız 'GOSSİP'....
  Puan: 3
 • yalnızca

  berbat.
  Puan: 1
 • *****MEKANLAR MANYAK*****

  Filmin çekildği ortamlar çok şahane tabii burda roman polanskinin hakkını vermek lazım ii bi film yapmış bence ama kimini çok kasabilir beni kasmadı açıkçası
  Puan: 8
 • ----ninth gate-----------

  görüntüleri güzel izlemeye değer vaktiniz varsa seyreyleyin
  Puan: 7
 • çok iyi

  mükemmeldi...gidin.
  Puan: 9
 • beğendim ben, beğenmeyenler utansın...

  "Polanski filmi görücez yaşasııın" diyerek gittim, "Polanski filmi gördük, yaşasııın" diyerek çıktım. Korku filmi bekleyerek, satanizm ritüelleri umarak, korkudan altına işemek isteyerek gitmiş olanların hayal kırıklığına uğraması çok mormal, ama bu filmden böyle şeyleri bekliyor olmak hiç normal değil. Polanski Wes Craven diil ki kardeşim!!! Dolayısıyla ben derim ki, "hiç korkunç diildi" minvalinde gezinen yorumları yapan arkadaşlar boşuna yorulmuş... Şahsi fikrim, filmin (özellikle görüntülerinin) çok çok iyi olduğu, hikayenin rahatlıkla sürükleyici sayılabileceği ve izleyenin aklında bıraktığı sinema tadının nötr olmadığıdır. Hatta görüntüler için mükemmel demek istedi şimdi canım. Ben çok beğendim, yine olsa yine izlerim :)
  Puan: 8
 • ii film bööle olur

  Ben en çok müziklerini beğendim. Konusu da hiç fena değildi. Ama kızcağız niye herzaman değil de sadece 2 kere uçarak geldi, orası tartışılır. Harbi baba film. Sonunun yorumunu da şööle yapiim: herif hiç hesapta yokken kişisel ihtiraslarına kapılıp şeytanın yolunu seçer ve prince of darkness geri gelir. Hadi hayırlısı.
  Puan: 9
 • ay ay ay..

  yaniy bi filmin sonu bu kadar rezalet olabilir.. hade sonuna kadar olan bolumler neyse idare edioduda batırmışlar abi ya irenç kuscam şindi.. boşu boşuna para verdik yane.. öghh..
  Puan: 2
 • haksızlık etmeyelim

  hiç te fena diildi. tamam deep sıradan bir aşk jönü ama onun içinde filmin örgüsüne kahretmeyelim. siz kimseyi dinlemeyin hem göreceli şeyler bunlar yaw. bak valla diyom bi git izle
  Puan: 7
 • ...

  Rosemary'nin Bebegi ya da Aci Ay gibi bisey bekliyodum acikcasi. Ama gene de Polanski adini lekeledigini sanmiyorum. Atmosfer ve oyunculuk ve özellikle de jenerigi begendim. Bi de Polanski'nin karisi Emmanuel süpeerdi. Gidilmeli, gorulmeli.
  Puan: 8
 • çok iyi diil aslında

  ben daha önce roman polanski filmi izlemedim o yüzden kıyaslama yapamayacağım. filmde vurgulandığı gibi, mekanlar, müzikler ve bayan abla çok güzeldi az düzeyde ama sürekli bir gerilim yaratmışlar. bence sonu oldukça kötüydü daha doğrusu ben biteceğini tahmin edemedim ne biliyim daha özel bir son bekliyordum. beğenmediğim bir yönüde izlerken fazla düşündürmüyor yani anlatmak istediğim kıza adını soramaması (ya da sormak istememesi) ve portekizli kardeşlerden çıktıktan sonra yukarıdan kafasına bişiler düşmesi dışında sizi pek düşündürmüyor. daha güzel filmler var ama mistik bir hava var bu filmde diğerlerinden farklı yani...
  Puan: 6
 • ne satanı beaaaa

  abi ööle bi annatmıştı ki arkadaş yaww dedim heralde hakkaten sapıtmadan bi şeytan filmi yaptılar. yaw filmi bi izledim şeytan nerdeeeeeeee çok dandik canım çokkk ben olsam gitmezdim (deeeerrrmişimmm)
  Puan: 1
 • roman abi döktürmüş gene

  film çok sıkıcı görünmesine rağmen,çok sürükleyici bir öyküsü var,çok güzel,mutlaka izleyin
  Puan: 9
 • hiç düşünmeyin

  oyunculuk mükemmel(roman polanski nin hanımı başta olmak üzere:)gerilim derseniz gerdikçe geriyo(sonunda pek bişii olmasada) mekanlar çok ii seçilmiş,y önetmen derseniz konuşmaya bile gerek yok. yani kısacası görülmesi gereken bi film(ki şu aralar vizyonda bu kadar saçma film varken)
  Puan: 9
 • çok sıkılıldım çookkkk!!!

  bence johnny abim de polanskinin gazına gelmiş. sakın gitmeyin zaten yakında star verir
  Puan: 4
 • Anlayana

  gördümki bir cok kişi flimi anlayamadıgı için saçma bulmuş... eee tabi polanski herkesin anlayacagı bir flim yapmamış neyseki anlayan insanlarda var flime gelince bence cok iyi siddetle tavsiye edilir
  Puan: 10
 • umduğumu bulamadım

  film başarılı ama tatminkar değil. Konunun karakteri olan şeytan geri planda kalmış. En azından ufak karelerde bir kaç ilginç siluet ve ateşle merak uyandırabilirdi. Yine de ilgi çekici...
  Puan: 6
 • demokrası dıye bıseyın var oldugu sanılıyoo!!

  Fılmın vızyonundan bılmem kac ay gectıgı halde yazıcam yaa!! Herkesın bı seyı sevme yada sevmeme hakkı vardır demokrası de budur ıste!! Tum bu haklara sahıp cıkmak sen begendın ıgrencsın yada begenmedın oggk gıbı yorumlara gerek yoktur ,Cunku burası teenager duvar panosu degıl !!?Fılmın sonunda ocu cıkacak falan dıye bı ıbare yoktu farkındaysanız afıste, artı bu fılm GERILIM yanı korku fılmı falan degıl bı daha yazmama gerek yok herhalde!! Roman Polanskı coook ıyı bır yonetmendır kalıtelıdır abuk sabuk Hollywood yonetmenlerıyle kıyas goturmez ayıp olur:( Artı Polanskı fılmlerınde ıgrenc Hollywood fılmlerınde oldugu gıbı kan seytan oldurucu tekme darbelerı falan olmaz polanskı bır kult dur ve dunya sınemasındakı yerını almıstır. Cast ına kımsenın bı sey dıyebılecegını sanmam ama dıyene de saygı duyarım her neyse ıyı fılm kotu fılm oldugu gıbı ıyı ve kotu ızleyıcı vardır bu unutulmamalıdır vee tabıı kı de begenmeyen arkadaslar fılme kendılerını vermemıslerdır cunku fımde herseyın bır anlamı vede nedenı vardı .Fılme 9 verecektım ama bu demokrası dusmanları yuzunden notum: Allh kepınızın basına gun dogdursun
  Puan: 10
 • Dünyanın çivisi çıkmış.

  Bu kadar saçma sapan film olur mu? Konu namına sıfır be. Sıfır puan olsa onu seçerdim. 1 bile fazla
  Puan: 1
 • kitabını tavsiya ederim

  aynı isimli kitabını tavsiye ederim cok daha iyi kitaptan sonra zevk alamıyor insan hic bir sekilde bu filmden
  Puan: 5
 • Sonuç...

  Ben filmi dvd de izledim film sürükleyici, zevkli, heyecanlı... ama finalden bir bo. anlamadık.. film güzel ama sonu kötü o yüzden 3 puan kırdım
  Puan: 7
 • Güzel!!!

  oyle bi kaptırmısım ki kendimi; filmle birlikte baslayan ve cok zevk veren bi yolculuk( hic finali tahmin etmeye calısmama ragmen) nedense önceden tanıdıgımı hissettigim bi durakta bitti. cok zevk aldım diyebilirim!
  Puan: 8
 • ~~~~SATAN~~~~

  Bugüne kadar, Exorcist de dahil olmak üzere, baştan sona eli yüzü düzgün bir 'şeytan filmi' izleyememiştim maalesef. Bu ilk oldu. Çok begendim; konu ilginç, güzel. Hikaye de sürükleyici hale getirilmiş. En kısa zamanda Rosemary's Baby'yi de izlemeyi planlıyorum... Not: Johnny hakkatten de aşmış bi insan... O ne karizma yaw !!!
  Puan: 9