zuxxi.com//sinema|geyiks

kunta_kinte

Hayat Ağacı

Kayl'ın ofisinde bi masanın üstünde bi puzzle vardı, kafası bozulunca ona bi iki parça eklerdi, çok kafası bozulduğunda ise elinin tersiyle tüm masadakileri yere saçardı. Hep yapmak istedim ama ama olmadı tabii.

Artizler

ben de metrodaki yürüyen merdivenlerin sol tarafında mal gibi duran tiplere kıl oluyorum. durucaksan sağda yürüyceksen solda, basit...

Televizyonunuzu Kapatmayı Unutmayın

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows'un yaratıcıları da TRT'nin bu değerli fikrini çalarak yıllar sonra bilgisayar kapanışına "It's now safe to turn off your computer" yazısını koymuşlardır. Pis hırsızlar.
 • Dokuzuncu Kapı - The Ninth Gate

  MÜZİKLER & O KADIN

  Valla bence bu film için çok acımasız olmamak gerek, asla insanı sıkan bir film değil hatta müziklerin etkisiyle daha bir bağlanıyorsunuz filme. Hakikaten müzikleri çok beğendim. İlginç bir filmdi, ama tabii sadece ekşın ya da romantik filmleri sevenlerin bu filmden bir şey anlaması beklenemez. Bu arada Coni bencae gayet başarılı bir performans çiziyor. Burada yazan bir arkadaşın dediği gibi ilginç bir film izlemek isteyenlere tavsiye edilir... Bu arada sormak istediğim bir soru var? O kadın kimdi kardeşim, ordan çıktı burdan çıktı vurdu kırdı uçtu falan ama kimdi o? Gizli şeytan olmasın sakın, gizli santrfor gibi :)
  Puan: 7
 • Kapışma - Snatch

  Karşılaştırmayalım

  nedense ülkemiz insanının alakasız şeyleri birbiriyle kıyaslama konusunda inanılmaz bir yeteneği var (örnek:jardel - hakan şükür). fight club ne alaka bu film ne alaka. yani her brad pitt filminin fight club'la alakası mı olması lazım... Çekimleri ve diyalogları çok güzel olan bir film. gayet eğlenceli. gidin görün derim ben mutlaka.
  Puan: 7
 • Saklı Seçilmişler - The Skulls

  yazık

  uzun zamandır bu kadar mantar bi film seyretmemiştim. bence kesinlikle paranıza yazık. hele sonları falan artık türk filmi gibi... felaaket. aman diyim yani.
  Puan: 3
 • John Malkovich Olmak - Being John Malkovich

  vah türkiye...

  bu kadar güzel bu kadar dahiyane bi film fakat tüm türkiye'de toplam 4 sinemada oynuyor. yazıklar olsun... bi an önce gidin çünkü en geç iki hafta sonra gösterimden kaldırır eşşek herifler.
  Puan: 10
 • Şaşkın - Bedazzled

  eğlencelik...

  eleştirmeye gerek yok bence. gayet eğlenceli bir film. güzel vakit geçiriyorsunuz. özellikle hassas insan tiplemesinde yıkıldım. gidin derim ben..
  Puan: 7
 • Aile Babası - The Family Man

  zenginin malı ve züğürdün çenesi...

  sevgiye aç zengin insanmış, sevgisiz para bi bok diilmiş, miş miş miş... adam babalar gibi yaşıyo, halinden de acayip memnun. sevgiye bi açlık çekmiyo ki zaten? burada sanırım herkes kendi kendine terapi yapıyo... insan bilmediği şeyi özler mi ya da bilmediği şeyden korkar mı ya da açlığını çeker mi? kediler ölümün ne demek olduğunu bilmedikleri için 10. kattaki bi balkonun kenarında rahatça dolaşabiliyo. eğer düşerse öleceğini bilirse oraya çıkar mı? bu film de aynı o hesap... kendini bilmez bi zencinin işgüzarlığı başka bi şey diil. bence o ferrariyi kullanmak için ööle yaptı :)
  Puan: 6
 • Ölümsüz - Unbreakable

  uyuyarak olmaz!!!

  tek kelimeyle harika bir film... ama gerçekten dikkatli izlemek gerekiyor. bunun dışında söylemek istediğim bir kaç şey var. sevgili arkadaşlar lütfen her keanu reeves filmini matrix'le karşılaştırdığınız gibi her shyamalan ve bruce filmini de 6.hisle karşılaştırmayın. bağımsız düşünemez misiniz? filmin ilk yarısı bittiğinde arkamı bi döndüm bütün sinema uyuyordu. sonra gözlerini sona doğru açtılar fakat tabii bi bok anlamadılar. sonra film kötü bilmemne. aynı şekilde vcd dede seyredenler aynı şekilde. gerçekten çok iyi bir film bence. çekimler de muhteşem. bruce klasik buhranlı adamı oynamış fakat samuel inanılmaz hakkaten. bravo night shyamalan!
  Puan: 9
 • Şehrin Azizleri - The Boondock Saints

  aldığım popcornu bitiremedim (remix)

  yani zaten filmi begenen arkadaslar son derece guzel bi biçimde anlatmıslar bana sadece evet gerçekten güzel bir film demek kalıyor. ama sonra da ukalaca eklemeyi unutmuyorum; willem dafoe'nun nefis performansına dikkat! bu arada beyoglu afm de ööle büyük bi patlamıs mısır satıyolar ki film bitti mısır bitmedi. saygılar...
  Puan: 8
 • Panama Terzisi - The Tailor of Panama

  ah pierce çok denyo bi adamsın sen!

  piirs brosnın'ın oynadığı bir filmin palavra olduğunu bile bile gittim bu filme. Kadiköydeydim, yağmur yağıyodu pis pis ve süreyya sinemasında halk günüydü. ama filmde pek bi numara yok. piirs brosnın yine artis artis takılıp karıların aklını başından alan adamı oynuyo, cemi lii körtis her zamanki gibi memelerini gösteriyo, bi tek jefri raş oynamış ama kurtarmıyo. senaryoda da çok boşluk var. yani film, eleştirisini bile yazmaya değmez. direk gitmeyin derim... vcd'de ya da digiturko'da izleyin!
  Puan: 4
 • Komplo - The Score

  sinemaseverim diyen izler

  bence kötü bi film değil. yani kadrosu için bile izlenmeyi hakediyo. ama kesinlikle çok daha iyi bir senaryo yazılabileceği fikrine katılıyorum. bunun yanında filmin acayip sade başlaması devam etmesi ve bitmesi benim hoşuma gitti. ama açık söylemeliyim ki çok daha iyisini bekliyodum.
  Puan: 6