Saklı Seçilmişler

The Skulls

2000

Ortalama Puanı: 6.3

Öykü

Şimdi... Amerika'da her yıl seçkin üniversitelerden, seçkin öğrenciler bir takım gizli cemiyetler tarafından seçilir ve bağra basılırmış. Bu cemiyetlerden en babası ise The Skulls imiş. Bizim Luke da cemiyete kapağı atıp mevki, lüks ve kendisini kabullenmeyen kız arkadaşının ailesini kafalamak üzere bu cemiyetin büyüsüne kapılır gider. Lakin herşeyin bir bedeli vardır ve aynı cemiyete üye arkadaşının esrarlı intiharı ile Luke bu bedeli fitil fitil ödemeye başlar.

İzleyenler ne demiş?

 • Soyadlar

  McNamara soyadı herhalde US Politics bilen arkadaşlara bişiler ifade edecektir. Bkz. Kennedy dönemi.
  Puan: 8
 • cok iyi

  Bu aralar vizyona cok iyi gerilim filimleri geliyor. Buda bunlardan bir tanesi. Kaçırmayın Gidin.
  Puan: 9
 • ıste reklamsız guzel bır fılm

  bazı fılmler bı taraflarını yırtar seyırcı cekmek ıcın ama bu fılmın sadece afısıne bakmanız yetıyor...
  Puan: 9
 • Çok iyi!

  Film gerçekten güzel! Çok heyecanlı ve sürükleyici bir hikaye doğrusu...
  Puan: 10
 • Ben çok sıkıldım bu filmde...

  Gizli örgütler falan filan.... konuyu oldukça ilgi çekici kılmaya çalışılmış ama, senarist resmen kasmış kendisini filmi bir sonuca bağlayabilmek için. İnsanı aptal yerine koyan mükemmel bir kolej ortamı ile Amerika' da okumayı düşünenlerin ağzı sulandırıldıktan sonra insanlık dersi verilmeye başlanıyor. Özellikle de her gizli tarikatın inanılmaz derecede lüks binaları ve işin komik tarafı gizli adı altında kampüsün göbeğinde binanın tepesinde tarikat simgesi bulunur halde çalışmalarını yürütmesine gülmemek imkansız. Bence Skull tarikatı o kadar da kötü insanlardan oluşmuyordu, esas oğlanın bu adamlardan nefret etmesi için daha fazla kötülük ve vahşet eklenmeliydi bence. Kaza ile ölmek üzere olan birisine intihar süsü verilmesi o kadar da trajik değildi açıkçası. Boş bir film ama bu hafta vizyona adam gibi film girmediği göz önüne alınırsa izlenebilir yine de.
  Puan: 6
 • Amerikan Rüyası...

  Öncelikle bu filmin mutlaka görülmesi gerektiğine inanıyorum. Macera, duygusallık ve gerilim çok iyi kaynaştırılmış.. Başlığın ne demek olduğunu izledikten sonra anlayacaksınız!!:))İyi seyirler..
  Puan: 8
 • klişe bi filim

  Hiçbir zeka pırıltısı olmayan sıradan bir filim. Masonlara benzer bir örgüte karşı mücadele eden yağız delikanlı hesabı.
  Puan: 3
 • boktan

  siradan, boktan ve geyik.. heyecan sifir... tv de verirler yakinda .. anafikir:-1..isiniz olmasin..
  Puan: 3
 • Yap iki alicengiz kendimize gelelim

  Konu olarak bir potansiyele sahip ama hiç zeka sergilememiş odun gibi gitmiş bi film. Filmin tek şaşırtıcı yanı hiç şaşırtıcı olmamasıydı. Heh şimdi şu olacak felan diyosun hiç bi bok olmuyo film bitiyo. Soundtrack baya iiii. Kıza hasta oldum o kadar:)
  Puan: 5
 • orta seker ...

  film fene sayılmaz aslında. ama skulls un amacı isleyisi vs. tam verilmemis bence. her sey yuzeysel islenmis. karakterler mekanlar konu... hepsi havada kalmıs. ama yine de ortalamaya uymak lazım...
  Puan: 7
 • ıh ıh olmamiş

  begenmedim , sebebi gayet acik , filmin ilk on bes dakikasin da cok fantastik bir konu karşiniza cıkıyor , ama sonralari tamamen olay gercek hayata donuyo , yahu kardeşim zaten ben gercek hayatta yasıyorum , neden para verim, fikir guseldi ama senaryo harcanmiş
  Puan: 5
 • yazık

  uzun zamandır bu kadar mantar bi film seyretmemiştim. bence kesinlikle paranıza yazık. hele sonları falan artık türk filmi gibi... felaaket. aman diyim yani.
  Puan: 3
 • İzleyenlere acıyorum

  Film tam anlamıyla bir fiyasko. Senarist sürmenajdan yeni kurtulmuş dur bir film yapayım da izleyenler de benim çektiğim acıları öğrensin demiş olsa gerek. Hala gitmek isteyenler için (paraya tapan Amerikan hayranları için) kusma torbası önermiyorum yerlere kusup yer göstericiden dayak yesinler.
  Puan: 1
 • skulls ne iş yapar peki?

  bu kadar kötü senaryo olamaz heralde... tezatlar karmaşası yaa. gitmeyin sakın.. valla gıcığına 1 vermiyorum filmi beğenmedim diye.. eminim her zevkten isan için zaman ve para kaybı bu film.
  Puan: 1
 • bedelini ödemek

  The Skulls vizyona girdi girmesine ama ben filmi izledikten ve değişik sitelerde yorumları okuduktan sonra epey şaşırdım Her izleyen uç noktalarda yorumlamış filmi.(çok berbat ve çok güzel gibi) film hakkında bu kadar uç yorumlarla karşılaşmam herhalde ne açıdan izlendiğine bağlı… Bence The Skulls... Joshua Jackson ve vermek istediği mesaj açısından izlenmeli… Joshua Jackson film setlerinde doğan ve büyüyen(!) bir yetenek en son onu Gossip'te izlemiştik perfonması göz kamaştırıcı ve gelecek vaad ediyor. Jeremy Davis ve Chris Klein gibi ileride başarılı bir aktör olacağının sinyallerini veriyor… Mesaja gelince … Skulls Cemiyeti, filmde işlenen temasıyla eleştirilse de kimsenin inkar edemediği bir tabu.. Benzerleri etrafımızda var ama “normal olanların” görmediği ve ulaşamadığı için gizli kalıyor. The Skulls, Luke Mc Namara ile Senatörün şahsında kafamıza vura vura bir gerçeğin altını çiziyor. Hayatta her şeyin bir bedeli vardır. Siz bedelini ödeyip te mi sahip olmak istersiniz yoksa sahip olduktan sonra mı bedel ödemek istersiniz ? Gizli cemiyetler veya kariyer atlama basamakları sadece 3. dünya ülkelerinde değil Amerika gibi ülkelerde de hırslı gençlerin ilgisini çekiyor. Hollywood yapımı filmlerin büyük bir çoğunluğunda görülen siyon amblemleri dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmıyor. Her fırsatta hakimiyetin ve geleceğin kimlerde olduğu hissettirilmeye çalışılıyor. Bundan her ne kadar sıkılsamda maalesef bu da bir gerçek .. İdeallerinde ki yaşantıya ulaşmak için dönüşü olmayan bir yola giren her genç sanırım Mc Namara kadar şanslı olmaz … Filmin kazandırıcı yanı “Harun Yahya” lakaplı “Adnan Hoca”nın siyah kaplı kitaplarını okumaktan kurtarması. Lastik gibi uzatılan senaryolardan sıkıldıysanız hayal dünyanızı gizemli bir yolculuğa çıkarmak istiyorsanız “Biraz Skulls” iyi gider.
  Puan: 8
 • joshua meselesi

  sadece joshua için gittim filme. malum dawson's creek olayı.. ama beklediimden daha ii buldum açıkçası. en azından saçma sapan süper-kahraman numaraları yok.. aslında sanırım çok beğendim..
  Puan: 10
 • görmekte fayda var

  Öyle abartı bir film değil ama yine de izlemeye değer. Leslie Bibb ablamızı ilk defa izliyorum, güzel hatun ama filmde pek fazla ön planda değil. Joshua Jackson'la Paul Walker'ın oyunculukları iyi gerçekten. Filmin konusu güzel ama senaryo çok da iyi değildi açık söylemek gerekirse. Olaylar, durum, konu pek fazla açık değildi. bazen neyin ne olduğunu anlayamayabiliyor. Bu da nerden çıktı dediğiniz olabiliyor yani ama vakit geçirmek açısından iyi sayılır. Film sürükleyici, sonunu heyecanla bekliyorsunuz ama filmin sonu pek ilginç değil yani, klasik bir son. Eğer iyi vakit geçirmek istiyorsanız izlenebilecek bir film, oyuncular da iyi oynamış, ama filmden çıktıktan sonra hakkında konuşacak pek fazla şeyiniz olmaz. İzledikleriniz orada kalır, ne rüyanıza girer, ne de kafanızı kurcalayan birşey olur. Eee işte kısacası vakit kaybı değil, gidip görmekte fayda var.
  Puan: 6
 • gereksiz

  Hiç beğenmedim, o ne geyiktir öyle
  Puan: 1
 • Kötü, gerçeken kötü

  Film çok daha iyi bir prodüksiyonla, çok daha vurucu yapılabilirdi. Bence gerçekten çok hoş olabilecek, mistik bir hava estirilebilecek bir konu böyle basit bir filmle harcanmış. Millet cok daha üfürükten püfürükten konulara çok daha kaliteli filmler yapabiliyor. Buna da sinema sanatı deniyor. Ve bu filmin sanatla bir alakası yok maalesef. Vurucu film görmek isteyenler Michael Mann' in Köstebek-Insider' ini izleyebilirler.
  Puan: 4
 • naapalım adam gibi film yoktu,buna gittik :)

  Kısaca: Gitmeyin.. Uzunca: Aynen bir üst katta yazan arkadaşın dediği gibi.. Biraz daha çabayla mükemmel olabilirdi.. Bu güzel senaryo süslenebilirdi.. ancak fazla para harcamayalım nası olsa 3 tane genç başrolde demişler.. Filme gitmek için hiçbi neden yok.. heee belki kız arkadaşınız ısrar ediyo diye olabilir :) zaten filmin Türkçe adı da resmen "izlemeyin beni" diyo.. Saklı seçilmişler yaaa... Daha itici bi isim olamazdı..
  Puan: 4
 • tam olacakmış; son anda sıyırmış

  hoş bir film olacakken ya senaristin yaratıcılığı tükenmiş ya da yönetmenin sıkıntılı dönemine denk gelmiş ve film olmamış. altyapı bence de iyi. ama bişeyler eksik işte. saldım çayıra mevlam kayıra diye film çekersen böyle olur. bu hafta izleyici filminden sonra 2. hayal kırıklığımı da burada yaşadım. gerçi bu film en azından kendini izlettiriyor ama o kadar işte. daha fazlası değil. filmdeki kızı beğenenlere: makyaj güzellerine kanmayın. gerçek güzellerden şaşmayın.
  Puan: 6
 • Joshua olunca akan sular durur.....

  Joshua'ya zaten çook hayrandım, bu filmide izleyince hayanlığım arttı. Onun dışında da film bir çok yerde geçtiği gibi gerilim değil ama ilginç. Ben konu ve görüntü olarak çok sevdim. Özellikle Skulls'ın gizli mekanları gerçekten çok etkileyiciydi. Tabut sahnesi ve "War" yazılı oda mesela, ya da tüneller. Senaryoya gelince sadece sonu biraz olmamış, onun dışında o da gayet yeterliydi.
  Puan: 10
 • Bedel

  Yaw Skulls o kadar da kötü değil yani adamlar imkan falan da veriyorlat (ferrari 355 F1) sorun kötü yargıçta... bir de filmin sonunun anlamadım benn niye senatör çocuğa afreim olum dedi????
  Puan: 10
 • oldukça güzel bir film, izleyin derim...

  şimdi geçen akşam keanunun the watcher'ını izledikten sonra 10 bile veririm bu filme ya neyse konumuz "the skulls" ve muhteşem çevirisi ile "saklı seçilmişler" Gençlerimiz bıçkın gini maşallah ama pek de saklı değildiler. Boru gibi damgayı yediler kollara sonra da "abi biz gizliyiz çaktırma" triplerine yattılar. (Biz de yuttuk :-)) Filmin kurgusu fena değil, seçilen konu da ilginç ve merak uyandıracak tarzda. Ama olyalar geliştikçe gerçeklikten uzaklaşmaya ve ikinci bahar tadı yakalamaya başlamış. Sen tut bıçkın bir delikanlı ol sonra kaç asırlık örgütte ciddi yara aç.. Neyse izlemeyenler olur diye fazladan dalmadık konuya o zaman yorumlar da biraz saçma oldu keselim artık... Özetle gidip görün ama dediğim gibi önce "the watcher"ı izleyin sonra bu filme gidin :-)))
  Puan: 7
 • SKULLS wait for me

  Film süperarkadaşlar sakın kaçırmayın işte süper bir hayat ferrariler kızlar ve para yaşasın kapitalizm adamlar orda hayatı yaşıyolar bu filmde bunu gösteri sebaryo kişiler süper zaten joshuada süper oynamış kesinlikle kaçırmayın bellimi olur belki türkiyede vardır skulls İLK giren ben olurum kesin SKULLS yes money ferrari and girls come on skulls.
  Puan: 10
 • boktan

  ben filmin ikinci yarısında çıktığım için ikinci yarısına bişey diyemeyecem ama başı çok boktan yani bu kadar olmaz lan ben böyle film çekenin
  Puan: 1
 • beklediğimden kötüydü

  çok büyük umutlarla gitmiştim ama hüsranla çıktım. hala niye bu kadar kötü yapmışlar diye düşünüyorum. konuyu işleyiş tarzları abartılı. daha ölçülü şekilde işleyebilirler, kabul ettiklerine sırf para değil eğitim verdiklerini de gösterebilirdi. böyle topluluklar şımarık bebelere ferrariyi hemen çekmez, kuleye çıkarıp bayrak kaparak üye yapmaz. geleceğin liderlerini bünyelerinde barındırmak istiyorlarsa harbişden ağuızlarına sıçarlardı.
  Puan: 6
 • senaryo ve kurgu

  öyküsü çom ilginç dorsunu söylemek gerekirse.... bence gidilmeye deger
  Puan: 8
 • Harika

  Filme sadece Joshua Jackson için gittim. Ne de olsa Dawson's Creek hastasıyız. Müthiş bi film. Kesinlikle izlenmeli. İzleyemeyip kaçırdıysanız gidip DVD'sini alın. Film, oyunculuk ve müzikler olarakda fevkalade.. Kaçırırsanız camdan atın kendinizi diyorum başka bişey demiyorum.
  Puan: 10
 • Yılın En İyi Filmi

  Hiçbir filmi kaçırmam diyebilirim. 2000'de de hemen hemen tüm filmleri izledim. Ve bu filmin 2000'in en iyi filmi olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda filmin şu andaki puanını ve kötü yorumlarını kesinlikle haketmediğini düşünüyorum. Filmdeki her öğe mükemmel. Joshua Jackson harikulade oynamış. Zaten kendisini de yukarıdaki birkaç arkadaşın söylediği gibi Dawson's Creek tede izliyoruz. Kaçırırsanız çok yazık olur, gidin..
  Puan: 10
 • mü-kem-mel

  izlamek isteyenler bana göre muhteşem bi film ama bu filma ne amaçla gittiğinize ve ne açıdan baktığınıza bağlı ben sırf joshua jackson hayranı biri olarak önce onun gittim ama film gerçekten çok ii bi kere amerikan hayranı olanlar için gerçekleri anlatmış ayrıca gerektiği zaman insanların bi takım bedellleri ne kadar zor ödedikleri konu edilmiş azıcık gerilimle tamamlanmış oyunculara gelince tabi ki josh mükemmel geleceğin oyuncusu bana göre zaten dawson's creek izleyicileri bunun farkındadır tavsiye edilir tarafımdan iyi vakit geçirmek isteyenler için
  Puan: 10
 • İyi-Güzel de 2 Şey Atlanmış

  Filmi izledim gerçekten iyiydi ama değinmek istediğim 2 nokta var ... Ve de sorum... Skulls'un gerçekten amacının ne olduğu işlenmemiş.. Bu çocukları eğitip büyütüp devlette iyi yerlere getirip ülkeyi ele geçirmeye çalışmak olabilir diycem ama... Benden sonra yorum yapan arkadaş Skulls Ne iş Yapar,Necidir sorusuna bi cevap versin lütfen :). Ve 2. Skulls bu kadar çok şeyi hak edecek kadar kötülük yapmadı bence. Basit bir kazayı cinayet yaptılar o kadar.. daha kötü şeyler yapmaları gerekirdi diye düşünüyorum...
  Puan: 7
 • HARİKAA!!!

  hayatımda o kadar film izledim böylesini görmedim nede olsa Josh'ın filmi... MUTLAKA GİDİN!!!
  Puan: 10
 • tek kelimeyle harika ama.........

  bu film son yıllarda ilgimi çeken sayılı filmlerden biri fakat skulls'un amacı işlenmemiş tek kusur o bence oyuncular arasında en iyisi joshua jackson
  Puan: 9
 • iğrenç

  5 kuruş vermezdim bu filme ama arkadaşlarla izlemek zorunda kaldık işte.film tam bir bok!!!
  Puan: 1
 • gayet ii

  dawsons creek in josh ı ve paul walker la geçekte ii bi film
  Puan: 8