Dracula 2000

Dracula 2000

2000

Ortalama Puanı: 5.4

Öykü

Efsanevi Dracula 100 yıldır sessiz sedasız uyumakta idi. 2000 yılına da bir Dracula kazandırmak için kolları sıvayan sinema camiası bir grup işinin ehli hırsızı Dracula'nın yeraltı mezarına göndermeye karar verdi. Paha biçilmez sanat eserleri ile karşılaşacaklarını uman hırsız çetesi, çok sıkı korunan yeraltı mezarında Dracula'nın türbesiyle karşılaşıp, mışıl mışıl uyuyan adamı uyandırınca başımıza aldık yine belayı. 2000 yılının modern dünyasında yeniden gözlerini açan karizmatik Dracula çağa ayak uydurmakta hiç de zorlanmadı tabii. Ne de olsa Karanlıklar Prensi. Türkiye'de biraz misafir edelim dedik, -malum törkiş hospitaaaliti- ikna edemedik. Amerika'da aldı soluğu. Giderken bir kızcağızı bulmak zorunda olduğundan filan bahsetti. Çok önemliymiş bu hatun kişi Dracula'nın karanlık planları için. Hatta dünyadaki tek insanmış. İşte bu önemli şahsiyetin peşine, New Orleans'a gitti...

Notlar:

 • Bram Stoker'ın romanından uyarlama
 • Wes Craven sunar...

İzleyenler ne demiş?

 • super berbat

  yapma be holywood be yapma bukadar kasma iğrenc bi film vesselam
  Puan: 1
 • bu tarz sevenler izlesin.

  Eh vampir filmi olur da üç beş tane ördek senaryo standarttı demez mi? Der tabii. Eh haliyle konu alışageldiğimiz şekilde ama kardeşim bu bir vampir filmi böyle olması gerekli. Aslında standrt dışılık var, final diğerlerine nazaran bence daha kötü ama bir tek şey var ki unutulmamalı Wes Craven faktörü... Faktör neymiş derseniz izleyin de görün derim. Efektler başarılı, atmosfer gergin, bazen yerinden zıplatmayı biliyor. Haaaa her zamanki gibi yine ortalıkta vampir avcısı bozuntusu bir salak zibidi var bizim Dracula' yı öldürcem diye uğraşıyor ama Dracula ilginçtir onun kılına bile dokunmuyor, istese doğduğuna pişman eder ama film icabı işte.... Tek bir şey demezsem olmaz Dracula rolündeki Gerard Butler gerçekten de çok iyi iş çıkarmış. Karizma tam ve gerektiği yerde mizah katmasını gayet iyi bilmiş. Bu adamı çok tuttum, bu rolü bu kadar iyi başkası kesemezdi bence. Bu tarz film sevenler ben ne dersem diyeyim zaten kaçırmazlar ama kan görüyorum da midem bulanıyor, aman bu da sanat mı, nooldu bu holivud' a diyenlerdenseniz komser şekspir' e gidin sizi daha çok açar.
  Puan: 8
 • Wes Craven sunar ....

  Guzel film , en tepede yazan arkadasa katilmiyorum diger aptal vampir filmlerinden farkli ve mantik sinirlarinda bir ilk vampir [dracula] tanimi yapilmis , gidin gorun derim yanliz bi kac vampir olmedi onlar ne oldu onu bilemicem filmin sonunda .
  Puan: 9
 • Hep aynı sey!

  Ya hep aynı konu hep aynı karekterler, valla paranıza yazık olur hiç gitmeyin açın tv yi her gün böle 100 tane veriolar yani. Ayrıca o "lucretia" adlı arkadaşın beyin özürlü olduğuna inanıyorum!
  Puan: 2
 • Simon

  bırakın drakulayı, siz asıl simon a bakın, cok tatlı bir oğlan!
  Puan: 7
 • TEKEL 2000 alın daha iyi derim

  niye drakula 2000 yaw? başka isim mi yoktu? doğan SLX 2000cc der gibi drakula 2000. isim olayına taktığım gibi filme de takmışım. genel olarak beş para etmez de meraklısına işte...
  Puan: 6
 • yuh be bu paraya ben daha güzel film çekerdim el kamerasıyla

  bu ne kardeşim ya kendi tarzımı yaratcam diye didiniyo hala wes craven abimiz ulan bi güzel film yapiym de illa artslik yapcan bi de araya 2 güzel müzik alsana film yeter hilivud para bırakmadınız bende
  Puan: 2
 • duygusal drakula :)

  evet bencede ilk defa drakulaya farklı bir acıdan bakılmıs tuttunu öldüren sagda solda serseri gibi dolasıp insanların kanını emen korkunc yaratıktan cok uzak hatta insanda belli bir hüzün uyandıran bir drakula var bu sefer ama onun dısında filmde cok fazla birsey yok muzikler biraz dikkatimi cekti o kadar. Drakula 2000 ise son derece hayal gücünden yoksun bir isim milenyum vampiri falan koysalarmıs tam olurmus :))
  Puan: 6
 • iyi

  vampir vasvatasında saçmalık unsuru olarak bahsi geçen hristiyan- haç-kutsal mekan olayına 10 yıllardır getirilmeyen bir yorum getiren bir senaryoya sahip , orta halli bir film. (tanıtım yazısında yazıldığı gibi bram stoker 'uyarlaması' bir film değil. uyarlamanın anlamını çözmeniz dileği ile...)
  Puan: 6
 • Yapmayın Etmeyin Arkadaşlar!..

  Yahu neresini beğenmediniz filmin? Kurgu iyiydi. Arada güzel kızlar, yakışıklı erkekler de var. Konu oldukça iyiydi. Tamam 10 alamaz ama en az bir 8'lik bu film. Tabii kendini beğenmemek için yırtıyorsan birşey diyemem.
  Puan: 9
 • ehh

  wes Craven screaM mantığıyLa yapıLmış bi film.Ses efektleriyle kotarıLmaya çalışıLmış. Ama film kopuk gibi ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadık. eh işte..
  Puan: 6
 • son model dracula

  walla ne diyeceğimi sasırttı wes abim bana, bi yandan düsünüyorum bilindik dracula temasına yeni ve ilginç yorumlar,güzel cekimler, dracula rolü için çok şık bir seçim vs, ama bir yandan da sanki biraz abartı, elin sübyanını bütün film ısrarla canlı tutup koskoca helsingi şıppadanak öldürmek -yakışmadı doorusu- sonra filmin sonunda o ışıklı reklam panosu gibi Isa heykelinin önündeki görüntüler... bu vampir arkadaşlar hiç mi çirkin kadın ısırmazlar, vampirin haremindeki hatunlar vampirlik yaparken espri yapmak zorunda mı hissederler kendilerini.. Bu filme diyebileceğim tek şey iyi bir film olma yolunda ilerlerken son anda yanlış yola sapmış... yazık olmuş..
  Puan: 5
 • 0 yokmu?

  abi 0 olaydı 0 vericektim walla.. İğrenç ya böyle filme nasıl olumlu bir yorum yapılırki. Kustum iğrendim böyk öykkkkkkkkk
  Puan: 1
 • By night,vampires rise from loamy graves in search of human prey...

  Şu vampirlere hep ilgi duymuşumdur, bi arkadaşımın vampir olduğuna inanmasından dolayıdır heralde. Bunu göz önünde bulundurursak filme koştuğum söylenebilir fakat gün boyunca çok cıvık ve abuk bi ruh hali içinde bocalama yollarına düştüğüm için,s inema'da ''böyle filmde gülünür mü yaaa, çık çık çık, yazık insanlığa, filmle alay ediolar bide'' diye felsefe yapanları takmadan bol bol güldüm açıkçası. Yani aslında konuyu çok iyi bağlamışlar objektif olmak gerekirse; john Carpenter's vampire'dan sonra izlediğim en iyi efsanevi Dracula öykülerinden birisi.. fakat film biraz çelişkili, sorulan bazı soruları bilerek mi cevapsız bıraktılar anlamadım. Yine de vampirlerin asırlardan beri süren sembolizmine dayanan 'yakışıklı kan emici' de diyebileceğimiz standarta sadık kalıp, böyle cillop bi çocuğu dracula ettikleri için takdir ediyorum milenyumun matrix özentisi yönetmenlerini. Wes Craven hatrına ve arkadaşım hatrına filmi yağlıyim bari..(Bu filmden alınan ders; asla karanlıkta yalnız başına dolaşma, asla tabutların içini kurcalama, yanında mutlaka bi kazık bulundur)
  Puan: 7
 • yok be turun meraklisina bile vasat..

  tamam wes amca yine gerilim yapmis ortaya.. ama sakin kacirilmasin mutlaka gidilsin bi film diil.. draculanin nerden geldigine dair ilk kez boole bi iddia gordum filmlerde ya da kitaplarda..(bu aralar anne rice a sardirdim da...)
  Puan: 5
 • Türünün son örneği

  O ne filmdi be ötüm attı. Gitmeyenler gitmesin gidenlere geçmiş olsun. Bu filmin yönetmeni tavuk bile korkutamaz. Yani açıkçası xırım gibi bir filmdi.
  Puan: 3
 • müzikleri için gidilir

  yahu film müziklerine dikkat edin, trash den hoşlanan varsa beenebilir.
  Puan: 5
 • KIYASLAMA YAPILIMASIN

  okuduğum kadarıyla arkadaşlar filmi daha önceki filmlerle kıyaslayarak yorumluyorlar. halbuki bu oldukça yanlış. çünkü battal gazi geliyor la braveheart kıyaslanamayacağı gibi wes craven dracula 2000 ile scream john carpenter vampires bilmem diğer başyapıt korku filmleri de kıyaslanamaz diye düşünüyorum. getirdiği yorum olarak güzel bir film. yeni bir bakış açısı .hem vampirin ısırdığı kızlar güzel olmazsa kim filme gider ki? :))
  Puan: 6
 • ehh i$te idare eder

  Hayatim biraz rutinle$ti dedim biraz kan, efect goreyim dedim ve gittim, zaten bir dracula filminden ne beklersinizki benim bekledigim gibi cikti, efectler iyi gercekten arada sizi yerinizden hoplatiyor, klasik vampir filmi i$te 2000 filan hikaye ama zamanimi bo$una harcadim demedim cikinca, izlemeye deger bence. Bu arada vampir rolundeki arkadas takdiri hak etti, kizlar bayilacak O'na, biraz kiskandim :)
  Puan: 6
 • WES CRAVEN...

  çok ii bi film, bugüne kadarki en değişik dracula filmi. ben caine yani(gerçek)ilk vampir olarak draculadan pek hoşlanmasamda filmi sevdim, ayrıca o ''bu filmin yönetmeni tavuk bile korkutamaz'' diyen öküz screem serisini izlememiş galiba.Sen kiiim wes abiyi eleştirmek kim. ayrıca adam bu filmde biraz değişik işliim konuyu demiş milleti korkutiim diil.Gerçi filmin yönetmeni wes diil ama yine de yönetmenlik dahil,filmin her aşamasında payı var,bilmeyenlere duyurulur
  Puan: 10
 • film iyi ama...

  yaw dracula hep ihtiyar, canavar kılıklı bi amcam olurdu. Ama bu filmde çok yakışıklı karizmatik duygulu bi insan. Ben bitek buna takıldım valla.
  Puan: 8
 • Kazıksız voyvoda

  İlginç bi yaklaşım olmuş bence kazıklı voyvodadan daha iyi .düşünceler güzelde altı üstü vampir filmi ama cokta kotü diil.
  Puan: 5
 • wes craven diil

  ulan ibişler wes craven bu filmin yönetmeni diil prodüktörüdür yönetmen patrick lussier die bi dingildir (klişe)
  Puan: 2
 • wes craven

  Adamın elinin değdiği herşey bi başka oluyor yaw. Helal olsun yine çok korktuk her filminde olduğu gibi
  Puan: 7
 • eh işte

  Açıkçası ben korku filimlerine pek gitmem. Saçma sapan da olsa korkarım ancak bu biraz farklıydı sanki... draculanın tarihine bir açıklama getirilmiş olması hoşuma gitti ama neden dier dracula filimlerindeki gibi haçlardan korkmuyolar ve ortalıkta sarımsak yok? bu açıdan farklı bir filim... şu an vizyonda bundan daha iyi filimler var onlara gidin vaktiniz kalırsa buna gidin benden size tavsiye...
  Puan: 6
 • bi daha vampirli filmlere gidersem nooliim !

  ...
  Puan: 1
 • Vallah ne desem bos.....

  Filmin ikinci yarısı haric 10 puan. Yinede izlemeye deger
  Puan: 6
 • Gerard

  Bazen sasiriyorum daha iyisi yapilabilirken nasil olurda bu hatalari yapiyorlar diye. Ozellikle çarlinin melekleri misali o 3 vampir yokmuydu hay allam yaa, Hoş bir yaklaşim önceki vampir imajlarini kismen yok sayiyor. Korku ile duygusalligin dozu iyi ayarlanmis. Evet bana duygusal da gelmisti. Hele " Mary, you are real" derken ahh ya bittim bu adama wala
  Puan: 9
 • bu filme 2'den fazla puan veren loser'lara !!!!!

  wes craven özel bir insandır... bunu tartışmıycam... fakat her özel insan hata yapabilir... bu filmde ne yazıkki büyük bir hata... zaten filmi wes craven'a mal etmekte doğru diil neticede adam sadece çekilsin diye para vermiş... esas o kendini çok zeki sanan senarist ve yönetmen bozuntusu wes'i nasıl kandırmış o işte çok sinir bozucu... filmi beğenen bre loser'lar!!!! bi kere mademki dünyadaki ilk vampir Yahuda imiş (hani isayı bi kaç gümüş uğruna satan kişi) neden o zaman adı dracula bunu hiç düşündünüzmü salak arkadaşlarım????? bram stocker'ın anısına büyük bir saygısızlık olan bu iğrenç filmi ve onu beğenenleri kınıyorum... korku filmi sevmek için bir kültür gerekir... lütfen odunlar korku filmleri ile ilgili yazı yazmasınlar gidin izleyin korkun ve evinize gidip uyuyun... buraya yazı yazıp benim tepemi attırmayın... filmin tek güzel tarafı vardı o'da j.l.miller!!! sadece onu seyrettim... ve verdiğim puanı filme diil j.l.miller'a veriyorum... allah belanı versin dracula 2000 !!! tüh yazıklar olsun... :(((((
  Puan: 1
 • bi tek yanlis

  bu filmde bi tek yanlis var oda filmi yapanlarin biligsizliginden kaynaklanio vampirler hakinda bilgi edinmeden proje baslatilmis vampirler asla ama asla yarasaya donusmez!!!
  Puan: 8
 • Cahil insanlar niye gider ki...

  Aslında tabiyki daha ii olabilirdi; ama yine de fena deildi. Vampirlerle ilgilenen (az da olsa) biri olarak bir kere draculaya ve disciplinelerine hayran kaldım.( discipline ne diye sorucaksınız şimdi onu da soyliyim. Siz şöyle anlarsınız herhalde... Ya işte büyü gibin böyle bişey.) Uçak kısmı bir kere çok fazlasıyle karızmatık. Adam balına oldurme yolunu buluyo ama dracula amca için bunlar basıt seyler. Bi discipline tamam fırtına geliyo. Sonra adamın celerity tavana vurmus. 10 falan yapmıs herhalde adam (max 9 olur da - bu arada celerity hmm hız gibi bişey). Sılah adamın elınde salıse sonra draculada. Sonra animalism (isminden de anlasılacalagı gıbı hayvana dosuyo). Gayet yerinde donusumlerle kazık falan yalan oluyo. Daha bitmedi presence... Uçmuş (presence sizin anlıyacagınız cınsten karıları etkıleme). O Virgin dukkanına gırıs nasıl ama. Potence (guc sankı boyle). Karavan kapısı falan engel deıl dracula abımıze Fortıtude (dırenc). Mermı gecer mı lam dracula abımızden... Filmde tek begenmedıgım yer draculanın yakalanısı (gecmıste olan hane). Abı auspex'ı en az 5 olan bı vampırı aynayla kandırmak cok yalan olmus. Fılmın tek eksı yonu bu olmus bence. Filme bi kere daha gidin adam gibi izleyin bence
  Puan: 8
 • Kısa Saçlı Salak Kızlardan Nefret Ediorum!

  Scream 3lüsüne olan özel ilgimden dolayı, Wes Craven'a büyük bir saygım var. Ama şimdi bu film, korkudan çok action olmuş millet birbirini döve döve bi hal oldu. Yani hayatımda hiç uçan takla atan vampir görmemiştim. Gerçi hayatımda hiç vampir de görmedim ama işte filmleri fln izlioruz ya. Hah bu arada başlığa gelelim, EÐER BİR KORKU FİLMİNDE KISA SAÇLI, ERKEÐE BENZEYEN SALAK KIZ TİPİNİ KAHRAMAN YAPARLARSA, GİDİP HOLLYWOOD ÖNÜNDE KENDİMİ ASICAM!Yani, diğer filmlerde de ezik, özellikle kısa, kahverengi saçlı, korkak salak kızları gördüm; ama bu kadar eziği de adamı, gidip kızı boğmaya davet edio yaa... Kıl oldum kıza. Ama allah için, şimdi hayatımda bu kadar karizmatik bir Dracula da görmedim, yani bana elini uzatsa ben de kabul ederdim, transa gerek yok, sanırım filmi izleyen çoğu bayan da aynı şeyi düşünmüştür. Ayrıca Simon ayrı bi güzellikti, o aksan, o tip.. Yani ne diim, film action mactiondı, korkmadım etmedim ama bunlar size sööleyebileceklerim.
  Puan: 6
 • seneryo olayı

  bence dracula nın nerden geldii ni bilmemiz iyi oldu bu sefer... seneryo olayı en iyi seydi filmdeki. gerci bi de en iyi arkadasımın dracula ya deli olmaya baslaması var ama..!
  Puan: 7
 • Bu kadar kotu replikler de olmaz ki kardesim!!!

  Arkadaslar nasıl bu filme 5 puandan fazla verilir anlamıyorum... Kesinlikle hayatımda duydugum en kotu replikler bu filmdeydi... Tipler sanki matrix ya da blade filminden cıkma gibiydi... Hic bi caba harcama yoktu... Tamam goruntuler, efektler guzel ama hangi filmde kotu ki... Hatunlar guzel, dracula karizmatik ama bunlar da her filmde var... Muzikler guzeldi, bisey denemez... Bi de bisey soracam, butun insanoglu bu kadar gozu kara ve cesur mu, olumune herkes tek basına bi is halletmeye calısacak kadar... Son soz: 'Asla bi antika satıcısına bulasmayın' :))
  Puan: 3
 • DIRAKULAaAaAaAaAaa

  fılm perfect deıl ama vasat da deıl gıdın gorun paranıza yasık deıl WES CRAVEN produktorlugunu yapmıs ii yapmıs hos yapmıs kendısıne saygım sonsuz SCREAM 4 u çeksın artık kırıcam kafasını
  Puan: 6
 • dooruuu...

  bi önceki arkadaşım film perfect diil vasat da diil demiş.. doğrudur.. ne perfect ne vasat... bu film çokkkk kötü arkadaşlar... gitmeyin demiyorum gidin.. gidin ve görün bi dracula'nın karizması nası iki paralık edilir... yazıklar olsun bu filmi beğenenlere... lütfen 3-5 tane dracula filmi izleyin de kültürünüz artsın.. böylelikle her gördüğünüz filmi beğenmek durumunda kalmazsınız... filme sırf Gerard Butler'ın muhteşem gözleri için 1, bikaç tane görsel tatmin için de 1 puan veriyorum... 1+1=2 eder arkadaşlar... yeter. çok bile..
  Puan: 2
 • korku filmlerine bayılırım...

  ya ben büyüdüm artık korku filmlerinden zevk almamaya basladım yada bu film gercekten kötü bir yapıt!!!
  Puan: 4
 • bööörghhh :((

  iğrenç...
  Puan: 1
 • hörgh

  sıradan...
  Puan: 5
 • mukemmel

  ELAMANA HASTA OLDUM KIZ DAHA DA IYI
  Puan: 10
 • Gitmeee Gitmeeeeee....

  Aman ya ne biçim filimler yapıyolar yaw bide sonra altına hollywood filmi die imza atıyolar yeşil çam daha iyisini çekerdi valla.. Gitti bizim 2.5 milyon :(((
  Puan: 1
 • Cainite sen nesin ?

  Film berbat teenage korku filmleri kalıplarını vampirleri işleyen bir dracula filmine taşıyarak rezalet bir performans sergiliyor. Eee bunuda bazılarınızın yere göre sığdıramadığı Wes craven yapıyor. Yapmasıda doğal aptal teenage korku filmleri ile nam salan adamımız yalnış kulvarda olduğunu farketmemiş. Film original Dracula hikayesinden çok uzak işlemiş konuyu John Carpenter dan Vampirler de öyle ama o vampir filmleri kategorisinde bir başyapıt bence Vampirle görüşme gibi. Sonuç olarak hiç beğenmedim. Teenage tarzı korku filmlerinden hoşalananlar için izlenebilir bir film olmuş. Bu arada Cainite sen internette sörf yapabilen ilk meşe palamudusun sanırım. Yazdıklarını oku nasıl bir mahlukat olduğuna karar ver. Herkes seninle aynı fikri paylaşmak sorunda değil.
  Puan: 4
 • Dracula'yı maymun ettin , boyun devrilsin Wes!!!

  Wes kardeşimiz hayal gücü az gelişmiş ancak şu ya da bu şekilde "Crow" filmini yaptığı dönemin yaşları 12 ila 16 arasında yeni yetmelerini etkilemiş bir yönetmendir. Bu adamı tutanlar işte o dönemin bebeleri günümüzün genç adamlarıdır. Biraz acımasızca olacak ama Wes Biladerimiz dracula gibi anonim bir kahramanı bile yorumlamak adı altında maymun etmiştir. Dracula'nın İsa'dan af dilediği sahneler vampir filmleri tarihinde trajikomik yerini sevgili yönetmenimiz sayesinde almıştır. Dracula'yı yorumlamak ayrı alışılagelmiş kimliğinin tamamıyla tersi bir kılığın içine sokmak ayrı değil mi sevgili kardeşlerim? Wes herhalde kendini yine Crow'un çekiminde sanıp Dracula'yı kendi yarattığı bir kahraman sanmış olacak ki böylesine radikal değişikliklere gitmiş ve finalde saçmalamış. Ancak görsel olarak ortalama bir vampir filmi. Adını hatırlayamadığım kardeşime de katılıyorum iyi vampir filmi "vampirle görüşme" gibi olur. Kan ve vahşetin dışında ölümsüzlük gibi zengin bir malzeme de vardır vampir olgusunda. Sadece vahşetin seçilmesi algılayışın insandan insana nasıl değiştiğini de gösteriyor. Neyse daha fazla ahkam kesmeyelim de verelim puanımızı.
  Puan: 6
 • yazıklar olsun was abi

  film tek kelimeyle berbat
  Puan: 1
 • Shitcula

  Evet en sonunda draculanın da b.kunu çıkardı holywood arkadaşlar artık gerine gerine oturabilirler. Filmin ilk yarım saati biraz geriyo ama kardeşim o dracula canlanır canlanmaz film oluyor bi video klip; kötü bi video klip. Draculanın tek derdi kızlar. Zaten kendide bi boyband mensubu yeniyetme kılıklı...Bi de aptal bi sembolism geyiği yapmışlar Mary adlı kız film boyunca Vİrgin tişörtüyle dolaşıyo: Virgin Mary=Bakire Meryem. Sığ,sıradan ve acınası komiklikte bi fim.. Tabi korku filmi yerine ne biliim romantik komedi diye lanse etselermiş gerçekten başarılı bi film!
  Puan: 2
 • türünü sevenlere

  hmmm, tabi ki bir bram stocker, veya interview with the vampire deil, hatta blade den de düşük calibre, ama türünü seviyosanız gidin, ama bence kaliteli bi vcd sini bulup evde high volume, dark ortam, ve odada yalnız şekilde izlerseniz tadı çıkabilir.
  Puan: 6
 • Abartmayınzi

  Tamam film iyi değil, ama leblebi değil o verdiğiniz 1'ler! Sizi Unbreakable'ı izlemeye davet ediyorum, orda harcayın bunları. Film fena değil, sırf biraz ortalama artsın diye verdiq bi 10, hadi hayırlısı :)
  Puan: 10
 • offfffff bu neya böyle

  bi defa draculanın ikibinimi olur ya adam herifin bin yılları bırak zamanla işi yok ya, wes vampirler dogaları geregi ölumsuzlerdir bi daha ki sefere(umarım olmaz) aklında olsun. film hakkında daha fazla yazmıcam mide agrılarım basladı yine ama bi daha wes cravenın caycılık yaptıgı bi filmle bile isim olmaz yeter artık ya kac senedir olmaz yani bu kadarı
  Puan: 1
 • Farklı bir yorum

  Filmin ismi gerçekten kötü, milenyum draculası deseler de olurmuş. Müzikleri fevkalade iyi özellikle Slayer'ın Bloodline'ı harika. Filmde fazla bir numara yok işlediği konu dışında. Bildiğimiz karizmatik Dracula işlense de ilk kez onun özünün kim olduğu irdeleniyor. Dracula'nın ordaki hüzünlü hali gerçekten etkileciydi. Bu arada Dracula'yı oynayan Gerald Butler çok hoş bir şahsiyet bayıldım. Ama Türkiye'de oynayan versiyonu orjinalle farklı niye öyle ben de anlamadım. Korkuttuğu falan yok, başka bir açıdan bakmak için ideal.
  Puan: 6
 • iyi film

  film iyi ama zaten ortam wampir dolu be!
  Puan: 6
 • Yaw ne diye yazıyorum bu filme onu bile anlamadım ya

  Benim de zaafım bu. Seviyorum vampir milletini. Seviyorum n'aapiyim? E n'apiim seviyorum. Kandaki "Gothic" liklen olsa gerek biraz. Pek bişey beklediğimden diil, meraktan izledim filmi. Ve anladım ki dostlar, Hollywood kardeş bu Dracula hadisesini de yaptığı onyüzbinmilyonuncu film sonrası tüketmiş, yenilik getiricem hadiseye diye türlü maymunluklara dalmış. Bu filmi geçtim, bundan sonra Dracula 2001, 2002 geliyo ki Stoker'ın kemikleri bi hayli daha sızlayacağa benzer, ona yanıyorum şimdiden. Sinema değil bu. Aldatmaca. Kont Dracula'ya saygısızlık. Bram Stoker'in, Bela Lugosi'nin ve Vlad'in lanetleri bu filmin cast i üzerindedir. Slayer ise bu filme yaptıkları soundtrack ten ötürü tarafımca kınanmışlardır. Olayım budur.
  Puan: 1
 • ayyıy bu nee!..

  böyle film olmaz kardeşim, sapık mısın. iğrenç bişey yaa hayret. işte güzel vampir kızlar var, filmin yapımcısı kandırmış onları sete getirmiş, peki niye şöyle esaslı bi vampir erkek yok, yani Ricky martine vampirlik yakışmazmı diyim.. sonuçta rezalet işte.
  Puan: 1