Ölümcül Bedel

Valentine

2001

Ortalama Puanı: 5.3

Öykü

Yukarıda gördüğünüz hanım hanımcık dört çocukluk arkadaşı şu anda bir arkadaşlarının cenazesindeler. Gördüğünüz gibi gayet cici bici, mülayim insanlara benziyorlar. Fakat bir zamanlar ziyadesiyle kalp kırmışlar. Uzun zaman sonra cenaze münasebetiyle biraraya gelen dört bayan, okul yıllarında iken eziklerle çok uğraşır, kendilerine eğlence ederlermiş. Söz konusu eziklerden biri bu durumu hiç hazmedememiş olsa gerek ki; yıllar yılı intikam planları kurmuş. İşte bu sevgililer gününde her biri ayrı yollara gitmiş, kariyer sahibi olmuş kızları tüm ezikler adına nefis bir sürpriz bekliyor.

İzleyenler ne demiş?

 • Gidin Bence

  Yıllaaaaaar önce bu konunun çok benzeri bi film yapılmıştı. Ama o film trende geçiyodu bilmem hatırlar mısınız sayın zuxxiciler. Herif yıllar önce kendisini küçük düşüren eski okul arkadaşlarını biiiir bir deşiyodu. Süper korkmuştum ben. Bu da eh, onun kötü bi benzetmesi diyelim. Yine de az biraz gerilmek isteyenler gitsin derim.
  Puan: 7
 • Ölümcül Bedel

  kendimden utanıyorum. can sıkıntısından her yeni gelen fimle ilk gün gidiyorum. daha önce fragmanını izledim biliyodum konusunu ama beni hayalkırıklığına uğrattı. katil gönderdiği kartlardaki yazılardaki kadar karizmatik veya ilginç cinayetler işlemiyor. çok orjinal sayılmaz bence. ama bu yaz sıcağında tarihi filmler izleyeceğinize bunu izleyin daa iyidir. özel not: terete kadar ciddi, renksiz (sadece gastenin adı kırmızı) bi gastemizde filmlere göre sinemalar dizilir. gereksiz afiş, yarım sayfayı aşan ilanlar yerine sadece ufak bi köşede filmler listelenir yeni gelenlerin altında iki satırlık tanıtma yazıları bulunur, oynayan oyuncuların adı yazılır. bence faydalı ve güzel bi şey ama bu film için yazılanlar tam bir gaflet hatta delalet, hıyanettir. anynen yazıyorum 'Yılın en romantik gününde uğruna ölecekleri bir sevgili arayan 4 kız arkadaşın öyküsü..'
  Puan: 6
 • Güzel

  Bence bu yaz sıcagında gidilmesi gereken bir film. Halloween tarzı filmleri beğeniyorsanız bu tam size göre.Yalnız filmin sonu biraz karışık katilin kim olduğu belli olmuyor benden söylemesi anlayan beri gelsin mantıksızlık had safhada.
  Puan: 7
 • uffffffffff

  ne kotu bir seydir bu tanrim. ortalik bulunmayan cesetlerden, baglanmayan uclardan gecilmiyor. oyunculuk desen, denise richards'in bile iyi gorundugu bir ekip var. david boreanaz'in hakkini yememeli tabii, polis dedektifi de idare eder, ama yine de... uzun suredir bu kadar kotu bir film seyretmemistim. sonuncusu skulls&bones'du galiba, ama bu onu bile gecti. scream-sonrasi bir devirde, bu kadar naif bir slasher yapilmasi bile abes. ille de soguk sinema salonu diyorsaniz, gordugunuz bir filme tekrar gitmek bile daha iyi olabilir. 2 verdim, 1 mi verseydim diye dusunuyorum...
  Puan: 2
 • harika bir film

  son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi. Bir kere cinayetler son derece zekice işleniyordu, katil kim acaba diye filmin sonuna kadar düşünüp duruyorsunuz. Ayrıca oyuncular da cok basarılı, parti kısımlarında calan müzikler de cok hosuma gitti. İnsan bir filmden baska ne ister ki?
  Puan: 10
 • Gidilmesi gereken bir film !!!

  Son yıllarda yapılmış en iyi gerilim filmi bence. Filmin "The Sixth Sense" filmine benzer bir ortak yanı bulunuyor. Bilindiği gibi hiç kimse filmin sonuna kadar Bruce' un ölü olduğunu anlayamamıştı. Herkes hayretler içerisinde kalmıştı. Bu filmde de filmin sonuna kadar katilin kimin olduğuna tam olarak karar veremiyorsunuz. Sürekli insanın kafasına yeni isimler oluşuyor. Filmdeki oyuncularda oyunculuk yönünden gayet başarılı. Ancak filmin tek kötü yanı cinayetler anları birbirini fazla tekrarladığı için katilin ne zaman nerede ortaya çıkacağını kolayca anlayabiliyorsunuz. Ancak herşeye rağmen izlenmesi gereken bir film.
  Puan: 8
 • Bu ne Ya Screamin başka bi çeşidi mi ?

  Bir kere film tamamen Scream tarzı bir film bir maskeli seri katil..Yanlız cinayet sahnelerindeki öldürme şekli biraz yaratıcı o kadar.. Bu filme Tv. de seyredin ama sineamda para vermenize değmezz aslında filmi seyretmenize deymezzzz , Amaaan ister gidin ister gitmeyin karar size kalmış :)
  Puan: 5
 • zaman geçirmek için...

  Eğer canınız sıkılıyorsa , evde oturmak istemiyorsanız ve şöyle klimalı bi yerde biraz zaman geçiriyim diyorsanız gidebilirsiniz Ama gidip şöyle dehşete düşeyim, tüylerim diken diken olsun diyosanız gitmeyin.Çünkü son zamanlarda izlediğimiz scream türü filmlerden hiç bi farkı yok.(bunları çok seviyosanız gidin tabii ona bişey diyemem)Hatta eksiği var bu tür filmlerde eskiden biraz heyecanlanırken bu filmde hiç heyecanlanmadım.Sanırım artık bu tür filmler sıktı. Ayrıca katilin de sonda kim olduğu gayet açık.Bunu da film tutarsa ikincisi çekerken kolaylık olsun diye yaptıkları da gayet açık bence.
  Puan: 5
 • O kadar da kötü deil ama bi o kadar da ii deil.(Biraz karışık bi başlık ama idare edin)

  Bu film gecen yıl vcd sini satın aldığım 80'lerden kalma Terror Train (Dehşet Treni) adlı filmin biraz değiştirilerek günümüze çevrilmişi. Konu orjinal olmamasına karşı filmin yarattığı gerilimli atmosfer izleyicilerin(ki bu ben oluyorum)oturdukları koltuklardan sıcramasına sebep oluyor. Oyunculuk olarak sıfır bir film çünkü hiçbir oyuncu rollerinin hakkını verememiş. Özellikle Dennise Richards.Yaz günlerini değerlendirmek için ideal bir film diye düşünüyorum ben. Herkese ii seyirler dilerim..
  Puan: 6
 • Helal Olsun

  İzlemeyen okumasin

  Yaw o ezik herif filmin sonunda istediğini elde etti ya, beni en çok o etkiledi. Filmin finalinde adamın burnunun kanadığı sahne süperdi.... ehuehuehuehue
  Puan: 10
 • iirenç bişey

  bu kdr kötü filmlerin aynı anda salonlarda olduğu dönemde bile en kötü film olmayı hemen başarıyor.cidden çok kötü hatta iirenç bi reformasyon(terror train).Oyuncuların zaten iddiasız olduğu belliydi ama bu kdr kötü olabileceklerini düşünmemiştim. Sakın gitmeyin!!
  Puan: 1
 • Fena değil.

  İzlemeyen okumasin

  Filmin konusuna pek yabancı değiliz aslında. Daha önce de pek çok filmde yıllar öncesindeki ezilmenin intikamını alma yollarına gidenleri gördük. Tabi burda biraz değiştirilerek sevgililer gününe uyarlanmış. Fena olmamış. Ama bence gönderilen kartlarla cinayetler daha uyumlu olmalıydı. Örneğin ilk cinayet kartta yazılanlara göre işlendi. Diğerlerinde ise kartlar önemini yitirdi. Konu farklı yönde geliştirilse daha başarılı olurdu diye düşünüyorum. Ama harcanan emeği de hiçe saymamak gerek..
  Puan: 5
 • kkööseeel....

  çok güzel bii film di yaa... denis fln taşş gibi kadın ama sadece film çok kısaydı o kötü tarafıydıı yanii daha uzun olabilirdii
  Puan: 9
 • tarih tekerrürden ibarettir!!

  seyretmedim ama bu senaryonun aynı bir kadın için de yazılmış çizilmiş ve oynanmıştı.. tek fark buluşma tarihi sevgililer günü yerine mezunların buluşma günü seçilmişti...katil kadın olduğundan ölümler bu filme göre biraz daha ROMANTİK'ti sanırım..:) yinede canı sıkılan gitsin benim canım fazla sıkılmıyor..
  Puan: 4
 • Igrenc

  Arkadaslar siz ne dersiniz bilmem ama cok cok cok tipik bir urperti filmine benzeyen bu yapit gereksiz anlamsizliklarla dolu ve denise icin bile gidilmez emin olun.her korku filmindeki dus sahnesi, evin icinde biri var tadi, kapali yerde durmadan yanip sonen ve garip sesler cikaran florasan igrencligi birebir olarak sergilenmis ve kesinlikle bir sonraki hareketi tahmin etmekte zerre kadar zorlanmiyorsunuz. Ben urpermedim bile. Arkadaslar bana neredeyse tekme atacaklardi cikista, verdigim parayada yazik oldu bence.
  Puan: 3
 • Gitmeyiiin!

  Hani bi filme gitmiştiniz ya-korku,gerilim tarzı sözde...Ama hiç de beklediğiniz gibi çıkmamıştı,uykunuz gelmişti!İşte bu filmin ondan bir farkı yok,beklediğinizi bulamıcaksınız.Boş yere gitmeyin,ok?
  Puan: 4
 • hala aynı konu

  biraz 'delik'i anımsatıyo konusu. diger teen slasher'lardan cok farklı degil. Ama filmin sonunda biraz kafanız karısabilir.
  Puan: 4
 • tipiq teen slasher

  film tam bi "teen slasher"dı (klişeleriylen vs..).. yaz sıcaanda sıqıntıdan öldüyseniz klimalı 1 salonda arkadaşlarla beraber üzerinde yükseq sesle yorumlar yapılarak seyredilip eylenilebilir. sadece filmin müziqleri iiydi ama ona da çoq meraqlıysanız alın deftones'un white pony'sini taqın dinneyin ewinizde, 10 kat daa iidir..
  Puan: 3
 • G.t

  İzlemeyen okumasin

  Bence artık hollywood'ta yeni bir akım başlıyor izleyenleri g.t etme akımı. Filmi normal bi film gibi seyret sonunda da g.t ol kal.Bu olay The game(oyun)'la başladı 6.hisle devam etti delik ile harmanlandı.Valentine'le devam ediyor. Salondan çıkarken millet g.t olmuş kalmıştı. Bi de intikam falanmış diye yutturdular.Film aslında 5'lik ama güzel kızlar için +5,g.t ettikleri için -2.
  Puan: 8
 • filmin sonunu anlamadım

  filmin sonunda katilin kim olduğu ortaya çıkıyor fakat ben hala katilin veya katillerin kimler olduğunu anlamadım
  Puan: 4
 • Çok kötü

  Teen slasher meen slasher annamam, sıradan bile deil, tam bir fiyasko. Çok ucuz numaralar kullanılmış, yaratıcılık sıfır. Daha ne diyim... Ha bi de Halloween hayranları sakın gitmeyin, o seriyi hafiften bi hatırlayın yeter.
  Puan: 1
 • .....

  İzlemeyen okumasin

  yok kardeşim bu cavurlar korku filmi yapmayı başaramıolar aşırı klişe bi filmdi her sahneden önce ne olcanı cok rahat tahmin edebiliodunus hele o son sahnede maskenin altından dorothynin cıkcaı aşırı belliydi o sahnede hep bi ağızdan filmin sıradanlığına bu noktayı koydunus için saolun şeklinde bi cümle sarfettik gitmeyin gitçeksenizde bişi beklemeyin filmden
  Puan: 2
 • süper bir flim

  bence flime kötü diyenler delirmiş.flimin sonu o kadar güzelki.zaten senaryosuda harika.ama eğer zekanız biraz düşükse bu flimin sonunu anlamazsınız.
  Puan: 10
 • Yetmedi mi?

  İzlemeyen okumasin

  ya accaip klasik bi konu maskeli seri katil abimiz elinde ütü adam öldürüyo eee.. ölüm güzel diyen arkadaşa: bir tek denise ablayı öldürdüğü ölüm güzeldi gerisi bi boka yaramaz.. katilin kim olduğunu filmin sonuna kadar anlayamicağımızı iddia eden arkadaşa: emin ol yarıda konuşurken Adam abinin katili öldüreceğini ama aslında bi ipnelik olduğu tahmininde bulunduk... biz mi çok zekiyiz... sanmıyorum... bi kaç scream seret çok rahat sende tahmin edersin... sonuç: rezil-ama denise abla müthiş o yüzden 2- :)
  Puan: 2
 • Basit mi desem komik mi desem..

  ya televizyonda izlediğimiz dizi veya filmlerden hiçbi farkı yok zaten 1-2 yıl bekleyin oynar kesin.bence Scream filminin açtığı yolu kötüye kullanıyolar birbirine çok benzeyen senaryolarda bissürü film çıkıyo ortaya.hani türk filmlerini ortasından da izleseniz bütün konuyu annarsınız ya onun gibi bişi işte.ezberledik yani artık.biriyle alay ederler o çok kızar sonra intikam peşine düşer hayatı mahvolur kendi de mahvolur dierlerini de mahveder falan filan biz bugün arkadaşlarla ölesine gitmiştik ne zamandır sinemaya gitmiyodum çok ta güldük filmde özellikle müzikli kısımlarda (yani o dıdııııın gibi gerilim sesinde) millet koltuğa yapışırken biz katılıyoduk gülmekten güsel konsantre bozduk bugün:) neyse uzun lafın kısası eeeeehhhh işte. senaryoyu ezberleyenler gitmesin daa önce bu tür korku filmleri izlemeyip te kişi için bi ilk olucaksa tavsiyemdir bu arada gülmek istiyosanız da küsel oluyo tavsiye ederim:)) byeeee
  Puan: 5
 • gereksiz olmuş

  ne kadar korku filmi klişesi varsa birleştirip montajlamışlar. birçok mantık hatası var. maskeli katil var, olayı belirli günler ve haftalar kitabından bigüne bağlamışlar, güzel kadınlar teker teker öldürülüyo, katil kim ola ki ambiyansı yaratma çabası var; şahsen ben film boyunca banyo perdesine gölgesi vuran pıçaklı katil görüntüsü bekledim ama olmadı. baştan sona bir sonraki sahnede ne olacağı tahmin edilebilen bi film. bi de anlamadığım noktalar var. sanırım zekam yetmiyo :) güzel bi kız banyo yaparken sular kesildiğinde şampuanlı kalan saçlarını neden klozet suyuna batırıp durulamak ister??
  Puan: 3
 • ne desem boş...

  çığlık ve geçen yaz ne yaptığını biliyorum filmlerini almışlar karıştırıp ikisinden de çoooook kötü bi film yapmışlar. bu filme gideceğinize, oturup boş boş duvara bakın daha iyi vakit geçirirsiniz..
  Puan: 2
 • Bu uyarıyı mutlaka okuyun arkadaşlar...

  "Scream","I know what u did last summer"serileri, "The Hole" ve "Valentine" ...Amerikan trendi.Beş para etmez, yaratıcılıktan uzak filmler. Eğer bu filmlere kimse gitmezse yakında bu furya son bulacak. Uzun süredir sinemaları işgal ediyorlar çünkü...
  Puan: 1
 • Daha kötüsü istesen olmaz!

  Kolay kolay bir filmi kötülemem ama bu film için rezalet ötesi diyebilirim. Filmin başınıda kıçınıda anladım ama boş işte tamamen boş bir film walla paranıza yazık bi dilenciye verin daha iyi. Filmi iki şey için izleyebilirsiniz: 1-Saf bi kız bulun film boyunca size sıkıca sarılsın 2-Filmdeki hatunlar.
  Puan: 5
 • izleyin

  İzlemeyen okumasin

  film bence çok güzeldi benim esas hoşuma giden yanı ise yalan söyleyerek kendisini suçlu duruma düşüren kızı hem öldürüp hemde suçlu duruma düşürmesiydi. aslında 8 yada 9 verecekdim ama 1 verenlere inat 10 veriyorum
  Puan: 10
 • Yaw etmeyin 9-10 puan veren arkadaşlar.Berbat ötesi

  Nasıl mantık anlamadım yaw. Aynı senaryo hiç deişmeden 40 tane filmde kullanılıo. Yokmu bi dur dien yaw ayıptır. En son yapılan Halloweendan çokmu farkı wardı. Sonu kötü başı kötü. Yok konuyu falan boşwer ben hoplamak istiom diosan git ne diim.
  Puan: 4
 • bi bilet paranıs varsa sakın haa gitmeyin..

  verdigim paraya acıdım büle berbat olmas yaf bi film. :)
  Puan: 1
 • Yetmedi mi artık yaw?

  Teen-slasher türünün en kötü ve basit örneği...
  Puan: 3
 • jeremy melton

  film rezalet eğe gidecekseniz sadece deniser richards için gidin. tabi bide spielberg'in üvey kızını görmek isterseniz
  Puan: 1
 • Gerilim mi!

  İzlemeyen okumasin

  Çok gerilim bir film diye gittim. Hiç beklediğim gibi çıkmadı. İnsanı geren en ufak bir yeri bile yoktu. O kadar alışığız ki bu tür filmlere izleyen herkes en son sahnede adamın burnundan kanlar geleceğini tahmin etmiştir. Bu filmin tek güzel yanı başrolde oynayan güzel kızdı:)
  Puan: 3
 • Bizim de bi çift lafımız var elbette...

  İzlemeyen okumasin

  Yaw arkadaşlar gerilim yüksekti ama o maskeli dallama filmin tüm motor hatunlarını öldürdü yaa... ona yanarım işte Eh işte.
  Puan: 5
 • Nedir bu ya

  ya bi daha zuxxiyi okumadan filme gidersem 2 olsun. Valentine dedik sevgililer günü soft bişi sandık karşımıza ne çıktı. Öğğğ
  Puan: 2
 • diyorumki süper yani

  süper filmdi anlamak için beyin gerektiriyodu tabi biyerde; david boreanaz abimizin önündede saygıyla eğiliyoruz
  Puan: 10
 • süper...

  İzlemeyen okumasin

  süper bi film yanıp sönen florasan klişesine yeni bi boyut getirmiş adamlar dorothynin sewgilisi aşağıya indiğinde kıwılcım çıkaran şalter eşliğinde arka fondan aniden katilin gözükmesi süperdi korkuyu doruğa çıkardı denise richards süper öldü ayrıca
  Puan: 10