Zor Tercih

The End of the Affair

1999

Ortalama Puanı: 5.9

Öykü

Sene 1946. Romancı Maurice Bendrix, iki yıl önce kendisini apansız terkeden eski sevgilisi Sarah'ın kocası ile şans eseri tanışınca, Sarah'a ve aşkına olan tutkusu yeniden depreşir. Zaten Maurice, bu Sarah'ın kendisini neden öylesine kabaca terk ettiğine bir türlü akıl erdirememiştir. Baba-oğul halinde mesai gören iki özel dedektif ile anlaşarak bu muammayı ortaya çıkartmaya niyetlenir. Dedektiflerin araştırmaları ile tarih içinde bir ileri bir geri dolaşarak işin içyüzünü Maurice ile birlikte öğrenmek üzere koltuğumuzda yerimizi alırız.

Notlar:

 • Graham Greene'in romanından sinemaya uyarlandı.
 • İngiltere, içerdiği kısa seks sahnelerini çok sert buldu ve filmi R-Rated olarak damgaladı. 19 yaşından gün almayanların filmi seyretmesi yasak. Sakın seyretmeyin.
 • 2000 yılında iki Oscar'a, dört Küre'ye aday gösterildi ancak hiç birini kazanamadı.

İzleyenler ne demiş?

 • romantik ashhhkkk!!!

  Ya tamam, yaşanan aşk güssel, anlatım da güssel. Yaşananların nasıl görüldüğü ama gerçekte nasıl olabileceği de iyi anlatılmış. Ralph Fiennes'i zaten severim. Ama bişeyler eksik... O sünepe koca mı etkiledi nedir???
  Puan: 6
 • Etkileyici !!!

  Açıkçası çok daha fazla beklentiyle gitmiştim bu filme ama yine de hayal kırıklığına uğramadım.Her ne kadar Neil Jordan'dan (Michael'la akrabalığı yok) daha büyük bir sürpriz beklemiş olsamda film seyredilir.Hatta üstüne yorum yazılır :) Duygusal bir film olduğunu söyleyip son olarakda oyunculuk gayet iyi diyor ve çekiliyorum.
  Puan: 8
 • ne ki bu şimdi ?

  olmamış neil baba... oyuncular filan iyi de bu aşk hikayesinin özel olan yanı ne ? film yapmaya değer kılan nesi var ? bilen anlayan varsa bana anlatsın lütfen...
  Puan: 5
 • ii hoş walla.....

  hoş olmuş deişik gibi. özellikle de sonu.....
  Puan: 7
 • Julianne Moore

  Bu kadini severdim ama Manolya'da taptim. Bence muthis guzel ve bir okadarda basarili bir oyuncu. Kadinda kusursuz bir marizma var. Ben onu seyretmeye gittim filme. Basyapit falan degildi ama gidilebilir hos ve zeki bir film.
  Puan: 8
 • öööööö, iğrenç

  daha sinemaya bugün arkidaşlarla okulu asarkene gittik.manyak sapık bi film. Biz zati başka filme gireceydik deee oradaki görevli sağ olsun... gafil avlandık. zati tüm arkadaşlarım da benim gibi ilk başta filmi anlamadılar ama sonra çaktık tabi .2. bölümü yine ilk bölümden iyiydi.
  Puan: 1
 • ne film ama????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Aishayla dün okulu astık. iyki de sınıfın meşur sapığı gelmemişti.heralde filmde olanları üstümüzde denemeye kalkardı.. filmin başını çakamadık ammacığıma 2. yarısı 1. yarısından çok ama çok ama çok ama çoooooooooook iyiiydi.
  Puan: 2
 • tam bir sİkandal

  Ne la simdi bu! Sabir sinirlarim zorlandi valla. Bu herif "English Patient" miydi neydi onda da oynamamis miydi? Tam bir Copy-Paste vakasi olmus bu takdirde. Pokemon a gidin daha iyi valla. Yalniz teyzemin karizmasi yabana atilir gibi degil. Bir de israr ediyorum babacim ya, su filmin ozetini yapan kardesim filmi bi dogru durust seyretsin allah lillah askina yaw!
  Puan: 1
 • ama ama o kadar da kötü değil ki!!

  Ya bence iyi bir filmdi. Kadınların koşulsuz ve sınırsız sevebilen yaratıklar olduğunu bir erkek yönetmenin farketmesi bana hoş geldi. İngiliz hasta ile benzerliği tabii ki dikkat çekici ama o kadar kusur da olur. Oyunculuk yönü etkiliyeci bir film olduğu son sözüm olsun derim ben.
  Puan: 8
 • :-(

  bilmiyorum,ben mi sinemadan anlamıyorum ama "the end of an affair"(bu arada dahiyane buluşlarından dolayı filme türkçe isim verenleri kutluyorum!)bana son derece durağan ve mantıksız geldi.ralph fiennes ve julianne moore'un hakkını yememek lazım ama senaryo berbattı.mantıksız bulmamamın nedeni de şu:bence hangi kültürde yetişmiş olursa olsun,bir erkek karısının sevgilisine "tasarruf etmiş oluruz,gel sen de bizle otur" demez. sevgi olmasa bile(ki filmdeki koca karısına aşık diildi ama bayaa seviyordu)gurur denen bişey var.1944 İngilteresi'nde bu tarz bişey yaşanabileceğine inanmak zor.bombanın patladığı sahne çok ii çekilmişti ama gladyatör yerine bu filme gittiğime çoooookkkk pişmanım
  Puan: 3
 • (Sakın kızıp da bilgisayarınıza bisi yapmayın)Neden bu kadar acımasızsınız, ben iki kere gittim!

  (bugun de amma cok sey yazdım yaws) Herneyse, bence olay bi iliskiden cok Tanrı'ya inanca baglıyodu ki asıl etkiliyen bu oldu beni. İnanamadıgım baska biseyse yas sınırı koymamaları ve filmi de makaslamamaları. Enteresan... En sonu cok guzel arkadaslar, Bendrix'in Tanrım beni bosver , beni rahat bırak artık fln demesi cok dokundu bana.alakaya cay demliycem ama bu cumleyi yazmam gerek--- Bi suru insan gitmistik tabi o gun ve baya da eglenmistik. (swazz a selamlar!!) (aklın fikrin zitiş pompa be maurice :P)ayrıca bombanın patladıgı sahne de mukemmeldi.. neyse, bence bu kadar acımasız olmayın, ben bu filme iki kez gitmis biri olarak soyluyorum ki, bence konu ihanetten cok Tanrıydı. Simdi filme gidenler bi de bu yonden dusunsunler filmi. Ve gitmeyenler de filmden cıkınca akıllarına getirsinler bu satırları. Hade bana musaadeeeee....
  Puan: 8
 • güzel kurgu

  Bence filmi ilginç kılan yanı kurgusu.Zaman kesitlerini zekice tasarlamaları bana yap-boz tamamlıyormuşum izlemini verdi zaten ben böyle romanları da severim o yüzden önce kitabı okumadığıma üzüldüm sadece.Bence güzel bi film,oyunculuklar da süper.Söylenecek eksi bi şeyler varsa o da ilk bölümünün biraz yavaş gelişmesidir, o kadar.
  Puan: 8
 • vay size vaylar size.....

  Ben bu kadını o meşhum rolleriyle kalbimi çalan ikinci Barbara Stanwayck seçiyorum(jullıanne'yi).Sizi de EQ yoksunları.....
  Puan: 8
 • ehhh

  kadına acıdım, kocada iş yok taam ama yazıktır yaa aşık olduğu adam da beş para etmez.kadıncağıza düzgün birini bulsalarmış,ne o ööle souk ,buz gibi herif????
  Puan: 7
 • konu iyiydi aslında...

  ya film konu itibariile sıkılmadan izlenebilecek bi film olabilirmiş ama filmin sonu tüm konuyu batırmış yani nie böle bitirirler filmleri hiç anlamam!yaf bırakın, ewlensinler, yaşasınlar,mutlu olsunlar...ama yoook!illa biri ölecek de mi!bak kızdım da şimdi!neyse gene de gidin görün büyük aşk we bağlılık neymiş öğrenin.(yaf ne laf ettim beah!)
  Puan: 7
 • ...

  Agir bir kurgusu vardi bence bu filmin ama klasik bir ask hikayesinin otesinde enteresan bir mesaji vardi. Segredilebilir bir film.
  Puan: 6
 • ...

  Neil Jordan'ı zaten severim.Crying Game ve Micheal Collins cok guzel filmlerdi.Her filminde olmazsa olmaz oyuncuları olan yonetmenleri takdir ederim.Vefa,arkadaslık,guven onemlidir bence...Neil Jordan ın da cekirdek kadrosu vardır.Stephen Rea,Alan Rickman,Ian Hart hemen her Neil Jordan filminde karsımıza cıkar.Bence kaliteli,klas,takdire deger adamlardır onlar.Filmin muziklerine gelince...Daha once Pıano nun muziklerini yapan Micheal Nyman sanatını gene konusturmus diyor,hemen bir soundtrack edinmekte yarar goruyorum. Basrol oyuncusu bence birden degil belki ama zamanla vuran ve sarsan bir guzellige sahip ve tam da bu rolun kadını.Ralph Fiennes'se her zamanki Ralph Fiennes. Ben filmden etkilendim.4 kez gittim.Hem seven bir kadının askının sonsuzlugu hem de tanrının kurnazlıgı ancak boyle ıslenebilirdi diyorum.Ve esas kadının sozleriyle bitiriyorum.Birbirimizi gormememiz askın bittigi anlamına gelmez...
  Puan: 9
 • boş

  ii değil.tv de seyredilebilecek bi film.sinema lüks olur!
  Puan: 4
 • ******REZALET BÖÐÐÐKKK********

  hayatımda bu kadar rezil bi film görmedim ben.filme 2.dünya savaşı ve londra ile ilgili diye gittim gitmez olaydım beee.sadece 1 kere bomba patlıyo hani savaş aksiyon.... yok diyosanız ben abazanım cinsellik içeren sahneler görmek istiyorum o zaman gidin.aslında 0 vermeliyim ama ne yazık ki zuxxi kardeş en az 1 veriniz demiş öyle yapalım bari al sana 1 ......
  Puan: 1
 • Bunlar Sarah'ın Ayak Sesleri

  Yuh yazık etmişiniz filme. Sevişme sahnelerini pek gerçek, pek hoş buldum. Hem kadının hem de adamın aşkından şüphe etmedim. Ben bu filmi beğendim.
  Puan: 7