Özgür Duygular

La Fidélité

2000

Ortalama Puanı: 6.4

Öykü

Clelia, bir gazete için çalışan başarılı bir fotoğrafçıdır. Fakat kendini bilmez iş arkadaşlarından pek müteessirdir. Günlerden bir gün orta yaşlı bir editör olan Cleve ile tanışır. Cleve her ne kadar parası için patronun kızı ile evlilik hazırlığında olsa da Clelia, kendine adam gibi bir adam bulmuştur. Cleve de balıklama Clelia'ya aşık olmuş ve kendine zevce olarak para yerine Clelia'yı seçmiştir. Pek güzel, pek hoş ama burada bitmiyor tabii hikaye... Clelia ve Cleve'in düğününe ramak kala genç ve yakışıklı Nemo girer işin içine. Nemo da bir fotoğrafçıdır ve Clelia ile pek güzel anlaşır. Bu defa Clelia'nın aşkı başka birine kaymıştır fakat Cleve ile evlenmeye kararlıdır. Kısacası müstakbel kocasına duyduğu büyük saygı uğruna sevgisini feda etmek üzeridir.

Notlar:

 • Madame de La Fayett'in "The Princess of Clèves" inin üçüncü sinema adaptasyonu.

İzleyenler ne demiş?

 • Gerçekten de özgür kılmışlar duygularını!

  Fransız filmlerini özellikle seven biri olarak bu filmi merakla bekliyordum. Film deki Clelie kadar özgür olmayı isterdim :) Oyuncular iyi, senaryo orta, sürükleyicilik dersek o da orta ama sonuç damakta bıraktığı tad açısından gayet doyurucu! 2 Saatlik "özgürlük" seyiri!
  Puan: 8
 • süpper

  sahiden neffis izleyinnn
  Puan: 10
 • hade leen

  bu filmi beğenenlerin ya aklı yok yada parası. filmde doğru düzgün konu yok. arkadaşların daha evvel takıldığı ve kısaca "3 film birden" olarak tabir ettiği filmlerden biri bence.
  Puan: 1
 • fransız öpücüğü

  Yaw, yönetmen naapacağını bilememiş. Kadın klasik mutsuz ama şehvetli Fransız kadını, önüne gelenle şeediyor. Sonra cidden aşık oluyo ama bu sefer de olmaz da olmaz diye tutturuyor, adamı sefil ediyor. Daraldım bi ara bağırıcam sandım. Yine de bazı sahnelerde tiplerin karşılıklı aşklarını detaylarda çok basit örneklerle görmek mümkün. İyi ki gittim, ama bi daha para verip gitmem, beleş olursa seyrederim.
  Puan: 6
 • Fransız İşte

  Sıradan bir öykü ama damakta tad bıraktığı kesin. O da mükemmel görüntüler yerli yerinde kullanılan müzikle sağlanmış.Yoksa bi numarası yok
  Puan: 6