zuxxi.com//sinema|geyiks

SuperSalataAdam

Hikaye Bunlar

What Did You...

minibüste görmüştüm: what did you do today for god, diye ne yani

Burun Karıştırma

Tatağı çıkardınız, oda ne; bu yapışkan bi tatak. En zorlusu. Top haline getirdiniz, pat fırlattınız. Fakat tatak aynı yerde durmakta. Bi daha, bi daha derken gittikçe farklı yerlerde belirmeye başlıyor. Avucunuzun içinde, iki parmağınızın arasında, oha oha bileğinizde... Ve en kötüsü: Siz onla cebelleşirken birden bire kamufle olmuş, kaybolmuş. Nerdedir? Ulan nerdedir. Of ya. Ya şimdi biriyle tokalaşırken, ah ya hoşlandığımız kız ile birlikteyken... Aman yaaa!!

Sabah Ereksiyonu

Sabah ereksiyonu ile işerken bir durum vardır ki etrafı batırmamak imkansızdır. Küçüğümüzün başı yapışmış ve çiş tek bir yöne doğru diğil; iki yöne doğru gitmektedir. Ee bunun hangi birine yön vericen?

Kısa Kısa

Arkadaş askerlikten gelmiş, ilk fırsatta anılara başlamıştır: Olm bigün nöbette uyumuşum, çavuş bi koydu öle uyandım... Be hey yeter gayri.

Dallas

bir bölümde ceyarı vuruyorlardı da haftalarca ülke gündemini meşgul etmişti kim vurdu yoksa kim vurduyamı gitti diye. ben bile o yaşta (6 - 7) konuyu idrak edip merak etmiştim ceyar amcayı kim vurdu diye. harbi kim vurmuştu lam ceyarı.

Galaktika

saylonlulardan kaçmakla kalmayıp dünyayı da arıyorlardı bunlar. ana saylon gemileri bööle istridye şeklinde idi, küçük saylon gemileri ise kapalı midye dolma gibiydi. içlerinde 3 tane saylonlu bulunur kardeş kardeş gemiyi yönetip galaktikaya saldırırlardı. hatta oyunu bile vardı bu dizinin, kavga ederdik sen saylonlu ben galaktikalı olucam diye. ben galaktikalı olmak isterdim hep, onlar iyi adamdı diye ama şahsen saylonlulardan da bi yamuk görmüş diildim. yani ööle.

Hava Kurdu

esas oğlan hava kurdunu uçururdu ama vietnam savaşında kaybolmuş olan abisinin bulunması şartıyla yerine getirirdi bu görevi. film boyunca da bulanamadı zaten. be dangalak, madem abini bulacan git vietnama bul. o helikopteri uçurmaya harcadığın vakti abine harcasaydın 50 defa bulmuştun.

Perihan Abla

hemen açıkliim perihan abla ve kardeşlerinin babasından emekli maaşları vardı ev kendilerinindi evin erkeği talebeydi ama diğer kız kardeş ne işle meşguldu bilemiyecem

Voltron

voltron'ın kılıcı çıkarışı da ilginçti hani. iki eli yumruk yapar, sona bu iki yumruğu birleştirir arasından da kılıcı çıkarırdı. isviçre çeliğinden, güzel silahtı.

Feliçita

Feliçita Ahmet diye bi eleman vardı, tinerci. Bu çocuk Ertürk Yöndem'in programına çıktıydı bi sefer, atmasyon bi şekilde şarkının tümünü söylemişti. Duygulu, ağlamaklı sahnelerdi.

Habolo Şobolobo

Habolo şobolobo, habolo humbaa... Habolo şobolobo habolo humbaa... Eee bu nasıl şarkıdır, ne eder, ne anlatır hiç anlamadım. Anlamaya çalışmıcamda. Manyakmıyım ben ya!

Dokuz Aylık

eşşek kadar olduk, olayı 3 sayı çizgisine taşıdık ama nasıl koydum, çocuk yaptık, bu yaşta baba olunurmu lam, türü geyikleri bırakmadık, bırakamadık, bırakamıyacağız. türküz biz.

Ördek Suya Daldı

Eskiden denizde "Ördek suya daldı, zil çaldı." diye şarkı söyleyerek ve sonrasında suya dalınarak oynanan bir oyun vardı ama suya dalınca ne oluyodu, amaç neydi hala anlayabilmiş diilim.

Osurma

Sessiz ve sesli olmak üzere ikiye ayrılır. Sessizler "pısss" diye bi çıkar. Eğer bir sandelyede felan oturuluyorsa poponun bi kenarı yavaştan yukarı kaldırılır ve ordan doyumsuz bi zevkle dışarıya zerkedilir. En pis bunlar kokar, başkaları için görünmeyen tehlikedir. Seslisi ise -sesi buraya yazmaya gerek yok, sanırım herkes bilir- rezil olmak için birebirdir ve mümkün mertebe kız arkadaştan, kalabalık ortamdan uzak yapılmalıdır. Genelde kokusuzdur, çevreye bi zararı yoktur ve en keyiflisidir. Şöle kendi halinde evde kimse yokken bi salarsın, amman amman...

Osurma

Barda, diskoda bol gürültülü yerlerde salmanın keyfi de ayrıdır. Ne ses, ne koku duyulur o kalabalıkta. Pırt.

Kadın Günleri

Bu günlerde çocuklar başka bir odaya alınır veya salınır, başlarına da yaşça büyük bi abi veya abla verilir ilgilenilsin diye... İçerde anneler dedikodu yaparken, sen salındığın odada abla veya abiyi çıldırtmaya çalışırsın. Hee bide kısır vardır kısır yenilir.

Kaptan Mağara Adamı

Bu Kaptan Mağara Adamı'nın bide mağarası, bilgisayarı felan vardı yalnız burası o kadar gizliydi ki kendisi bile bilmiyordu çok gülerdim.

Cep Sobaları

bi ara cep sobası furyası vardı, işportacılar "cebinde soba cebinde soba" diye satardı ama nasıldı, işe yararmıydı hiç bilemiycem zati yeminlen.

Esteban

Sırf gemisi olsa iyi, sonra da altından kuş şeklinde bi araçları olmuştu bunların. Diyar diyar gezerler altın şehri bulmaya çalışırlardı. Gözlerini para hırsı bürümüştü.

Lassie

Akıllı köpekti o, önce çişini yapar ondan soora çekime başlardı.

Havuz

havuza uçan tekme atarak atlamak da çok acaip bişeydir o kadar acaipdir ki ööle bööle diil yani

Kronometre Durdurmaca

kronometreyi 1.00'da durdurmak vardı, o da ayrı bi ekşın türüydü.

Plaj

benim gözlemlerime göre 3 çeşit koşarak suya atlama çeşidi ve tiplemesi var. 1. bu tipler suda koşmak diilde, sanki vapur edasıyla denizi yararmış gibi hareket etmekte, arkalarında köpükler saçarak ilerlermektedirler. vücuduna güvenen, "beni kimse dövemez, ben bir ayıyım" tipleridir ama genelde iyi insanlardır. 2. bu vatandaşlarımızın ise sanki suyun üzerinde koşarak gitmek istermiş gibi bir halleri vardır. suda zıplaya zıplaya gider ve artistik bir atlayış ile veyahut taklayla denize girme olayını bağlarlar. bunlar "acaip atletik bir vucudum var, her türlü hareketi rahatlıkla yaparım ama kavgayla mavgayla işim olmaz, kızlara yazılmayı tercih ederim" tipleridir. 3. bu insanlarımız ise suda koşmaktan çok koşmaya çalışan tipler gibi görünürler. nası desem mesela bi adımlarını düzgün atarken diğer adım ise bööle taa arkalardan kroşe çakarmış gibi gelir ve denize atlayışları da klasik balıklamadır ya da öyle sanarlar. kumsalda uzun uğraşlarla kazandıkları karizmayı birkaç saniyede dağıtmaları ile ünlüdürler. bol bira içip kumsalda sapıtanlar da genelde bunlardır. iyi günler dilerim.

Dolmuş

ben 50, 60 model eski dolmuşları çok severdim. tangır tungur, sıkış pıkış giderdik gideceğimiz yere. farklı farklı renklerde olur, istanbula ayrı bi renk kattığını düşündürür, nostalji yaşatırdı bizlere. şimdikilere biniyon gidiyon o kadar.

Hadi Yine İyisin

klarnet çalan ilk ve son popçuydu.

Sınıf

boş derslerde sınıfın disiplininden sorumlu sınıf başkanı arkadaşın konuşanları tahtaya yazarak sukunet sağlama girişimleri hep sonuçsuz kalmıştır ama tabi toplumsal baskıyı fazlasıyla hisseden arkadaşlarda yok diildi onların şu diologlarını hatırlatmak isterim yaw dumrul 10 dk konuşmassam çarpımı silersin dimi he he sen hele bi sus bakarız Konuşanlar: Zuxxi x x D-Ma x x x x Nelanbu x x x x HeNi x x x x x

İlk Buluşma

genç idim, tecrübesiz idim ve ilk buluşmamızda kıza saatimin teknik özelliklerini anlattıydım.

Zippo

uçak benziniyle mi ne çalışırmış, fırtınada bile sönmezmiş, yok amerikan askerleri vietnam savaşında bu çakmakları kullanırmış, altında harf mi çentik mi nedir işte onunla ne kadar kaliteli bi çakmak olduğuna karar verilirmiş... bir sürü kıl tüy geyik ürettiler. kimse asıl işlevi için taşımıyordu. çakmak kardeşim bu, sigara yakar, bazen de ocak başka işe yaramaz.

Depitak

sevgiliyle yapılınca pek iğrenç olmuyor hatta zevkli bile yani.

Telefon Fihristi

yeni fihristi aldığımızda bari bu temiz anlaşılır olsun diye temize geçmeye başlarız. önce özenle yazarız, isimlerin karşısına notlar hepsi düzenli bir şekilde alt alta yazılır. ama bi süre sonra düzen bozulur herşey karmakarışık olmaya başlar. sonuç, yeni bir bakkal defteri.

Deve Cüce

mütemadiyen ilkokulda soğuk havalarda beden dersini dışarda yapamadığımız zamanlar öğretmenimizin sınıfta kudurmuyalım diye yaptığı bir organizasyondu. gayetde basitti. deve denince ayağa kalkılır cüce denilince oturulurdu. bazen şaşırtmalar yapılır, eğer şaşırırsan yanardın tabi hoop tahta önüne.

Sigarası Ağzından Düşmeyenler

ağızlarından sigara düşmediği gibi sigaralarının külünü de pek düşürmezler, fizik kurallarına aykırı bir şekilde kül sürekli ordadır.

Teksas

hay bin kunduz lafını kaptan swing deki gamlı baykuş söylerdi mr blöf vardı bide kaptan swing de kaptan swingin tayfası mr blöf gamlı baykuş puik ve betty yüzbaşı tommiks in ise konyakçı dr watson ve suzi dir

We Are the World We Are the Children

etiyopyalı aç ve fakirler için amerikanın tekmili birden bütün sanatçıları bir araya gelmiş bir mikrofonun başına trt ankara çocuk korosu gibi dizilip bu şarkıyı söylemişlerdi bakın duyarlı insanlarız der gibisinden arada sırada fona afrikadaki aç çocukların fotoğrafları resimleri felan gelirdi bu şarkıyı söyleyen sanatçılar içerisinde bir tek micheal jackson aykırı ayrı bir yerde dururdu ben hepinizden büyüğüm der gibi

Şok

bir bölümde aynayı televizyonun önüne koyup bide saç sipreyi sıkıtığında cine 5 i aynadan çözülmüş birşekilde seyredebiliyormuşsun gibilerinden bir haber uydurup yayınlamışlardıda benim birader acaip yemişti bu numarayı allahım ne hengameydi benim salak kardeşim ve annem evde saç spreyi aramışlar ama bulamamışlardıda üst komşudan istemişlerdi bende şok programını seyredermiş gibi onları seyretmiştim
 • Mısır Prensi - The Prince of Egypt

  valla iyiydi

  yaw ne diyim benim yeğenle beraber gittim o filmin ortasında sıkılıp gitmek istedi filmin ortasında çıkılmaz ayıp diyip zorla filmi izlemek zorunda bıraktığım yeğenim hakana ithaf ediyom bu yazıyı film iyiydi iyi.
  Puan: 7
 • Aşk Mektubu - Message in a Bottle

  bu nedir

  valla bence bi şişenin içine mesaj yazıp millete yollamak kendini ifade edemeyen insanların yapacağı bi iş git delikanlı gibi konuş dök içini ne öyle şişe mesaj felan bide aptalca ya robin vrayt diilde bi zenci irisi bulsaydı ne olacaktı
  Puan: 5
 • Asit Evi - The Acid House

  iyiydi

  valla beklediğim gibi absürd bi filmdi ama bi daha izlemem bi kere yeter
  Puan: 5
 • Buzuldan Gelen Adam - Commander Hamilton

  buyur

  amman gitmeyin paraya ,zamana yazık valla
  Puan: 1
 • Kara Kedi, Ak Kedi - Crna macka, beli macor

  gidin

  gidin gidin hemde gitmek için vakit ayırın boş zamanlarınızda yapılan bi faaliyet olarak görmeyin
  Puan: 5
 • Ucuz Roman - Pulp Fiction

  eee öhm

  ee şimdi ne yorum yapılabilirki bu film için gidn görün başka bişey diyemicem Verdiğim puan:11
  Puan: 10
 • Titanic - Titanic

  yinemi

  ulan tam kurtuldum diyodum yine vizyona sokuyorlar yeter lan yeter kusucam artık ayrıca bi şeyi itiraf ediyorum hayatımda ilk defa bi filme bu kadar ön yargılı yaklaştım yaklaşmayada devam edicem kimse beni o filmi izlemeye zorlayamaz zorlayana kafa atarım yumruk atarım kısaca döverim anlaşıldımı alooo kime diyorum
  Puan: 10
 • 13. Savaşçı - The 13th Warrior

  valla bu banderasın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir herhal film kötü ama isterseniz gidin banane iyi günler
  Puan: 3
 • Yeşil Yol - The Green Mile

  bu ne yaw

  yaw millet zırıl zırıl ağlarken beni gülme krizi tuttu nedendir bilinmez ama şu var pekde güzel bi film diil film anateması şuydu sanırım insanları fiziksel görünümlerine göre diil ruh görünümlerine göre değerlendirmeliyiz yani kısaca önemli olan ruh güzelliğidir filme puanmı benden 5 çalışır fazlası olmaz pazarlık etmeyiniz
  Puan: 5
 • Manolya - Magnolia

  bu ne ya

  bir kaç tane film çekmişler ayrı soora bunları birleştirmeye çalışmışlar ama becerememişler durumu kurtarmak için bide gökten kurbağa felan yağdırdılar bide filmin bi yerinde insanlar şarkı sööleyip mesaj verdiler yaw madem şarkıyla verecektin mesajı ne diye film çektinki heç bende 4 çalışır sınıfta kaldı
  Puan: 4
 • Mumya Geri Dönüyor - The Mummy Returns

  ekşın ama....

  Bana biraz baya geldi tamam kabul efektler gerçekten güzeldi ama biraz hareketin dozunu abartmışlar ve olay action dan çok kargaşaya dönmüş bide bence amerikalılar için bile klasikleşmiş amerikan esprileri vardı bol miktarda mesela iki eleman karşılaşıyor ikiside bağırıyor ikiside korkup farklı yönlere kaçmaya başlıyor bunada gülünüyor bunun dışında bence gidin görün bişey kaybetmessiniz ama ikinci sefer seyredilirmi? belki tv. de
  Puan: 7