Tavuklar Firarda

Chicken Run

2000

Ortalama Puanı: 7.4

Öykü

Bay ve Bayan Tweedy'nin tavuk çiftliğinde herşey sükut içindedir. Tavuklar yumurtlayarak, çiftlik sahipleri ise yumurtlatarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Tweedy'ler yumurtaların geliri yetmez olunca tavukları başka iş kollarında kullanmayı uygun görürler. Evet, artık tavukların tavaya atlaması gerekmektedir ama hiç biri buna hevesli değildir. Rocky ve Ginger çiftlikten kaçmak için çok dahiyane planlarla çıkagelirler... Buna göre, öncelikle tellerden atlamak için uçmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

İzleyenler ne demiş?

 • gıt..gıt gıt..gıt gıt gıt...

  veletlerin aklına uyup da "grhn aabbiiee, hadie bise film al da isleyekkk" gibisinden bir rica / emir ikilisine karşı koyamayanlardansanız muhtemelen siz de izleyeceksiniz bu üzerinde muhetemelen bayaa bi uuraşılmış bilgisayar çızık filmini.. çizgi filmleri severim ama nedense bi türlü ısınamadım şu yeni jenerasyon filmlere.. filme gelince.. kimileri sıkı olmakla birlikte hoş espriler yok değil.. (bu ne biçim cümle yaa) mimiklere falan da dikkat.. Mal Gibson'dan o ses nası çıkmış bi tek onu annamadım.. hoş vakit geçirmek için izlenir diyorumm.. uzuyorumm.. (6,5 dan 7..)
  Puan: 7
 • Stop motion tavuklar

  aciip bi film olmuş. bilgisayar destekli denmiş olsa da Aardman studios'un süper bi stop motion filmidir. emek harcanmıştır. konu itibarıyla çok ilginç olmasa da uzun metrajlı olarak türünün ender örneklerindendir. modeller, hareketler, senkronizasyon çok başarılı. Aardman ile ilgili bilgi için: http://www.reel.com/reel.asp?node=chickenrun/whatis
  Puan: 8
 • Alahalah

  Bu mengubey sanırım filmi yapan şirketin satış elemanı yada o firmayla ilgili reklam yapan bi şirketin elemanı
  Puan: 10
 • Aaa Tawuk Uçuyoo!

  çok sewimliydi! çok çok çok sewimliydi!o tawuklar war ya o tawuklar walla filmden sonra insanın tawuk yiyesi gelmiyo. Mutlaka izleyin P.S:filmin alt yazılı olanını izleyin çünkü mel gibsonun sesi mükemmel...
  Puan: 9
 • Güzel

  Film ferçekten iyiydiSTOP Mel gibsona hayran kaldımSTOP yapanlara helal olsunSTOP
  Puan: 10
 • cook guseldi

  kacirmayin
  Puan: 9
 • gıdakkkkk

  gidin görün diyorum bölesi zor gelir sinemalara :)
  Puan: 9
 • iyi

  Gayet güzel bir film yapmış el oğlu.
  Puan: 7
 • gusel

  gusel bır anımasıon ornegı gıdın gorun gıdgıd (paladin2)
  Puan: 9
 • Cocuk Filmi Diildi, annamadim o yuzden...

  Eskiden kilden yapilmis, tuhaf yaratıkları izlerdik. Killer şekillenip yürüyo, konuşuyo yamuluyo bükülüyodu. Hatta bi ara bu dur-yürrü türülerin nasıl yapıldığına dair birde belgesel izleme fırsatım olmuştu ki böyle bir film çevirmenin insanın kendine edebileceği en acımasız eziyet olduğunu söyleyebilirim. Tevatür olmasın ama bu filimin de arkasında DreamWorks olduğu halde 3 yılda bitirildiği söylenmekte. Teknik anlamda karşılaştırma yapılabilecek ciddi bir benzerinin olmaması bile hörmet uyandırmakta insanda. Öte yandan filmi sadece iyi bir animasyon olarak görmek te körlükten ötedir. Girişteki tavuk çiftliğine nazi kampı havasının verlimesi tesadüfimidir yoksa DreamWorks başka manalar yüklemeye çalışmışmıdır filme bilinmez. Özgürlük duygusunun 7-12 yaş arası gençlere bu kadar sert anlatılmaya çalışılması, bana filimin çekildiği ülkelerin sosyal hayatları ile uyumsuz görünmekte. Daha çok özgürlüklerini kaybetmiş insanların durumlarını hatırlamaları istenmiş sanki. Akla gelen Yahudiler olmakta haliyle. İkinci dünya savaşının Yahudiler için hemen tüm diğer gruplardan daha acılı geçtiği bir gerçektir, lakin yarayı deşmenin Yahudilere de faydası nedir? merak eder sorarım. Bu güzel tekniği kullanmayı akıl eden şahsa da derin hörmetlerimi sunarım.
  Puan: 8
 • fazla seçeneğiniz varmıki..........

  konu gayet güzel, tam çocuklara göre işte. çocuğunuzu bırakın, siz seyretmeyin demiyoruz sizde seyredin. uzun zamandır çocuk filmine gitmemiştik bayağı keyifle izledik. Başından sonuna kadar, inandığını savunanlar tavuk bile olsa, bizde çocuklarımızda beğendik. Güzeldi...
  Puan: 8
 • Dehset bi film olmusss!!!!!!

  Film guzeldi cunku MEL GIBSON vardı.
  Puan: 10
 • valla iyi

  sanırım orta 2 den bu yana hiç bi çizgi filmi bu kadar zevkle seretmedim. cidden harcanan emeğe değmiş. espriler ve karakterler de iyi.
  Puan: 9
 • Verilen emeğe değmiş

  Böyle bir filmin yapımında normal bir aksiyon filmine göre en az 5 kat daha fazla emek harcanmıştır. Öyle aptal aptal "Charlie'nin melekleri" ya da "Hücre" gibi filmlere gideceğinize, buna gidin adamların emekleri boşa gitmesin ve azimlerini yitirmesinler. Zaten şu dünya hak ne zaman yerini buldu ki?
  Puan: 9
 • Uçan Çikınlar

  Dışarıdan konu olarak saçma gibi görünse de izlemesi gayet zevkli ve keyifli bir film olmuş. Özellikle animasyon filmlerden hoşlananlara ve içinde biraz çocukluk kalanlara tavsiye ederim. Gidip hiç sıkılmadan izleyebilirler uçmaya çalışan tavukları. Filmden çıkıp Kentucky Fried Chicken yememizse ne derece etkilendiğimiz adına bir ironi tabii..
  Puan: 8
 • I told you they were organised...

  Bence çocuk filmi falan değil bu. düpedüz film işte! karakterleriyle, atmosferiyle, hareketli sahneleriyle tam tamına film olmuş. ve güzel de olmuş. tavuk çiftliğini toplama kampına, çiftlik sahibini despot komutana, kocasını ve köpekleri beceriksiz askerlere, ginger'ı esirlerin kurtarıcısına, rocky'yi sonradan olma bir "son dakika" kahramanına benzetirsek tam bir savaş filmi denilebilir. zaten bu hissi vermek için tavuk çiftliği tam anlamıyla toplama kampı gibi düzenlenmiş. oraya tavuk değil de insanları koysanız yine de filmin havası değişmezdi. yanlız bi sorum var: kurtulduktan sonra tüm tavuklar aile kuruyolar, torun torba sahibi oluyolar da ortada sadece 2 tane horoz var. rocky gingerla birlikte. hadi onlara yaşlı horozla bir tavuğu da katsak onca civcivi 2 çift mi üretti? çocuklara tavuk dünyasında ailelerin poligami üzerine kurulu olduğunu hissettirmemek için o kısımda saçmalamışlar. genelde bu film için "üzerinde çok emek harcanmış. tabi ki güzel" deniliyor. bir şeyin güzel olması için illa üzerinde çok çalışılmış olması mı lazım? özellikle bu film için yapılan yorumlara bakınca sanki 2-3 yılda çekilen tüm filmlerin şaheser, diğerlerinin de kötü oldukları gibi bir sonuç çıkıyor. bu çarpık zihniyete de parmak basayım istedim.
  Puan: 7
 • İNSANIN TAWUK OLASI GELİO

  Arkadaşlar yani ölee mi olur bi film. ben kişilik bunalımına girip kendimi sabah kaltığımda anneme gıd gıd gıdak diyerek bulunca aha dedim gerçeği buldum! ve şimdi söleyebilirim ben BİR TAWUUÐUM
  Puan: 10
 • güselll yaaa!!!

  film iidi aslında.... vizzyondaki bi çok filmden daa iidi. ben bi tesadüf sonucu gittim. bi çok yerde gülüyosunuz. adamlar baya uğraşmışlar helal olsun!!! yanlız sinemada bi çocuk vardı durmadan konuştu. anne çişim geldi, anne karnım acıktı, susadım, uykum geldi... bi de zıplamaya başladı. katil oluyodum nerdeyese. neyse hoş bi seyirlik olabilir..
  Puan: 7
 • Arkadaşa uydum uymaz olaydım!!!

  "Olüm çok şirin" lafına kanıp gittim... Arka sırada oturan mertcan cok şımardı ve annesine yarın ingilizceden yazılısını oldugunu söylemediği için bütün havamız kaçtı... Aslında güzel bi film ama sinemadaki yaş ortalaması 11 olduğundan izlemenin imkanı yok.Hele "ginger" in son anda yaptığı kahramanlıktan sonra salondaki "oleeeeey işte bu ginger yerine ipi kesti aptal kadın" sesleri sonrada arka sıranın çakalı mertcanın sevincten pek dolu olmayan sinamadaki koltuklarda gezmesi ve IMAX yetkililerinin "ehe yerine otururmusun canım ehe" diyerek çocugu tartaklaması filmi izlenilmez kılıyo... Ama yinede izlenilebilir Tabi sabırlı bi insansanız!
  Puan: 4
 • İğrenççççç!!!!!!

  Ya kusuyodum yani arkadaşa uydum uymaz olaydım! Ya ne olur TİCARİ AMAÇLI FİLM REKLAMI yapmayalım ayıp oluyor herkese!!!!!!
  Puan: 1
 • Asla

  başlık biraz abuk mu oldu kusura bakmayın ama gerçekten de oyle yani şimdi bazı absurd gerizekalılar aman bebe filmi gitmeyelim diyip, gidenlere de gerizekalı gozuyle bakınca sinir katsayım 90lara filan fırlıyo kardeşim. ben 14 yaşındayım annem dedi zati bu film cok derin anlamlar içeriyomus bebek filmi değilmiş diye (kendisi sinemayı yakından takip eder) ben de ne zamandan beri gitmek istiyodum gittim gordum hiç cocuk filmi degil ama bunu gel de antalyanın animasyon gorup de 5 yaşındaki bebeklerini getiren kıro ahalisine annat. yok oyle inanırmısınız bizim dışımızda butun salon cocuktu ve beni delirttiler! hatta filmden once yanında 6 tane cocuk getiren cahil hanımablamız "aaa ablacım bak şimdi çizgifilm başlıcak bak buyuk televizyona" diyince yerimden hopladım resssmen hem cocuk aşktan ne anlar bu kesinlikle buyuklere hitap eden ve cok derin anlamlar içeren ve gerçekten nazi zamanına benzetilmiş bir film gidip gorun derim....
  Puan: 9
 • tavsiye ederiz

  güzel yani eh işte bence gidin gır gır
  Puan: 8
 • öööğğğğkkkkk

  çok kötüydü be. ben ne beklemiştim acaba bu kadar hayal kırıklığına uğradım? yok yok asla beğenmedim. zaman ve para kaybı diyorum ben.
  Puan: 2
 • Gayet guseldi

  açıkçası sabah kalktııımda kapışmaya gitmeyi istiodum ama filmin artık oynamadıını öörenince bu filme gittim gayet hoştu ama ben türkçe dublajlısını izledim ginger ı sanem çelik seslendiriodu bende sanem hastası biri olarak sewindirik oldum güsel filmdi eğlendim keyiflendim tavsiye ederim...
  Puan: 9
 • akıllı tavuk yenmez

  arkadaşlık, dostluk, yazgıya boyun eğmeme, özgürlük ve tabiiki aşk! bence gidip o tiri viri savaştı, aşk acılarıydı yok kıldı yündü filmlere para vermektense, böyle üzerinde emek harcandığı belli filmlere gitmeyi tercih ederim. en azından "ülen şu hayatta bi ginger olayım da uçan bi rocky buliim kendime" dedim yani.. e bu da bişey ama dimi.. gidin.. ve eğlenin arkadaşlar. hakkaten diğer tarak kürek filmlerin ne kadar boş amerikan filmleri olduunu annayınca bunnarın değerini daha çok annnıyosunuz. çizgi film, yalnız çocuklar için değildir ki! hayalgücü daha çok işler ve çok daha zekice tasarlanmış sahneler sizi hayran bırakır... ayrıca ben aptal insanlardansa akıllı tavukları izlemeyi her zaman tercih ederim!
  Puan: 8
 • güsel güsel...

  ya güseldir güseldir laf etmeyin bunu bulamıyanlar da var dimi arkadaşlar şahsen ben sevdim hiçte çıldırın filmi diil di güseldi işte ne bülüm??????!!!!!!1
  Puan: 7
 • Skandalll

  İğrenc bir filmdi. Cizgi filmleri cok sevmeme rağmen bu nefretimi kazanan teletobilerden daha beterdi...
  Puan: 1
 • Ders veriyor.

  İnsanlara ders veren film. Valla milyarder olsam bu fillmi param bitinceye kadar izlerdim. Valla billaha izlerdim yaw!!!!!!Müthiş,harikulade,muazzam bir film.
  Puan: 10
 • ehhh....

  eğer gülmek ve yaşamdaki çatlakları başka bir taraftan görmek isterseniz gidin. yoksa...asla...
  Puan: 4
 • yok böölee bişey yaaa

  ya filme büyük bi heycanla gittim koltuga oturdum film başladı güsel güsel izliom iki dakka sonra basketbol topu büyüklüğünde kafası olan bi adam önüme oturmazmı ondan sonra filmin seslerini dinlemekle yetindim neyseee...bu arada sağda solda kızları kesmiş oldum(sinem sen alınma)
  Puan: 6
 • harikadanda öte

  yaa abicim diyorum ki bu filme 10puan vermeyenlere avanak denir.bu kuralı acaba okullarda öğretiyorlar mı?
  Puan: 10
 • adamlar tavuklarla güldürüyo

  güzel film şu anda vizyonda olan filmler arasında en iyi filmlerden biri tavukların olduğu bi film olmasına rağmen genede adam eğleniyo (ilginç)
  Puan: 7
 • güzel olmuş netekim....

  "çocuk filmi", "gidilmez" gibisinden şuursuz önyargıları olanların aklından; onlara uyup da güzelim filme gitmeyenlerin benliğinden şüphe ederim....
  Puan: 8