Uzay Kovboyları

Space Cowboys

2000

Ortalama Puanı: 6.1

Öykü

Eastwood yapımcı, yönetmen olunca konu yine aynı. Bu adamın ağır kompleksleri var galiba. Nedense önemli bir görevi üstlenecek tek adam daima Clint Eastwood oluyor. Neyse, 1958 yılında uzaya çıkacak ilk Amerikalılar olma yolunda ilerleyen Daedalus Takımı, Nasa'nın takımı projeden çekme kararı ile yerini bir adet şempanzeye bırakır. Aradan 40 yıl geçmiştir. Rus uydusunda meydana gelen arıza tüm ülkenin iletişim sistemini tehdit etmektedir. Ve tahmin ediniz; dünya üzerinde söz konusu uyduyu tamir edebilecek yegane insan kimdir? Bravo... Bir şartla kabul eder görevi: Kendi ekibiyle çalışmalıdır. Dolayısı ile Daedalus Takımı tekrar yörüngeye girer.

Notlar:

 • Çok istirham edicem galerideki fotoğraflara bir göz atınız. Müthiş dörtlünün aile foroğrafları pek gülünç. Fakat bir tanesi var ki (galerinin ikinci fotoğrafı) söylenecek söz yok. Hemen yukarıya koyup sizi yormamayı dilerdim ama resim küçülünce karizmasını yitiriyor.

İzleyenler ne demiş?

 • Clint Eastwood ve Tommy Lee Jones (ne adamlar beeeeee)

  Ya adamlar yapmış be abi. iyi güldüm. Zaten hayranıyam Clint Eastwood ve Tommy Lee Jones'un sırf onun için gidilir. Adamlar yıllanmış şarap gibi her geçen sene onları dahada gözümde büyütüyor. Bir sefer adamlarda karizma acaip var. Bu filmdede o karizmayı dağıtıyorlar. Kötü gibi espriler yok bir sefer. Fazla komik olmayan espirilere bile bu adamlar yapıyor diye gülüyorsun. Yani gidilir bu filme. . .CAVALRY , KAFATASI ve LAVUÐA bir çift sözüm var. "Hadi len sizde üst sıralara yazı yazsanıza" hahahaha . . "UF YAVRUM BACAKLARA BAK" ( anlayan anladı )
  Puan: 10
 • Beklenen film iste buuuu!!

  Kesinlikle mukemmel! Sahane hatta! Gorev marstan sonra ilac gibi geldi diyebilirim.. Filmin ilk yarisinda gulmekten filmi izleyemedik hatta komedi filmine mi geldik diye dusunduk! Bu adamlar bir efsane! Hepsi rollerine cok yakismis! Abi adam rahip tanriya ne bicim yakinlasiyor dusunsenize! Bi de ikinci yari film boyut deistiriyor! Intikam, ask, hirs, macera! Tekmili birden bu sinemada!!!! (yaw izlemeden puan veren zihniyete de gicik oldum!)
  Puan: 10
 • TV de çıksa zaplarsın

  Berbat bir "eski ekibi topluyoruz" filmi... Hiçbir sürprizi yok...Sonu başından belli... Hepsi usta oyuncular fakat içlerinde aşık olduğun varsa resmini alıp ona bak daha iyi, filmdeki hatalarla sinirlerini bozma... Sadece ustalara saygı olarak 3 verilir... (3:Gerçekten kötü bir yapıtmış, tebrik ederim) ama, ortalama düşsün diye 1 veriyorum...
  Puan: 1
 • Güzel...

  Züper bi film...Başuna laga luga eytmeyin zuper..
  Puan: 10
 • Uzay Politikası

  60 lı yılların en karakteristik objeleri nelerdi bilirmisiniz? Roket şekilli herşey. Roket şeklinde otomobiller, Mikserler, saç kurutma makineleri, kül tablaları vs, vs, vs. O zamanın en popüler konusu tasarımda, çizgiromanda, sinemada, hep roketler ve uzaydı. Peki neden? Uzaya çıkan ilk Kozmonot Yuri Gagarin den sonra Amerikayla Rusya arasında adı konmamış bir propaganda savaşı başladı. Uzayın gerçek hakimleri kim olacaktı? Daha önemlisi Hem Rus halkı ve tabiiki doğu bloku bağlıları halkların hemde Amerikan halkının "En büyük bizimkiler başka büyük yok" gazına olan inanılmaz iştahları nasıl doyurulacaktı. Hem Amerika hemde Rusya elindekini avucundakini uzay programlarına akıtmaya ve süper devlet imajını oturtmaya karar verdiler. E tabii Amerikalılar uzaya gönderecekleri adamlara "Kozmonot" diyemezlerdi. Ne desek ne desek diye düşündüler taşındılar en sonunda Uzay Kovboyu demeye karar verdiler. Şaka , şaka. Ama keşke gerçek olsaydı. Daha samimi ve içten olurdu. Peki ne mi yaptılar? Aynı Rus salatasına yaptıklarını yaptılar. Birkaç harfini değiştirip bolca reklam. Ve artık bütün dünya Uzay adamlarını Astronot olarak biliyor. Neyse dağılmayalım. Kamu oyundan aldıkları büyük destekle, her iki ülkede inanılmaz vergilere rağmen uzaya milyarlarca dolar harcadı. Ve sonra halk artık uzaya verecek parasının olmadığına karar verdi. Daha somut şeyler istiyorlardı. Uzay programlarındaki ard arda gelen başarısızlıklar ve felaketler bütçelerini kesip kuşa çevirdi. Dev fırlatma rampalarından Televizyon uydusundan başka roket kalkmaz oldu. Taaki Mars hayaline kadar. Ve Rusya rekabeti de kalmadığına göre artık herşey daha kolaydı. Beyaz saray, Hoywood a gitti ve dediki: "Bana halkın desteği lazım. Ateşleyin şunları, Kafalarında uzay hayalleri oluşturun, neye benzediğinin hiç önemi yok. Uzayı düşünsünler yeter." Ve Mars projesi için bütçe her yıl artarken, Armageddon, Deep İmpact, Apollo 13, Event Horizon, Mission To Mars, ve şimdi de Uzay kovboyları karşınızda. 40 yıl sonra Yeni bir altın çağın eşiğindeyiz ve fene halde kamu oyuna ihtiyaç var. Bütün bilim kurgu romanlarında filmlerinde adı geçen 2000 yılındayız. Yılbaşında kıyamette kopmadı ee daha ne duruyoruz? Hadi uzaya. "Burada sadece kamuoyu yapmak için bulunuyorsun.Sayende Uzay programı yeniden popüler." yada "Onların zamanında arabaların arkasında roket kanatları vardı" cümleleri geçince Beyaz sarayın gizli sponsorluğunu düşünün. Filim olmuşmu derseniz birşey demiyeceğim bu sefer. Merak eden gider görür. Ama ben mesajımı aldım. Şu andan itibaren formda kalma egzersizlerine başlıyorum. "Azmeden birinin nezaman uzaya çıkacağı hiç belli olmaz".
  Puan: 6
 • citir

  ustalardan iyi bir oyunculuk , basit ama komik espiriler ve guzel citir cerez tadinda bi film ustune bi de beles olunca :))
  Puan: 6
 • cık cık cık

  bu klint istvood ya bunadı ya da can sıkıntısından film çekiyo. Bu kadro, çuvalla para ve hüsran.... yani izlerken miden bulanmıyo ama bitse de gitsek diyosun. Ayrıca yukardaki arkadaşın belirttiği gibi:"beleş sirke baldan tatlıdır"
  Puan: 4
 • çok başka hayal etmiştim bu filmi.

  Clint Eastwood, amma yaşlanmış yahu
  Puan: 6
 • Cidden kovboy bu adamlar

  Daha iyi bir film bekliyordum. Ama beklentilerimin biraz altında çıktı. Uzaya çıktıktan sonra gelişen olaylar çok heyecan verici değil. Efektler de fena değildi aslında Bence Armageddon'dan sonra öyle gerçek bir uzay bilim kurgu filmi gelmedi. Film dediğin Armageddon gibi olur. Bu filme ancak 5 puan.
  Puan: 5
 • espiriden anlayana

  Güzel bir filmdi oyuncular gayet iyiydi espiriler ise anlayana çok komik tafsiye ederim.
  Puan: 10
 • beklediğimden iyi

  vasat bişiler bekliyodum ama fena değilmiş hatta iyi de denebilir.
  Puan: 7
 • Beleş ve güzel bi film....

  Teşekkürler ntvmsnbc... reklama mı girdi yoksa.. neyse. Ben filmi çok beğendim, çok iyi espiriler vardı(mesela jay leno nun yaptığı) Ayrıca filmden çıkınca şööle bi aya baktım, insan bi hoş oluyo bea..... izleyin izleyin
  Puan: 9
 • eglenceli

  ozlemistim be soyle sicak esprili filmleri. hem cok nefi espriler var, hem de iyi macera bence. ozellikle zampara olanlari nefis adamdi. gule gule tadi aldik bu filimden.
  Puan: 8
 • espriler iyi idi en azindan.....

  tamam 70lik 4 dedenin uzaya cikmasi abuk olabilir bu kabul edilebilirde adamlar zaten biz gercekci film yapcas dememişlerki cok ince ve cidden güzel espriler vardi .... abuzerden daha iyidir gidin derim ben
  Puan: 8
 • Valla iyiydi hoştu ama fazla uzun gibiydi.....

  Bir kere Eastwood, Lee Jones, Sutherland ve Garner harbiden iyi is cıkarmışlar... epey keyif alarak seyrettik... Yalnız Bob Gerson tiplemesindeki dallamaya acayip gıcık olduk, hatta çıkışta ona benzeyen bir ecnebiye omuz bile atacaktık ama "bu bir Holivud filmi gerçek değil" diyerek vazgectik...Şaka bir yana hoş bir filmdi...bence gidip seyredin....
  Puan: 7
 • uzay kovboyu olcam bende abiiiii....

  film gayet iyi olmuş...yani vakit kaybı diiil... oyuncular çok iyi oynamış.. özellikle donald sutherland bayağı komik... vakit kaybı değil arkadaşlar.. parayada yazık olmuyor bence... tavsiye ediyorum!!!!!
  Puan: 7
 • Dedeler

  Film ilginç basladı vasat bitti. Gereksiz bi aşk koymuslar neden niçin?Çok ince espiriler vardı güldük valla. Neyse cok iyi deildi ama bi işin yoksa git
  Puan: 6
 • maskeli balo

  oyunculara bakıp da giderseniz,çok güsel bi film beklıyorsunuz,ama umdugunuzu bulamıyorsunuz, konu bilindik, konu basit ve rezalet!!!!! sahsen bu oyunculardan daha ıyı bi film beklerdim... kesinlikle HALK GÜNÜ nde gidin.....
  Puan: 4
 • Bu zamanda gidilcek en iyi film!

  sadece oyuncuları için bile gidilebilir.. hepsi karizma.. amerikan filmi olduğu için megolomanlık bekliyodum ama o da yok.. evet belki mükemmel bi senaryo diil ama karakterler harika.. çok eylenceli! illa sinemaya gidicem diyosanız.. dooooru sipeys kovboylarına :)
  Puan: 7
 • yukardaki arkadaşa!

  olm beraber gittik zaten filme aynı şeyleri yazmayalım bari neyse ben de çok beendim arkadaş kimin ince ve güzel espriler wardı deişiklik olsun ben 8 veriim
  Puan: 8
 • Kusmuğunda boğuldum

  Ya ben bu film hakkında yazsam hayatımın gidişatı hakkında bişeylerin değişeceğine inanıyorum ve onun için yazıyorum. Amcam sen kalk o yaşında uçak kullan neymiş efendim çocuğun doğum günüymüşte çok korkmak havata salto filan atmak istiyomuş nooooldu attı. Attıda noldu derseniz çocuk ona doğum yaptıran insanın cinsel organını görmüş kadar oldu. Ey benim hakanım kusmuğunda boğulanım misali çıktı midesinde ne varsa. Filmde tek uyuz olduğum sahne amcamın o kusmuğu elindeki toz beziyle temizlemek zorunda kalması. Bi de rahatsız eden durumlardan biride illede filmde birilerinin ölmesi. Adam kansermiş efendim kendini feda eredmiş falan filan. Ne güzel taş misali bekliyodu aşağıda 8-9 ay neyse biraz daha idare ederdi onla. İyi de olurdu. Geleyim görüntülere Rusların uydu bayağı iyi görünüyodu. O parçalanma sahneleri de iyiydi. İtalya harbiden öylemi görünüyo uzaydan ben de etmedim değil yani. Unutmadan atmosfere girerlerken biraz stres olmak isterdim ama lap diye geçtiler. Hani kanatlarının biri filan kırılsa bayağı iyi olurdu. Ama o da olmadı. Espriler güzel di hele hele hanım bayan doktorun numaralı güneş gözlüğüne bayıldım. Sonuç itibariyle bitirmek istemezdim ama çok uzun yazı rağbet görmüyor dediler burda bende bitirim Giderseniz kayıp değil derim.
  Puan: 6
 • valaa gidilir...

  Gayet neşeli ve hoş bi film. Tabii ilk yarısı. İkinci yarısı uzayda geçtiği için heyecan faktörü yüksek. Tommy Lee Jones aya gitmeye kara verdiğinde neden kimse onu yollamamak için ısrarcı davrandı anlamadım. İnsan biraz daha bastırır ve " yavrum biraz daha düşün " falan der. Hemen kabul etti Clint amcam.. Yine de gayet başarılı. Gidiniz. Görünüz.
  Puan: 8
 • sonu olmamis

  filmin ilk yarisi bayaa eglenceli ve duzgun idi ancak filmin uzayli kisimlarini beenmedim. bizim gibi hergun uzaya gitmeyenler icin "sanki bakkala gidipte ekmek aliyorsun" gibi anlatilan uzay hikayesi ve zor durumlardan kurtulma atraksiyonu (cumle uzadikca boka sariyo bea :P) pek zayif geldi bana . bi de filmin son sahnesi de pek bi salakti yani ........ filme gidin ikinci yarisinin ortalarinda cikin :) yok tamam izleyin sonuna kadar eheh
  Puan: 7
 • bu ne yaa

  abi bu kadar kötü bi film izlemedim ben hayatımda yaa. hiç bi yorum yapmııcam valla. oyuncular ii olmasa eksi puan alırdı bu film kesin.
  Puan: 3
 • Eğlenceli

  Sıkılmıyosun, bi kere clint olsun, tommy lee olsun hollywood kaşarları, hal bööleyken fena da olmuyo filmm, "aman kaçmaz" diil ama gider yanii ben sıkılmadımm
  Puan: 6
 • UzAy WeStErNi

  Abi Clint baba güzel yapmış, kendisi gibi bikaç westernden filmlerinden çıkma moruğu toplamış. Ama güzel bi film olmuş. Testlerdeki o göz muayenesinde koptum. Adamlar burnunun ucunu göremiyor ama bit gibi yazıları okuyor. Bence müthişti
  Puan: 5
 • space cowboys

  Ben bu filmi dün dvd de izledim.Bence bu dedeler için yeterince başarılı. Adamlar gelmiş 60+ yaşına daha ne beklersin ki? Keyifle izlenecek bir film yani.
  Puan: 7
 • Space Codgers

  İzlemeyen okumasin

  Tamam, bi yere kadar senaryo şempanzeliğini anlarım. Ekibi toplama filmi yapmanızı da anlarım, tamam kabul de ederim mizahi bir dil de kullanmışsınız (başarmışsınız desem yalan da olmaz) ama sen, Tommy Lee Jones, lan senin bu filmde ne işin var?! Sen koskoca MIB de oynamış, karizma sahibi bi insansın be! Bu Clint denilen herife ne uyuyosun? O şebeklik yapıyo diye sen niye ona katılıyosun ki! Ekibi topluyoz hoca desem gelicen mi? Her çağırana gider misin sen olm ya! Ayıp diyorum...
  Puan: 3