Ben Şahsen, Bizzat, Kendim

Me Myself I

1999

Ortalama Puanı: 6.0

Öykü

Pamela ödüllü bir gazetecidir. Dünyayı dolaşmış, kariyerinin doruğunda, ekonomik durumu gayet iyi, hoş bir kadındır. Fakat 30'larına girdiği şu günlerde bir bunalımın eşiğindedir. Bütün bu başarılara rağmen hayatını mahvettiğine inanır. Çünkü hayatında aşk yoktur. Doğru erkeği, 13 yıl önce elinden kaçırdığını düşünür. Robert, ona evlenme teklif etmiştir fakat Pamela onu reddetmiştir. Yıllar önce verdiği karar yüzünden pişmanlık yaşarken, mucizevi bir şekilde hayatını değiştirecek biriyle karşılaşır. Kendisiyle. Ama bu Pamela 13 yıl önce Robert ile evlenmiş, senelerce evli kalmış, üç çocuk annesi bir ev hanımıdır. Pamela kendisiyle karşılaşınca hayrete uğrar fakat Pamela 2, ortadan kaybolup, onu bir ev, bir koca, üç çocuk ve bir köpek ile bir başına bırakınca sudan çıkmış balığa döner.

İzleyenler ne demiş?

 • kusçaktım

  gerçektende dünyanın en kötü filmi
  Puan: 1
 • Elimizde Olmayanlanlar , Alışkanlıklar ve AŞK üstüne...

  Ben filmden zevk aldım . Oldukça fazla film seyredip , sinema ile ilgilendiğim için kriterlerim yükseliyor elbette ama filmi çok sempatik buldum . Şeker espriler ve hayatın ta kendisi vardı filmde ... Önce GLADİATOR e gidin ama bence... :)
  Puan: 7
 • cok sirin...

  nedendir ki kadinlar, 'erkek' filmlerini (bkz. gladyator, m:i2, vs.) seyreder ve hatta sever, fakat erkekler kiclarini kaldirip da hatun filmlerine gitmezler, giderlerse de demediklerini birakmazlar? bence cok hos bir film bayanlar. gidin, mutlu olun. kiz arkadaslarinizla, annelerinizle falan gidin ama.
  Puan: 7
 • değişik

  raslantının böylesi var ya ona benziyo.ama o çok çok çok daha güzeldi.eh diyim fena deil ben iğrenç bişey bekliyodum.
  Puan: 7
 • hic de oole kuscaktim falan diil film

  ben eskiden boole filmleri sevmezdim..kendi tabirimle "kiz filmi"ydi bunnar.. acaip sirin... sliding doors vari bi film.. gulumseyerek cikiyo insan filmden.. gidiniz gorunuz...
  Puan: 8
 • Aynı konu....

  Bu konu daha önce birçok filmde işlendi.Supermen'in bile boyle bir macerası vardı. Eğer şöyle olsaydı diye... Hatta Avustralyalılar bile bunu daha önce tekrar işlemişlerdi Yatağımdaki Düşman (Dating the Enemy) filminde. Orda da Julie Karvan çok çekicidir ama neyse. Bu filmde pek çekici kimse yok. Evlilik ve ilişkiler üzerine güzel çözümlemeler var. Tek bir uyarı: Hayatı zaten sıkıcı ve monoton bulanlar ve bundan kurtulmak için sinemaya gelenler uzak dursun. Bu tip filmler artık çok gerçekçi, yani sanki "hayat gibi" çekilmeye başlandı. Aslında hayatımızda olan şeylere de "film gibi" diyoruz. Garip bir durum. Bazılarına tavsiye ediyorum bazılarına da şiddetle kaçmalarını öğütlüyorum. Siz hangi gruba giriyorsunuz? Anlamak için filmi izleyin.
  Puan: 6
 • Kadın Filmi Ne Demek?

  Kadın filmi filan değil, herkese göre bir film. Aman aman komedi değil, şirin demeye de utanırım. Gerçekçi. Düşündürücü hatta. Sıradan bir romantik komedi filmi seyrettim şimdi karşıdaki çiçekçiden bir demet papatya alayım sevgilime koşayım, diyemezsiniz. Hayatınızı, özellikle karşı cins ile olan ilişkinizi sorgulamanızı sağlar. Sevdim ben.
  Puan: 7
 • KEŞKEEE

  ben sinema ya beylikdüzü afm migros ta gidiyorum ve oyuncak hikasine gitmeye niyetliydim oyuncak hikayesinin seansı ise en son sabah 11:30 olduğundan bu filmi kaçırdım ve Ben şahsen.. e gitmek zorunda kaldım keşke oyuncak hikayesine gitseydim şirin bir film ama klasik ... Bence GLADİATOR e ve ya da oyuncak hikayesine gidin önce (Uyuncak hikayesinin seansı sabah kaçta olursa olsun)
  Puan: 5
 • Hayat seçimlerden ibarettir

  Evet film bize bunu anlatıyor. Ve şunu soruyor. Yaptığınız seçim doğru mu? İşte filmin işlediği bu konu çok hoşuma giden. Anlatış şekli ve oyunculukar da gayet iyi. Hele Rachel Griffits çok iyi oynamış. Buna kadın filmi diyenlere söyleyeyim ben erkek olduğum halde gittim. Tek başıma izledim (genelde sinemayı tek izlerim). Ve filmden çok şey anladım. Bu da bana yeter bir film için. Gladyatöre gidin diyenlere ise o filme de gittim. Beğendim de. Ama bu ikisi çok farklı filmler. Bence bu film Gladyatör'den kat kat iyi bir film. Ama sadece anlayanlara. Anlamak ise zor bir iş. Bu filmi mutlaka izleyin derim. Öncelikle bayanlar, ama erkeklerde izlemeli tabii.
  Puan: 9
 • ah şu keşkeler...

  ya kim merak etmezki kaybettiklerini yada elindekilerinin kıymetini malum kaybedilmeden anlaşılmıyo... herkes kendine bi yol seçerken acabalara mahkum olmazmı???? ya çok sevdim bu filmi nebiliim belki mükemmel bi şahaser değil ama hoş bi tebessümde bırakıyo insanda... bence izlenilesi bi film :)
  Puan: 8
 • ilk yorumum

  orjinal isminin çevrilişi biraz garip olmuş. geri kalan kısmıda meraklısı için fena değil. bu kadar.
  Puan: 4
 • Erkeklere göre bir film değil

  Sadece kadınlara hitap ediyor denebilir fakat idare eder.
  Puan: 4
 • olur mu yaaa...

  sadece kadinlara yonelik bi film olduu fikrine kesinlikle katilmiyorum filmi biraz dikkatli izleyip anlamaya chalishirsaniz bi chok ders chikartabilirsiniz.achikchasi ben kotu bi film bekliodum, ne billiiim chok da iyiydi,ikinci defa da gitmeyi dushunuyorum..filmi sevmemin bashka bir yani rahatsiz edici olmamasiydi,her shey dozunda kullanilmish...abartili duygusallik ve sex yok. kesinlikle gorulmesi gereken bi film..
  Puan: 9
 • çok klasik bi konu...

  Konusu çok klasik geldi bana. Artık sinemaya gittiinizde böle eitici, öütler veren konulara rastlama olasılıınız çok az çünkü bu tür filmlerin insanları sıktıı kanısındayım. Hadi çokda pişman oldum diyemem ama keşke oyuncak hikayesine gitseymişim diyorum hiç deilse grafikleri ilginç...
  Puan: 4
 • ben şahsen, bizzat, kendim

  Ben şahsen,bizzat,kendim bu filmi izledim ve ben şahsen,bizzat,kendim filme verdiğim puanı açıklıyom.8,5 tan 9
  Puan: 9
 • Hayt öyle veya böyle güzeldir işte...

  Giderken bende pek gönülsüz gittim, çünkü en son gladiator 'a gittmiştim, çok beğendim(hatta yorum sayfasına bile yazmaya gerek duymamıştım)!Ama daha ilk dakka dan itibaren beni kuşatıp sarmaladı ve sonuna kadar bir merak içinde bıraktı...film sırasında kendimden ,aile hayatımdan,sevgilimden yani hayatımdan çok şey gördüm... gidin!
  Puan: 7
 • ...

  afişinde komedi yazan aslında komedi olmayan ama gerceçekten güzel bi film... kadın weya erkek filmi diye ayrımlanacak bi film degil... gidenlerin gercekten seweceine inanıyorum...
  Puan: 9
 • Her seçim bir kaybediştir.

  "Her seçim bir kaybediştir." diyordu ünlü bir yazar. Bu filmde de kadın - erkek ilişkisi ve evlilik o bağlamda ele alınmış. Konu geçmişte kullanılmış bile olsa bence hepimizin yaşadığı güncel bir konu olduğundan sıkmıyor. Tavsiye ederim.
  Puan: 7
 • özgürlük mü aile mi?

  güzel izlemeye değer bi film
  Puan: 7
 • eeeehhhhh işte

  o kadar güzel olmasada normal
  Puan: 7
 • u-m ablanızz,bu olayada parmaını basdı!

  möö diorum bashka bishi emiorum daa dorusu diemiorum..ufak çapta ba facia olan bu filmi izleen anguttur,shahsen ben izlemedim..hade angutcuklara katılmaın,sakın izlemein bu filmi..
  Puan: 1
 • şimdi şööle

  "Sliding Doors" un komik hali denebilir..Yukarda da bahsedildiği üzre :)) "şööle olmasaydı da bööle olsaydı acep ne menem şeyler olurdu" konusu işlenmiş bu yüzden enteresan ve aslında düşündürücü de..Ha müthiş bir film mi hayır! Ama vakit kaybı değil, gidin, düşünün, eğlenin..Bu arada kadın ne kadar Janset'e benziyordu farkedeniniz oldu mu?
  Puan: 6