Duruşma

Duruşma

1999

Ortalama Puanı: 5.1

Öykü

Selami ile Nazan'ın boşanma davasında gözlerimizi açarız. Tek seyirci biz değiliz; bütün mahalle halkı ve her kısım medya duruşmayı dikkatle takip ediyor. Nazan Selami'den şikayetçi, çünkü evleneli bir yıl olmasına rağmen Selami erkeklik görevini yerine getirememiş, kanlı çarşafı balkonda dalgalandıramamış. Selami ise bu gerekçeye şiddetle karşı. Herkes merak içinde. İşte bu merakı gidermek için tarafların ifadelerine ve geri dönüşlere ihtiyacımız var. En önemli tanığımız Cavit, çünkü o da Nazan ile evlenmiş, o da becermesi gerekeni becerememiş ve o da aynı sebepten dolayı dava edilerek Nazan'dan boşanmıştır. Cavit ile Selami'nin Nazan için çekişmesini, Nazan'ın annesi Nejla'nın bizans oyunlarını, hikayenin medyanın ağzına nasıl sakız olduğunu, ve en önemlisi zifaf mefhumunun niye gerçekleşemediğini öğrenmek üzere merak ile izlemeye devam ederiz.

İzleyenler ne demiş?

 • öle iste

  walla ne diim.yeni yıl da gittiğim ilk film...aslında fena deil ama cok seyler bekleyenler üzülebilir...sonucta ben gittim eglendim..oyuncular cok iyi...denildiği gibi tv dizisi gibi ...su an kafam bok gibi o yüzden fazla yorum yapamicem...idare edin iste..
  Puan: 7
 • Gidin,Görün ve Gülmeden Gelmeyin

  Bu film izlenmeye değer Meltem Cumbul yine bir harika.Film çok komik.Zafer Algöz yine hakkını vermiş.İzleyin....
  Puan: 8
 • Beceriksizler...

  İki rakip. Çocukluktan beri birbirlerini yiyen iki beceriksiz tip. Beceremiyorlar işte:)) Bu beceriksizlik hikayesi gerek Zafer Algöz gerekse Meltem Cumbul ve Güven Kıraç tarafından hakkı verilerek işlenmiş. Biz gittik çok eğlendik. Sizde gidin eğleneceksiniz...
  Puan: 9
 • çok çok güzel,harika ama 10 kadar değil

  valla diyorum ki, ben gittim, gördüm, eğlendim. yalnız bir ara acaba "bizimkiler" dizisini mi izliyorum falan oldum. bugay yapımın el attığı belli. Zafer Algöz zaten artık kendini çoktan kanıtladı. Güven Kıraç ve Meltem Cumbul'un performansları da iyi. yine de çok fazla bişey bekleyerek gitmeyin. eğlencelik bi film işte.
  Puan: 9
 • iyi diil bence

  oyunculuğa bişey söylemiyorum ama senaryosu fazlasıyla zayıf kalmış. zuxxi senin de dediğin gibi tipik bi yerli dizi havası var. sadece türk filmi olduğu için yukarıdaki arkadaşların neden 8-9 gibi yüksek puanlar verdiğini anlayabilmiş diilim. siz bu filme bi amerikan yapımı olarak gitmiş olsaydınız yine böyle mi dawranırdınız bunu meraketmeden yapamıyorum şahsen. tamam türk filmi bi atılım içinde ama o kadar da uzun boylu diil..
  Puan: 5
 • Nedir ya?Bizimkiler şimdi de film çekiyorlar vakası mı?

  Bizimkilerden nefret ederim.Sürekli bağrışan insanlar beni gerer.Onlar öyleler.Bu yüzden son 8-9 sene içinde tvde her rastlayışımda zapladığım bu son derece 'sempatik' aileyle perdede karşılaşınca durum hiç hoşuma gitmedi.Üstüne üstlük senaryo da vasatın üstüne çıkamayınca basbayağı sıradan,özelliksiz bişey çıkmış ortaya.Üç beş espri de pek kurtaramıyo durumu.Çok şey beklemeyin derim.
  Puan: 5
 • sefil

  yılbaşı sonrası amaçsızca evde tembellik ederken bu filme gitmeye karar verdik. Hiç yorulmaya, para ve zaman harcamaya gerek yokmuş, evde televizyon zaplasam daha iyiymiş diye düşündüm sinemada. Televizyon insanları vardı, çok basitti, espriler berbattı. Zafer Algöz'ün göründüğü her sahnede gülmekten kırılan bir güruh vardı sinemada. Yerli dizileri sevenler gitsin, ben nefret ettim.
  Puan: 1
 • İZLEMEK GEREK

  Çağ atlamaya çalışan günümüz Türkiye'sinde hala kaldı ise böyle insanlar bu gerçekten onları anlatıyordur diye düşündüm. Belki de eski mahalle delikanlılarını; aynı hatuna tutulmalarını;birbirleri ile sürtüşmelerini bilmeyenler vardır ya da o tadı tekrar yakalamak isteyenler.Yani görmek isteyenler. Dizi filmlerden tanıdık olduğumuz tipler olması; tv izlemeyenleri pek de fazla rahatsız etmez ama ne yapalım ki sayılı sanatçıya sahibiz. Oyunculuklara ise denilecek yok doğrusu...Zafer Algöz bence ayakta alkışlanmalı..
  Puan: 8
 • mutlaka izleyin

  ama beğenmiyceksiniz. "Türk Sineması büyük atılımlar yaptı".....diye bişey yok. Zaten bugüne kadar çok az filmde ben bu "büyük atılımı" gördüm. İstanbul Kanatlarımın Altında gösterildiğinden beri halkım atılımdan bahseder durur. Ama benim bu süreç içinde gördüğüm filmlerden beğendiklerim bir elin parmaklarını geçmez.Sırasıyla Eşkiya, Hamam, Masumiyet, Herşey Çok Güzel Olacak ......dört taneymiş, ben beş sanıyodum. neyse, çok da dert diil. toplam iki kere güldüm film boyunca. yani filmin komedi filmi olması öğesi benim için önemini yitirmiş bulunuyo. sosyal içerikli desem....yok beee. o filme gidip de "halkın içinde bulunduğu acındırıcı hali" gören hiçkimse zaten ondan ders alması gereken biri diildir. ders almasi gerekenler ise zaten filme gitseler bile filmden bu sonuca ulaşacak kapasitede diildir. bu noktada sosyal içerik öğesi de boş çıkıyo. misal zeynep uludağ o filme gitse yorumu "ay çok güldüm, pek komikmiş. zafer algöz bi yerde - bi çakarım altı ay bulanık sıçarsın - dedi , koptum walla" olur, "ben assolistliği bırakiim, dizi filan da çevirmiim. ne hatalar yapmişim şu yakın mazimde" falan diil. geriye ne kalıyo, oyunculuk di mi. siz bu adamları zaten her hafta televizyonda izliyosunuz. açın tvnizi, oturun izleyin. para falan da vermeyin. inanın gerek yok. değmez.
  Puan: 4
 • bu ne ciddiyet abe insafsızlar

  yahu altı üstü bi komedi filmi. fellini veya kubrick filmi değil ki. ne bu kadar eleştirdiniz canım filmi anlamadım. tv dizisi gibi olmuşsa da olmuş. zaten sen bizimkiler dizisini beğenmiyosan bu filme niye gidiyosun. yerden yere vurulacak kadar kötü bir yan bulamıyorum. ayrıca salkım hanımın taneleri filminden sonra zafer algözle güven kıraç yine çok iyi bir ikili oluşturmuşlar. bence ikisi de çok iyi oynuyorlar. meltem cumbul ve bizimkilerden tanıdığımız kadronun geri kalanı da her zamanki gibi iyi. şaşkın dedektif gibi 50 kere çevrilmiş saçma amerikan komedilerine para vereceğinize en azından iyi oyuncuların olduğu bi türk filmi izleyin derim. bence gidilesi görülesi.
  Puan: 8
 • turk sinemasına destek babıında

  vizyona giren tüm türk filmlerine gidiyoz.ama siz hepsine gitmiyorsanız kac para kaca gidin o cok daha iyi.haa oyunculara ozel hayranlıgınız varsa yerlı dızı sevıyorsanız kafayı yormayan senaryo ıstıyorsanız ıdeal o kadar ıste
  Puan: 5
 • Ne bu yaaa

  Neydi ki simdi bu? Ne anlatıyodu film? Sosyal içerik kırıntı halinde komedi felaket oyunculuk iyi o da hem yeni bir sey değil hem de kadro keske bu kadar değişmeseymiş!!!
  Puan: 2
 • israrlarima ragmen...

  gittik filme arkadaslarin baskisiyla...hep tekerrur eden bi konu, kotu espriler, monoton bi film 20 dakkalik konuyu bilmemkac saate yaymislar.tek guzel tarafi argoma kazandirdigi muhtesem "bi cakarim 6 ay bulanik sicarsin" esprisi bunu da ogrendiinize gore artik gitmeyin...
  Puan: 5
 • bi süre sonra...

  filim harika ama bizimkilerin hepsini oynatmaya girişince çok uzun ve bazı sahneler gereksiz,sıkıcı olmuş.Ama harika saf bi komedi baş oyunculara tam not filim gitme listeniz varsa başa koymayın ama 3 4'e koyabilirsiniz.saygılar aydınlık günler.
  Puan: 6
 • tutmayın beni kusucam

  çok çok kötü bi film..konu sıfır,bizmkiler oynamış daha da rezil olmuş..sakın gitme ey ordaki
  Puan: 1
 • ah medya vah medya

  Hayır flmdekinden değil gerçek medyadan bahsediyorum. Günlerce ana haber bültenlerinde abarttılar bu filmi ve bende kandım gittim. Bırakın ortalamayı tam anlamıyla vasat bir filmdi. Çoğu arkadaşın yazdığı gibi 2-3 yerde güldüm onun dışında sadece saçma sapan esprilere gülen insanlara şaşkın şaşkın baktım. Eğer böyle kötü filmlerle atılım yapıyorsak, ya abicim bunu tuvalette tek başımıza yapalım, seyirciyi heder etmeyelim.
  Puan: 2
 • eğlendim

  bence eğlenceli bi fildi.belki hiç bi şey katmadı ama sonucta 1,5 saatlik de olsa beni güldürdü ve bazı seyleri unutturdu.meltem cumbul bence oyunculuk konusunda kendini asıyor hareketleri mimikleri ve vucudu cok uyumluydu zafer alagoz ise bi ekol olmak uzere bence. bilömiyorum dikkat ettiniz mi ama filme cok hosespiriler vardı.ben eğlendim ama sora unuttum.
  Puan: 7
 • Kusmak istemedim ama hafiften bir öğürmüşüm.

  Boş bir film...Uzunluğu 8 dakikayı geçmemeliydi; çünkü hep aynı şeyler tekrarlanıyor. Başarısız sinemacılık örneği...
  Puan: 2
 • Olm bi bayılma sahnesi var!!!

  arkadaşlar hepinizin dediği doğrudur.senaryo yaramaz.G.kıraç,z.algöz ve m.cumbul hariç oyuncular da yaramaz.Ama onu bunu bilmem güven kıraçın bi bayılma sahnesi var.Hani Analyse This'teki tokat sahnesi kadar matrak.Sakkın kaçırmayın diyorum.Aklınıza geldikçe güleceksiniz valla!!Hemmen iyi günner dedim size
  Puan: 8
 • yaw işte öylesine

  umur abi ve kankaları içmeye gitmişler bi bakmışlar cepte beş kuruş yok.sonra bi koşu bu filmi çekmişler.bence iyi değil.ön sırada sevişen çifti izlemeyi tercih ettim desem ayıpmı olur.
  Puan: 3
 • eğlencelik

  Hayatımda bu kadar güzel sinirlenen bir adam daha görmedim. Sırf Z.Algöz seyretseniz bile değer. Eğlenceli bir film.. Gülmek isteyenler için ideal
  Puan: 8
 • Ulan medya GITMEYIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gerçekten kötü bir yapıtmış.Tebrik ederim. Boş bir film... Bizim medya tabi abartti gene ,Melteem Cumbul oynuyoya. Gitmeyin gidin kiz arkadasinizla 1 cay icin 1 kafede hatta kola icin hic olmazsa paraniz bosa gitmez.Bu film 5 dk. olsa yeter nasi olsa hep ayni seyi soluyolar.Diysaniz bende para bol;saccak yer ariyom gidin ozaman.
  Puan: 1
 • KÖTÜ DEYİL...

  hoş vakit geçirtebilir fazla gülmek zor ama oyuncuların performansı çok iyi 1-2 kamera açısı problemi+montaj hatası ama yinede görüntü yönetmenimiz başarılı seyredin birkayıp olmaz
  Puan: 6
 • ÇOK KOMİKTİ

  mutlaka izleyin zaman kaybı olmayacak eğlenceli bir hafta sonu için ideal
  Puan: 9
 • isterseniz gidin ama...

  Bence bu filmin televizyonlarda yayınlanmasını beklemek daha mantıklı, çünkü öyle fazla kayde değer bişi yok. Yane ben beklediğimi bulamadım. Ama şunu diyeyim ki hep aynı şeyden bahsedilmesinin yanısıra özellikle Zafer Algöz' ün ve tüm oyuncuların performansı bir harika...
  Puan: 4
 • bilmiyom

  sevgilimle birlikte gittik filmden cıkmak istemedım ortamı mahfetmıyeyım dıye cıkamadım.soleyemedım BU FILIM KOTU DIYEEE... ossun degerlı sınemamız para kazandı...
  Puan: 3
 • olmamıs...

  cok komik deil öyle paranız ve vaktiniz varsa gidin.yoksa sörfe devam edin...
  Puan: 4
 • göremedim

  şimdi ben gittim bu filme tamammı baktım meltem cumbul oynuyo dedim arada bişeyler görürüz filmin sonuna kadar izledim bi bok göremedim walla meltem çümbüşten :) daha iyi bir rol beklerdim.
  Puan: 6
 • euheuehuhe

  film başlarken bugay film zımbırtısı çıktı herkes aaaaaa bizimkiler dedi çok komik oldu
  Puan: 10
 • Erkekler Gitmesin

  Kızlar gidip kendilerini tatmin edebilirler. Ben şahsen kendimi bi ara iktidarsız hissettim ama filmden sonra öyle olmadığımı görünce bi başka sevindirik oldum...
  Puan: 4
 • AH onların yerinde olcaktım kii.

  Ulan valla onların yerinde olsam meltem'i baalardım yataa ....
  Puan: 8
 • Bizimkilerin Sinema hali

  Bizimkiler dizisini seviyorsanız bunun sinemada nasıl olacağını düşünüyorsanız filmi izleyin. Mahalle komedisi. Ben keyif aldım.
  Puan: 5
 • KISACA:İÐRENÇ

  Bu ne sacma konu bune salak film daha kötüsü yapılabilirmi acaba? sakın olaki gitmeyin.Zaten oldum olası sevemedim şu salak türk filmlerini.
  Puan: 1
 • bizim aile vakası

  sadece yüzler değişik konu farklı ama mekan aynı herkesin birbirini tanıdığı bir mahalle,dedikoducu tipler,aynı kı9za aşık iki can dostu ve medya eleştirisi .medyayı eleştiriyorlar ama medya olmasa bu film bu kadar ilgi görmezdi .kısacası yakında cine 5'e düşecek bir film
  Puan: 5
 • ulan

  piyasadaki bir çok komedi filminden daha iyiydi şimdi çıkıpta aman türk filmi ne de olsa diye küçümseyenlerin zekasında şüphe ederim gidin görün zafer algöz ve güven kıraç filme başka bir keyif vermiş.
  Puan: 5
 • öölesine bi film

  fena film değildi ya...daha kötü olcağını düşünerek gittim ben beklediğimden iyi çıktı
  Puan: 5
 • Basarisiz...

  Film gereksiz yere uzatilmis. Bizimkiler dizisinin kadrosu aynen filmde, fazladan M.Cumbul ve G.Kirac var ama bi yerden sonra bitsede gitsek dio insan. Daha iyisini gördüm, örnek Hersey Çok Güzel Olacak.
  Puan: 4
 • beklediğim gibi diil

  saat 21.00 hadi gidelim dedim apar topar gittik bilet aldık.. çok komikmiş falan dedim girmeden önce herkesi gaza getirdim...valla söylediklerime ters düşmesin diye gülmek zorunda kaldım...yine de izlenmesi gerek tabii,film sonuçta.. fazla bi konuşma yoktu filmde yaaaa biraz daha süslenebilirdi belki biraz felsefe falan yapılabilirdi komedi filminde ne kadar yapılırsa tabii...ayrıca müzikler çok iyiydi çok hoşuma gitti! ayrıca kadıköyde sadece AS'da mı oynuyo yaa o sinemayı sevmiyodum ama gittim yine de..
  Puan: 6
 • ...

  yaw şimdi ne desem ki!!!hııım...filmi seyrederken acaba evimde o rahat pijamalarımla bizimkilerimi seyrediyorum diye düşündüö..ama sonra benim bizimkileri seyretmediğim akılıma gelince olayı kavradım.iy,güzel ama hoç ve boş olayı tamamen!ama bişeyi farkettim:meltem cumbul un bacakları bayga güzelmiş..hehe
  Puan: 4
 • Gidin yaw

  Valla ben yeni gittim, hele kahpe bizanstan sonra ilaç gibi geldi. Valla gidin görün epey eğlenceli. Bu filmi Yalçın Yelence çekmemiş olsaydı 10 verirdim ama adam sinema filmi diye acaip bi şey yapmış. Ama onun dışındaki herşey mükemmel
  Puan: 8
 • Fena değil

  öncelikle Meltam Cumbul oynuyor heyyo diye sevinmeyin neredeyse hic ama hic konusmuyor konu basit bir kadın meltem cumbul iki kere evlenmesine ragmen bakire kaliyor bu konu üzerinde komik olaylar aslinda filim oldukca sıkıcı fakat aynı donemde sinemadaki diger filimler cok ama cok daha kotu o yuzden gidecekseniz hic olmazsa buna gidinde az sıkılın.
  Puan: 5
 • Gayet güzeeel

  Yani o kadar hoşunma gitti ki erkeklerin kifayetsizliğinin gözler önüne serilmesi. Gerçi bayanlar için de çok eleştiri yapılrı ayrıııı ama olsun şimdi o önemli bizim için. Eğlenceli bir film gerçek hayatta bol bol var bunlardan ama olsun görmekte yarar var izleyin derim ben.
  Puan: 6
 • ehhhh

  eğlenceli ama , zafer algöz her zaman ki zafer algöz , güven kıraç her zaman ki güven kıraç herkes her zaman ki herkes
  Puan: 5
 • oturun oturduğunuz yerde...

  o ne espriler ööle yaaa!?sevmedim. hiç bi güzelliği olmayan boktan bi film.el değdirtmemiş bakire hatun ha?yine de elemanlar uğraşmış, kasınmış bi şeyler yapmışlar.daha ne diim.
  Puan: 4
 • Televizyonda Kalın, Burada Haşlarız.

  Filmi ait olduğu yerde, televizyonda izledim. Mahalle, kulağı ağır işiten adamın lafları yanlış anlama esprisi (yuh yani), başarısız bir gazete okuma esprisinin defalarca üzerine gidilmesi, Rutkay Aziz, birsürü memur oyuncu, Rutkay Aziz, kötü öykü ve senaryo (Ben değil filmin başında yazıyo "Öykü ve Senaryo Umur Bugay" diye), memurlardan başrol olmayacağı için üç tane başarılı isim, Rutkay Aziz.
  Puan: 3
 • ne ki bu???

  zuxxi abi gibi ben de tvde izledim bu özürlü filmi. ne oldu sonuçta?? 2 saatim boşu boşuna gitti!!!türk sinemasının son dönemdeki rezaletlerinden biri bence!! umarım 2001 uğurlu gelir de, bir daha bu film (veya Kahpe Bizans gibi) gibi filmler türk sineması arşivinde yer almaz!!!
  Puan: 2
 • koskoca iki yil be, insaf !!!

  İzlemeyen okumasin

  Genel olarak eglendiriciydi. Ama iki yil boyunca da malum aktivitenin gerçeklestirilememis olmasi garip dogrusu. Çok basarili bir konusu olmamasina ve senaryonun da bana biraz bastan savma gibi gelmesine ragmen, basrol oyunculari(özellikle Zafer Algöz) iyi is çikarmis.
  Puan: 4
 • Duruş

  Beş para etmez bir filmdi benimde 2 saatim boşuna gitti.
  Puan: 1