Büyük Hesaplaşma

Heat

1995

Ortalama Puanı: 8.8

Öykü

Neil feci bir hırsızdır. Hiç bir şeye, hiç kimseye bağlanmayan ve herhangi bir tehlike anında hiç düşünmeden ortamı 30 saniyede terkedebilecek bir adamdır. Neil ve ekibi civarda çok iyi planlanmış, "vay anasını" dedirtecek soygunlar düzenleyerek güzel paralar kazanmaktadırlar. Vincent ise feci bir polistir. Zor davaları "vay anasını" dedirticek şekilde çözümleyebilmektedir. İş hayatı iyi olmasına iyidir ama özel yaşamı biraz nane molladır. İki kere boşanmıştır. Üçüncü evliliği ise işi yüzünden tehlikededir ve üvey kızının bunalımları tepesine binmiştir. Neil ve ekibi içi tıka basa senet dolu zırhlı bir aracı soyarken üç polis memurunu öldürmek zorunda kalır. Davaya bakması için Vincent göreve getirilir. İki "vay anasını" dedirtecek karakter karşı karşıya gelir, "vay anasını" dedirtecek bir film izlenir.

İzleyenler ne demiş?

 • All Stars

  Şimdi ben bu Al Pacino'yla sokakta karşılaşsam, ve tek kişinin geçebileceği bir kaldırımda yanlışlıkla (hümmee haşa, bilerek mi olacaktı bide?) yolunu kessem, o da bana "çekil kenara lan kılkuyruk!" dese, ben tartışma çıkarmam, "buyur abi" derim... Ha keza Robert'ede aynı tavrı koruyarak yaklaşır, yanlış bir hareket yapmamaya çalışırım, öyle saygım vardır bu ikiliye. Michael Mann desen, Amerika kıtasından gelen filmlerde ismini itinayla takip ettiğim sayılı yönetmenlerden biridir, severim...(Ama ona ezdirmem kendimi. Hatta keyifli bir günümdeysem sokakta görsem arkasından yaklaşır parmaklarımla belinin iki tarafına vurur, zıplatırım turşuyu-ha Pacino'yla aynı durumda karşılaşırsak o zaman "hey maykıl, yandan kaykıl" diye espri bile yapabilirim, ama anlamaz herhalde) Hal böyleyken, bu filmi izlememek ayıptır, günahtır... 4-5 kere fırsat buldum izlemeye, her seferinde sıkılmadan izledim sonuna kadar da; Karakterler iyi, oyuncular gerçekten çok iyi ama bence asıl star Michael Mann... Sonuç olarak muhakkak izleyiniz derim efendim, şu ana kadar izlemediyseniz...
  Puan: 9
 • Biraz aşmış galiba

  Kolay kolay izleyemeyeceğimiz, inanılmaz sürükleyici bi film.. Kimse kaçırmasın..
  Puan: 10
 • Hiit

  "Bak o oynuyosa izlerim" diyceim bütün adamlar var bu filmde, daha noolsun? Filmi DVD'den, bacakları yayarak, bira içip cips yiyerek izledim, daha bi hoşuma gitti. Pata küte, dan dun, paçino ve de niro (ehehe kafiyeli oldu lan) karizmasıyla dolu 3 saat geçirmek isteyenlere... Paçinoyu polis olarak görmeye alışamadım gerçi, polis kılıında gangster (seviyorum bu kelimeyi) mi acaba dedim, öyle çıksın istedim, olmadı. Sağlık olsun. Oh be!
  Puan: 9
 • Güzel Film

  Güzel filmdi ama keşke sonunda de niro ölmeseydide o da sevdiğiyle kaçıp gitseydi. Adalet bu birileri sevinirken birileri mutlaka üzülecek. Çok mu felsefik oldu ne ?
  Puan: 8
 • Buram buram kalite

  baba resmen filmden kalite akıyor ya. hastasıyım. hele de niro'yla pacino'nun cafe'deki konuşmaları: De Niro:I do what I do best, I take scores. You do what you do best, try to stop guys like me . . . Maybe we should both be doing something else pal. Pacino:I don't know how to do anything else. De Niro:Neither do I. Pacino:I don't much want to either. De Niro:Neither do I.
  Puan: 9
 • tam bir klasik..

  Filmin oyuncu kadrosunu gorupte soyle derinden bir "ohaaa" cekmemek elde mi?.. 3 saat boyunca hic bunalmadan hatta icine duserek izlenirken, bilhassa banka soygunundan sonra kendini o caddede hissedersin yaa... iste orada zaten bir hollywood kurali yikilmisit.. robert, al, val, jon, tom, micheal gozlerinizden operim..(natalie'nin dudaklarindan..)
  Puan: 10
 • harika

  ben filmi cd den izledim ama inanılmaz muhteşem bi film yaa. ne yapın yapın izleyin derim.
  Puan: 10
 • Babaların filmi

  Al Pacino ve Robert De Niro abilerimizin oynamasıyla zaten izlenmeyi baştan haketmiş bir film. Tam bir aksiyon klasiği. Kaçırmayın diyecem komik olacak, kaçalı birkaç sene oldu hali hazırda. DVD'sini edinin, DVD version VCD' sini edinin izleyin derim.
  Puan: 10
 • Iste yillarin unutulmaz aktoru !

  Ben bir Robert de niro hastasiyim. Robert de niro ise izlenmeye deger gercekten tek kelimeyle harika bir aktor.
  Puan: 10