Hayvan Çiftliği

Animal Farm

1999

Ortalama Puanı: 6.7

Öykü

İşini savsaklayan alkolik bir çiftçi olan Bay Jones'un çiftliğindeki hayvanlar eziyet içindedir. Bir gün bütün hayvanlar domuz Old Major'un konuşmasını dinlemek üzere ahırda toplanır. Old Major, çekilen bütün eziyetlerden insanların sorumlu olduğunu söyler ve isyanı kışkırtan bir öğreti sunar. Yükselen gürültüyü duyan Bay Jones ahıra girer ve yanlışlıkla Old Major'u öldürür. Bunun üzerine Snowball ve Napoleon Old Major'un yolundan gitmek üzere bütün hayvanları örgütlemeye başlar. Bir kaç ay içinde Animalizm altında birleşen hayvanlar çiftliği ele geçirirler ve kuralları koyarlar. - Bütün Hayvanlar Eşittir.

Notlar:

 • George Orwell'in klasikleşmiş eseriden uyarlama.

İzleyenler ne demiş?

 • MERAKTAN YAZDIM!

  Niye kimse bu filmle ilgili yazı yazmamış. Madem siz yazmamamışsınız ben yazıyım dedim ve yazdım: Sovyet Rusya'yı bilirmisiniz? işte bufilmdeki bazı hayvanlar sovyet rusya'nın politikacılarını canlandırıyor.bu yönüyle izlenebilir.
  Puan: 6
 • bence

  kitap bir baş yapıt olsada film çok yüzeysel kalmış
  Puan: 6
 • FİLMİN SONU KİTAPLA AYNI DEİL

  film fena deildi ama filmi çeken amca kitabın sonuna bi beş dakka daha eklemiş, bu olmamış.ne biliyim daha mı ilginç olacağını düşünmüş ama hata etmiş. bi de napoleon kimi canlandırıyordu eğer george orwell baba düşündüğüm kişiyi simgelemiş ise biraz öfke ile hareket etmiş galiba.aman ne biliyim gidin seyir edin.
  Puan: 7
 • kotu bı fılm

  reel sosyalızme elstırı getırme ıddıasında olan bu fılmde kısmen de olsa dogruluk payı olan yerler var.fakat fılmın genelıne baktıgımızda malesef zorlama bır elestiri.fılmın son sahnesındekı,kopegın yenı amerıkalı sahıplerını selamlaması ıse ezılen sınıfların amerıkan emperyalızmını selamlamasını sımgelıyorsa-ki sımgelıyor- film gercekten ıcler acısı.
  Puan: 3
 • lenin

  marksist-leninist davamızda yoldaşlarımız tabiiki hatalar da yapmışlardır.Fakat bu filmdeki eleştiriler biraz saçma.Ama yinede gidin izleyin
  Puan: 4
 • Gerçeğin Yüzü

  Bu aslında çok önemli bir film.Rus ihtilalini anlatıyor ve gerçektende her isyanın sonu böyle bitmektedir. Yukardaki arkadaşın dediği gibi filmin sonunda kitapta olmayan ekstra sahneler koyulmuş. Ya ama kitaptaki bazı hayvanlar yoktu. Mesela bir tane kedi vardı kitabında filmde o yoktu.Bu filme mutlaka gidin,yani sakın konuşan hayvanlar var diye çocuk filmi sanmayın...
  Puan: 10
 • George Orwell yaşasaydı bu filmi dava ederdi

  İzlemeyen okumasin

  Filmi izlerken kitaba çok yakın olduğunu hissettim. Ancak son beş dakika tamamıyla farklıydı. Ekleme yapılmış hem de ne ekleme kitabın ve yazarın dünya görüşünün tamamıyla zıttı bir ekleme. Gelen ilk aileyi ve son aileyi bir karşılaştırırsanız farkı anlarsınız. Filmin eski kölelik yanlısı bir özlemle bitmesi akıl alır bir saygısızlık değil diye düşünüyorum. Bilmem diğerleri ne düşünür. Orjinal sonuyla yapılsaymış son derece iyi olurmuş ama nafile. George Orwell'in mezarda kemikleri sızlamıştır.
  Puan: 5
 • kitabını okuyun...

  Filmi görmeden önce kitabını okuduğumdan her sahne acı verdi. Bence kitabı okuyun. Bu puanı da zaten alamazdı ya, senaryosu yüzünden veriyorum.
  Puan: 4