Kadın Kokusu

Scent of a Woman

1992

Ortalama Puanı: 9.4

Öykü

Charlie üniversite hayalleri ile tutuşan, içine kapanık bir öğrencidir. Noel'de eve gidebilmek için biraz paraya ihtiyacı vardır ve Şükran Günü'nde görme engelli Frank'e bakıcılık yapmayı kabul eder. Başlarda kolay kazanılacak para olarak gözükse de, Frank göremediği gibi, emekli albaydır; dolayısı ile sinirli ve geçinmesi takat isteyen bir adamdır. Bütün bunların yanında sakin ve kolay bir Şükran Günü bekleyen Charlie'ye karşı Frank'in dopdolu bir programı vardır. Adam tango yapmak ister bi defa ve yaparda... Hemi de ne tango...

Notlar:

 • Giovanni Arpino'nun "Il Buio E Il Miele" romanından ve 74 yapımı İtalyan filmi "Profumo Di Donna" filminden uyarlama.
 • Al Pacino bu rol için bir görme engeliler okulundan yardım almış, rolünün de hakkını doya doya vermiş, yetinmemiş 93'te en iyi erkek oyuncu Oscar'ı ve Altın Küre'si kazanmış.

İzleyenler ne demiş?

 • Kadın Kukusu

  şaka bir yana bir şaheser bu film. Hele "Por una Cabeza" çalarkenki tango sahnesi... Ha bi de Ferrari olayı var, kör adam co-pilot eşliğinde Manhattan'da gazlıyor, of ya... Son sahneler, okuldaki Dis(iplin) k(urulu)o vakası, bizim genç kurulun önünde. kör amca da onu savunuyo, güzeldi
  Puan: 10
 • uzun ama güzel

  çok uzun bir film bence. bazı yerlerde beni baydı ama olsun. değer. bu filmi izlememek bir kayıptır.
  Puan: 10
 • güzeldir güzel

  İzlemiştik zamanında, hayli de keyif almıştık. Bir kez daha izleyeceğiz elbette. Bu arada Pacino üstadın kötü bir filmi var mı acaba ?
  Puan: 9
 • çok çok iyi

  bi zamanlar televizyonda izlemiştim. hayatımda izlediğim en iyi filmerden biri. al pacino'ya hayran olmamak mümkün değil rolünün hakkını fazlasıyla vererek oynamış ve anca bu kadar inandırıcı olunabilinirdi bu rolde. al pacino'nun yaptığının ötesini düşünemiyorum. zaten hakkını da almış bi güzel oscarla. filmin konusu da güzel tabii onu da ihmal etmemek lazım.
  Puan: 10
 • off ya..

  Heyecanlandım şimdi tekrar izliycem diye. Çok başarılı. Pacino amca zaten döktürmüş yine. Chris kardeşin daha yeni yetme zamanları, ama o da hiç fena değil. İzlemek kesinlikle kazançtır.
  Puan: 10
 • Al Pacino körmüş!!

  Klişe bir lafın içini dolduran bi yapıt: -Gerek senaryo, gerek yönetmenlik, gerekse oyunculuk açısından..
  Puan: 10