Rüyamdaki Afrika

I Dreamed of Africa

2000

Ortalama Puanı: 5.7

Öykü

Kuki, şehirde yaşayan hemen hemen herkes gibi sıkışıp kalmışlıktan ve monotonluktan bunalmıştır. Yeni bir başlangıç yapmaya karar verir. Oğlunu ve yeni eşini yanına katarak, küçüklüğünden beri anlatılan büyülü hikayelerin geçtiği mekana, Afrika'ya gider. Başlarda Kenya'da doğa ile içiçe yaşamanın ve bunun getirisi olan özgürlüğün tadını çıkarır fakat sonraları farkeder ki Afrika hiç de hikayelerde anlatıldığı gibi değildir. İtalya'daki konforlu yaşamından sonra vahşi dünyanın içine düşmüştür. Fakat azimli kadındır Kuki, mücadeleden vazgeçmez. Kıscası mücadeleci bir kadının Afrika'da yaşadıkları, azmin elinden bir şey kurtulmaz, vesaire ve hep aynı.

Notlar:

 • Kuki Gallmann'ın gerçek hikayesini anlatan aynı isimli kitabından uyarlama. Gerçek Kuki'nin neye benzediğini merak ederseniz galeride Kim ile omuz omuza bir de resmi var.

İzleyenler ne demiş?

 • ...

  çok güzel değildi..ama kötüde değildi.Filmin sonlarına doğru sinemadaki herkes ağladı.çok dramatikti...
  Puan: 5
 • Sıradannn..

  falla filmde kenya manzaraları dısında pek bi halttan hoslandımı söleyemicem. kim anne iyi oynamıs ama filmi kurtarmasına pek yardımcı olamamıs. aglama faslına gelince lan aglanacak ne vardı annamadım.. ben mi odunum baskalarimi sulu göz?nese kim anne hatırına 5 veriyom..
  Puan: 5
 • yeter artık

  Ya mevsimi mi geldi nedir, kadınlara yönelik filmler piyasayı bastı. Konu ve kurgu olarak zayıf tamamen irrasyonel bir film. Tavsiye etmem.
  Puan: 3
 • İyi bir film (mi?)

  Oyunculuk oldukça iyiydi. konu desen o da güsel. filde bol bol afrika manzarası görüyorsunuz. Sırf bu yüzden bile gidilebilir. ama müthiş bişi beklemeyin. 2 buçuk saatinizi yerinizde oturarak ve ağlayarak(özellikle sonlara doğru) geçirmek istiyorsanuz [özellikle bayanlar] HEMEN GİDİN !
  Puan: 8
 • ...

  film çok güzel ilerlemekteyken olucağı belli olan iki sıradan cenaze töreniyle son bulunca senariste bayaa lanet okudum.bööle mükemmel bi yönetmenin bu senaryoyu düzeltme girişiminde bulunmaması çok ilginç.kadının hayatı böyle olabilir ama en azından havada kalan bazı öğeler aydınlatılabilirdi. mesela kaçak avcılara nooldu ve beni en çok merakta bırakan şey o yumurtanın içindeki mesajın ne olduu?? bide bekçi köpeklerinden biri aslana kurban gittikten soora köpeklerin sayısı 15 dakkada bir arttı önce 2 köpek vardı soora 3,4... ben en son 5 te kaldım film bana çok sıkıcı geldi ama yinede size iyi seyirler dilerim,kim basinger izlemeye değer!
  Puan: 5
 • boşa zaman

  oyunculuk iyi ama konu film olmak için yetersiz...her güzel kitap iyi film olcek diye bi kural yok..ağlamaya da lüzum yok üzmeyin kendinizi..
  Puan: 3
 • sıradan gibi bişi

  film çok iyi değildi manzaralar iyiydi yanlız her güzel manzarada vaaaaauuuuuw one beeeeeee diye bağıran embesiller vardı sinemada uyuz oldum ben bu kadar
  Puan: 6
 • bende izledim haberiniz olsun

  bence konusu diğerlerinden farklı mükemmel bir dırama izlemiyenlere tavsiye ederken kaliteden anlamıyanlarında izlememesini tavsiye ederim saygılarımla
  Puan: 10
 • igrenç bir film

  aptal bir avrupalı kadının illa da afrikaya gidip hiperaktif kocasini ve zehir düşkünü oğlunu bu uğurda kaybetse bile yılmamasını anlatan çok iğrenç bir film.gidip de ağlayanların aklından şüphe ederim.ah be kim yakmışsın kendini.ayrıca italyanlar ne zamandan beri ingilizce konuşur oldular??
  Puan: 3
 • Çok acıdım teyzeme...

  Filmdeki teyzenin başına gelmeyen kalmadı ben heralde intahar filan ederdim onun yerinde olsam...Neyse fena film deildi işte...
  Puan: 7
 • belgesel mi sinema filmi mi anlamadım

  bol bol manzara var ama kardeşim olmaz ki sinema filmiyle alakası yok.kim bassinger için de gidilmez hani manzara hatrına 4 puan
  Puan: 4
 • FENA DEÐİL

  Yapacakcak bir işiniz yoksa ve daha iyi bir film yoksa sıkılmadan seyredebileceğiniz bir film.Ama seyretmezseniz de fazla birşey kaçırmamış olursunuz.
  Puan: 5
 • vah vahhhh

  26 yıllık ömr-ü hayatımda bu denli gerzek bi film ne gördüm ne duydum... film boyu küfür dağarcığım kendiliğinden gelişti... o kim denen çirkin ayaklı gerizekalıyı dövmek istedim.. ne kadar salak bi kadındı tanrım... işte ben bunun gibi salak kadınlar yüzünden asla feminist olamadım.. olamam da.. aptal kadın.. ne koca bıraktı ne evlat yaaa... pislik... afrika kadar kafasına taş düşer inşallah.. hala yaşıyomuş zübük... tu allah kahretsin be... tek kelimeyle rezaletti diyorum...
  Puan: 1
 • MODERN(!) HAYATTAN KAÇMAK İSTEYENLER...

  ...izleyin ve bir kez daha düşünün! Beklediğimden daha iyi bir film ve Kim Basinger beklediğimden çok çok daha iyi! Abartılı tepkilere gerek yok; sadece şunu söyleyeyim, seyrederseniz pişman olmazsınız
  Puan: 7