Derin Darbe

Deep Impact

1998

Ortalama Puanı: 5.9

Öykü

Leo Beidermann herşeye burnunu sokan bir velettir. Bir gün teleskopuyla ront yaparken gökyüzünde bir cisim yakalar ve bunu fotoğraflar. Dünyaya doğru hızla bir göktaşının yaklaşmakta olduğunu, bunun Halley gibi geçip gidip gönlümüzü eğlemeyeceği anlaşılır. Halk geleyana gelir. "Rasathanelerimiz uyuyor mu? Bu velet olmasa bu göktaşını göremeyecek miydik? Hani Nasa?" gibi tepkilerle sokakları doldururlar. Sorun büyüktür; göktaşı kısa zaman sonra dünyaya çarpacak, her yeri tarumar edecektir. Plan yapılır: Bir uzay aracı ile göktaşının yanına gidilecek, köküne kibrit suyu, diyerek imha edilecektir. Uzay aracını kullanacak kişi emekliye ayrılmış astronotlardan Tanner'dır. Tanner önceleri "Baba nicedir uçmuyorum, unutmuşumdur." diye nazlanır. Amerikan Başkanı sırtını sıvazlar ve babacan bir tavırla "Hadi koçum, bu bisiklete binmek gibidir. Asla unutulmaz. Hadi güzelim." diyerek onu ikna eder. Artık zamana karşı bir savaş başlamıştır. Dünyanın kaderi resimde gördüğümüz sevimli Amerikalı'lara bağlıdır.

İzleyenler ne demiş?

 • idare eder

  film efekleriyle harikaydı.konusunda afallamış.
  Puan: 8
 • bayaa ii

  konu ve görsel efektler manyak güzel. defalarca seyredilecek bir film. tek eksiği başlarının biraz ağır olması
  Puan: 9
 • eh işte

  bir tek özel efektleri güzeldi
  Puan: 5
 • süper

  süper film, 1 sinemada 2 de televizyonda seerettim, kaçırılmaması lazım...
  Puan: 9
 • Kekleniyoruz

  Arkadas bilim kurgu + ekşın olayının da bir limiti vardır. Konu olarak bir ilginçliği olmadığı gibi oynayan artizler de düttürü. Aynı konuda bir de yarmageddon diye bi film oynamıştı. O daha da rezildi. Onu kurtaran brus vils olmuştu. Aslında brus abim bu film'de oynasa o zaman bu film'e 4-5 puan verirdim. Ama şimdi bu film zaman kaybından başka bişi diil. Çocuğa da gıcık oldum ayrı konu.
  Puan: 1
 • İyi

  Walla ne derseniz diyin zamanında çok hoşumda gitmişti efektler ve de konu olsun bayaa iyiydi. Başı ve sonunu çok sevdim bu filmin, kaçırılmaması lazım. Bi de bi kere daha zuxxi de derin darbe var diye gördüm bütün akşam bekledim derin darbe falan yoktu umarım aynısı olmaz..
  Puan: 6
 • ne için puan veriyim ki ben şimdi

  bence siz en iyisi mi bu filmi boşverin, saat 21.00'da KanalE'de Carla's Song(CARLA’NIN ŞARKISI)adlı filmi sizleyin. Hem yönetmen de Ken Loach..Geçen hafta da Land and Freedom(Ülke ve Özgürlük vardı aynı saatte aynı yönetmenin..
  Puan: 5
 • iiiğğğrrrreeeeeennnnççç yaaaaaa

  hayatımda bundan berbat bi film izlemedim diyorum,başka bişiy de demiyorum..sakın izlemeyin!!
  Puan: 1
 • yok canım o kadar da değil

  diyorum çünkü o kadar da vasat değildi. güzel bile diyebilirim. ayrıca en sonunda da salya sümük olduğumuzu da söylemeliyim. bu kadar...
  Puan: 10
 • TV de bile izlenmez

  bu filme bu puan bile çok. son derece sıkıcı bi film. yapıldığı dönemde vizyona giren armagedon un rüzgarından faydalanmak için 3. sınıf bir kadro ve 1 günde yazıldığı her halinden belli bir senaryoyla amerikalı kurtarıcılarımız tekrar sahnede. filmin tek bir saçmalığı bu filmi izlememek için yeterli neden: 2 gün sonra göktaşı dunyaya çarpacak. fakat herkes işinde gücünde, taksiciler, çöpçüler aynen görevlerine devam ediyor. ulan 1 hafta sonra dunya yokolacak olsa ben burda dururmuyum be! kimse durmaz. dunyada tecavüzdü, hırsızlıktı, cinayetti had safhaya çıkar. sadece bu bile yeterince salak bi olay. bu filme 5 ten fazla puan veren bence hayatında film izlememiş demektir. kusmak istedim. hakkaten de kustum... öğğğğğk
  Puan: 2
 • Derin bir darbe

  Filmi aptalca bulan, kusmak isteyenleri anlamıyorum. Herhalde bunların bilimsel gerçeklerden haberleri yok. Bu gün Derin Darbe ve Armageddon olayları gerçek olmak üzere ve Uzaya Derin Darbe adlı bir uzay aracı gönderiliyor. Bence olabilecek gerçekelri anlkatan bir film.
  Puan: 9
 • yani..

  Bence film efectleri iyidi ama,sonu biraz sacma geldi bana. Adamlar meteorlardan kosarak kaciyo, daga filan tirmaniyo tsunamiden bogulmamak icin. Bunlar cok sacmaydi... Ama yine de seyretmeye deger bi film..
  Puan: 7
 • amerikalı,amerikalııııı...

  bu filmi bir kez izledim,yani yuh kardeşim,tv de hiç bi şey olmasın yine izlemem ya ben bu filmi.. iki üç efekt içinde bi filme güzel denmezki. yönetmenlik yok,kurgu boktan... bırakın bu filmi amerikalılar sevsin, ne de olsa dünyayı kurtarmak hep onların elindedir..
  Puan: 1
 • Ehh

  Film iyi hoş, güzel de arkadaşın dediği gibi 2 gün sonra yokolcak bi dünyada niye hala herkes çöp falan gibi ottan boktan işlerle uğraşır ki? Ayrıca NASA öküz mü? Kıçındaki pantolonuna sahip olamayan bi velet Dünyaya çarpıcak meteoru nasıl ilk farkeden oluyor... Amerikan eşşekliği işte, 5 veririm efektlerine, yayılırım eteklerine
  Puan: 5
 • başlar sıktı

  Film başladı ama yarım saati E.L.E ile geçti.Sonlara doğru ise özel efekt bombardımanı olmuş.Balans iyi değildi ama eğlencelik işte!
  Puan: 5