Bu Nasıl Sarışın?

Legally Blonde

2001

Ortalama Puanı: 5.6

Öykü

Elle Woods gerçek bir sarışındır. Monroe'nun başı çektiği aptal-sarışın inanışının tersine her ne kadar imzasına kadar pembe rengi tercih etse de zeki bir hatun kişidir. Çok iyi kalplidir bi defa, okulda başarılıdır, rengarenk giysileri ile cıvıl cıvıl karakteri özdeştir. Güzel bir kişiliktir anlayacağınız. Günün birinde deli divane olduğu erkek arkadaşı Warner, özel bir mekanda özel bir yemeğe davet eder Elle'i. Beklediği soru cümlesini en sonunda yanıtlayacağını düşünen Elle'in yüreği pır pır eder. Fakat evlenme teklifi almak yerine düpedüz terkedilir. Warner'ın gerekçesi ise ilerde düşündüğü politik kariyer ile Elle'in uyuşmadığıdır. Ona göre Elle fazlaca sarışın ve gayri ciddi bir genç bayandır. Elle'in canı bu işe çok sıkılır ve böylesine kolay pes etmeyi reddeder. Warner'a olmasını istediği kişi olabileceğini kanıtlamak için Harvard'a başvurur. Kabul edilir de. Gri renkler arasında pek göze batsa ve dışlansa da, Elle hiç bir şeyi iplemeden yoluna son sürat devam eder.

Notlar:

 • Amanda Brown'un romanından uyarlama.

İzleyenler ne demiş?

 • ah canım esmer, esmer ister..

  - bir bilgisayarı bir sarışının kullandığını nasıl anlarsınız ? - ekrandaki tipex izlerinden... sarışınlar üzerine yapılan bu tip yüzlerce geyiği aklama felsefesiyle yola çıkmış bir film... "tamam sarışınız ve önyargılarınızı haklı çıkaracak şekilde yaşıyoruz, ama süper takılıyoruz kendi ortamlarımızda... yine de kasarsak aklımız da basar" söylemi var filmde... kim ne derse desin bu holywood en dandik konuyu bile allayıp pullayıp güzel bir film yapıyor, pırıl pırıl da seyrediyorsun... herkes için kakari kikiri, almak isteyene biraz empati dersi, sarışınlara da kendileriyle gurur duyma şansı veren bir film... latin aksanlı havuz temizleyicisinin sorgulanma sahnesinin özellikle yardığını söylemek isterim... yapacak daha iyi bir işiniz yoksa (hele bir de benim gibi beleşe getirme şansınız varsa) seyredin...
  Puan: 7
 • tamamen saçmalık

  bence çok salak bir filmdi, hadi tamam anladık kızın harvardı kazanmasını, gayret eden kazanırda erkek arkadaşını kaybetmemek için kazananı ilk kez görüyorum. gidersin başka erkek arkadaş bulursun adam mı kalmadı! gençlik aşkları geçicidir ayrıca bu hukuk okuluna girdiğinde başka bir erkekle tanışacağını hepiniz önceden anlamışsınızdır.. neyse ki sıkıcı bir film değildi.
  Puan: 4
 • illegal blonde

  Tipik bir Amerikan gençlik filmi, güzel arabalar, zengin insanlar. Filmdeki erkek düşmanlığına dikkat edin, sarkıntılık yapan hoca, sebatsız erkek arkadaş vs. Genede yapacak iyibir işiniz yoksa gidip birde siz değerlendirin.
  Puan: 4
 • eğlendim.

  hoş vakit geçirdim. hatta gülümsediğim bile oldu. bence boş vakit ve para çoksa görün.
  Puan: 5
 • Ah sarisin vah sarisin

  Bence gayet guzel bi filmdi. Campus hayatindan, arkadasliga, azimden komediye kadar "muhtesem" olmasada guzel bi filmdi. Izleyin derim.
  Puan: 10
 • Tipik bi sarışın işte...

  zaman geçirmek için güzel bi film...azıcık gülüyosunuz filmde..ama o küçücük köpeği deli etti beni!! ha bi de Harvard 'a girmek o kadar kolay olsaydı...
  Puan: 5
 • biktim

  Arkadaslar ben bu 15 yas kiz cocuklari icin yapilan sacma sapan amerikan filmlerinden biktim. no more romantic comedy. abi bu arada araya komik sahneler koymuyo deiller. ama bu filmin aptalligini deistirmedi tabi. Saf kiz arkadasiniz varsa goturun. eglendirin kizi
  Puan: 3
 • Yine Sarışın filmi

  Amerikalıların sarışınlar hakkındaki düşüncelerini filmleri sayesinde hepimiz biliyoruz. Ama bu filmde şaşırdım dermişim.. Aptal sarışınımız bir inat yüzünden (AŞIK olduğu adam)bırak sarışını esmerin bile yapamayacağı şeyler yapıyo. Tavsiye etmeye gelince 5.Eh işte derim ve diğer filmlerin yorumlarına geçerim.
  Puan: 5
 • Witherspoon hayranları ve boş vakitleri bol olanlar

  beklentilerinizi düşük tutun ki filmden zevk alın. (Çok taş ve sosyete kızlar var bu arada filmde o açıdan malzeme bol) zuxxi nin resim olarak seçtiği surat ifadesi filmin yarısını oluşturuyor onun için siteye girerek zaten yarısını izlemiş oldunuz. Gerisine para vermem diyenler kendileri bilirler
  Puan: 6
 • Sarışınlar hoştur,zekidir,ben kimim?

  Gusel,eh işte felamlık bi film...niye hem zeki hem sarışın diyilm???(üstüne üstlük güsel)
  Puan: 5
 • ...

  yaw salak bi konu , sarısınlar aslında istedi mi her seyi yapar filan, acmadı beni acıkcası . Zaten uzun uzun yorumu hic sevmem , cok bile yazdım.
  Puan: 4