Teslimiyet

Besieged

1998

Ortalama Puanı: 6.4

Öykü

Afrika'dan sürülen Shandurai, tıp okumak üzere İtalya'ya gider. Ev işlerini yapması karşılığında piyanosunun arkasına gizlenen, içe kapanık, İngiliz besteci Bay Kinsky'nin evine yerleşir. Böylece ikili garip bir birlikteliğin içine girer. Müzik, eşliğinde hassas dokunuşlar, geçmişteki sırlar, yapılması gereken seçimler.

İzleyenler ne demiş?

 • bu ne beeee

  öncelikle söylemeliyim ki oyunculuk berbat.hiç hoşuma gitmedi. 2 kağıt evlat acısı gibim koydu.isterseniz hiç gitmeyin..nasıl mı... e-kolaaaayyyy.alın o parayı çatır çatır yiyin.
  Puan: 1
 • Beklemezdim senden zuxxi !

  Bertolucci abimiz film yapmis gidelim gorelim dedik...zuxxi ne nerede ne zaman oynuyo bilir dedik...izmir cinar yaziyo...19.00 seansina gidiyoz.. yanimizda bodrumdan kalkmis gelmis bi arkadas var.bak kizim artik oyle gazeteden bak telefon et seanslari ogren devri bitti.giriyosun zuxxi.com`a aninda goruntu falan dedik. 5 kala gittik cinar`a iki saheser oynuyo `derin karanlik` ve `kara gol`... izmirli arkadaslar varsa film cinarda degil semada oynuyo, biz ilk on dakkikayi kacirdik siz kacirmayin. teessufler zuxxi. bu arada film hic fena degildi.
  Puan: 7
 • Hay Allah !

  Bertolucci sevdası, fragman ve müziğinin çekiciliğine kapılıp büyük umutlar ilen gittiydim filme. Gel gör ki nefis hayal kırıklığı oldu. Thandie Newton denen hatunu Beloved diye bi filmde izlemiştim harbi yarıyordu ama bu filmde ultra başarısız. Güzelliği ayrı tabii. Mr. Kinsky tiplemesi ve oyunculuğu iyiydi bence. Hikaye çok sahte geldi, anlatım da pek bir tat vermedi. Afrika müzikleri, olayın geçtiği tarihi, enfes bina ve kadının nasıl olupta bu kadar güzel olabildiği filmin seyredilebilitesini arttırabilir belkim. Budur nacizane görüşüm.
  Puan: 6
 • Normal Beğendim

  Çok beğenmeye gittiğim için az beğendim. Aslında beğenme duygusundan sıyrılıp, direk gitseydim, daha fazla beğenebilirdim, ya da beğendiğimi düşünebilirdim. Filme girmeden önce, allahım ne mükemmel film izleyeceğim az sonra, diye düşündüm. Film boyunca da hah şimdi olacak, süper olacak, diye bekledim. Hatta bazı bazı belki benim anlayamadığım şeyler anlatılıyordur da ben o yüzden çok beğenemiyorumdur diye kendimi aşağıladım. Bir süre sonra ise filmi beğenmeye çalışmaktan vazgeç ve filmi izle, dedim kendime. Birkaç sahneyi, bilhassa ilham ve konser sahnelerini çok, diğerlerini normal beğendim. Ben, sanıyorum çok beğenmeye çalıştığım için az beğendim. Ve aslında ben en çok minik bir yazı içinde 11 kere beğenme kelimesi kullanabilmemi beğendim. Aha 13 oldu.
  Puan: 7
 • Aşk filmlerinden nefret ediyorum

  ne güzel bir filmdi bu böle. benim çok hoşuma gitti. taban tabana zıt iki kültürün, birbirine çok yabancı iki müziğin biribirne karışması gibi birleşmesi ve sonunda beni döt eden (aslında döt olunmucak bi son ama ben yanılmışım) bi son. çok hoşuma gitti tekrar bertolucci abimizi takdir ettim. bence gidin. şöle güzel bi seyredin biraz rahatlayın. ama böyle şeylerin gerçek hayatta olduğunu düşünmeyin sakın.
  Puan: 8
 • ...........

  bence gayet iyi bi filmdi bu kadar az dialog içeren bi filmde benim gibi birinin normal koşullarda çıldırması beklenirken memnun çıktım sinemadan. bravo!
  Puan: 10
 • eh işte....

  valla fena değildi ama bir pazar gününe daha güsel bi film yakışırdı.. müziklere gelince piyano uçurdu beni ama o zenci tahammül edilesi değildi:) aşk olayını hoş işlemişler eğer ayrıntılara dikkat edilirse baya hoş şeyler var filmde. neyse işte isteyen gitsin görsün ama mükemmel bişeyler ummayın hayal kırkllığı olur....
  Puan: 5
 • seneryo zayıf

  filmin seneryosu bence zayıf kalıyo böyle yetenekli bi yönetmen dahi filmi daha iyi bi yere getirememiş kötü bi yönetmenin elinden çıksa kesinlikle seyredilemeyecek bi film ama yönetmenin iyi oluşu gene görsel olarak bişeyler katmış ama marksist bi yönetmenin hümanist olmayan bi kişiyi yükseltirken bi sanatçıyı sorunlu gibi göstermeside biraz inançlarına ters düşüyo kanımca film bence ortanın biraz üzerinde ama seyredilmeside gereken bi film
  Puan: 6
 • ...

  engincan bu ne mantalite? ne zamandan beri marksist kişiler sanatçıları "örnek insan" olarak göstermek, ve hümanist olmayan şahsiyetleri (ki filmde hümanist olmayan kimdi pek çıkaramadım marksist olmayışıma veriver) filmlerine sokmamak gibi yükümlülüklere sahipler? filme gelince gayet güzel,insana iyi gelen bi film. ama stealing beauty de olduğu gibi hatun kişi filmden daha güzel.(bkz liv tyler)
  Puan: 8