Köstebek

The Insider

1999

Ortalama Puanı: 7.6

Öykü

Jeffrey Wigand, büyük bir sigara şirketi olan Brown & Williamson'da yıllar yılı araştırma-geliştirme bölümünün başkanlığını yapmış önemli bir bilim adamıdır. Bir takım anlaşmazlıklar ortaya çıkar, görevinden alınır. Şirkete ait bütün sırları bilen Jeffrey sessiz kaldığı müddetçe kendisi ve ailesi güvende olacaktır. Fakat Jeffrey, dönen dolapları insanlarla paylaşmayı seçer. CBS'te yayınlanan "60 Dakika" programının yapımcısı, gazeteci Lowell Bergman olayın üzerine atlar. En iyi muhabirini göreve koşarak Jeffrey ile hakikatli bir söyleşi hazırlar. Voliyi vurmak için herşey hazır iken, program son anda yayından kaldırılır. Gazeteci, programını yayınlamak; Jeffrey ise herşeyi açıklamak isterken, Amerika'nın önemli sigara şirketinin de armut toplamadığını gözleriz.

Notlar:

 • Marie Brenner'ın, 1994 yılında Vanity Fair dergisine yazdığı "The Man Who Knew Too Much" başlıklı makalesinden uyarlama gerçek bir öykü.
 • Beş dalda Altın Küre'ye aday gösterilip ödül alamadığı gibi, yedi dalda aday olduğu Oscar'lara da kavuşamadı.

İzleyenler ne demiş?

 • vaw

  ilk defa olarak ilk yorumu yapıyorum.ne iş anlamadım filmi izleyeli kaç hafta oldu.her neyse... isimler zaten bizi sinemaya çekiyor.bu ara izlediğim filmlerde çok fazla gerçek olay dan yola çıkılmaya başlandığını görüyorum.film güzel ama belki sıkıladabilirsiniz.yani bu türü seviyorsanız güzel ama sevmiyorsanız sıkıcı olur ben sevdiğim için eğlendim.ayrıca adamın yaşamı gerçekten üzücü ve medyanın durmu içler acısı.söylemesi benden
  Puan: 9
 • Al Pacino bu boru degil!!!

  Film tek kelime superdi, tam gunumuzun sorunlarini islemis, silah ve siddet cok az, gerilimli ve gercekci sahneleriyle ve Al Pacinonunda mukemmel oyunculuguyla beni baya etkiledi. Kacirmayin derim!
  Puan: 9
 • Piskopat güzel bir film!!!

  Eğer bir filmde Al pacino oynuyorsa o film zaten kötü olamaz.Klasik al pacino filmi yani tek kelimeyle süper!!!!!
  Puan: 10
 • Haninasıl derler ?

  Raiting uğruna kaliteden ödün vermek diye bişey vardır ülkemizde , işte o bu filde yok . Bunun kötü etkisi mutlaka olacak , vurdu kırdıya okadar çok alışmışızki , filmin 3-4 sahnesinde şimdi saldıracak , birazdan kıyamet kopar , kızını kaçırırlar falan diyee yorumlar koydum içimden ama yok !! . Film güzel Al Paino iyi oynamış , ama biraz hareket eksik .'alışkanlık malum'
  Puan: 7
 • Tek kelımeyle mukemmel

  Hayatımda boyle fılm izlemedim.Al Pacinonun en ıyı filmi bence.Herkese tavsiye ederim.Kesin gidin gorun.benden soolemesi
  Puan: 10
 • uyu yavrum uyu!!!!

  Puan: 5
 • İyi, Hakketten iyi

  Film iyi, güzel de sanki gerilimi sıcak tutabilmek amacıyla fazla uzatılmış gibi geldi bana. Sonuçta verilmek istenen (çok da iyi başarılmış olan)mesaj daha kısa zamanda verilebilirdi. Ama benden önceki arkadaşlarımın süüledikleri Al Pacino faktörü çok ağır filmde. Ben ce de gidin.
  Puan: 9
 • guseldi

  iyi filmdi bence.Güzel bir konusu olmasına rağmen benim filmde dikkat ettiğim şey Russell Crowe ve Michel Mann ın mükemmel olmalarıydı oscarlara onlar layıktı bence
  Puan: 7
 • son sahne

  film boyunca yardımcı erkek aktörün (şu bilim adamı)içinde bulunduğu ruh haline çözmekle vakit geçirdim.Adamı gayet başarılı buldum..Ama o son sahne benim hayatımda önemli değişiklikler yapmama neden oldu diyebilirim.Evet alpacino'nun kazandığı neydi?bence onuruydu ve inancıydı.Bu yüzden işyerinden işini bıraktı.Evet kırılan şeyler asla düzelmiyor.Filmin sonunda acaba ben neden bu kadar cesur değilim diye düşünmedim değil. Film konu olarak güzel ama monoton halde biraz seyrederken insanı yoruyor ve konu basit olmasına rağmen film bence çok uzun.son sahne için gidilir derim.
  Puan: 9
 • yine de güzel

  film bence de fazla uzun olmus ama yine de al pacino'nun en iyi ilk üç filminden biri.Ama yine de bu filmi bir Al Pacino filmi olarak görmemek gerekir.çünkü en az onun kadar belki daha da iyi bir oyun cıkaran biri var "RUSSEL CROWE".Bu adam bence önumuzdeki yıllarda isminden cok soz ettirecek.özellikle sıradan bir insan olan filmdeki karakteri hem de yasının karaktere gore kucuk olmasına ragmen muhtesem yorumlamıs.
  Puan: 8
 • Mutlaka Görmek Lazım

  Mutlaka görmek lazım çok güzel film ama çok uzatmışlar. Hatta biz 21.15 matinesine gittik bi ara önümdeki adam koltuğa uzanıp kestirmeye başladı. Ama yine de çok güzel film
  Puan: 7
 • Puan: 3
 • al pacino

  pacino varsa o film iyidir.....gidin gidin...
  Puan: 10
 • Filim berbat, Al Pacino herzaman ki gibi Mükemmel

  Siz de benim gibi Al Pacino varsa iyidir... diyerek gidecekseniz, Al Pacino posteri alıp onu seyredin diyebilirim. Medyanın bilinmeyen yüzünü falan gösterdiği yok, zaten bu haltları gayet iyi biliyoruz. Örnek: Her geceki ana haber bültenlerindeki onu bunu "reklam" yapmaya dönük "haberler"
  Puan: 5
 • AL PACİNO FAKTÖRÜ!!!

  Sonuçta film hafif sıkıcıya kaçsada Al Pacino her zamanki gibi kendini gösteriyor GİTMEKTE FAYDA VAR! Helede Al Pacino hayranları bu filmi sakın kaçırmasın müthiş bir performans sergiliyor
  Puan: 8
 • Crowe+Pacino+Onur

  Crowe Pacino'dan cok daha iyi bu filmde. Bence film kesinlikle sIkIcI degildi. Bazi sahnelerdeki mukemmel ustu oyunculuk gerilimi daima ust noktada tutmaya yetti. Mesela I$ arkadaslarinin Bergman'i sattigi sahnede Pacino'nun yuzundeki carpilmis ifade. Sabaha karsi denizin icinden yaptigi tel. konusmasi. Crowe'un surekli yansittigi o stresli bunalgan tavir. Bir de kimse deyinmemis ama filmin muzikleri muhtesem.
  Puan: 10
 • lanm amma uzunmusss..

  russel manyak oynuyo ya bu filmde..helal abime
  Puan: 8
 • Köstebek (Insider)

  Al Pacino ve Russell Crowe'un oyunculuklarıyla ön plana çıktığı filmde, sigara şirketlerinin iç yüzünü ortaya seren, izleyicileri düşündüren etkileyici bir film. Kaçırılmamalı..
  Puan: 8
 • köstebek bu boru mu??

  şu an ağustos ayındayız ve ben bu filmi izleyeli neredeyse altı ay oluyor.. burada bazı arkadaşların "yardımcı aktör" dediği RUSSELL CROWE bu filmdeki rolüyle en iyi baş aktör dalında oscar adayı oldu.sonra da karşımıza gladyatör olarak çıktı biliyorsunuz.sözü uzatmadan yılın en iyilerinden biri,kimilerine sıkıcı gelebilir ama harika bir drama filmi..ne de olsa bu hayatın gerceklerini anlatiyor..
  Puan: 9
 • Oscar Almalıydı!

  oyunculuklar, yönetim (bkz. oyuncuyla birlikte hareket eden kamera) ve soundtrack muhte$em bi uyum içindeydi. oscarı alamaması içler acısı. özellikle russel crowe kopardı beni. kaçırmıycam bu adamın hiç bir filmini! siz de kaçırmayın.
  Puan: 10
 • etkileyici

  giden bi kaç tipten sıkıcı yorumunu duymustum ama yorumlara kanıpta filmi kaçırmak vardı .. gormek istediğim turde bir filmdi ne de olsa gercektii.. acıkcası o kadar ii bir oyunculuk var ki gerçekliği size hissettiriyorlar.. zaten o isimlere yakışan da budur herhalde.. bu arada gerçekten guseldi müzikler.. neysee kaliteli bişiyler izlemek istiyorsanız kaçırmayın diyorum son olarak
  Puan: 9
 • oyunculuk

  ben filmden önce russel crowe u tanımıyodum bile -tabi o zamanlar gladyatör filan yok piyasada- konuyla da o kadar alakalı olmadığımdan sordum bir bilene kimdir bu muhteşem oyunculuğun sahibi diye... al pacino zaten klasiğini gerçekleştirmiş... film piyasa olma kaygılarından uzak. adam gibi bi film işte.
  Puan: 6