Shine

Shine

1996

Ortalama Puanı: 9.1

Öykü

Muhteşem bir piyanist olan berduş David, yağmurdan saklanmak üzere girdiği barda uzun zamandır uzak kaldığı piyanonun başına oturur. Sinema kendini gösterir; David'in çocukluğuna döneriz. David'i başarılı bir piyanist olarak görmeyi kafasına koyan babasının onu ne baskılarla yetiştirdiğine ve sonuçlarına şahit oluruz.

Notlar:

 • Avustralyalı piyanist David Heltgott'un gerçek yaşam hikayesi.
 • 1997'de yedi dalda Oscar'a aday oldu. Sadece Geoffrey Rush en iyi erkek oyuncu dalında Oscar alabildi.
 • Geoffrey Rush aynı yıl altın küre ödülüne de sahip oldu.
 • Avustralya Film Enstitüsü Ödüllerinde ise dokuz ödülle ortalığı silmiş süpürmüş.

İzleyenler ne demiş?

 • ÜLKEM İNSANI..

  kimse ilgilenmemiş benim güzel filmimle.. yazık.. kim naapsın tabii böyle sıkıcı bi filmi.. di mi benim kapasitesiz arkadaşlarım?herneyse... bence süper bi filmdi.. uzun zaman oldu izleyeli.. oturup bi daha izlemek isterim doğrusu.. filmden ve Geoffrey Rush'tan çok etkilenmiştim. Hatta film sayesinde Rahmaninoff hastası da olmuştum.. ama olunmicak gibi diildi... bulursanız izleyin.. niye bulamıyasınız ki ayrıca? ya da izlemeyin yaaaaa bana ne...
  Puan: 8
 • MUHTEŞEM, MUHTEŞEM, MUHTEŞEM

  Arkadaş haklı; böylesi kaliteli bir filme ilişkin kimsecikler yazmamış,ne yazık! En iyi 10 film listeme ekleyebileceğim bir film diyebilirim. Ben de bu film sayesinde Rachmaninov tutkunu oldum ve hemen hemen tüm Rachmaninov bestelerini klasik müzik arşivime ekledim. Özellikle 3.Piyano Konçertosunu iki-üç günde bir dinler oldum! Özellikle, geceleri odamda tüm ışıkları kapatıp, kendimi müziğin içindeki -adeta hayata dair- çelişkilere kaptırarak sorguluyorum yaşamı! Komik mi geldi?!! Hele bir dinleyin, birazcık dikkat ederseniz mutlaka yakalarsınız o tılsımı. Geoffrey Rush kesinlikle Hollywood'un en başarılı karakter oyuncularından birisi ve bu filmdeki inanılmaz performansıyla da En İyi Erkek Oyuncu Oscarı'nı aldı. Mutlaka ama mutlaka izleyin.
  Puan: 9
 • Geoffrey Rush tam bir usta

  Bu filmi çok önce izlemiştim. Ama o zaman zuxxi'den haberim bile yoktu. Geçenlerde tv'de verdiler. Konu beni oldukça etkiledi. Sinema diye buna derim ben. Oyuncular harika. 10 puanı hakeden ender sayıda filmlerden biri..
  Puan: 10
 • aaaa zuxxide en sevdiim film de var

  Seyrettigim filmler arasında beni en çok etkileyeni diyebilirim. Rach 3 manyaa oldum bu filmi izledikten sonra. Önce soundtrack kaset ve sidisini aldım. Orda hani Rach 3'ün orcinali var bi de filmdeki versiyonu var. Tam ortasında tak tak tak diye tuslara bastıı sahne gibi oluyo. Bayılıyom o kısmına. Soona başladım o tezgah senin bu tezgah benim vcdsini aramaya. Hiç anlayamadığım bir şekilde ülkemizde aslında çok tutulmamış olan bu filmin türkçe dublajlı vcdsini yapmışlardı. Orcinalini çok aradım ama bulamadım. Bayaa komik diyaloglara girdim tezgahtarlarla: - Şayn var mı? - Şahin mi abi? - Hayır Şayn şayn... Hani mavi kapaklı felan - Walla wardı abi yeni bitti. Sona tekrar bak istersen - (Hadi len) Öle iste çok severim şaynı ben haalaa.
  Puan: 10
 • Flight Of The Bumble Bee

  İzleyenler izlemeyenleri dövsün bence. Zorla izlettirsinler ya da..
  Puan: 8
 • " SHINE, ADI GİBİ PARLIYOR "

  izlediğim en iyi filmler sıralamasında kendine üstlerde yer edinebilecek türden bir filmdi shine. arkadaşlarıma anlatmaya çalışırken "şahin değil" demekten gına gelmişti..!! şimdi Rush hastası oldum, bir tiyatrocudan da böyle oyun beklenir elbet..
  Puan: 9
 • hakkatende iyi film ya...

  ağır tempoda geçiyo ama sürükleyici bir film...Kaçırmayın
  Puan: 9
 • Olağan Üstü.

  Muhteşem bir film. Her syredişimde filmin sonunda mutlaka gözlerim doluyor. Rachmaninoff... Dinleyin. Soundtrack albümü de bir harika... Tam puan veriyorum.. aha verdim
  Puan: 10
 • rachmaninoff'un 3.senfonisi...dinleyin

  güzel bi filmdi, ayrıca geoffrey rush a söylenecek bişey yok. şu oyuncu aleminin en kralındandır kendisi. saygımız sonsuz. müzikler de çok güzel filmin. tavsiye ederim. genç oyuncu da başarılı. baba tam bi hasta! daha ne olsun. ne duruyosunuz ki. izleyin filmi. boşuna zaman harcamış olmazsınız.
  Puan: 9