Nova Color

 • İlkokul yıllarımda baya meşurdu bu boya kalemleri. Pastel boyanın alternatifiydi ama o kadar iyi boyamıyodu. En büyük özelliği zehirsiz oluşuydu. Sadece zehirsiz olmakla kalmayıp yenilebiliyordu da! Bunu kutusunun arka tarafında boyayı yiyen çocuk figüründen anlıyorduk. Ulen zehirsizdir yaz geç di mi. Ne diye yiyen çocuk resmi koyup minicik bünyelerin iştahını kabartıyon. Ortalık elindeki boya kalemini kemiren salaklardan geçilmiyodu. Ne yalan söliim ben de bu furyaya katılmıştım bi ara. Kemirip yutan arkadaşlar da vardı ama ben asla yutmazdım, ağzımda bi süre tuttuktan sonra tükürürdüm direk. Zevkliydi be. Kırt kırrt kırrrt...
  Satanik
 • mum boya denirdi bu kalemlere. kalemtraşla açması ayrı bir zevk verirdi. bööle yumuşacık, gül gibi açılırdı. bazı kızlar bu kalemleri açıp düşen boya parçalarına pamukla bastırmak suretiyle hoş görünüşlü resimler elde ederlerdi.
  elma
 • Bunlar ilk çıktığında epey bir heyecan yarattılar ancak sonuç hüsran oldu. Kadifemsi görüntüleriyle beni de cezbetmişlerdi ama alıp kullanmaya başlayınca çabuk kırıldıklarını, elde tutulmayacak kadar kaygan olduklarını ve renklerin birbiriyle karışmadığını gördüm. O saat soğudum novadan. İzlenecek kalemlerdi, kullanılcak değil.
  enşaşkın
 • Yaw hiç unutmam bi sefer birisiyle iddiaya girmiştim de ekmeğin arasına yeşil olanını koyup kıtır kıtır yemiştim. Soonada 3-5 gün boyunca zıçtıktan soona çıktımı yoksa hala içimdemi diye kendi mokunu seyreden andaval biri olmuştum. Tuvaletteysem ve aklıma o olay geldiyse şu an bile kendi mokuna bakmaya devam eden (Belli mi olur baba, belki bi gün lop diye... Neden olmasın?) 26 yaşında bi andavalım. Biliyom iğrencim... Utanıyom.
  levoli
 • Yaw ben de yerdim katır kutur o novaları; bununla yetinmez ara sıcak olarak silgi ve kurşun kalem ucu, tatlı olarak da uhu yerdim. Tıp camiasının güzide bir üyesi oldum olalı ne haltlar etmiş olduğumu anladım ama beyhude geçti yıllar...
  medical
 • yıllar sonra tekrar karşılaştım onunla bir markette. çevresindeki kaliteli ve çok renkli boya kalemlerinin yanında çok sönük görünüyodu, adeta köşesine çekilmişti; benden geçti artık der gibiydi. küçükken çok kahrımızı çekmiş novayı aldım, unutulmadığını bilsin istedim. uzun zaman sonra onu dişlemenin zevkini yeniden tattım.
  CamSil matik