İlk Aşk İlk Dans

Dirty Dancing

1987

Ortalama Puanı: 7.0

Öykü

Herkesin Baby olarak çağırdığı genç kızımız, çocukluktan çıkıp birey olmaya başlayacağı şu ilk günlerde ailesi ile birlikte bir yaz kampına gider. Bu aile çay bahçesinde dans dersleri veren Johnny'i görür, direk gözüne kestirir. Fakat biraz deneyimsizdir. Bi şekilde çalışanların arasına karışmayı ve Johnny ile dansetmeyi becerir. Bu arada Johnny'nin dans partneri Penny hamile kalmıştır ve bebeğin muhakkak alınması gerekmektedir. Kasabaya gelecek doktor çok para ister ayrıca doktorun geldiği gün Penny ve Johnny'nin dans gösterisi vardır ve Penny'nin yerini alacak kimse yoktur. İyi yürekli Baby babasından bi koşu para bulup gelir. Ardından ise dahiyane bir fikirlerle dansın d'sini bilmeyen Baby Johnny'e partner edilir. Onlar figürleri çalışa dururken aşk boş durmaz, kızımız ilk aşkını, ilk dansını ve ilk cinselliğini güçlükler içerinde deneyimler.

Notlar:

 • 88'de "The Time of My Life" ile hem en iyi şarkı Oscar'ını hem de Altın Küre'sini kaptı.

İzleyenler ne demiş?

 • Evet, evet hastasıydım...

  Eh hesapladım 10-11 yaşlarında filanmışım. Çok iyi hatırlıyorum daha yeni yeni karşı tarafa bakmaya ve tipimden nefret etmeye başlamışım... Tam blu dönemi (ne illet bi dönem o ya, kızlar bunalım, erkekler olabildiğine çirkin) Herkes bu filmi konuşuyor, sınıftaki herkes gitmiş filme; benim anne izin vermiyor sinemaya gitmeme. Ama tuttu kolumdan götürdü beni sağolsun. Neyse aman ne etkilenmiştim, günün birinde bir Patrick de bize çatar hayalleri mi kurmamıştım, sountrack albümünü ardarda defalarca mı dinlememiştim, neler neler. Hala zaman zaman izlerim bu filmi canım sıkkın olduğunda. "Ah o zamanlar hayal kurmak ne basitti" yi hatırlamak için. O kadar fazla dinlemişim ki albümü şimdi çalsa takır takır tüm sözlere eşlik ederim ama bi tarih sorusu sor cevabını alamassın hani. Vel hasıl tam "karı işi" derler ya, öyle bir film. Ama derin hatıraları var bemde. Severim, arkasında dururum hem filmin hem de bir zamanların beninin.
  Puan: 8
 • kötüüüüü!!

  Ne salakmışız çocukkene tüm çocuklar gibi.. O zamanlar o yaşlarda gayet romantik ve iyi bi film gibi geldiydi. Şimdi düşünüyom da Yaşar Alptekin'li ve Yasemin Evcim'li türk-işi Lambada filminden hiçbi farkı yokmuş. Olsun, nankörlük etmeyelim yine de.. Kanımızı kaynattı mı o zamanlar, kaynattı.. Eee?
  Puan: 3
 • Patric in sex performansi iyi

  Film gayet güzel bence. Günümüzün aptal genis bütceli aksiyon filmlerinde sanal efektlerle mutlu olmak yerine bu güzel filmi seyretmeyi tercih ederim. Filmde Patrik Şıvayze nin hatunları götürme potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu hayretle izliyceksiniz...
  Puan: 8
 • e harikaydi!

  ilk izledigimde yazamadiklarimi yazicam simdi.. ben patrick'e sefiyorum eflencem! dans dans dans! so love! harikaydi.. muzikler, patrick, babe... tum sarkilari defalarca dinlendi filmden sonra, patrick'e aşık olundu filan.. posteri daha gecenlerde elime gecti sora TV'de rastlayip farkli bir tatla mest olundu, hala guzeldi yani bi maaay bi may beybeeeeeeee oba!
  Puan: 8