Üçüncü Boyutta Buluşma

3D Mania Encounter in the Thrid Dimension

1999

Ortalama Puanı: 6.7

Öykü

Filmimize digital ortamlarda kotarılmış bir 3-D Enstitüsünde başlarız. Enstitünün zeki fakat organize olma özürlü profesörü Karanlığın Metresi olarak bilinen Elvira'yı son buluşu olan "Real-O-Vision" isimli bir 3-D oluşumunu tanıtması için bizlere takdim eder. Fakat tanıtım hüsranla sonuçlanır ve profesörün yardımına komik asistanı yetişir. Max, yani bu komik asistan özünde uçan bir robottur. Max görevi üzerine alır ve bize 3-D tarihini anlatmaya koyulur. Böylece mağara resimlerinden başlayarak hiyerogliflere ve perspektifin 16. yüzyılda Rönesans ressamları tarafindan keşfine kadar yolculuk ederiz Max ile.

İzleyenler ne demiş?

 • çocuk filmi tadında

  3d ulan işte konu neyin yok, böyle lunaparklardaki rollercoasterlara bindirilmiş geziyoz çoğunlukla, ama hakkaten şaşırıyo insan kafaya göze bişeyler çarpçakmış gibi oluyo, ehue ehue diye gülünüyo, sona doğru insanın kafası ağrıyo, hafif mide bulantısı yapıyo, bi de o kadar para veriyon kısa sürüyo.
  Puan: 6
 • beş para etmez

  boşverin, luna parka falan gidin daha iyi
  Puan: 1
 • ...eşek - hoşaf ilişkisi..

  ...Film kategorisine koyamayacağımız bu gösteri bence 3 boyutun ne olduğu konusunda oldukça net bilgiler veriyor. Çok iyi hazırlanmış olduğunu düşündüğüm görsel efektler ve ses, yine iyi düşünülmüş bir fon müziği ile beslenmiş. Ortaya çıkan aslında yalnızca bir 3 boyut gösterisi; fakat sunum etkileyici... ...İzlerken koltuğa yapıştığımı, bi ara da başımın hafifçe döndüğünü söylemeliyim. Her yaş için eğlenceli ve öğretici olduğunu düşünüyorum! Bence mutlaka görülmeli...!
  Puan: 10
 • üç boyutlu sinema

  Şimcik eğri oturalım doğru konuşalım. Çoğumuzun üç boyutlu sinema izleme deneyimi biri ikiyi geçmez. Böyle olunca da eleştiriler bir filme dayanıyor. Üç boyutlu film tarihini yetkin olarak anlatmış. Yürek hoplatıcı sahnelerle dolu eğlenceli bir film, daha ne istiyonuz lan? İyi olmuş işte o kadar!
  Puan: 9
 • Imax Türkiye'de..

  3 boyutlu sinema ülkenin sinema tarihi için önemli bir dönüm noktası.. Ne yazıkki bu konuda pek bilgi sahibi değiliz. Burada kıyaslamaya dikkat, Ferrari ile uçak karşılaştırması olmasın.. 2000 lerde sinema böyle olacak. Neden kısa, neden konular sınırlı, neden az film var.. Herhangi bir araştırma motorunda Imax i tuşlayın şaşıracaksınız.
  Puan: 10