Kontrol Dışı

AntiTrust

2001

Ortalama Puanı: 5.9

Öykü

Bilgisayar dehası Milo arkadaşı ile bir şirket kurmak üzereyken, çok büyük bir firma olan NURV'den karşı konulamaz bir teklif alır. Arkadaşını yarı yolda bırakmaya gönlü razı olmaz ama hayallerini gerçekleştirebileceği dev fırsat karşısına çıkmıştır bir defa. Ayrıca kahramanı Gary Winston için çalışacaktır. Eh, kabul eder tabii teklifi. Yetenekli iş arkadaşı Lisa ile sıkı bir çalışma temposuna girer. Gary Winston ise kişisel olarak Milo'yla ilgilenmektedir ki dehasından maximum faydalanabilsin. Bir süre sonra Milo hiç bir problemin uzun süre çözümsüz kalmadığını, yeni gelişmelerin enteresan bir şekilde ışık hızıyla kendisine sunulduğunu farkeder ve değirmenin suyunun nerden geldiğini merak etmeye başlar. Merakı çabucak şüpheye dönüşür ve firmanın istediğini almak için herşeyi yapabileceğini anlar. Bundan gayrı güvenebileceği tek adam kalmamıştır.

İzleyenler ne demiş?

 • izlemeyin

  Ne zaman izlediniz ne zaman puan werdiniz ya! Çok dandik bi film, ben amerikadaykene izlemistim, hala izliom, basindan kalkamiyom. Ama siz izlemeyin
  Puan: 1
 • hos olmus pek

  ne ki
  Puan: 8
 • ....

  Afişi falan ilk gördüğümde aha dedim başrollerde 2 çok tatlı hatun ortada da Cruel Intentions fatihi Ryan Phillippe... Aşk, entrika beklerken kendimizi bilgisayar camiasının tam ortasında bulduk.. Gayet güzel olmuş ... Claire Forlani çok tatlı bi hava katmış.. Bunların dışında büyük Usta Tim Robbins filmdeki Bill Gates tiplemesiyle uçup gitmiş valla.. Biraz gerçek üstü ama olması lazım o kadarda..
  Puan: 7
 • Open Source

  Bence film güzel ve güncel. Bilgisayarla ilgilenmeyen kişiler için bile filmin konusu sürükleyici. Hoş olaylar var mesela komplo teorileri. Ve uçuk teknoloji değil de şu an kullanabildiğimiz sistemler var filmde. Windows, Linux... (Mesela Swordfish güzel bir filmdi ama bilgisayar olayları çok saçmaydı. Adam şifre çözerken ekrandaki o küpler falan.) Film tam bir open source destekcisi. Güzel mesaj olayına girmiş. Boş bir film değil bence ama çok da iyi değil.
  Puan: 7
 • guzeldi

  claire forlani bu filmde ilk kez kofte dudaklarina hakimdi sanirim... neyse... surukleyici... hosh..
  Puan: 8
 • hosh

  konunun islenisi gayet guzel, guzzelce heyecan enjekte etmisler filme, begeniceimi biliyordum zaten, hayal kirikligina ugramadim, guzel .. ha amerikada seyrettiyseniz filmi begenmemissinizdir muhtemelen:P.. dikkat ediyorumda bi filmi amerikada seyretmisse yorumcu "bu film ne zaman geldi buraya cok boktan" dior
  Puan: 8
 • Saçma sapan...

  Hiiiç,hiç gerek yok..!
  Puan: 3
 • bence guzel!!!!!!!!!!

  ben filmi begendim.. hem de canakkalede seyrettim! hem de salonda tek basimaydim, pek ilgi gormedi sanirim! istanbula geldi mi bilmiorum, ama cok reklami yapilmadi.. niyeyse?! herneyse, filmdeki tablolara deginen olmamis, farketmediniz mi? cok hostu.. bu arada yaptigim arastirmalar sonucu, filmdeki bilgisayar manyaklarinin biri bring it on (genclik atesi) daki missy'nin abisi.. nerden aklima geldiyse.. seredin begeniceksiniz, benden soolemesi..
  Puan: 8