Tibet'te Yedi Yıl

Seven Years in Tibet

1997

Ortalama Puanı: 8.2

Öykü

Avusturyalı, Nazi sempatizanı, maceraperest Heinrich zorlu Himalayalara tırmanmak üzere karısını geride bırakarak yola çıkar. Fakat savaş çıkar ve İngilizler tarafından savaş kampına hapsedilir. Kaçmayı başaran Harrer Tibet'e gider, kendini dağlara vurur. Orada 14 yaşındaki Dalay Lama ile karşılaşır. Yıllar yılı yok kariyerdir, hırstır, bencilliktir derken Tibet'te insan olmayı öğrenir. Ve bu süreç tahmin edileceği üzere 7 yıldır.

İzleyenler ne demiş?

 • ama ama...

  bu film bi şeyler hakederdi niye buralar bööle bomboş. gayet etkileyici, kaliteli bi yapıttı.oyunculuk ta çok iiydi. brad pittin bi kazaa vardı hoşuma gitmişti. bi ara rahipler sırf ii niyet ifadesi olarak çinli subayları karşılamak için günlerce uuraşıp pirinçten mi ne yere mozaik gibi bişey yapıolardı soora çinli subaylar geldiğinde onu daatıyolardı işte orda dellenmiştim. nası olsa meydan bana kalmış bişey daa annatıım: bizim bi arkadaş bu film için 'seven years in the bed' demişti. neyse herkese saygılar film için emeği geçenlere de teşekkürler.
  Puan: 8
 • :)))))

  seven years in bed esprisini ben de duymuştum, film çok yavaş tempoda gittiği için yapılan bir yakıştırma ama ben filmi baya sevmiştim. brad pitt zaten klasik filmlerde oynamayı sevmez bu da o filmlerinden biriydi... bu filmi izledikten üç gün sonra mı ne kundunu da izleyince dalaylama gözümde iyice büyümüştü adamın kitapları varmıdır okusam etsem yoksa tibete mi yerleşsem :) diye düşünürken gazetede hangi ünlünün yeni yılı nerde geçireceğine dair bir magazin haberi gözüme ilişti .. dalaylamanın programı neomi campellin striptiz yapacağı bir partiye katılmaktı.. yaw meğer bu adamda hollywoodun şişirdiği balonlardan biriymiş dedim kendi kendime.. ama heşeye rağmen film ve üzerinde durduğu konular güzel..
  Puan: 7
 • saçlar yakıyor...

  sinemasına gittim bunun. Yalnız taktir edersiniz ki adamı kesmekten konuyu anlayamadım. Allahım o ne güzel saçlar...!!! (bkn yukarıya )bu verilen puanda flime değil saçlara..:)
  Puan: 10
 • 8: Lezzetliymiş. Bir kere daha izlerim.

  walla herhal 7edi defa izledim dedik işte... yaw .. dediği gibi filmden sonra insanın budist olası geliyo ama ... şu fani mekanda .. nedir doğru olan .. ya ben n' yapıyom¿ filme döniim .. film çok iyi. niye olcak ... cidden adam olmayı öyretiyo en basiti ya .. nelere zaman harcıyos . neleri geride bırakıyos bi piç misali .. çok şey kaybettik ... ne mutlu bir şans daha bulanlara. ne mutlu ideallleriyle kaderini aynı çizgiye şey ... ... yaw ben cümle kuramıyom yaw ...
  Puan: 8