Köprüdeki Kız

La Fille sur le pont

1999

Ortalama Puanı: 8.6

Öykü

Karşısına çıkan her erkek ile birlikte olan fakat bir türlü sevgisine karşılık bulamayan genç kız Adale, en iyisi bu diyardan göçmek diyerek bir köprüde salya sümük ağlayarak Seine Nehri'ne bakmaktadır. Tam kendini nehrin sularına bırakacakken, Gabor çıkagelir. Gabor orta yaşlı bir bıçak fırlatıcısıdır. Ülkeyi dolaşarak bıçak gösterileri yapan Gabor'un canlı bir hedefe ihtiyacı vardır ve köprüler bu ihtiyacı karşılamaya bire birdir. Her önüne gelen istemez tabii bıçaklara hedef olmayı. Hayatından vazgeçmek üzere olan kadınlara bu tehlikeli işi teklif eder ve intihardan vazgeçirebildikleri ile çalışır. Adele için de bu teklif geçerlidir ve gidecek hiç bir yeri olmayan Adele ne yapsın, takılır Gabor'un peşine.

Notlar:

 • Film 2000 yılı Cesar Ödülleri'ne sekiz dalda aday gösterilmiş fakat sadece en iyi erkek oyuncu dalında Daniel Auteuil ödül almış.
 • Filmin bir bölümü Türkiye'de geçiyor. Şayet galeriye bir göz atarsanız, bıçakçı amcanın bavulları üzerinde kara kara düşünürkenki fotoğrafında beride vapurları, camiileri pekala görebilirsiniz.

İzleyenler ne demiş?

 • Aşk Filmi

  Hakikatten öyle yeminle söylüyorumki çok güzel bi aşk filmi. Hele tren garında sotada ki sevişme sahnesi (?) o nedir öyle sinema tarihine geçecek güzellikte bir sahne. Sakın filmin açılışını kaçırmayın. Filmi zaten kaçırmayın. Espiriler çok derin. Daniel Auteuil, bu adam çok sıkı bi oyuncu. Ha bu arada müzikleride nefis. Burhan Öçal yapmış bi kısmını. Neyse çok lakırdıya gerek yok seyredin demek yeterli olacak. Ağız tadıyla aşk ama AŞK filmi görmek istiyenlere.
  Puan: 9
 • fantastik film sevenlere

  filmin büyülü bi havası vardı müzikler fime oturmuş güzel bir deneme değişik bi film izlemek isteyenler için ideal filmin son 15 dakkası istanbulda geçiyo ve görüntüler güzel
  Puan: 8
 • Walla direk diyorum ki yi okuyun

  Tipik fransız filmi.tanıdık oyuncu yohk. siyah beyaz. müzikleri güzel. ama işte daha çok hollywood tarzı gişe filmlerini seven halkımızın filmin içerdiği semboleri anlayamaması doğal olabilir. zaten önümde tren garındaki (!) sevişme sahmesinde ana kadın bıçaklardan orgazm oldu diyip böğüren tipe gıcık kaptım. aşmış bi konusu yohk ama filmin. istanbul kısmınıda nerdeyse arabistan yapıcaklarmış biraz sinirlendim. hakettii puan 4 ama tv'lerde oynatmicaklarını bildiim için ve sinemalara pek nadir fransız filmi geldii için 6 veriyorum.
  Puan: 6
 • çok iyiydi.

  valla film aciip güseldi,siyah beyaz, ilginç bi aşk hikayesi. salak sıradan amerikan filmlerinden sıkılanlar için gayet uygun...ve ayrıca yukardaki şahıs türkiyedeki görüntülerin fazla arabistanımsı oldunu idda etmiş. kendi gerçeimizi kabullenemeyen bu arkadaş sanırım film mekanı etiler olsaydı memnun olurdu.
  Puan: 10
 • iç ısıtıcı

  Evet bu bir aşk filmiydi... Aşk-aşk-aşk bunun ötesinde ne denilebilirki. İçinizin ısınmasını istiyorsanız gidin derim.
  Puan: 10
 • SİYAH BEYAZIN BÜYÜSÜ

  Bir fotoğrafcı olarak ben biraz daha farklı bir gözle izledim filmi.Bi kere film siyah beyaz çekilmekle kalmamış, siyah beyaza göre çekilmiş.Yani bu film aynı şekilde renkli çekilseydi bu kadar lezzetli olamazdı herhalde.Ben burda filmin ne senaryosunu, ne yönetmenini ne de oyuncularını değerlendireceğim. Siyah beyazı sevenlere şunu diyeceğim ; gidin ve izleyin... seveceksiniz...
  Puan: 8
 • kacirmayin

  dunyanin en guzel kizi bu filmde 1 ;saane muzikleri var bu 2;hem de gayet komik insani kasmiyor bu da 3; iste size izlemenize yetecek sebebler keske turkiyeyi arabistan gibi gostermeseymis ama o sahneler de cok komik
  Puan: 9
 • ööööööööööööööööööööööööööööööööö

  tam bi fransız filmi mırmır uyuz... bi de okulda ve alt yazısı falan olmadan izleyince iyice bi nefret ettim kısaca ööööööööööööööööööööööööö
  Puan: 1
 • Denyıl Hötö İle Rakı İçmek İstedim

  Ah be abicim koca Denyıl Hötö İstiklal Caddesi'ne gelmiş de kartonlara bıçak atmış haberimiz yok. Ne müthiş olurdu sallana sallana gezerken böyle bir olaya şahit olmak, anlamsız sorularla çekim ekibini yıpratmak, kadraja kafamızı sokmak, el sallamak. Sonra da alır Denyıl'ı götürürdüm en kral meyhaneye Vanessa ile birlikte. Önce muhabbetini alır, sonra bi güzel sarhoş edip oteline bırakır Vanessa ile eve giderdim. Ona dişlerin arasından tsihh diye tükürmeyi öğretirdim. Yapısı müsait.
  Puan: 7
 • sağolun valla

  bu sabah bir sinemaya gitmeliyim hissiyle uyandım ve zuxxi'ye bir bakayım hangi filmler gelmiş görenler ne demiş diye düşündüm. filmler içinde bunu seçtim ve pişman olmadım. düşündüren güzel bir film.müzikler, görüntüler güzel; oyuncular ve diyaloglar etkileyici. türkiye fazla arabesk gösterilmiş ama olsun-sevdim işte gene de :)
  Puan: 9
 • Ne denile bilirki!

  Daniel Auteuil'in ustalığını gösterdiği başka bir film, gerçek bir aşk hikayesi ayrıca Türkiyedeki varoşların o berbat durumunu fransızlara ve tüm dünyaya gösteren etkileyici bir film, mutlaka izleyin!!
  Puan: 10
 • vanessa hoş

  diyorumki vanessa çok hoş bir kız ve çok tatlı. filmi çok beğendim-gerek müzikler gerek konu gerek çekimler ve oyuncular çok hoş. bizim millet daha popüler filmlerden hoşlanır ama izleseler keşke..
  Puan: 7
 • French Style

  tam bir fransız filmi....tempo biraz düşüktü ama olsun gene de konu özeldi... Fransız sineması fanatiğiyseniz gidin ama mutlaka herkes gitsin görsün diyemem...
  Puan: 6
 • Güzel yav

  Aşk, aşk diye tutturmuşunuz da...Aşk değil tutku valla.(aradaki fark az ama mevcut) Harika bir film. Hollywood filmlerinin tek düzeliğinden sıkıldıysanız şiddetle tavsiye ederim. Daniel Auteuil süper oynuyo, müzikler güzel, eğlenceli, dolu...daha ne diyeyim. Türkiye'nin hali ise bence nefis. Mistik. Bu da filmdeki tutkuyu arttırmış. Bence gidin
  Puan: 9
 • şahane

  çok beğendim kesin gidin ikinci kumar sahnesinde kızın saçları çok güzel olmuş bende öyle yapcam saçlarımı
  Puan: 10
 • Cok güzel cok güzel

  Harika bi filmdi kim ne derse desin, tipik amerikan filmlerine gomdugunuz kafanızı cıkarın biraz!
  Puan: 9
 • Güzel

  Film çok güzeldi zaten izleyenler de yazmışlar yannız ben sonuna deyinicem; bana Filiz Akı'ın bi filmini hatırlattı. Orda da sevgilisinden ayrılan kadını gemiyle ufukta kaybolurken izliyorduk. Adam eve gidiyodu,annesiylen yemeğe oturcaklar ve ınının;kapı çalıyo ve gelen sırılsıklam olmuş esas kız. Kızım sen nası yüzdün de geldin oralardan 5 dakkada. Neyse,dejavu gibi oluverdim birden. Ama güzel film, bi de Fransızca kulağı yaptım iyi oldu.
  Puan: 10
 • ...

  Sanırım filmin en dikkat çekici yanı siyah-beyaz olması...Filmden çıktan sonra düşündümde acaba siyah-beyaz olmasa aynı etkiyi yaratırmıydı?Büyük bir ihtimalle yaratamazdı.
  Puan: 8
 • Türkiye'nin karanlık yüzü!

  film gerçekten çok güzel. türkiye deki sahneleri de çok gerçekçi, özellikle daniel auteuil kartona bıçağı saplayamayınca izleyenlerden birinin "hea...vuramadi" deyişi. ancak bir yerin hep te kötü yüzü gösterilmez ki canım, avrupalılar zaten bu yüzden hep bizi ortaçagda sanıyor. ama bu 15dk için filmin notunu kıracak değilim.
  Puan: 9
 • Alenktrünkler kesikti

  Ondan siyah beyazdı. Ben de bu filmde oynadım ufakta olsa göründüm ya siz ona bakın:)) Neyse Başından bu kız ne diyor diye bayağı bir anlamaya çalıştım ama Avukattan sonra hakimle beraber olduğunu duyunca tamam dedim bu kız hoppa tavırlı.:) Eğlenceli bir film idi.B ıçaklı sahneler insana aman gitti, eyvah saplandı, hiğğğh dedirtecek cinsten idi.B ir de şakkada şukkada müzikleri duymak başta ve sonda beni çok şaşırttı o kadar fransız lakırdısı varken...
  Puan: 10