Evrenin Askerleri: Geri Dönüş

Universal Soldier The Return

1999

Ortalama Puanı: 4.9

Öykü

Felaket beğenildiği için ikinicisinin çekilmesine karar verilen "Evrenin Askerleri" filminin sizinde anlayacağınız üzere ikincisi. İlk filmi izlemeyenler için ufak bir hatırlatma yapalım. Luc, devlet tarafından yaratılan ölüme programlanmış askerlerin en hassası olduğu için, insan olmayı tercih ederek, vahşet saçan diğer takım arkadaşlarını ortadan kaldırmış, ayakta kalan tek asker ve durdurulamaz kişi olmuştu. Bu filmde aradan yıllar geçer, Luc ilk filmde yaşadığı hazin günleri unutarak kendisini karısına ve kızına adar. Elini eteğini çektiği aksiyon hayatından kurtulmuş, daha zeki, daha çevik ve yenilmez askerlerin üretiminde teknisyen olarak çalışmaktadır. Bu saadet, askerlerin süper bilgisayarı S.E.T.H'in kendi aklını geliştirmesiyle sona erer. Hain planlar kuran bilgisayar, Luc'u ortadan kaldırmayı da planlarının arasına katar ve Luc'un karısını ve kızını kaçırır.

Notlar:

 • Richard Rothstein, Christopher Leitch ve Dean Devlin tarafından yaratılan karakterler üzerinden senaryolaştırılmış.
 • Yazmadan geçemeyeceğim; filmin resmi sitesinde Van Dame için Baryshnikov'un atletik zerafetinin ve Jean-Paul Belmondo'nun romantik cazibesinin birleşimi olduğu yazıyor. Bilemem...

İzleyenler ne demiş?

 • CRUSH'EM

  ....
  Puan: 7
 • keşke biraz daha uzun sü

  Knock off ve Legionnaire'den çok daha sıkı bir film. Van Damme fanları kaçırmamalı. Van Damme'ın atletik zerafetini yumurtanın atletik zerafeti ile karşılaştırmak gibi çok fandımentıl bi hatanın pençesinde iseniz gitmeyin tabi.
  Puan: 7
 • 1.si daha iyiydi

  Yani,daha güzel bişiler olur diye bekliyordum.Ama olmada ilkinin tadını vermedi
  Puan: 4
 • van damme klasiktir....

  başlıktan da anlıycanız üzere filmden harikalar beklemiyordum ve sanırım beklediğimi gördüm yinede callaway arkadaşıma katılıyorum knock off ve legıonare den daha hızlı ve özlediğimiz klasik van damme filmlerine çok yakın bir film filmde bana kalırsa van damme den çok spawn dan tanıdığımız mıchael jai white da ve ilk yönetmenlik denemesi ile oldukça başarılı sayılabilecek olan mıc rodgers a dikkat etmenizi istiyorum.japon filmlerinde görmeye alışık olduğumuz hızlı kurgulama ile seyirciye aktarılan olağanüstü hareketleri yaptırabilen bir yönetmen....ayrıca filmden çıktığımda beni en az bu ikisi kadar etkileyen heidi schanz vardı tabiki ilk işim bu hatunla ilgili birşeyler aramak oldu ve bulabildiğim kadarıyla önceden se7en da küçük bir rolde görünmüş benim tahminim öldürülen fahişe rolünde oynadığı yönünde....siz bulabilirseniz haberim olsun..sonuç itibari ile gidilebilecek bir film ama aksiyondan hoşlanıyosanız tabii ayrıca robot gibi davranabilen insanlara tahammül edebiliyosanız.yinede tavsiyem filmi izleyin ve bu filmde mantık aramayın hadii iyi seyirler....
  Puan: 6
 • bence o olsa olsa kalasiktir

  fan damın yakışıklılığına ve hareketlerine dicek bisim yok, ancak ya bu fan damda iş yok ya da onun oynadıı filmleri yönetenlerde. Ya hangi filmi profeyoneldi yaa. Bence hepsi ikinci sınıf video kasetçilerden kiralanıp sırf vakit geçsin diye, yok yok sadece tv ve video boş boş durmasın diye alınabilecek filmler. Bu film de ööle. Aynı kofti karete filmlerindeki gibi filmin başını görür görmez nasıl sonlanacağını tahmin edebiliyosunuz. Bence sakın bu filme gitmeyin. "O zaman sen niye gittin hıyar" derseniz ben de şööle cevap verebülürüm. Arkadas caktırmadan o filme almış biletleri, ayıb olmasın diye izledik işte. Her şey kötü diil di tabii. Filmde 2 güzel olgu vardı tabii. Birincisi muhabir hatunun bulunduğu tüm sahneler, ikincisi, fan damla diğer adamın filmin sonlarına doğru olan döfüş sahnesi. BU sahnedeki hareketler gayet iiydi. Matrix'i andırıyodu. Güzellik de burdan geliyo olmalı. Ben boşa harcanacak vaktiniz veya sokağa atılacak paranız olsa dahi gitmeyin derim.
  Puan: 4
 • Birincisi ile karşılaştırılamaz bile!

  Van damme yaşlanmış yahuu..hey gidi yıllar hey!geçip gidiyo valla!her neyse film müzikleri iyi,konu eh,çekimler iyi,ama asla ilki kadar olamaz(ilkini ronald emmerich çekti "kurtuluş günü";bilmeyenlere!) yanii anca benim gibi kazı kazandan para çıkarsa gidin yoksa ilkini videocudan kiralayın!
  Puan: 6
 • ekşın ekşın...

  eh işte..güsel..ben fan damı severim yaw..hoş herif...hem döfüş felan hoş şeyler...kim ne derse desin ekşın ekşındır...
  Puan: 7
 • WAN DAMME'DIR NE YAPSA YERİDİR.

  filme gitmeden konusunu tahmin edebildiğimiz filmlerden unisoll the return.zaten ilkini (universalsoldier"roland emmerich")izleyenler bunuda tahmin etmişlerdir.ilk film gerçekten de zamanının teknolojisini sonuna kadar kullanan ve izleyenlerin hayranlık duyduğu bir filmdi. aradan yıllar geçti ve mic rodges isimli (kendisi aksiyon filmlerinde dublör yönetmenliği yaptı ve mel gibsonun dublörüdür)yönetmen ilk filmi unisoll the return la karşımıza bir devam filmiyle çıtı film kendi dalına hiç bir yenilik getirmiyor ancak ilkinde olmayan farklılıklarıylada dikkat çekiyor.özellikle filminb son 15 dk lık bölümünü dikkatlice izleyenler aksiyon sahnelerinin ne kadar hızlı kurgulandığını farketmişlerdir.bu sayed film tür sevenlerini bence ancak bu son bölümde tatmin etti . üzerinde fazla düşünmeye değmeyecek sadece eğlencelik niyetine izlenebilecek bir film.ama wan damme hayranıysanız mutlaka gidin çünkü wan damme gerçekten yaşlanıyorve buda ona ayrı bir çekicilik kazandırmış. son olarak hepinize iyi seyirler....
  Puan: 5
 • bu filmden iş cıkmaz

  televizyonda daha yeniilki oynadı yarım saat zor dayandım filme sonra degiştirdim kanalı.dogruyu söylemek gerekirse ben bu filme gitmedim burada giden arkadaslar ilkinden daha kötü diyo. yani ilk filmden daha kötüsü nasıl olur onubayagı merak ediyorum.belki onun için giderim.
  Puan: 5
 • olmaz

  bu filmlerin ici gecti artik
  Puan: 1
 • BIR

  bir
  Puan: 1