Bay Alkolü Takdimimdir

 • Yahu böyle bi dizi vardı, yine Ahmet Mekin mi ne oynuyodu başrolde. Adamın teki böyle içip içip sarhoş oluyodu da sonra paso hamamböcükleri görüyodu sağda solda. Hem de böyle büyük büyük, her ayrıntısı ile. Iyyyk ne iğrençti, alkolden uzak durmayı öğütleyen, aksi takdirde büyük böcüklerin gelip sizi yiyebileceğini anlatan bi diziydi. Bu yüzden sarhoş olmaktan korktum, olayı tadında bıraktım.
  siyetil
 • Dizi herhalde o kadar popülerdi ki, Zeki-Metin'in o dönem ünlü bi oyununda "bay alkolü takdimimdir" lafı kullanılıyordu ve bu espride kopuyordu millet. "Yasaklar"da galiba. Evet evet Yasaklar'da.
  oralish
 • Bu dizi Türkiye'nin en iyi röportajcısı Halit Çapın'ın alkol sorunu olduğu günleri anlatan muhteşem eserinden TV'ye uyarlanmıştı. Kitap olarak yayınlanmadan önce gazetede dizi halinde yayınlanmış, sonra da birtakım beceriksizler üstadın doyulmaz üslubuna aldanıp kendilerinin de bu eserden iyi bir TV dizisi yapabilecekleri yanılgısına düşmüşler ve eseri katletmişlerdi. Üstadın yeniden alkole başlayışı büyük bir olasılıkla eserinin TV'deki içleracısı halini görmesinden sonradır.
  rea
 • Engin Cezzar'dı Bay Alkol.
  antihero