Şalvar Kotlar

 • Bir zamanlar şalvar modelli kot pantolonlar modaydı ve özellikle pantolon paçaları kıvrılır, altına beyaz çorap ve bütünlemesi için de spor ayakkabı giyilirdi. Takım olması için de üzerine yarasa kollu kot mont giyilir ve yine kolları dışa doğru katlanırdı. Aman allahım ne iğrençlik ne çirkinlikti o ama ortalıklarda ben nekadar modernim, modayı yakından takip ediyorum salaklığıyla dolaşırdık. Iyk
  marsgirl
 • Şalvar kotun üzerine giyilen kazakların, pantalonun içine sokulması ile dandik kartal kabartmalı kemerler gösterilirdi.
  jako
 • Şalvar pantolonların üzerine bir de kafam kadar vatkalı bluzlar giyilirdi. Saçlar Hülya Avşar'ın eski filmlerindeki gibi yanlardan iyice gerilerek yukarıda toplanır, yukarıdaki o top kuş yuvası gibi kabartılırdı. Bu da yetmezmiiş gibi kocaman renkli tokalarla dekore edilirdi. Ah 80 yılları ah Neyse geçti de, insanlık tarihinin en iğrenç giyim zevkini geride bıraktık.
  base-a
 • Şalvar kotların üzerine giyilen el örgüsü kazak ve onunda üstüne takılan kalın kemerlerin en büyük tamamlayıcısı kelebek tokaları unutmamak lazım. Pazarlarda ve tuhafiyelerde satılırdı; her rengi vardı. Yabana atmayın, bugünün ben en şıkım diyen ünlüleri (Hülya Avşar, Banu Alkan, Sibel Can, Serpil Çakmaklı) bu tokalarla film bile çektiler. Kelebek tokayı hatırlamayanlara şöyle tarif edeyim: Kıskaçlı olup iki kanadı kelebeğin kanatları şeklindeydi. Acayip bi şeydi canım.
  seaprincess
 • kalkan büyüklüğündeki küpeleri ve ateş kırmızısına boyanmış cadı tırnağı formundaki ojeli tırnakları da unutmıyalım.
  kook