Kızarmış Yeşil Domatesler

Fried Green Tomatoes

1991

Ortalama Puanı: 8.6

Öykü

Evliliği ile başı dertte olan ve sıkışıp kalan Evelyn, bir hasta ziyareti sırasında yaşlı bir kadın olan Ninny ile tanışır. Bu yaşlı kadının anlatacak çok hikayesi vardır. Evelyn de kaptırır kendini Ninny'nin hikayelerine. Hayatından memnun olmayan Evelyn, 1920'lerde yaşamış iki yakın arkadaşın başından geçenleri bir bir Ninny'nin ağzından dinledikten sonra kafasını çevirip tekrar yaşama bakacak, işleri yoluna koymak ve mutlu olmak adına koyvermemesi gerektiğini anlayacaktır.

Notlar:

 • Fannie Flagg'in romanından uyarlama.

İzleyenler ne demiş?

 • Seyrine doyum olmuyor

  Duygusal, eğlenceli ve hareketli bir film. Filmdeki aktrislerden çok iyi bir oyuncu olan yaşlı teyzemiz artık yaşamıyor. Kathy Bates ise Oscarlı bir oyuncu. Kadrosu, yönetmeni, senaryosu çok sağlam bir film. İzleyince göreceksiniz su gibi akıp gidecek ve filmin başından kalktığınızda ağzınızdan çok güzel bir tat kalacak. Şiddetle tavsiye edilir.
  Puan: 9
 • duygu yağunluguna hazır olun.

  Çok güzel bir film. Bir teması insanda küçük çapta dehşete sebep olsa da izlediğim en iyi duygusal filmlerden oldugunu söylemeliyim.
  Puan: 10
 • nostaljik olmuş

  Bayaa küçükken izlemiştim trt1 de saat 21:00 de hiç unutmam, zırlamamdan duygusal bir yapım olduğunu hatırlarım. Eski bir film ama ne varsa eskilerde var desem pek de yanlış bir şey söylemiş olmam.
  Puan: 8
 • Güzel Film

  İngilizcesini izleyemediğim için bazı noktaları kaçırdım ama yine de olaylar arasındaki duygusal bağlantılar bile filmi iyi kılmaya yeter. Trenli bir ölüm sahnesi var ki, bence filmin en can alıcı bölümü.. B.k yolu dedikleri bu olsa gerek..
  Puan: 10