Güzellik Çağı

Belle Epoque

1992

Ortalama Puanı: 7.2

Öykü

Fernando askerden kaçıp, yakalandıktan ve iki jandarmadan çok garip bir şekilde kurtulduktan sonra bir kasabaya sığınır. Manolo ile tanışır. Manolo Fernando'yu bir geceliğine evine misafir eder. Ertesi gün Manolo ile Fernando beraberce tren istasyonuna giderler. Fernando yoluna gidecek, Manolo ise kızlarını karşılayacaktır. Trenden dört tane birbirinden güzel kız inince Fernando bir süre daha misafir olmaya karar verir. Olur da. Şaşkın çocuk bu dört kızla beraber ne eğlenir, ne eğlenir.

Notlar:

 • 1994 yılında en iyi yabancı film Oscar'ını aldığı gibi 93'te Goya Ödülleri'ni silip süpürmüş.
 • Dört kız diyoruz ama filmin resminde iki kız var. Bulamadık hiç dört taneli olanı. Özür.

İzleyenler ne demiş?

 • bi daa gösterilirse izleyin eğlenin

  4 çirkin kızkardeşin hepsiyle gönül eğlendiren yakışıklı bi beyimiz var. kızlara sölüorum film sadece bunun için bile izlenir. ama bide şu varki böle saçma bi filme akademinin ödül verdiini de göz önünde bulundurun ve bu ilginç felsefe yüzünden heba olan filmleri düşünün-ulen şöle bi baktım da ne döktürmüşm beeaa!!
  Puan: 5
 • Aaa, niye öyle diyosun ya!

  Biz aile eşrafı olarak seneler evvel cine 5'in taze dönemlerinde izleme fırsatı bulmuş ve pek de eğlenmiştik izlerken. Hatta video'ya bile aldık, hala durur kasedi. Eğlenceli, şeker bir film ama şöyle de bi gerçek var ki; O kadar senedir kasedi takıp izlememişimdir filmi, tv verdi de orda tekrardan izledim. Gene eğlendim. Kaset fuzuli olmuş galiba.
  Puan: 6