Şaşkın Casus

Company Man

2000

Ortalama Puanı: 5.0

Öykü

50'li yıllarda gramer öğretmenliği yapan Allen için dil bilgisi öğretmek yeterince kutsal bir görevdir. Kendi halinde büyük işler başardığına inanan Allen'ın karısı ise aynı şekilde düşünmemektedir. Caka satabileceği bir yaşam düşleyen Daisy kocasının daha prestijli bir işte çalışmasını dilemekte hatta daha da ileri giderek adamın beynini tarumar etmektedir. Daisy'nin vıdı vıdı'sına daha fazla dayanamayan Allen, aslında bir CIA ajanıymış da bunun gizli tutulması gerekiyormuş ayaklarına yatar. Günün birinde hakikaten allah nasip eyler bu görevi Allen'a. Rusya'dan kopup gelen ve Amerika'ya iltica etmek isteyen dansçı Rudolph'a yanlışlıkla yardım edince, Allen politik işlere istemeden de olsa bulaşmış olur. CIA bu olayı üzerine alabilmek için Allen'ı ciddi ciddi ajan eder kendine. İlk görevi ise Küba'dadır. Allen Havana'ya vardığında devrim patlamak üzeredir ve Fidel olayı ele alınca işler iyiden iyiye karışır. Allen da şaşkın olur tabi, ne yapsın adam.

İzleyenler ne demiş?

 • ALLAHIM ILKIM ILKIM NEYSE...

  Fazla heyecana gerek yok nice ilklere imza atmışımki bu ne ki evet filme dönelim yada girelim. Aslında nedir tüm olay Sigourney ablamızın Alien sonrası bir cıkış denemesi daha ama n'olmuş olmuş mu tabiki bu siz izleyicilerin taktiri zira ben ilginc bir yapım olarak buldum. Bu arada bakınız yıllar sonra goreceksınız filmde General Batista^yı canlandıran aktorumuz Alan yıllar sonra nasılda bir yere gelecek o cocukta is var. Lakin Hollywood carkından gecirip pestilini cıkarıyor adamın. Başrol için başka isimler olabilirdi mesala Kevin Spacey gerci formattan benziyor ama karizma eksik bakalım bu filmle tamamlayabilecek mi? İzleyin gorun yada bunun yerine once "FINAL FANTASY" e gidin. Yoksa siz hala ona gitmediniz mi! Hayırsa buyuk kayıp bu film ondan sonra gelir. Zira filmden sonra tam olarak bir dr.Ross (Aki) felsefesiyle dünyaya bakışım "The dream is always same" oldu. Neymis once "fınal fantasy" mis. Hadi bakim gorim sizi
  Puan: 7
 • Seyredelim, gülelim

  Şaşkın dedektif, şaşkın polis, şaşkın overlokçu, şaşkınbakkal gibi gerzek bi isim layık görülse de son zamanlarda en çok güldüğüm filmlerden biriydi. Oyuncular karakterlerine cuk oturmuş. Özellikle turturonun rolü bomba ve hakkını da veriyo. Altyazıdan fırsat bulup filme kulak verebilecek arkadaşlar için çok iyi espriler de var. İzlemeyenler için: Film bittikten sonra bi kaç bomba sahne daha var, sonra montajda mı çıkarılmış bilmiyorum ama iki dakka daha durun salonda, izleyin onları da derim. Arabayı vurdum, kafam bozuk; ondan 4 verdim. Yoksa güzel film.
  Puan: 4
 • ben cooook guldum..

  gusel film.. valla bakin, inanin bana :) benden bi sekiz.. allah icin hakediolar..
  Puan: 8