Şaşkın İmparator

Emperor's New Groove

2000

Ortalama Puanı: 6.7

Öykü

Mistik bir dağ krallığında husul bulan hikaye, kendini beğenmiş dolayısı ile kendinden başkasını düşünmeyen, genç imparator Kuzco'nun başına gelenleri anlatıyor. Bahsedildiği üzere kasıntı imparator Kuzco, danışmanı Yzma tarafından oyuna getirilir. İktidarı ele geçirmek isteyen kötü niyetli Yzma, şakşakçısı Kronk'un da yardımıyla koskoca imparatoru bir lamaya dönüştürür ve ormanın göbeğine salıverir. Şimdiye kadar varlık ve konfor içinde dünyadan bi haber yaşayan Kuzco, sudan çıkmış balığa döner. Eski yaşamına geri dönmesi için tek umut ise kendi halinde, yufka yürekli bir köylü olan Pacha ile işbirliği yapmaktır. Böylece ayrı dünyaların insanları olan -gerçi Kuzco artık bir lama- Kuzco ve Pacha bir yandan aralarındaki farklılıklarla mücadele ederken diğer yandan Yzma'yı alt etmek için maceradan maceraya zıplarlar.

Notlar:

 • 2001 Oscar'larına ve Küreler'ine en iyi şarkı dalında aday gösterildiydi. Hayret bayılırlar halbuki çizgi filmlere müzik ödülü layık görmeye ama aksilik işte.

İzleyenler ne demiş?

 • tiny toon severlere

  tiny toondaki tipleri seviyorsanız muhtemelen bunu da seversiniz. "yaşım büyüktür, gelemem öyle şeylere" demeyin gidin. akşam 9 seansına gittik arkadaşla. yaş ortalaması 40ın üstüydü. düşünün yani yurdum insanı çizgi filme ne kadar aç kalmış demek ki..
  Puan: 8
 • hasret kalmışız

  inanın uzun zamandır hihç bukadar eğlenmemiştim. karakterler çok iyi tasarlanmış. şu sıralar vizyondaki en iyi filmlerden biri bence. bi de bizimkilerin dublaji... hakkaten iyi yapmışlar. ne diim. gidin bence. paranıza yazık olmaz.
  Puan: 7
 • e bu filme gidip de yazan 3. kisimi olcam yani..

  etkilendim.. seker film.. beklendigi uzere.. eglenceli.. ustelik orjinal sesiyle seyredebildim bu sefer.. fantasia 2000i seeredememistim sirf bu yuzden.. sakin onda konusma mi var demeyin.. takinti iste.. neyse guzel.. lamayi konusan herif just shoot me deki tiplemenin aynisini yapmis nerdeyse..
  Puan: 8
 • İyidir iyiiiiii......

  Ne yalan söyliyim ben çok eğlendim. Çizgi film seviyosanız mutlaka izleyin, vizyondaki pek çok filmden daha güzel. Aslında daha iyilerini de görmüştük yani espriler Hercules veya Mulan kadar iyi değil ama yine de animasyonlar çok hoş ve gerçekçi. Shred gösterime girinceye kadar bununla idare edicez artık. Son tavsiye gidecekseniz gece seanslarına gidin çocuk katili olmaktan kurtulursunuz.
  Puan: 8
 • çizgi filmleri seviyorum...

  çizgi filmleri gerçekten çok seviyorum...
  Puan: 8
 • komik lam bu film...

  ya aslinda baya guzel espriler var. En azindan gulebiliyosunuz bazi seylere. Grafikleri de sevdim. Valla daha iyi bir film varsa ona gidin ama ucuz bi seans bulursaniz izleyin iste... Ben kac puan mi vereyim? Hadi 8 olsun...
  Puan: 8
 • eheh ben de istiyorum...

  Hımm ne şeker şeysin sen öyle... devamlı bunu diyip durdum, çok tatlıydı, eğlenceli, komik, heyecanlı, boş vaktiniz varsa ki heralde vardır, gidin,gülün:)
  Puan: 7