Anna Karenina

Anna Karenina

1997

Ortalama Puanı: 8.7

Öykü

Anna sosyetenin bağrında büyümüş, güzel bir kadındır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir. Fakat sıkılır, gönlü de yapma etme uyarılarını dinlemeyerek Kont Vronsky'e konar. Tabii hikaye 19.yy Rusya'sında yer bulunca işin içinde değer yargıları ve toplumsal baskılar girer. Anna cesur kadındır, ele güne pabuç bırakmaz. Herşeyi göze alarak ve sosyete dünyasını dumura uğratarak Kont'un yanına varır. Kont yakışıklı, endamlı bir adamdır ama yazık ki hiç kalıbının adamı değildir.

Notlar:

 • Tolstoy'dan sevgilerle...

İzleyenler ne demiş?

 • sophie

  tolstoyu severim. sophie ya taparım. izleyin anacım
  Puan: 8
 • kesinlikle görülmeli...

  Tolstoy'un mükemmel anlatımı, senarist ve yönetmenin inanılmaz yorumu, bir de sophie marceau ve mia kirshner'ın enfes oyunculukları... anlayacağınız görmemek yazık olur, kesinlikle bir başyapıt..
  Puan: 10
 • bi de sonu...:(

  Yaa bu kaçııncı oldu ve ben hala ağlıyorum!
  Puan: 10
 • ögretici

  kadınları anlamak isteyen erkeklere, kendilerinin nasıl davrandıklarını dısarıdan görmek isteyen kızlara önerilecek bir film. (sıkılmam diyen kitabını da okusun). ikli ilişkiler konusunda muhteşem gözlemler ve tespitler var.
  Puan: 8
 • işte!

  Bu filmi çok geç bir vakitte izledim. Film bittiğinde ağlamıyordum ama 3 gün kendime gelemedim. Sanırım bu yapay ilişkiler yaşanmaya başlamadan önce gerçek aşk(!) böyle yaşanıyordu. Ne yazıkki geç gelmişiz hayata. Bu arada erkekler hep öküzmüş, sonradan olmamışlar.
  Puan: 9