Aç Gözünü

Abre los ojos

1997

Ortalama Puanı: 6.0

Öykü

Yüzünü maske ile saklayan César'ın hapishane psikiyatristine "nasıl düştüğünü" anlatmaya başlaması ile perde açılır. César ailesinden kalan gösterişli evi ve fiyakalı fiziği sayesinde kadınların gözdesi bir playboy. Yakın dostu Paleyo koluna taktığı Sofia isimli genç hanım ile César'ın yanına sokulduğunda César Sofia'ya hemen aşık olduğunu hisseder, arkadaşımın aşkısın, tiribinin gerçek aşk karşısında tutunamayacağını bildiğinden Sofia'yı Paleyo'nun elinden almaya çalışmakta hiç bir sakınca görmez. Hususta sakınca gören kişi César'ın sevgilisi Nuria. Öyle sinirlenir ki bu işe, ertesi sabah, gezdireyim seni bahanesiyle arabasına aldığı César ile son hızla ağaca bindirir. Nuria ölür, César ise paramparça yüzüyle yaşayıp yaşayamayacağının hesabını yapmak üzere hayatta kalır.

Notlar:

 • Goya ödüllerinden on ayrı kategoride aday olmasına rağmen eli boş dönmüş ancak Berlin Film Festivali'nin mansiyonunu affetmemiş.

İzleyenler ne demiş?

 • Turk filmlerine haksızlık etmişiz !!!!!!

  Merhaba öncelikle eğer sinemaya gönülden bağlı değilseniz bu filmlen vakit kaybetmeyin derim. Ama yok illa ben para harcamaya yer arıyorum ispanyollarıda severim diyosanız sizin filminiz. Valla ispanyol dilberi (sofia) da yürekleri hoplatıyo yani. Konuya gelince bir Filiz akın , Ediz hun filmi izleyin burdaki karekterleri biraz esmerleştirin alın size aç gözünü. Ya bu arada bu ispanyol sineması gerçekten kötüymüş yahu. Türklere fazla yüklenmeyin bizden kötüleride varmış. Kahpe bizans lan en kötü film dalında kapışıyor. Dur bakayım ama burdaki kız Demet Şenerden daha erotik oyum bu filme : ) . Bu arad bu kadar seneryo özürlü bir filmde görmemiştim. Ya verdiğim paraya yazık ya üzüldüm ama olsun sinema için değerdi. Neyse siz siz olun bu filmin oynandığı salonun iki sokak ötesinden geçmeyin. 2 mi dedim 3 olsun.Ya aslında bu filmin seneryosu şu Manuella dizisine de benziyo ya. Bende abarttım biraz ya. Ya ispanyolca bilen varmı Abre los ojos aç gözünü olabilirmi ya . Bence bunu sallamışlar biraz neyse filmin neyi doğruki çevirisi düzgün olsun. Ama şu sezara iyi oldu milletin sevgilisine göz dikermisin oh oldu. Sakın sevgililer günü diye bu filme gitmeyin ha. Sevgiyle alakası yok .Aşk ihtiras , dallas. Ha bide ben filmi 8 kişiyle izliyodum. 2. yarı bu sayı 2 ye düştü ben e arkadaşım. Herif bizi çıkarmak için binumum ipneliği yaptı ama yinede kalkmadık. Geçmş olsun iyi oldu zaten biletçi 100 kağıdımı yediydi. Ben ne diyom ya. Uçtuk helalimden 1 aslında çok bile oda kızın hatırına....!!
  Puan: 1
 • Ayyyy çok dramatik bi filmmm...(böö)

  Elin fransızı bi film yapiim dramatik olsun demiş.Zıçmış!Arkadaki zevgililer ay yapma şekerrim derken zaten filmin 5-10 dak.'sını seyredemedim.Sona kadın sıkıldı ayrıldılar..Ben bi film yazsam daha güzel yazarım be..Annicanız BÖ..
  Puan: 1
 • pardon pardon???

  tamam cok bayilmadim ben de, ama onceden yazan iki arkadasin filmi anladiklarindan supheliyim valla. bir kere ask hikayesi filmin en arka planinda kaliyor. asil olay, neresi ruya, neresi gercek anlasilmamasi. ille de bir ture sokmak gerekirse en yakini fantastik sinema olur, ask filmi degil. ayrica abre los ojos gercekten ac gozlerini demek, bir de sayin supergazi, bu film fransiz degil ispanyol filmi. siz matrix'i de sevmemissinizdir herhalde...
  Puan: 6
 • bune

  bunlar din düşmanı
  Puan: 2
 • Mukemmel Film

  Fight Club-Existenz karisimi harika bir film.Senaryo sok edici.Ispanyol sinemasi asmis bu yonetmenle...
  Puan: 10
 • izlensin

  bu filmi fransız filmi sanan ve iğrenç olduğunu düsünen arkadasların aksine filmin gercekten son zamanlarda göstyerime girmiş en iyi filmlerden biri olduğunu düşünüorum.Tereddüt etmeden gidin izleyin ve en yakın arkadasınızın suratı o şekilde parçalansa onunla bir daha konuşurmusunuz bir düşünün.
  Puan: 10
 • Tabii bazılarına zor gelir

  Televole ve Kahpe Bizans gençliğine tabii böyle filmler zor ve sıkıcı gelir. Çok iyi bir senaryo ve kurgu ile anlatılmış, insanın zekasını zorlayan ve en az iki kez seyredilmesi gereken bir film. David Lynch (Lost Highway) tipinde,gerçek/gerçeküstü/fantezi/hayal içiçe girmiş, ilginç bir çalışma. VincentVega ile aynı görüşteyim. Existenz ve Fight Club ile birlikte bu yılın en iyi filmi. (Tabii daha American Beauty gelecek)
  Puan: 9
 • aaa

  aaa
  Puan: 5
 • GÜzeeeel

  Hımmmm düşündüm düşündüm karar verdim ki bence sadece amerikalı abilerimiz değişik filme yapabilir diye bişey yokmuş. Gayet güzel bir film yapmış amcamlar. Çok üzüldüm o güzelim çocuğa olanlara dorusu içim parçalandı, ama artık biraz da baydı aynı tür filmlere devamlı şekilde değinilmes. Nedir bu sanallık, internet üzerin yoğn ilgi anlamadım gitti. Ah cesarcım ahhh yazık oldu sana....
  Puan: 8
 • hic boole bisii beklemiyodum sahsen!!

  ilk buradaki yazilari okudum bu film hakkinda.. ne yalan sooliim hic gidesim yoktu..ama filmin ilk yarisi hakkaten bi turk filmi edasinda.. ama soora...ya soora..beklenmedik final...beendim..gorunuz...
  Puan: 7