Ölüm Korkusu

Vertigo

1958

Ortalama Puanı: 9.3

Öykü

San Francisco'nun yüksek çatılarında, amansız bir kovalamaca ile perde açılır. Arbade sırasında Dedektif Scottie'nin anlık bir hatası ortağının aşağıya uçmasına sebep olur. Scottie bu olaydan fena etkilenir; yükseklik korkusu, baş dönmesi ve sinir bozukluğu sahibi bir dedektif olarak emekliye sevk edilir. Normal hayata dönmeye çalışan Scottie, tam bunu başaracağı sıralarda eski bir dostu tarafından karısını izlemekle görevlendirilir. Adamın anlattıklarına bakılırsa, karısı intihara meyilli bir nevrotiktir.

İzleyenler ne demiş?

 • cornholio

  "Başyapıt, şahane" gibisinden yönlendirici yorumlar gelmiş anasayfadan, haliyle işi, neti bırakıp oturduk başına. Hitchcock deha imiş, şahane kurgu, dantel gibi işlenmiş eehööö...bulamadım dantel gibi işlenmiş bir vasıf.Hitchcock'u ev hanımı gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur.Kim novak şahane hatunmuş bu arada, baldırbacak goldies oldies diye bölüm açılsın fotosu yayınlansın istedim.Averaj bir zuxxi okuyucusu olduğumdan değil, film gerçekten çok başarılı olduğundan 10 verdim.
  Puan: 10
 • şiddetle tavsiye...

  Ya bugüne kadar izlediim en iyi Hitchock filmi.Manyak bi şeydi.Kafanız karışıyo.Bu iyiye işaret çünkü filmle ilgili düşünmeye başlıyosunuz.Hakkaten Kim Novak güzel kadınmış.
  Puan: 10
 • 10 numara bi film

  jeneriği bile yeter be! ağzım açık seyrettim bütün filmi vallaa. ama kim novakın kaşları iğrençti.
  Puan: 10