Masumiyet Yaşı

The Age of Innocence

1993

Ortalama Puanı: 7.0

Öykü

On dokuzuncu yüzyıl New York sosyetesinin yakışıklı avukatı Newland, sosyete güzeli May ile nişanlanır. Düzenli yaşamı, May'in kuzeni Kontes Olenska ile tanışınca karışır. Kontes özgür ruhlu, geçmişi skandallarla donanmış, güzel bir kadınıdır. Şimdiyse küfürbaz kocasından boşanmak üzeredir. Savunmasını Newland üstlenir. Boşanma kontesi sosyetede tekrar dile düşürür ve Olenska toplumdan soyutlanır. Bu arada Newland ile kontes birbirlerine aşık olur ve Newland iki aşk arasında sıkışır kalır.

Notlar:

 • Edith Wharton'un Pulitzer ödüllü romanından sinemaya uyarlanmış.
 • 1994 yılında dört dalda aday olduğu Akademi Ödülleri'nden sadece en iyi kostüm Oscar'ını almış.
 • Aynı yıl, Winona Ryder en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Altın Küre kazanmış.

İzleyenler ne demiş?

 • ...

  tum zamanlarin en buyuk gise basarilarindan birine ulasan bu film beraberinde bircok tartismayi da getirmisti. acikcacsi ben bu filmi ilk begenenlerdenim. ancak onumuzdeki donemlerde duzenli olarak devam edebilecegi ve daha parlak bir trend zizlenebilecegi soylenebilir...
  Puan: 8
 • güzel

  film güzeldi. ödülleri yetmez ama birazda sıkıcıydı. olsun. sabrettim ve sonuna beni etkiledi. oyuncuları iyi olunca filmde iyi oluyor. michelle phifer yine oyunculuğunu döktürmüş. izleyin derim.
  Puan: 8
 • bilmiom ama..

  yani filmin sadece yarısını izledim sonra sıkıntı bastı ve bıraktım aslında martin scorsese benim bayıldığım bi yönetmendir... raging bull,casino, taxi driver goodfellas taparım biçok fimine.. masumiyetin yaşında adam çok farklı bir hikayeyi kullanmış admın filminde filminde robert de nironun çıkıp da 'get the fuck out of here' demesine alışmışım bi kere... scorsese abimizin italyan tarzına yakışmayan bu bayık filmini pek beğenmedim..
  Puan: 6