Şirket

The Firm

1993

Ortalama Puanı: 6.8

Öykü

Mitch, hukuk fakültesinden mezun olmuş, bıçkın avukat. Memphis'teki bir hukuk bürosundan reddedemeyeceği bir iş teklifi alır. Önerilen parayla, hediyelerle ve başarıyla başı dönen Mitch, karısını da kaptığı gibi Memphis'e taşınır, deli gibi çalışır. Paraysa para, karizmaysa karizma. İstediği herşeye kavuşarak yırttığını düşünürken, şirketin iki hissedarı öldürülür. Bunun üzerine Efbiay soruşturma için Mitch ile bağlantı kurar. Bu bağlantı sonucu Mitch şirketin diğer yüzünü öğrenir ve organize suçlara yataklık yapan bir firmada çalıştığının farkına varır. Şimdi ya çalıştığı şirket ile, ya da Efbiay ile işbirliği yapması gerekiyor. İki seçenekte de yırttığı hayatı perişan olacağı için iş birliğine yanaşmaz, kendi planını uygulamaya koyar.

Notlar:

 • "Pelikan Dosyası" ve "Müşteri" gibi eserleri sinemaya uyarlanan John Grisham''ın aynı isimli romanı, senaryolaştırılmış.

İzleyenler ne demiş?

 • izlenesi...

  gayet hoş bi filmdir. izlenir. iyi vakit geçirilir. filmin bayan karakterinin ismi ne oyle: Tripplehorn. iyi ki Tripplehorny olmamış. yoksa bi bayan için felaket olabilirdi :)
  Puan: 7
 • Kandırıkçı Zuxxi

  Film fln yayınlanmadı abicim. Sen bisi kandırıyon yaw
  Puan: 8
 • cok iyi bi film

  tom cruise cok iyi rol yapmis yetenekli kerata ama o filmi bende iyi oynardim eminim,zaten kadin oyuncular insani filme iyi adapte ediyorlar
  Puan: 8