Propaganda

Propaganda

1998

Ortalama Puanı: 5.3

Öykü

<small><b>- A film By Sinan Çetin !!! - Buyur canım bişey mi dedin? - Music by Sezen Aksu !!! - Nece konuşuyon kardeş? - English! - Türk filmi değil miydi bu? - Yes, sure. - Strange, it is just strange. - What is strange my dear? - Siz gidin isterseniz artık.</b></small> Mehdi'nin memleketi Hisli Hisar kasabasına Gümrük Muhafaza memuru olarak atanmasıyla son yılların en şahane Türk filmi başlar. Mehdi'nin görevi kasabadaki sınırı belirlemek ve bunu canı pahasına korumaktır. Mehdi de ne yapsın devlet istiyo deyip 150 santim dikenli tel alır ve sınırı çeker. Bi de ne görsün, çocukluk arkadaşı Rahim sınırın öteki yakasında kalmıştır. Üzülür ama belli etmez. Kasaba sakinleri de bu durumdan pek hoşnut değildir tabi. Mesela Mehdi'nin kızı Filiz, Adem ile nişanlıdır, fakat Adem sınırın öbür yanındadadır. Aksi gibi bu filmde mutlaka bir sevişme sahnesi olmalıdır. Dikenli teller arasında sevişilir. Hem fantazi dünyaları gelişir, hemde gişe hasılatına katkıları bulunur. Bütün fatura Mehdi'ye kesildiği gibi, bi de karısı terkeder zavallı devlet memurunu. Daha sonra birden kasaba halkına bi haller olur ve "birisini suçlamakla bi yere varamayız arkadaşlar, savaşmalıyız" diyerek, merkezi otoriteye karşı mücadeleye başlarlar. Hadi bakalım hayırlısı.

İzleyenler ne demiş?

 • Karbürasyon ve modifikasyon

  Film 90 lı yılların Türk sinemasına yeni bir can katacak yapıdayken,oyuncuların performansına da hayran iken,yapılan Meltem Rafet sevişti muhabbeti medyanın karbürasyon ve modifikasyon eksiğidir!
  Puan: 8
 • propaganda ya selam

  güzel fena değil beğenmedim diyemem
  Puan: 4
 • HİÇBİR ŞEYE BENZEMEMİŞ

  Yine absürd olmaya ,ben farklıyım mesajları vermeye çalışan Sinan Çetin'den bir seviyesiz film daha...Filmin bütün yükünü Metin Akpınar çekmiş ,o da olmasa imiş zaten herhalde ilk yarı sonunda çıkmak gerekirdi.
  Puan: 2
 • CANAVAR....

  Ya bu çok nefis yaa, resmen taptım. Olamaz yani böyle bişey, yıl 1999 yer Türkiye ve işte bir sinema şaheseri. öğğğğrkkk!!! (Bu arada bi film kaça çıkıyo ya?)
  Puan: 2
 • b.k gibiydi...

  sürekli yorum yaziom bu son.. bu salak filme de yazmassam catlardım.son yıllarda gelişen ve güsellesen türk sinemasının kara lekesi...babacım bütün film tiksenç hadi seyrettik,o ne biçim final sahnesidir bee..iyykk.düşünmek bilew istemediim den,yorumumu burada bitiriom..(yazik yazik,werilen paraya yazik)
  Puan: 2
 • woooov

  bravo bravo ne lan bu film
  Puan: 10
 • SUÇ BENDE !

  Zaten yönetmenin yeterince berbat yapıtı vardı ... Neyse bişey demicem gidin siz de nefret edin.
  Puan: 3
 • tek bişey;

  size diebileceğim tek bişey var bu film türkiyenin güneydoğusunda bir italyan köyünde geçiyo
  Puan: 2
 • Eksik var!!

  kim mi o eksik? babalar gibi bir Şener ŞEN olsaydı çok farklı olurdu.
  Puan: 6
 • Güldüm

  bu filme gülmek için gitmiştim ve güldüm. Ama finalde de kusuyordum!!!
  Puan: 5
 • Müthiş

  Kim ne derse desin film harikaydı. beğenmeyenlerin zevkine edeyim. onlar gitsin amerikan mandası,propangadasıfilmleri izlesinler..
  Puan: 10
 • Kem küm...

  Aslında muhteşem demek isterdim ama körükörüne bir milliyetçiliğe gerek yok zaten filmin girişi buram buram Holywood taklidi kokuyor pek iyi değil ama yine de güldüm,izleyin belki siz beğenirsiniz...
  Puan: 7
 • Olmadi

  Film iyi de rafet hic rol yapamamis be. Ben daha iyi oynardim valla.
  Puan: 6
 • Film güzeldi ama...

  Abi şu Sinan erçetin göz yokmu adam sapik herhalde ya. Yaw abi o sevişme sanelerini çektin güzelde, neden filmde göstermiyerek medyanin ilgisini o sahneye çekiyosun.Filme Sinan Erçetin göz hariç 9 veriyorum.
  Puan: 9
 • Hmmmmm

  Sonunda hepsinin öldüğünü bilseydim gitmezdim
  Puan: 4
 • atuan

  ben ne dıyımkı bu fılmde guzel ulkemde ızlenme rekorları kırdı aynı donemde oynayan yol zuuxının lıstesıne bıle konmamıs fılm ıcın kotu yonetmenı dencek hıyar ıcın cok kotu genede turk fılmı kıyamadım al altını uza hadı
  Puan: 6
 • arkadaşlar lütfen!

  iyiydi be!
  Puan: 8
 • HeLaL oLsuN ŞaBaN abimize!!

  bence filmin en güzel sahnesi ....... ''-ıhhhh dedi gitti'' diye bi yer warya orda gülmekten ... neyse gerisini boşverin .... ama konu biraz abartılmış be yaw.... 8)
  Puan: 9
 • Güsel

  Ya güsel filmdi.Bi kere kadro mukemmeldi.Filmin en sevdigim sahnesi ise hiç şüphesiz'Ankaraya soyle de o kagitlari götüne soksundu.Acaip güldüm bi de filmin sonunda çok duygulandim ama o dansoz niye onlarla geliyodu orasini anlamadim
  Puan: 7
 • Rezalet !

  Tek kelimeyle rezalet. Belki her izleyici bilmez ama edebiyat eserlerinde(film senaryosu bir eserdir) bazı kurallar vardır. Hepimizin bildiği "sahnede tabanca çekildiyse, bir yerde patlar" en basitidir. E şimdi bir de bu filme bakın: M. Cumbul'un üvey kardeşi ona tecavüze yelteniyor... eee sonra?!? yok bişey. Bir diğeri The Kopuk ve arkadaşı bir sahnede kaçakçılık yapıyorlar ama sonuç yok. Yani herşey havada. Her tarafında ingilizce kullanılarak yurtdışındaki festivallerde şansının artacağı düşünülen bir filmde böyle rezalet olmaz. Tam anlamıyla bir katliam; edebi katliam. Sinan Çetin'in sinema yeteneğini yemek yapabilmesiyle aynı sayarsak, bu adam bırakın omleti rafadan yumurta bile yapamaz. Filmin bir italyan köyünde geçtiğini belirten arkadaşa da gönülden katılıyorum; bazı sahnelerde Ankara ve TC sözcükleri geçmese olayın güneydoğuda geçtiğine kimse inandıramazdı beni.
  Puan: 1
 • kenoş

  beklediğimi bulamadım bu filimde. walla bi tek kenoş iyiydi. renk katmış hıyar. kemal sunal desen, herif artık bitmiş zati. bi metin akpınar var gibi ama onu da tam beenmedim. bi türk filmi gibi deildi yani. walla bak. hadi canım.
  Puan: 5
 • notumu verdim

  film güzel.fakat tipik türk filmi olmus.boyle giderse oscarın 100 metre yakınından gecemeyiz.basta filmi yabancı film sanarsınız.bu filmi hangi yabancı seyreder.anladık sinan cetin.ingilizcen 10 ama benden sana 7
  Puan: 7
 • Çog güzeal tree points çogüzeal!!(Taffarel)

  Niye beenmediniz ki bazıları! Eşkiya daa mı güseldi yani.Bence bu daha güzeal.Çog güzeal!!
  Puan: 8
 • Kötü ise kötüdür mesaj değiştirmez

  Filmin herhangi bir şekilde Türkiye ile alakası yok senaryo saçma olayların gelişimi iğrenç sırf mesaj veriyim aykırı gözikiyim bi de devlete küfrediyim(eleştirilirde bi adabı vardır) tam sanat olsun şekill film yapılmaz.
  Puan: 3
 • Mükemmeldi

  son yıllarda seyrettiğim en iyi türk filmlerinden biriydi ... Hem çok güldüm hemde zaman zaman çok duygulandım... Metin Akpınarın malum sahnesi beni inanılmaz güldürdü.. Benim uyuz olduğum konuda şuydu; bu film kamuoyuna meltem ve rafetin sevişme sahnesi olan bir film diye lanse edildi beni bu çok rahatsız etti.. Ama bu arada dikenli teller fantazisi de fena değildi hani:))))
  Puan: 9
 • Kemal Sunal filmleriyle büyümüş tipik bir Türk evladı olarak koşa koşa gittik ya hay gitmez olaydık. Doğrudürüst rol yapabilen tek kişi Kemal Sunal'ın oğluydu.(Rafet değil, gerçek oğlu). Ayrıca bir yerlerde yeni usul bir evlilik cüzdanı vardı. Ne diyim, paranız batıyosa gidin.
  Puan: 3
 • ne desem bos

  böle film olmaz,olamaz.. ama madem olmus,siz gitmeyin,bari siz kurtulun...
  Puan: 2
 • EH İŞTE!!!

  Ne üzeine yapıldığı belli olmayan bir konuydu pek beğenmedim!!!
  Puan: 5
 • idare eder

  bu film bence hasılat rekorları kıracakdüzeyde bir fılm degıl.film fena degıl ama anlatılanlar gibi ıyıbır fılm degıl.bır kere konu çok saçma.bana banel bır fılm ızlenımı verdı...
  Puan: 4
 • sinan çetin taş olsun bi daha bişi yapamasın

  kadroyu iyi güzel toplamış da gerisini kotaramamış.absürd film yapçam diye yırtınmış .gitsin ders alsın birilerinden bi zahmet .
  Puan: 4
 • A film by Sinan Çetin

  yani giriş a film by sinan çetin, soora southern turkey hıı diyon sonra yani nasil desem yoğurt reklamının abukluğu ilginçti yani 50lerden bile önce güneydoğudaki bir köyde pastörize löylöy marka yoğurt hıı anlıyorum dersler adama, yani tezatlar komiklikler korkunç fazla idi. Ancak mesela çekimlerdeki teknikler ışık falan oldukça iyiydi tek tek bakılırsa meltam cumbul, metin akpinar da fena değildi. Sinan bey nasil olupda bu kadar parayi, teknik desteği medya desteğini ve oyuncu kadrosuna rağmen bu kadar kötü bir şey çıkardı bilemiyorum, gerçekten son kuşak yönetmenlerimiz arasındaki bu istisna yerini korumasını dileyim ne diyim sonra neden türk sineması öldü diyorlar, en popüleri reklamlarla boğulana gidiyorsun, yani sadece saçma yada kötü demek yeterli diil, yani bu duygu mutlaka hissedilmeli bence korkunç derece kötüydü, allahdan filim sponsörlerinden Efes de bende ürünümü göstermenizi istiyorum diye diretmemis :))
  Puan: 1
 • alla ıslah etsin

  walla ne diim komedi dedik güleriz diye son paramızı verdik (oda bize moral versin diye) ula ne saçma tiksinç kusuksu şeydi o yaw en çok deli g.tünü sınırdan geçiriken yapılan stress de ön sıralarda oturan bi hanım teyzenin salon da çığlık atmasıydı başkada komik bi yeri yok tu moral yerine babayı alınca hiddetlendim çektim two handed swordumu çanakkalede propaganda afişi bırakmadım ohh iyi de yaptım experience me sağlık
  Puan: 2
 • sinan çetin çekmiş...

  ne bekliyorsunuz ki.. sonuçta sinan çetin filmi.. bol bol absürd abuk subuk sahne ile piç edilmiş güzel bir senaryo..adam aykırı olduğunu sanıyor ne yapsın..
  Puan: 3
 • türk kalitesi

  bizim türkiye açısından iyidi fakat yabancılarla kıyasladığımızda pek iyi değildi
  Puan: 5
 • rezalet

  çok kötü olduğunu biliyordum sadece ben de "evet hakikatten çok kötüymüş" diyebilmek için gittim ve gerçekten faciaydı metin akpınar çok çalıştı ama yetmedi kemal sunal 80'lerle beraber limiti doldurdu (eski filmlerinin sadık bir fan'ıyım ve kaçırmam) müzikler herşeyden daha rezaletti zaten sezen aksu'dan da daha iyisi çıkmazdı sinan çetin desem uff herşeyi b*mb*k neresini eleştiriyim
  Puan: 1
 • Sefalet by Sinan Çetin

  Oyunculara şöyle bir bakıldığında keyifli bir film olacağını ummuştum. Fakat daha ilk kareden tepkimi "kusarak" belli ettim. "A film by Sinan Çetin" geyiği gerçekten utanç vericiydi. Yazılar bitip de bir çocuğun trene koşarak "abooo" gibi bi tepki vermesinden önce alt yazılı bir yapıt (!) bekliyorduk.. Bu film yabancı bir ülkede de gösterilecek olsa Türkiye'de gösterilecek olan sürümün tamamının Türkçe olması gerektiğine inanıyorum. Gitmek isteyenlere duyurulur, Sevgiler :)
  Puan: 3
 • özür dilerim

  ama, bu film fikir beyan etmeye bile değmez. anladınız işte ...
  Puan: 1
 • it was terifik

  film kötüydü mötüydü ama türk kardeşlerimizin yaptığı bi filimdi sonuçta.İzlemek bizim için vatani bi görevdi yerine getirdik.ama metin akpınarın sevişme sahnesi harikaydı rafetinkiler de neymiş. bi de o kıçını sınırdan geçiren deli harikaydı.(gitti 1 milyon değermiydi bi sevişme sahnesine.)
  Puan: 5
 • Tüy Dik ..!

  Bizim komşu horoz besliyordu. Bu horoz b.k yaptıktan sonra üstüne tüy dikiyordu.. Sinan Çetin sende yap bunu.. (Oyuncu Ustalar hariç)
  Puan: 2
 • Beğenmedim !!!

  Film prodüksiyon açısından iyiydi fakat geri kalanı berbat... Baydı. Üstünde biraz daha düşünülseydi çok kaliteli bir yapım olabilirdi. Türkiye'de çekilen bir Türk filminde jenerikteki yazıların İngilizce olması tek kelimeyle gülünçtü !
  Puan: 4
 • a shit by sinan cetin

  baba o ne oole yaa a film bay saynın cetiin siz kime film yapıyonuz bu film turk filmi mi yoksa ne film yabancılar için yapıldıysa dialoglar neden turkce film turk izleyici içinse neden baslangıcta a film by gibi kusturucu geyikler war?? bizim yabancı özentiligimiz ne zaman bitçek??? biz salak mıyız??? filmdeki bissuru hatayı gormeyecegimiz mi dusunuldu?? sinan cetin kimdir necidir gidin baska filmleri gorun.. zaman harcamayın..
  Puan: 2
 • sinan klasiği

  yaw zaten insanların karşısında mal beyanında bulunur gibi oturup ahkam kesen adamdan da ancak böyle bir film beklenirdi. Sinan ,en iyisi sen eski işine geri dön(porno yönetmenliği)bakarsın bu dalda ödül falan alırsın yalnız dikkat et bütün yazılar ingilizce olsun yoksa mazallah Türk olduğumuzu anlarlar.
  Puan: 2
 • osur osur ipe diz

  ananemin deymiyle tam "osur osur ipe duz" tadinda bir film. parama acidim, sadece metin akpinar'a guldum, kalaninda kustum, etrafa bakindim, sinemanin mimarisi hakkinda arkadasimla fikir teatisinde bulundum. boktan bir film.
  Puan: 1
 • Niye yaaaa?

  yaw bu filmden insanlar ya nefret etmiş ya da bayılmış(birkaç orta diyen dışında). Bence film ne muhteşemdi ne de iğrençti. Zaten beklentim de yüksek diildi. Amma final sahnesi iğrençti orasına kustum. ayrıca a film by sinan çetin de iğrençti. bizi türk amerikan karışımı varlıklar olarak mı görüyo yaaa deli mi bu adam. ayrıca madem çektin o sevişme sahnelerini ne diye koymuyosun be adam?(bunu benim sapıklığıma yormayın, ben zavallı oyuncular açısından söylüyorum çünkü yalancı durumuna düştüler)sen sapık mısın sadece zevkin için mi çektin o sahneleri? sinan çetin denen o varlık bunları yapmasaydı beş vericektim ama dört oluyo napıyim
  Puan: 4
 • MECBURIYETTEN

  NAPALIM ARKADASLAR YA ZATEN KIRK YILIN BASINDA BIR TURK FILMI GELIYOR MECBUREN GIDIP IZLIYOZ AMA BAZI ARKADASLAR AYIP ETMIS TAMAM FILM COK GUZEL DEGIL AMA BU KADAR ACI ELESTRIYE GEREK YOK NAPALIM HERIFLER 2 MILYON DOLARA BU KADAR FILM YAPAR ALISMISIZ ABD FILM LERINE HELE O EFEKT LERE BOYLE BIR FILM TABIKI BIZE BOYLE SIKICI GELIYOR AMA FILM NE COK IYI NEDE COK KOTU ZUXXI NIN DEDIGI GIBI 5 EH ISTE
  Puan: 5
 • hadi canim yapmayin

  tamam metin akpinar iyi oyuncu, hakkini vermis. ama diger oyunculari yerden yere vurmaya hic hakkimiz yok. tabi alistik bol efektli amerikan filmlerine, unuttuk boyle filmlerin tadina varmayi. bence guzeldi. bol notu hak etmisler bence.
  Puan: 9
 • bu ne ya

  ...
  Puan: 5
 • Bu kadar guzel bi konu boyle harcanmamaliydi...Allah Kahretsin !!!!!!!!!!!!!

  filmin bazi sahnelerinde cok gulduk,sezarin hakki sezara..ancaaaak..ben hayatimda boyle kopuk bi senaryo gormedim..eglence programlarindaki komedi skeclerinden farksizdi..Reyting Hamdi`nin skeclerini topla,film yap..boyle sey olur mu?..olmaaz..ama onun gibi bisey olmus iste..bi de metin akpinarin surekli karisiyla fik fik olayina girmesi beni irite etti..cok gereksiz sahnelerdi onlar...gerci deveye sormuslar `boynun niye egri` diye..o da nerem dogru ki demis..ayni hesap..filmin kendisi gereksiz zaten..ama bazi sahneler de gulmekten kopariyodu..garip bi filmdi yaaa..film demek de yanlis buna..ne diyelim...neyse,siz koyun adini..`birbirinden kopuk skeclerin ve parodilerin birlestirilip film haline getirilmesi ve bunun beyaz perdeye aktarilmasi`..bence boyle
  Puan: 5
 • Konu diil de...

  Konu biraz klasik geldi bana,ama ayrıntılar iyiydi.Misal Adem ve Filiz'in sevişme sahnesinden sonra jandarma ve Adem'in konuşmasında daaldım.Ya da Mehdi'nin köyün hangi mensuplarının Suriye'de kaldığını sayması,davul çalan delinin Türkiye'ye geçme çabaları,ve Sinan Çetin'in çoban kılığındaki sahnesi "Do you speak English?" İyiydi yani.Ama dedim ya konu banal. Ve Zuxxi'ye küçük bi not:Canım kardeşim biliyorum işlerin yoğun ama filimlerin illere göre gösterime giriş tarihlerini de versen fena olmeycek yani... Şimdiden teşekkür eder gözlerinden öperim...
  Puan: 7
 • Şabanı özledim

  Ne söylemelli bilmem. &THORN;aban art&yacute;k yok. Zannedersem o gerilerde kald&yacute;. Asl&yacute;mda uzun zaman önce gitmi&thorn; bu diyardan ama sureti, ve b&yacute;rakt&yacute;klar&yacute; ile yetindi&eth;imiz için, ba&thorn;&yacute; e&eth;ik bir &thorn;ekilde gitti&eth;inin fark&yacute;nda de&eth;ilidik. Hey gidi &THORN;aban hey. Ne güzel adamd&yacute;n sen.Benim ya&thorn;&yacute;mdakilerin komik adam&yacute;. sakar kahraman&yacute;yd&yacute;n.Sen gülünce bizi güldürdün, a&eth;lay&yacute;nca yine güldürdün ve gün geldi seni tüketiverdi insanlar ve zamana kar&thorn;&yacute; yürüdün.Sen belki &THORN;Aban O&eth;lu &THORN;aband&yacute;n ama anla&thorn;&yacute;lan senin o&eth;lunun ad&yacute; &THORN;aban olmayacakt&yacute;. Bu baba mesle&eth;i seninle ölecekti ama unutma bu baba mesle&eth;i seninle ölsede en &thorn;erefli ta&thorn;&yacute;yan sendin bayra&eth;&yacute; helal sana. Bir tarih okuyacak Kemal Sunal filmlerini.&THORN;u anda zevkle izledi&eth;imiz bu &THORN;aban filmlerini ba&thorn;kalar&yacute; belki küçümseyerek izleyecek. Bizim bundan önceki &thorn;abanlara yapt&yacute;&eth;&yacute;m&yacute;z gibi. Sonuç olarak bir Kemal Sunal belgeseli olu&thorn;turmak istemedim ama "Propaganda" filmini izlerken garip bir duyguya kap&yacute;ld&yacute;m. Bir "Kemal Sunal" filmi beklerken bam ba&thorn;ka bir adamla tan&yacute;&thorn;t&yacute;m. Hay&yacute;r bu adamdan ho&thorn;land&yacute;m ama "&THORN;aban'&yacute;" göremedim. Dedi&eth;im gibi o ba&thorn;&yacute;n&yacute; al&yacute;p gitmi&thorn; kimbilir nerelere.Mücadele etti ama olmad&yacute; i&thorn;te. Ba&thorn;ar&yacute;l&yacute; bir oyuncu oldu&eth;una inand&yacute;&eth;&yacute;m Kemal Sunal Propaganda filminde çok farkl&yacute; bir karekter tipi ile ç&yacute;k&yacute;yor. Bunu gerçek anlamda yine Sinan Çetin filmi olan " Abuk Sabuk Bir Film" yapm&yacute;&thorn;t&yacute;. Bu filmde insanlar yad&yacute;rgad&yacute; ve &THORN;aban&yacute; arad&yacute;. Sonuç olarak &thorn;u anda insanlar&yacute;n yine &THORN;Aban&yacute; arad&yacute;klar&yacute;n&yacute; söyleyebilirim. Ama BA&thorn;ar&yacute;l&yacute; bir Kemal Sunal&yacute;nda var oldu&eth;unu bilmeliler. "Propaganda",izledikten sonra ho&thorn; &thorn;eyler dü&thorn;ündü&eth;üm bir çal&yacute;&thorn;ma. Özellikle &thorn;u bir kaç y&yacute;l içinde geli&thorn;en türk sinemas&yacute; için bir nimet ama sanatsal yan&yacute;n&yacute; bir kenara koyarsak eyer. Oldukça ilginç ve evrensel bir konuyu daha düzeyli i r &thorn;ekilde irdeleyebilen Sinan Çetin, zaman zaman harika sahneler çekerken, kimi zamanda ortalmay&yacute; tuturyor. Metin Akp&yacute;nar'&yacute;n Kar&yacute;s&yacute;n&yacute; oynayan ö&eth;retmen tiplemesinin bir sahnesi bana anlams&yacute;z geldi mesela. Oyalamak maksatl&yacute; bir hareketti bu. bir yabanc&yacute; adam&yacute;n kar&thorn;&yacute;s&yacute;nda kocas&yacute;n&yacute; yabanc&yacute; müzik kile dansa kald&yacute;ran kad&yacute;n,kar&thorn;&yacute;l&yacute;k göremiyor ama tepki de toplam&yacute;yor. ne iyi ne de kötü. Sonuç olarak Yönetmen burda bir &thorn;ey anlatmak istemi&thorn;sende yanl&yacute;&thorn; adres seçmi&thorn;, yada mektup yanl&yacute;&thorn; adrese gitmi&thorn;. Oyunculuklar sa&eth;lam. Halktan insanlar&yacute;n da filme Ayr&yacute; bir tat vererek kendilerini oynamalar&yacute; yerinde omu&thorn;. Mustafa Day&yacute;'y&yacute; oynayan o ya&thorn;l&yacute; amcay&yacute; uzun süre kimse unutmaz herhalde. belki Zü&eth;ürt A&eth;a'daki "Ben Kar&yacute; isterem" diyen eski a&eth;a dede kadar olmasa bile ,yal&yacute;n ouynu ile haf&yacute;mzam&yacute;zda yer eder. Sinan Çetin Ülkemiz sinemas&yacute;n&yacute;n bam ba&thorn;ka bir tad&yacute; filminde oynad&yacute;&eth;&yacute; karekter kadar del&thorn;i dolu bir yönetmen. Bam ba&thorn;ka bir tad&yacute; var. ama yapmaz&yacute; gereken bir çok da i&thorn; var. Mesela en büyük ba&thorn; yap&yacute;t&yacute; gibi.Zaman&yacute; gelmedi mi sizce?
  Puan: 6
 • ...

  Filme diyecek yok!!! Tek kelime ile mükemmel Bukadar cok elestiriyi hak etmedi Sinan Cetin & kadrosu. Arkadaslar gercekten ayip ediyorsunuz. Neyse zevkler ve renkler tartisilmaz....
  Puan: 10
 • Ne bu böyle?

  filmin türü komedi diil.. komik olan sahneler olsa da... film dramatik de değil... beceriksiz bir kara mizah denemesi olarak görüyorum... Kemal Sunal ve Metin Akpınar'ı islemek kesinlikle büyük bir zevkti. Rafet haricinde oyuncu kadrosuna bir diyeceğim yok... ama bir sahnede "yapacagam" deyip diğer sahnede "yapacağım" diyen bir adamın aktörlük konusunda gözlerden olabildiğince ırak olması gerekir bence... Oyunculuk güzel dedik, ama senaryo berbat... dediğim gibi, beceriksiz bir kara mizah denemesi olmuş... Ne o pankartlar öyle "her şeyin bir sınırı vardır, bizim de oldu", sinan çetin "sıradışı olucam" hayallerine kapılmadan önce çektiği filmin hangi zamanı yansıttığının farkına varsın... önce o varsın ki sonra biz anlayabilelim... Filmin tek artısı vardı, o da oyunculuk... ama kurtarmamış ne yazık ki...
  Puan: 3
 • ehh fena deil ama gusel olabilirdi

  abi film çok güseldi ama çokda ii deildi ama benim en çok hoşuma giden şey çocukların sünnet sahnesiydi ulan film yaparken kızlarında filme gittiğini düşünsene hiç iştee hayvanlık paraylamı ama 10 veriyom
  Puan: 10
 • öööarg

  abi kusayım mı kusmaya bile değmez mi karar veremedim bu sinan çetini yönetmen yapanın aklına tüküreyim
  Puan: 1
 • yazıkkk

  kemal sunal ve metin akpınarın bole salak bı fılmde oynamasına uzuldum sadece ustalar ıcın
  Puan: 2