Kızlar Sahada

A League of Their Own

1992

Ortalama Puanı: 7.4

Öykü

II. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla, Amerikan erkekleri doğru savaşa gider, bütün işler hanımların üzerine kalır. Beysbol için de aynı şey geçerlidir ve bütün sporcular asker olunca, sporu kurtarmak için Kızlar Profesyonel Beysbol Ligi kurulur. Başlarda, mini etekleriyle koşuşturan bu güzelim kadınları, ellerinin hamuruyla bu işe bulaştıkları için kimse önemsemez. Fakat 11 yıl boyunca verdikleri mücadele ve kazandıkları başarılarla tarihteki yerlerini alırlar.

Notlar:

 • Kim Wilson ve Kelly Candaele'nin öyküsünden senaryolaştırılmış.

İzleyenler ne demiş?

 • MADDY YETER!

  Ya samimi olmak gerekirse filmde pek de bi b*k yok. Tüm film o aptal sahalarda geçiyor. Ama ne var ki, Maddy'nin o çılgın dansları adamı zıvanadan çıkarıyor.
  Puan: 9
 • bence değil.

  Tarihi bir açıdan bakılacak olursa, bizi pek ilgilendirmesede , amerikan erkeklerinin savaşa gittiği bir dönemde kadınlar gerçekten bu şekilde sahalardaymış. sinema anlatımı ile birlikte belki kadınları cezbeden feminen bir yaklaşım ama yönetmen kadın olunca bu yaklaşıma garip bakmamalı. sonuç olarak en çok hasılat getiren spor ve kadın filmi açısından başarılı bir film. bunu yanında keltorsa arkadaşın bu filme 9 puan verdiğini anlamış değilim. herhalde eli kaydı.
  Puan: 7
 • super

  canı sıkılanlar için kaçırılmaması geçen bir film .
  Puan: 10
 • Bende takımda olmak istedim.

  Kızların hep yeteneksiz olduğunu sananlara iyi bir hatırlatma bu film. Madonna her zaman ki kişiliğinde, yine doğalı oynamış. İnsan doğaşlama mı yapıyor acaba diye düşünmeden edemiyor. Tom Hanks aslın da öyle iyi oynamış ki, herife uyuz olusun önce başta. Kendini beğenmişin teki. Kızları akılsız sananların baş temsilcisi rolünde adeta. Ekip ilişkisi iyiydi. Kardeşler arası kıskançlıklar ve olgunluğun ne iyi birşey olduğunu gördük. Hırslı olmamak gerektiğini gördük. Ve diyorum ki unutulmamanın yıllar sonra yaşlanınca bile hala hatırlanmanın ne demek olduğunu gördük. Duygulu biten bir film.
  Puan: 8
 • Kadınların çabaları

  20.yüzyıl, kadınların belli alanda ilkleri temsil ettiği ve hatta bu uğurda aileleri de dahil herkesle mücadele ettikleri bir dönemdir. Bunun beyzbol boyutunu çok güzel işlemişler.
  Puan: 9