Emanuelle

 • Ne seridir o. Video kasetlerden izleyenler show tv'den izlemeye çalışan fukaralara sidik yarışı yapar edasında hangi bölümde ne oldunu annatırlardı. Sonra dizisini yaptılar ama onun da pek tadı olmadı.
  KK.ŞERO
 • Şöyle de bir şarkısı vardı; Emaanuelll, kuiin of dı galaksiii...
  chaostar
 • Ey gidi ey. Paşabahçe Arı gelir aklıma Emanuel dedimmi. Beş film birden seyrederdik bi günde; iki erotik, bi karete, bi uzay, bi macera. Bi keresinde bunu yamyamlara satmışlardı. Yazık.
  Xscalla
 • 13-14 yaşlarımdaydım, ingilizceyi yeni öğrendiğimiz dönemler. hocamız herkese bi ecnebi mektup arkadaşı buluyodu, bana da emanuelle diye bi kız denk gelmişti fransa'dan. bikaç kez mektuplaştık, aslında çok da kendi halinde, terbiyeli bi kızcağızdı ama bi gün babam dünyanın bi ucuna ingilizce laf yetiştiren kızıyla gurur duyup "adı neymiş bakıyım benim kızımın arkadaşının" diye sordu. cevabı duyduktan sonra babamı bikaç kez elinde sözlük emanuelle'den gelen mektupları karıştırıken yakaladım ama o dönemler film sektöründeki ününü hiç duymamıştım bu ismin, bi anlam veremedim. sonradan annem söylediydi bana, babam "ben hiç tutmadım bu mektup arkadaşını, o isimde sağlam kız olmaz, ne yazdığını da anlamıyoz bizim kıza, arkadaşlıklarını kesseler iyi olcak" falan demiş. elin fransız kızının günahını aldıydı adam bu emanuelle serileri yüzünden iyi mi!
  witchie
 • dizisinin de hakkı yenmesin ama. 3 boyut işareti çıkardı ya, ben de nerden bulduysam 3 boyut gözlüğü almıştım takmıştım ama bi bok annamadığım için gözlüksüz devam ettim kaldığım yerden yoluma.
  Damaged
 • Bu uzaylı dizide, dünyalıları tanımak isteyen bir gemi dolusu güzel, yakışıklı ama bir o kadar da angut uzaylının maceraları anlatılıyordu. Esas oğlan geminin kaptanı, esas kız da Emanuelle idi. Emanuelle kaptana bu kutsal (!) vazifesinde yardım ediyor, ona dünyalıların duygusal ve cinsel hayatları üzerine uzun ve bayıcı konuşmalar yapıyor, bol bol da sevişiyordu. Sevişme sahneleri esnasında gemidekiler kaptanın uygun bi yerine (?) bağladıkları sensörler yardımı ile onun hissettiklerinin aynısını hissederek marihuana içmiş gibi oluyor, kıl tüy hareketler yapıyorlardı. Oyuncularının özenle seçilmiş (sadece fizik olarak) olması dışında Show TV'deki her erotik dizi gibi bu da aptalcaydı, felsefi olmak adına aptalca mesajlar verilirdi ve bittiğinde korkunç bir vakit kaybı duygusu ile başbaşa kalırdınız.
  ARBALEST
 • Silviya Kıristıl ın oynadığı o seri ergenlik dönemimizin en güzel hatıralarından biri olarak kalacaktır. Hele bir filminde çırılçıplak bir yatışı vardı ki bize 'ne öyle emmanuell gibi uzanmış yatıyon lan' gibi iğrenç bi esprinin ilhamını vermişti. O pozu hatırladıkça Silviya ablayı hasretle ve sevgiyle uzun uzun anarım.
  slade