zuxxi.com//sinema|geyiks

Brainfour

Hikaye Bunlar

Yerine Teslim

Kadıköy'den Haydarpaşa'ya gidiyorum trene binecem. Giderken de büfelere bakıyom ki girip bişiler yiyim yol uzun... Bir de ne göriim, büfenin vitrininde bir kaat. Üzerinde de "Adres tarifi 2$ , yerine teslim 5$" yazıyo. Korktum döner kaç dolar demeye, aç aç gittim Ankara'ya kadar.

Kıza Bakabilme

Kıza bakmak için en uygun durum bir yoldan karşıya geçmeniz gerektiğinde yaşanır. Önce kıza sonra sağa sonra tekrar kıza bakıp rahatlamış bir biçimde geçersiniz karşıya.

Cikletler

Patbom vardı bi de. Adını yannış hatırlamadıysam Atilla Arcan çıkardı reklamına şööle bi gözünü yarım kapatıp tuhaf bi bakışla Patbom derdi. Pembe bişeydi sanırım ve içinden Patbom denen karakterin Tipitip benzeri maceraları çıkardı.

Kartopu

Yanılmıyosam Hülya Avşar çıkardı bunun reklamına. Şarkının bitişi ise şöyleydi: Şşt şşt görsene, kartopu alıp örsene. Yani "gör-ör kafiyesini bulduk, artık biz bundan sonra başka söz bilmeyiz" dercesine yazılmış bir şarkıydı.

Shogun

O zamanlar çok popüler bir kişi olan Tolga Han (ve dans grubu) bu dizi için bi şarkı yapmıştı, Saamuray Saamuray Saamurayiyaiyaiyaaa falan diye devam ederlerdi. Bunlar da müziğin eşliğinde samuray hareketleriyle bezenmiş danslarını yaparlardı TRT'deki Pazar bilmemkaç programlarında.

Artema

Şener Şen'in çıktığı versiyonu vardı bunun. "Açıyorum, kapıyorum. Ben bunu hep yapıyorum." lafı o zamanlardan dillere dolanmıştır.
 • Erkek Jigolo - Deuce Bigalow Male Gigolo

  Ayıp etmişsiniz arkadaşlar

  Valla ne diyim bu kadar hakareti hakketçek bi film değildi. Sonuçta biz giderken de çok yüksek beklentilerle gitmemiştik, hayal kırıklığına da uğramadık. Güldük, eğlendik.
  Puan: 7
 • Ateşli Kızlar - Clueless

  Alicia

  Eeee dostum zamanında herkes bu kız yüzünden Aerosmith dinler, Crazy diye dolaşır olmuştu.
  Puan: 5
 • Vay Anam Vay - Big Momma's House

  Güzeldi yaw

  Ben sefkilimi götürdüm yanımda. O zaten çok güler böyle komedilere. Çok eğlendik. Çıkışta kendini kasmadan gülke güzeldi dedi. Film bence de çok ii deildi ama anıra anıra gülmek için ideal bi film çünkü gülerken başka bişeyi kaçırmıyosun.
  Puan: 5
 • Sırlar Oteli - The Million Dollar Hotel

  Oofff ulan oofff

  Mel Gibson'a olan hayranlığım bu filmle hayal kırıklığına dönüştü. Böyle bir filmde nasıl oynamış anlamadım valla. Sevgilim `belki parasız kalmıştır` dedi. O kadar kötüydü yani. Bugüne kadar hiç bi filmin ortasında çıkmadıım çıkanlara da kızdıım için oturdum sonuna kadar. Herkes kaçık ya. Sizin aklınız başınızdaysa gitmeyin derim. İki ucubenin aşkı etrafına örülmüş (veya örülememiş) bir hikaye. Ben başka bir şey çıkaramdığım için bu kadar yazacam.
  Puan: 1
 • Aile Babası - The Family Man

  Güzel

  Evet senaryo klasik ama işleniş tarzı çok güzel. Cage'in oyunculuğu yine çok başarılı. Güzel özellikle sevgilinizle felan gidin çünkü gayet romantik bi film.
  Puan: 8
 • Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği - The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring

  sahtekarlık

  peter jackson isimli şahıs, yüzük kardeşliği adı altında kendi kafasından uydurduğu bir film çekmiş sanki, karakterler değiştirilmiş, çıkartılmışi silikleştirilmiş, konular saptırılmış, bir tek yüzük olması gerektiği gibiydi. hakaret olarak kabul ediyor, harcadıkları paranın hatırına 2 veriyorum.
  Puan: 2